Editörler :
26 Mayıs 2012 13:50   

Kapalı
Cevap Yazmadan Önce;

Dikkat Etmeli!

Gerçek hayatta durumunu farkettiğimizde mümkün olduğunca uzak durmaya çalıştığımız insanlar, bilgisayar kullanmayı bilebiliyor ve buralarda karşımıza çıkabiliyorlar.

Yazdıklarını normal bir insan yazmış gibi algılayıp, aşırı tepki verebiliyoruz.

Ama sonra anlıyoruz ki; sadece klavyedeki tuşlara dokunabilecek kadar beceri sahibi olmayı ve düşünmeye gerek duyulmayan cümleler kurabilmeyi hüner sayabilecek insanların yazılarına muhatap olabiliyoruz...

İşte bu yüzden dikkat etmeli, her söze muhatap olmamalı, bazı sözleri görmezden gelmeli, lafa bakılmalı laf mı diye, bakıyorsun laf değilse, söyleyeni düşünmemeli...

(Not: Üzerine alınabilecek kişilerin bunu okumadığını, bunu okuyan kişilerin, alınabilecek birşey bulamayacağını, dikkat edilmesi gerekenler değil, dikkat etmesi gerekenler olduğunu düşünüyorum)

26 Mayıs 2012 18:04

missdt
Yasaklı

katılıyorum..

yalnız tartışma konusunda lafa ve kişiye bakılır adam olup olmadığına yani ben öyle yapıyorum

12 Ekim 2012 14:46

birfikirbiryorum
Kapalı

evet evet, dikkat etmeli :)

12 Ekim 2012 14:52

33caf65
Kapalı

Kişiden dökülen sözler ,aklının haritası, ölçütü dür. bunun farkında olup geyik muhabbetinde bile seçici olmak gerek yoksa insanlıktan nasiplenmemiş hasta ruhlu kişilerle kendininizı anlamsız bi tartışmanın içinde bulabilirsin

12 Ekim 2012 15:01

birfikirbiryorum
Kapalı

Haklısın. Keşke bunu öğrenebilsek konuşmayı öğrenmeden önce.

"Cahille tartışmaya girmeyin, uzaktan bakan hanginizin cahil olduğunuzu anlamayabilir" sözüne binaen, durumu anladıktan sonra girmiyorum herkesle tartışmaya...

12 Ekim 2012 16:09

Aklın gozyaslari
Aday Memur

Fazlasıyla hak verilmesi gereken bir konu.

Toplam 5 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?