Editörler : oto-danisman-expert

sevdalı1
Müsteşar Yardımcısı
11 Haziran 2012 22:23

sn detail,

o zaman plan yaptığınız birisinin kini söyleyin, hatta 2015 i beklemeyelim, 2013 te nerede olacağını yazın,

firma isimlerini de bekliyorum, internet adreslerini satın alıp sonra onlara yüksek fiyata satacağım, farkı aramızda hallederiz,

marlon78
Memur
12 Haziran 2012 13:47

şok şok coldblade gizli belge yayınlamış hahahha ya çoçuk git işine bumu senin link veririm dediğin ! zeka seviyeni burdan anlamak lazım şu enerjini, biraz işine ver.. içine iyi oturmuş bazı şeyler sindirememişsin ...neyse alışacaksınız zamanla

coldblade2
Yasaklı
12 Haziran 2012 21:11

marlyn monroe18; ya ben seni 41 yaşında bir emniyet müdürü-amiri filan sanıyordum da seni eğitmeye çabalıyordum.yahu sen düz police memur muşsun .ayrıca akli melekelerin itibariylede zaten normal IQ daki insanların verdiği tepkilerden daha zayıf sinyaller vermektesin.bak aga sana benden nasihat,bırak bu işleri silivriyi filan,boyunu ve zekanı aşan işlere girme.normal polis memuru ol.

coldblade2
Yasaklı
12 Haziran 2012 21:13

deep not: amirlerine isyan etme.bak amirlerin duyar,kulağını çeker yoksa.traffic police marlyn monroe18 ... http://forum.memurlar.net/konu/1540169/

marlon78
Memur
13 Haziran 2012 19:39

güzel çıkarımlar yaptım zannetmişssin ama işte yine yanılmışssın yazdığın tanımlamaların tek birisi bile bana uymuyor maalesef yine ıskaladın işin gücün karavana sallamak sen benim kim olduğumu anlayacak mevki ve kudrette olmazssın !! bak dikkat et olmazssın dedim herşey göründüğünden çok farklıdır! sen ne biçim askersin her sakallıyı dedenmi sanıyosun sen ? :) sen şimdi cevapta yazamassın yazık seviyesizliğini sonunda farketmişler...ha bu arada aklınca küçümsemeye çalıştığın düz memurlar birgün koluna kelepçeyi takıp götürdüğünde anlarsın sorgu odasında onların ne işe yaradığını örnek bugün bir hakim albayınızı düz memur aldı evinden götürdü hadi bakalım buna ne diyeceksin trafikçilere laf atmışssın yollarda o trafikçilere ceza yazmasınlar diye ne ağam paşam çektiğinizide biliyoruz ...çoluk çocuk neyse her gördüğüne her duyduğuna inanma herzaman şüpheci ol buda benden sana bir hayat dersi

cumhur80
Kapalı
15 Haziran 2012 15:19

başlığı açan arkadaş mış miş liler le konuşmayı bırakın artık.o içerdeki dediğin insanlar yıllarca bu ülkede o dağ bu dağ demeden her tarafları dolaşarak terörle mücadele ettiler. askerler yetiştirdiler ailelerinden eşleridnen ayrı kalarak terörle mücadele ettiler halada ediyorlar sizler sıcak aytakalrınızda yatarken onlar yağmur kar demeden hayatlarını riske atarak vatan için mücadele ettiler artık kara çalmayalım lütfennn ilahi adalet er geç tecelli edecektir

marlon78
Memur
15 Haziran 2012 19:49

cold_plate misin pilatesmisin ses + bak sana bi hediye daha

http://haber.gazetevatan.com/kadin-subaylar-kuryelik-yapmis/458122/1/Manset

15 Haziran 2012 22:19

marlon bu da benden sana hediye

http://haber.gazetevatan.com/karakolda-buyuk-sok/455272/1/Haber

sevdalı1
Müsteşar Yardımcısı
15 Haziran 2012 22:29

tencere dibin kara, seninki benden kara,

bu muhabbetin sonu iyi bitmez,

marlon, bence kaşınma,

sevdalı1
Müsteşar Yardımcısı
15 Haziran 2012 22:33

bu arada sn detail den firma ismi bekliyoruz,

aşağıdaki linke de yorum alamadık nedense,

http://www.haberturk.com/gundem/haber/749602-yazicioglu-davasinda-surpriz-otopsi-raporu

cumhur80
Kapalı
15 Haziran 2012 23:34

çok yazık ya sizleri okudukça sadece gülüyorum birbirinizin açığını aramayı bırakın artıkk

detail
Başbakan Müsteşarı
16 Haziran 2012 08:42

sn sevdalı1:

Bir kişinin bir kaç yıl içinde nerelere geleceğini mi konuşuyoruz sizin nereye geleceğinizi mi konuşuyoruz...

Sizin herhangi bir terör örgütü yapılanması içinde faaliyetiniz olsa idi sizin üzerinize de planlar kurulurdu... Bu nedenle sizi bilmemiz mümkün değil...

Ama bu örgütlenmenin bunu yapamayacağı anlamına gelmez...

Yani işi yokuşa sürerek yokmuş gibi olamaz mış gibi davranmak ve kestirip atmak mümkün müdür bilemiyorum...

Şimdi verdiğiniz diğer haber linkine baktım ve benden ne yorumlamamı istiyorsunu merak ettim...

Otopside CO bulunması kadar normal bir durum yoktur...

Bir helikopter düşmüş v belli oranda yanma meydana gelmişse kaza zedelerin CO/ karbon monoksit solumaları mümkündür...

Ama kimse bunu kazadan önce solumuştur yada kazadans onra yerde solumuştur diye ayırmış gibi görünmüyor raporda...

Ha en önemli konu ise...

Millet yana döne kaza zedeleri ararken... Birilerinin helikopterin avioniğini kurcaladığını söktüğünü görüyor ve tuhaf karşılamıyorasanız size zaten bir şey anlatmak ve inandırmak mümkün olmayacaktır...

sevdalı1
Müsteşar Yardımcısı
16 Haziran 2012 08:50

sn detail,

atama yerimden vazgeçtim, firma ismi bekliyorum,

bu arada kimse atama yerini o tarihte kimse bilemez, il-ilçe olarak tahmin edebilir, hakkında inha vardır tahmin edebilir, ama tam görev yeri olarak kimse bilemez, ben bunu çok iyi bildiğim için yazıyorum, bence siz de emin olmadan yazmayın,

yangından boğulan/zehirlenen insan tespit edilebiliyor, öyle bir şey olsaydı bunu yazarlardı, o kayıp parçanın son görüldüğü yeri herkes biliyor bir sen mi bilmiyorsun,

16 Haziran 2012 09:21

Biliyor da bilmemezlikten geliyor

detail
Başbakan Müsteşarı
16 Haziran 2012 10:33

Sn sevdalı1:

Nerede görev yaptığını biliyoruz, mevzuatınızı da biliyoruz... Ama emre atama yada benzeri görevlendirmelerle kimin nerey nasıl çekilebildiğini de biliyoruz benzer şekilde lazım olan adamı kurs görevlendirmesi adı altında bile istediniz yere çekersiniz kimsenin ruhu dahi duymaz...

Da personel başkanı ile kuvvet komutanın geçen yılki tayinlerin geç açıklanmasının kök nedenlerini de irdelemek istersen dinleriz...

Gelelim karbonmonoksit meselesine...

Solunan karbondioksitin kaynağını kim neye göre yorumladı?

Yangın varyasyonu ile ilgili bildiğini sandığın şey de doğru değil... Her yanma farklı yanma gazları çıkarır... Ortak olan CO CO2 ve H2O olur... Kükürtlü yanlamarda sülfür dioksit çıkar yanan malzeme hakkında bir şey konuşmadık... Yanan malzeme helikopter yakıtı ise çıkan yanma gazı sülfür içermez... Bu durumda yangın boğulması yada eksoz boğulması yada saf CO boğulması olduğunu ayıramayabilirsin...

Tahminen düşen helikopterin içine hasar sonrası eksoz gazı dolmuş olabilir.. Yani koltuk döşeme tutuşmazsa co2 soluması eksoz dumanı yada yakıt ile de olabilir...

Ha şunu diyebilirdin... Düştüklerinde ölmüş ve solunum durmuş... Velakin biliyoruz ki düştüklerinde hala nefes alıyorlardı...

Ona da itiraz edeceksen... Telefon kayıtlarına göz at...

Her neyse...

Dünya alem söktüklerini biliyor derken bu genel bir prosedür de biz bilmiyoruz sanırım...

Düşen her sivil helikopterin uçuş ekipmanını asker sökmesi gelenek midir?

Mesala boğaza düşen polis helikopterinin ekipmanını da sökmeye giden askeri personel oldu mu?

Hani dünya alem biliyo bu işi bir ben bilmiyorum da...

Olmuştur haberdar değilimdir aydınlatırsanız sevinirim...

Son olarak dönelim şu generaller mevzuuna...

Basitçe tahmin edemezsin vs derken ortada bir organize faaliyet varsa bunlar yetkiler çerçevesinde yapılmışsa bundan bir kaç yıl sonra ne yapılacağı kimin ne göreve getirileceğinin konuşulması yada tahmin edilmesi kadar doğal bir durum yoktur...

Yine benzer şekilde...

Planlarda geçen, cemaat ve dini liderlere saldırı konularının benzerleri de...

Hrant dink olayı, rahip santaro olayı, ismail ağa cemaatinin liderinin camide öldürülmesi gibi olaylarda açıkça görülebilmektedir...

Yine güney doğuda adı lazım değil bir kitap evini bombalarken yakalanan enteresan bir ekibi de düşünürsek...

Yapılan faaliyetler düzen sağlamaktan ziyade infial çıkarmaya yönelik gibi görünmekte...

Ha ben bir şeyleri görmezden geliyor görünüyorken siz bunları hiç görmezden geliyorsanız takdir sizin...

De yemezler...

Salt TSK düşmanı arayıp, insanları yaftalayıp akabinde de savunmaya çalışmanız ne kuruma ne size nede bize fayda sağlamaz...

1'inci ordunun fişleme listesine baktınız mı? O dönemde orada görev yapanlar üzerine bir fişleme... Varsayalım düzmece... Bunca adamın nerde görev yaptığının listesinin kimde olması ihtimali var?

Birini gitmiş zaman okur diye fişlemiş, bir diğerini ülkücü diye bir başkasını da namaz kılar diye...

Adamlardan tanıkları soruşturuyorum... Yarısının anlatılanla alakası bile yok...

Yani bunlar yapılmamış olmamış işler biz buluttan nem kapıyoruz...

Orgeneral seviyesinde bir generalin uçağı düşmüş, cumhur başkanı ölmüş, bir gazetecinin aracı bombalanmış, bir milletvekilinin aracı kaza yapmış 33 er şehit edilerek halkta infial yaratılmış, karakol basılmış ve bunların hepsi 1 yıl içinde yani 1993 yılında meydana gelmiş... Buna dahi kimse şaşırmamış bir ülkede yaşıyoruz...

Bundan ötürü dür ki... Bazan olaylara bu kadar düz ve savunmacı bakarken hakikaten faydalı bir iş yaptığınıza inanıyormusunuz merak ediyorum...

Şu dava esnasında birden kanser olup ölen, birden hastalanıp ölen, intihar eden kişi sayısını hiç takip edebildiniz mi?

Ne oldu bu adamlar kahrından mı öldü sizce?

Bir örgütlenme olduğu ve bundan dolayı konuşma ihtimali olacakların devre dışı bırakılmaya çalışıldığı ihtimali size neden uzak anlamadım...

Size göre normal olan bir çok tuhaflık ortada kol geziyor...

Yine alakasız gibi görünen fuhuş davası neticesinde tutuklu yargılanan sayısına bakarsanız fuhuş ve casusluktan şüpheli bayanla kaç personelin ilintisi olduğuna ve kaçının şantaja maruz kaldığına...

Uluslararası operasyona bile maruz kaldığımız söylenebilir...

Benim devletimin ülkemin gizli sırları onun bunun afedersiniz fahişenin bilgisayarında geziyor...

Savcı kirazlıdereye kozmik odaya girdi diye bozuk atarken, milletin elindeki bilgilere ve davaya dair gık duymadım...

Bakın bulabilirseniz yazılarımda arayın... Cüppeli ahmet hoca kimdir nerden çıktı bu adam dedim adam tık içerde...

Neden artık herkes herşeyin farkında... Bi amcam konuşacak arkasından irtica hortladı sanki devlet yada hükümetler cüppelinin ortağı...

Artık şu operasyonları görün...

Bir genel kurmay başkanı devam eden bir davada, çıkıp müdahil olarak boruydu kağıttı demez... Gerekli makamlar gerekli araştırmayı yapıyor hukuka saygılıyız personelimizin bu olaylarla anılması bizi üzmüştür... Varsa şahıs hataları cezalandırılsın ama suçsuz personelin de bir an önce ayıklanması temennimizdir diye bir açıklama yapmak dururken olaya taraf olması kadar tuhaf bir şey olabilir mi?

Batı çalışma grupları, encümen-i daniş ler gibi garip garip yapılanmalar varmış ve biz ancak bunları sonradan davalarda öğreniyoruz...

Hatta bu encümen-i daniş, cumhurbaşkanlarına tavsiye mektubu yazar nitekiteymiş... Açın interneti karıştırın okuyun....

Bunlar yok yada tesadüf müş gibi davranmamın manası yok...

Kimse top yekün kurumları suçlamasın şahsi yada uluslarası destekli operasyonlar da olabilir bunlar... Bazıları şantajla bazıları tehditle bazıları kendi isteği ile bu işlere girmiş yada bulaştırılmış olabileceği gibi suçsuz da olabilirler...

Komiktir ki ülkenin hava sahasının güvenliğini sağladığını iddia eden kurumun bir helikopterin düşün anındaki dört dakikalık radar kayıtları na mevcuttur... Ve bu na mevcudiyet arıza ile açıklanmaya çalışılmaktadır...

Neresinden tutsam sapır sapır dökülen vakaları hala ne diye savunma çabasındasınız anlamıyorum...

Devlet memurlarının etik davranışları ile ilgil bir kanun çıkıp bu etik ilkelerden TSK ve yargı gibi kurumlar muaf tutulur mu?

Gerçi TSK her yerde hariç tutturmuştur kendini... Ne yargıya ne denetime nede başka bir üçüncü kontrole hep soğuk bakmıştır...

Ve siz hala kurum aidiyeti duygusuyla bunları görmezden gelme taraftarısınız...

Üzücüdür ki o inkar edilen olaylarda ses kayıtları ortaya çıkmaya başlamış ortada gezen ses kayıtları zaten inkar edilen içler acısı tabloyu gözler önüne sermektedir...

Ülkenin eğitimli becerikli adamlarının kayıtlardaki sözlerine küfürlerine bakıyorsunuz puh sizin kalıbınıza diyesiniz gelmiyorsa benim zaten söyleyecek lafım yok...

Aslında bu konuda hükümete de bir iki çift eleştirim var... Bu konuda yeni düzenleme yapmış ve ses kayıtlarının yayınlanması yada referans göstermesine dahi ağır yaptırımlar getirmeye çalışmıştır ki bu üzücü durum kafaları kuma gömmekten başka bir şey değildir...

Bir ülkede ülkenin ali menfaatleri için halktan bilgi saklanmaz... Saklanıp akabinde bu bilgi ortaya dökülünce oslo da çuvalladığı gibi çuvallatırlar adamı...

Bir şeyi halkından gizlemeye kalkıyorsan arkadandaki desteğe güvenmiyorsun demektir... Demekki yapacağın işi halk desteklemeyecek ve gizlemeye çalışıyorsun.... Yada güveniyoran gizlemene gerek kalmaz... Yani halkın iradesi ve isteği dışında bir şeyler yapmak doğru değildir...

Bu gibi durumlar da şükür ki internet ortamında çatır çatır yayınlanacak... Kanun da engelleyemez bu işleri... Yayınlayan adamın ülke bağı yoksa yada başka bir ülkede ise istediğinizi yapın... Wikileaksçiler gibi susturamazsınız o da ayrı mevzu...

ABD nin susturmadığını burası zor susturur da....

Bunca parametre varken hala salt savunmacı yada yokcu davranmak bu ülkeye hiç bir fayda sağlamayacaktır...

Siz hala bildiğinizi okuyun sorun değil...

ChordSolo
Müsteşar Yardımcısı
16 Haziran 2012 10:44

iş yoğunluğu bakamadım buralara...

geçiştirilen sorulara cevap alamadık zaten de, detail gene şova başlamışsın meydanı boş bırakınca...

hikaye,varsayım,komplo teorilerini bir yana bırak ve hukuki gerçeklere göre konuş.yazdıkların senin görüşlerin, konu yargıda...

bu nedenle ahkam kesmek yerine, zaten devam eden bir soruşturma bu...

geçiştirilen sorularım;

"Hepsi iyi hoş güzel de, dün akşam başbakanın MİT Müsteşarı ile ilgili konuşmalarının çok önemli satırbaşları vardı.

Kanun değişikliği ile yargının önünü tıkarken bunu bazı nedenlere dayandırdı ve böyle olmazsa bu insanların görevini nasıl yapacağını sordu...

Belki de haklı olduğu konular var, umarım aynı hassasiyete şu an bu davalardan tutuklu olanlar için de gösterir sayın başbakan...

Birkaç sorum yine herşeyi bilen detail için...

Türkiye'nin AİHM'de mahkum olduğu davaların büyük çoğunluğu bahsettiğin konu mu acaba?

"İletişim tespitleri" yada "ortam dinlemeleri" tek başına delil olabiliyor mu, bir zahmet CMK ya bakıver...

Sözkonusu ortam dinlemeleri (bu ve benzer kasetlerin doğru olduğunu varsaysak dahi" hakim kararı ile mi yapıldı?Yapılmadıysa ne kadar delil niteliği taşıyor acaba?

Bu bir adil yargılama mı?

Varsa delilleri toplamışsın, şüphelilerin kaçma ihtimali yok, hepsi sabit ikametgah sahibi, iddia edilen suç tamamlanmamış, başkaca delil toplama ihtimalin yok, çünkü çoğu iletişim tespiti ve gizli tanık ifadelerinden oluşuyor...

O halde bu insanlar hala neden içeride tutuluyor?

Gizlilik kararı olan bir soruşturmada tüm belgeler nasıl basına servis edilebiliyor?

Basit bir örnek; Balyoz'dan tutuklanan bir komutanım hazırladığı iddia edilen belge ile ilgili bilirkişi raporunu elde etmek istiyor ki bunu talep eden savunma yapmak için müdafi olarak tayin edilen kişi...

Mahkeme gizlilik kararını bahane ederek raporu sunmuyor...

Bu iyi hoş da, avukat raporu nereden temin ediyor biliyor musunuz?

Basından...!"

detail
Başbakan Müsteşarı
16 Haziran 2012 11:15

Alışın buna...

TSK kulisten tugay bazından olayları takip etmek mümkünken siz hala yazışıyormusunuz...

google tskkulis...

Kim ne yapmış okursunuz...

sevdalı1
Müsteşar Yardımcısı
16 Haziran 2012 11:25

sn detail,

siz olayın farkındasınız da inatla başka yöne çekiyorsunuz,

öncelikle planlar mevcut üzerinden yapılır, değişiklikler olursa plan üzerinde değiştirilir,

bu plan gerçekten o zaman yapıldıysa adamlar niye kendini zorlayarak geleceği görmeye çalıştılar, adamın bir yerde görev yapması istenirse "şu şuraya atanacak" diye plana yazılır, adam atanınca yeni görev yeri yazılır, "bu burada görev yapıyor" diye yazılmaz,

firma isimlerine hiç girmiyorum, illa o firma mı olmalı, aynı işi yapan bir çok firmadan birinin ismi plana yazılır ve geçilirdi, ama adamlar kendini zorlayarak daha kurulmamış bir firmanın tam ticari isim ve adresini niye yazmaya çalışsınlar,

bu durum açıkça ortaya koyuyor ki delil olarak birilerinin bir yerlere servis ettiği bu bilgisayar ortamındaki evraklar bilgisayarların işletim sistemi tarihleri geri çekilerek hazırlanmış,

mayıs 2004 te gerçekleşecek bir durumun ocak 2004 te dijital olarak kaydedilmesi nasıl mümkün olabilir,

her düşen helikopter yanmaz, ki yanılmıyorsam yazıcıoğlu nun helikopteri de yanmamıştı, karbonmonoksit oluşumunun oksijenin az bulunduğu hızlı ve alevli yanmalarda ortaya çıktığını ve düşen bir helikopterden insanların bir an önce uzaklaştığını, dolayısıyla vücutta tespit edilebilecek seviyede karbonmonoksit soluyacak kadar helikopterde kalmadıklarını göz önünde bulundurursak olayın kazadan sonra değil önce olma ihtimali tama yakındır,

ChordSolo
Müsteşar Yardımcısı
16 Haziran 2012 11:53

neye alışalım?

hukukun çiğnenmesine mi?

yahu hukuk herkes için yok mu?siz bazı şeyleri sorgularken söylemlerinizi hukuk ve demokrasi üzerine dayandırmıyor musunuz?

sonra kalkıp bana "alışın buna" diyorsun...

CMK yı TSK yazmadı, suçlu olsalar dahi hukukun katledilmemesini diliyoruz, her vatandaş gibi...

hamaset yapmaya gerek yok, herşey yalın ve sade...

ChordSolo
Müsteşar Yardımcısı
16 Haziran 2012 11:55

"Ona da itiraz edeceksen... Telefon kayıtlarına göz at..."

Telefon kayıtları senin kütüphanendeki herhangi bir veri değil sn detail!

Bu deliller uluorta gezemez efendi...

İşte senin ağzınla itiraf ettiğin bir hukuki katliama örnek...

Toplam 232 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi