Editörler :
28 Mayıs 2012 18:04   

Yasaklı
Neden?

Neden her şey bana basit geliyor, insanların boyunlarına, başlarına kulaklarına, ayaklarına, kalçalarına,göbeklerine bakıyorum (seksüel bir ifadeyle değil, bu anlamlandıramadığım gruba)

yav sen nesin diyorum, sen kimsin kendime, vücudu şekilsiz pislik bir canlısın diyorum.

Ben dahil bütün insanların çabalarını anlamsız buluyorum, koca müdürün karşısına çıkıyorum. yapmaya çalıştığı şeyleri anlamsız bulup, diyorum sen kimsin lan, pislik bir canlısın. bu afra tafra ne.

canımdan çok sevdiğim kendi aileme bakıyorum, siz kimsiniz lan diyorum, basit bir canlısınız diyorum.

gerçekten kendimizi çok mu abartıyoruz ?.

bilmiyorum bana insan bedeni çok saçma geliyor, eskiden karşı cinse seksüel tavrımı şimdi kaybetmişim, değer kavramını anlamsız ve abartılı buluyorum.

benim için her şey değersiz, ya da gereğinden fazla değer verilmiş..

Çok güzel bir manken kız çıktığında iğreniyorum, veya basının yakışıklı dediği erkek bana bu mu lan güzellik anlayışı diyorum, şunun kulaklarına bak diyorum.. ne kadar berbat. yanlış anlaşılmasın berbat olan erkeğin/kadının kulağının,göbeğinin büyük küçük olması değil, bizzat Kulağın, boyun bölgesinin, kalçanın, göbeğin ta kendisi..

nsanlar konuşuyor, çatlıyorum patlıyorum... boğuluyorum..

kendime bakıyorum,

ellerime bakıyorum, Allahın yaratığı diyorum. şekilsiz kalçama bakıyorum Lanet bir maymunsun lan diyorum, aşağılık bir hayvangillerden.

* * *

benim için her şey anlamsız.. her şey saçma...

biliyorum.. bu yazı da saçma..

zira bu yazıyı yazan aşağılık da saçma..

bu aşalığın dünyaya gelme sebebi de saçma...

* * *

Nihilist değilim ben...Nihilist kavramı da bazı aciz insanların uydurması..

benimki bir lanet..

28 Mayıs 2012 18:10

Enter SİNATRA2
Yasaklı

birileri amaçlarından bahsettiğinde sanki birileri beni bıçaklıyor... çıldırıyorum, ailem olsa bile..

birileri hayallerden söz ediyor, kafamı duvara vurmamak için kendimi zor tutuyorum..

ya diyorum senin hayalinin de amacının da.

sen kimsin diyorum...adi bir canlısın diyorum...

yemek yerken bile iğreniyorum kendimden...

insanlar karşımda yemek yerse ölmüş gibi oluyorum.. dayanamıyorum. tv ye bakıp hemen kapatıyorum.. bana her şey abartı geliyor..

Bana göre ile başlayan her şeye gıcığım....

bütün şımarık kendini bneğenmiş egoist filozoflardan o kadar nefret ediyorum ki..

İnsanda iyiliği öne çıkaran ne varsa nefret ediyorum..

İyilik kötülük kavramlarından da nefret ediyorum.. ben iyi veya kötü değilim, iyi kötü aciz insanların olmamış hayatlarını kapatmak için uydurdukları DEĞERli şeyler..

oysa bizler geçici ve değersiziz..

28 Mayıs 2012 18:13

Enter SİNATRA2
Yasaklı

Bunun sonu iyi değil biliyorum... ya bildiğim bir şey varsa, artık her şeyimi kaybetmek üzereyim..

Aklımı da..

artık bastırmaktan sıkıldım, bu duygularımı... gün geçtikçe daha artıyor, tüm ŞEY olan ŞEYLERE olan anlamsızlandırmam.

28 Mayıs 2012 18:23

Enter SİNATRA2
Yasaklı

Küçük çocuklara bakıyorum iğreniyorum resmen..

nasıl bir egoistlikle doğuyorlar, nasıl bir egoistlikle doğduk.. dünya etrafımızda dönerken doğuyoruz.. bilhassa çocukluk yaşlarında tamamen BEN var..

28 Mayıs 2012 20:33

su-88
Genel Müdür

Yaşam saçma geliyor kısaca size.Ama bu psikolojiden kurtulmanızı öneririm.Güzel bakan güzel şeyler görür.Bıkmışlık neden...

29 Mayıs 2012 00:29

kltryoz
Şef

tp://imza.la/engelli-ogretmenler-atama-istiyor (LÜTFEN İMZALAYALIM, ENGELLİLERİN HAYAT BULMASINI SAĞLAYALIM)

29 Mayıs 2012 02:10

ibrahimpertev
Şef

dostum senin bi temiz dayağa ihtiyacın var fazla gerilmişsin tez elden birine dayılan iyi bisopa ye kendine gelirsin...

29 Mayıs 2012 22:18

Jön_Türk
Yasaklı

40 yıllık tinerciyim böyle kafa görmedim :)))

30 Mayıs 2012 19:16

snms_4242
Başbakan Müsteşarı

Lancel bi konuya bağlanmalısın,doğru şeyi bulamazsan bu sıkıntı devam edecek,duygular birbirine geçmiş vaziyette fazla hızlı seyrediyor, dinginleşmen lazım...

30 Mayıs 2012 20:24

herşeyin_hayırlısi
Müsteşar Yardımcısı

depresyondasın sanırım.

31 Mayıs 2012 09:47

bahadır subatay
Yasaklı

EnterSİNATRA2; Dostum, senin gidişatın hiç iyi değil. Böyle gidersen kendine zarar vermenden korkuyorum.

04 Eylül 2012 22:16

Lancel Mayıs
Yasaklı

Neden gerçek hayatta ikili ilişkilerde zayıfım ?.. karşımdakini ciddiye alıyorum..

hata mı ?.

konuşurken üçüncü şahıslarla.. lafların öncesini sonrasını düşünüyorum

suç mu ?.

insan kaçağıyım.. kendimden kaçıyorum..

okuduklarım beni böyle yaptı

hata mı ?..

neden çok düşünerek yaşamak zorundayım ?.. neden bir çay bahçesinde çay isterken çayın demli gelebilme ihtimalini önceden düşünerek kafama takıyorum ?.

ve neden en devrimci duygularla, burjuva masasına yumruğumu vuramıyorum ?

oysa.

sanal alemde dizeler ağzımdan çıkabiliyor..

kağıda dökerken avuc içi taşlarımı...

kaderim sorgulamadan en popüler kültüründen relaxxx olabiliriyorum.

neden ?.

fazla mı umursuyorum ?

yoksa hiç mi umursamıyorum ?

peki kendimi..

biliyorum aslında.

kendimi umursamadığımı biliyorum...

kendim kendimi umursamadıktan sonra.

04 Eylül 2012 22:23

Lancel Mayıs
Yasaklı

Araf ta kalmak ne acı şey.

bir noktada durabilmek, iyisiyle kötüsüyle....

hiiç bir şeye olduramamak..

ne acı şey.

Burjuva masasında eskisolcu, Devrimci masasında daimasolcu..

işte ben buyum.

kafam çok karışık.. yüklemlerim eksik... öznem savaş açmış...

tümleclerim hiç bir yere gitmek istemiyor, en dolaylısından..

miskin bir sermaye artığı.

biliyorum.

işte buyum..

* * * *

farkındayım.

neden böyle olduğumun farkındayım... hayaller içinde pohpohlarken kendimi, daha teenage yaşlarında...

olmamış bir hayatı gördüm, en kırıklı hayallerin ardından....

evet olmamış bir yaşam..

kendime yakıştıramazdım bunu..

öyleyse,

bir karar vermeliydim.

anarşizmi seçtim, elinde pompalıyla anarşist avlarken !

1000 leşim oldu, en anarşiklerinden..

10 Ekim 2012 23:36

_neden_
Müsteşar Yardımcısı

Bazen tüm merhamet duygularım idam sehpasında can versin, istiyorum. Vicdanımın sesi radyosu dinsin diyorum. İşte o zamanlarda yeter artık, yetsin istiyorum. Tüm sokak kedilerinden ben mi sorumluyum?!. Ben miyim sebebi onların? Kimsesizlerin, kimsesizliklerin? Neden onların sesi vicdanımın kulaklarını böylesine tırmalıyor. Neden çabalarım cevap vermiyor? Neden vicdanım körleşip, sağırlaşmıyor?!.

Neden ben, hiçbir sokak kedisinden sorumlu değilim demek, ben deli değilim demek kadar deli saçması geliyor?..

11 Ekim 2012 22:26

nil-gün
Kapalı

Neden, yaşamaya mecburuz?

14 Ekim 2012 23:23

neysenee
Kapalı

onun için elimden geleni yaptım..fazlası ile deger verdim..şu an nerde ne yapıor hiç bilmiyorum..bunu bana neden yaptı neden diye bi soru beynimi kemiri durur..

26 Mart 2017 02:45

_neden_
Müsteşar Yardımcısı

Neden biraz bencil değilim... Oysa bencil insanların daha mutlu olduğunu duymuştum...

30 Mart 2017 23:51

Martı İkaros
Şube Müdürü

Neden zamanlama diye bir şey var zaman olmasa olamaz mıydı? Geç dünyaya gelmiş hissiyle boğulur mu insan?

23 Mayıs 2017 23:24

_neden_
Müsteşar Yardımcısı

Ancak gerçek bir mülteci anlar, mülteci bir ruhtan...

Uzun değil, kısadan da öte aslında...

Derse girdim, Suriyeli bir kız öğrenci elinde bir defter sayfası ile masaya yaklaştı, bir şey demedi, bıraktı ve gitti...

Bir resim çizmiş; dünya haritası... Üzerinde üç boyut çalışması kayık ve içinde bir insan... Ve o insanı gösteren bir isim; benim ismim...

Sonra resmin üstüne bakıyorsunuz; "öğretmenim, inşaAllah tüm dünyayı gezersiniz!"

Bunca yıllık öğretmenim diyecek kadar bir mazim oldu elhamdülillah ama bu mülteci kız kadar ruhuma dokunan bir başkası olmadı...

Bir başkası...

Neden mi?..

29 Aralık 2018 21:20

berfin-meb
Müsteşar Yardımcısı

Suriyeli çocuklar çok öteleniyorlar..

Bir şefkat eli, bir yardım eli uzandığında gözleri öyle parlıyor ki..adeta gözleriyle teşekkür

ediyorlar..

Neden bu kadar çok öteleniyorlar..

Neden ?

28 Nisan 2019 20:51

AKHENATON-IV
Kapalı

Saatlerce konuşacağın problemler sorular vardır ama bir

NEDEN

sorusunun yerini alamaz

Bazen sadece NEDEN dersin ve susarsın...

Toplam 36 mesaj