Editörler : oto-danisman-expert
15 Haziran 2012 15:53

Uzman çavuşların toplanma yeri

istifa eden arkadaşlar buraya...

erollu
Memur
15 Haziran 2012 17:08

eski başlıga ne oldu ki şimdi yenilediniz ...?

caca4
Aday Memur
15 Haziran 2012 18:57

kapanmış sayfa ne olacak değerli bazı arkadaşlar yüzünden

hamzauzman
Aday Memur
15 Haziran 2012 19:57

yıllardır devam eden bu sayfa bazı cahillerin yüzünden kapanmış durumda. bunu bu seviyeye getiren buradaki insanlara umut tüccarlığı yapanlar kendilerini ulubatlı hasan görenler burada bulunan garibanlara klavuzluk yapıp yanlış işler peşinde koşturanlar şimdi ortalıklarda görünmüyorlar. ben uzun zamandır burayı takip ediyorum hep sustum hep içime attım bazende kısa yazılarla uyarılarda bulundum.ama artık yeter o kendini ulubatlı hasan sananlarla bundan sonra konuşalım bakalım neyi doğru yapmışlar neyi yanlış yapmışlar görelim bakalım.

egemen07
Memur
16 Haziran 2012 01:04

Bakın arkadaşlar gitmediğim kurum kalmadı 1000 e yakın evrağım olumsuz geldi birçok sertifikam olmasına rağmen TORPİL denen haksızlık tavan yapmış bu ülkede AKP bizleri aralarında görmekten rahatsız onların gözünde böcek kadar değerimiz yok bütün kapıları kapatmışlar hepimiz aile babasıyız onların tuzu kuru açın halinden anlamıyorlar özel sektörde tecrübesiziz ve yaşlarımız 30 un üstünde işverende haklı 18 yaşındaki çocuğa verdiği işi yaparsan buyur diyor 700 tl ye yaşanılanlar herkesin ağrına gidiyor kanunların bizlere verdiği haktan ADAMI olan anında faydalanıyor insanın kanına dokunuyor hepimiz bu vatana hizmet ettik hepimiz aile babasıyız bizlerin günahı ne ADALET sözünün anlamı bumu soruyorum bu kanunun bir maddesinde TORPİLLİLER atanır diye birşey varda benmi görmedim alemi cihan olsan adamlar sırıta sırıta boşuna verme istersen red yazını hemen yazıyım diyo bu duygunun nasıl birşey olduğunu yaşamayan anlamaz çabalarımızı birleştirip bir araya gelip bizim hakkımızda kesin ne olup bittiğini öğrenene kadar bir arada olmamız bizim için en hayırlısı fakat çeşitli bahanelerle 1 hafta bir araya gelip tek yumruk olamıyorsak bu yürekten istemediğimiz anlamına gelir ve devran böyle döner durur adamı olan mesaaisine başlar olmayanda kahrından kendini ve ailesini yıpratır durur..........

silay32
Şef
16 Haziran 2012 02:58

uzman çvş camiasından bir şey çıkmaz...

ne zaman 1000 -1500 ki̇şi̇ toplanip ankaraya dayanilirsa bu i̇ş ozaman çözülür..

bu da olmayacağina göre herkes kendi̇ başinin çaresi̇ne baksin...

gi̇di̇n özel sektörde i̇ş bulup çalişin bana akp bi̇r mi̇llet veki̇li̇ aynen böyle dedi̇...

türki̇ye hazir hedef 2023

daha çok oy veri̇n daha çok anamizi bellesi̇nler...

veri̇n veri̇n çeki̇nmeyi̇n.. adalet cemaati̇n temeli̇di̇r...!!!

egemen07
Memur
16 Haziran 2012 10:34

o Ak Parti Millet vekiline bende diyorumki temsil ettiği ADALET in arkasında dursun işten kaçan yok iş beğenmemek gibi lüksümüzde yok fakat bu ADALET denen mekanizma neden adını kirletecek kadar ADALETSİZ bir şekilde çalışıyor bu kanun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tüm Uzman Erbaşlar için çıkartılmış vasfına mezuniyetine ve kabiliyetine göre alınsa bir nebze olsun sineye çeker insan ellerini vicdanlarına koysunlar ekmeğimizle oynamasınlar Akp ye çoğumuz oy verdik kimse aksini söyleyemez bizim sorunlarımızı hep göz ardı ettiler aksine T.C nin gözünde işe yaramaz insanlar izlenimi oluşturdular Allah büyüktür gün gelirde bizlere ihtiyaç duyarlar cemaat sevdasına ülkeyi bölmeye çalışıyorlar Atatürk e hakaret boyutunda hamlaler yaptılar fetoyu çağırıyorlar apo yu tatile gönderiyorlar sular ısınmaya başladı nedenmi Darbe ihtimali olan general ve üstsubaylar içerde yani meydan boş Allah sonumuzu hayır eyleye aselsanın bile ½ 51 ni israil gibi katile satan zihniyetten birşey beklemek zaten saçma

kader ve ben
Daire Başkanı
17 Haziran 2012 15:01

merhaba selam sayın arkadaşlarım burda eski sayfaya ne oldu bilmiyorum biz istifa ettikten sonra kanunda yerimiz oldugu halde bir işe giremedik çünkü burda torpili ,dayısı, olanlar bu kanundan yararlandılar defalarca millet vekili ve baknlarn yanına gittigimizde bu torrpilin kalkmasını ve herkesin iş sahibi olmasını istedik ve aldıgımız cevaplar bizizm alayimize torpilin oldugunu söyledigimizde bizim hükümetimiz zamanında hiç bir şekilde torpilin olmadıgını ve herkesin eşit şekilde kps ile sınaval işe girdigini söyledim iş böyle oluncada torpil ilemeye devam ediyor aramızda sadece 2 sene yapıp bırkıpta işe girenler var hemde yaşı 40 olanlar var

durum böyle oluncada biz istedik herkesin bir iş sahibi olmasını buna rahmen elimizde geleni yaptık anklarada 2 kere eylem yapmamıza nezaran çadırımız ve magofonumuz ,pankartlarımız hazır olmasına rahmen genede eylem yapadık

biz sandıydık ki tekle işçileri gibi , ögrnciler gibi belediye teşoron işçileri ve en önemliside doktorlar gibi ( doktorlar ayda 3 milyar almasına rahmet günlerce eylem yaptılar ve istedikleirini aldılar) ögrenciler istediklerini aldılar taşoron işçileri istediklerini aldılar tekel işçileri istediklerini aldılar ama olay bize geleince uzman uzman sattı ve araksında dümenler çevirmeye başladı biz sadece günlerce burda telfon açarak toplanalım diyince uzman erbaşın iş oluyor yada eşi yalnız kalıyor yada yada bir işi çıkıyor sizin anlayacagınız uzman erbaştan hiç bir halt olmaz uzman erbaşın oldugu yerde ot bile bitmez uzman erbaşın oldugu yerde huzursuzluk vardır

van yüzüncü yıl üniversitesine ,selçuklu belediyesine,istianbul ünüversiteine ve bazı bir çok yere giderken sayın arakdaşların işi olmuyor çoçukları hasta olmuyor eşleride yalnız kalmıyor

burda toplanmak çok zordur kendinizi kandırmayın herkes bir işe girip az çok demeyip çalışsın çünkü biz ayrılmakla büyük akılsızlık yapmış olduk zaten geri dönüş yasası olamaz olmuyacakta beledilerde almıyor üüversitelerde artık almıyor herkes bu ümüdü bırakınsın artık bu yol yol degil çünkü

F 388
Aday Memur
18 Haziran 2012 13:42

vay beeee kac yıllık eskı baslıklı forum ne hale geldı yazık vallaa

gedsson
Memur
18 Haziran 2012 15:00

http://askerleranlatiyor.blogspot.com/ alıntıdır.

Köle Pazarı Gibi

Ben askerliğimi 96\1 tertip denizci olarak İskenderun'da yaptım. Üniversiteden terk olduğum için uzun dönem yapma şansızlığı da beraberinde geldi tabii ki.

Aslında ben vatansever bir insanımdır. Askerde yaşadıklarım beni vatanımı sevmekten uzaklaştırmadı ama askerliğin mantıksızlığı beni hayretler içerisinde bıraktı.

1996 yılı 28 Şubat. İskenderun Deniz Eğitim Alayı.Saat 16 gibi Lumbarağzı'na geldim. Biraz kuyruk bekledikten sonra nihayet giriş yaptım. 18 saat yoldan sonra tam 6 saat ayakta anfilerin önünde hazırol vaziyetinde bekledik. Saat 22'de artık bizim işlemlerimize o gün başlamama kararı vermiş olacaklar ki koğuşlara uygun adım, marş marş gittik. Herkes bulduğu yere yatıverdi ama uyumak ne mümkün. Usta askerler sırf hava atmak için koğuşlarda sabaha kadar muhabbet ettiler. 18 saat süren uykusuz yolculuktan sonra bir de bunların yüzünden sabahladık.

Bir ara WC'ye gitme talihsizliğinde bulundum. WC'de 6 kapı var. İlki doluydu. Ben de her insanın yapacağı gibi bir yanındaki tuvalete girdim. Daha kapıyı kapatmamla birlikte kapı yumruklanmaya başladı. Açtım ve insan azmanı çavuşu gördüm.``Lan balta, bu tuvaletler denetlemelik bilmiyor musun!`` Ben bunu bilmemekle suçlanıyorum ama hala sivil elbiseler üzerimde. Velhasılı biz beş hafta boynca 200 kişi, yani bir bölük, 6 tuvaletten sadece birini kullanabildik. Sabah akşam 200 kişi kuyrukta. Böyle bir mantıksızlık nasıl izah edilir ki?

Derken usta birliği. Denizaltıya düştüm malesef. Ama önce Denizaltı Eğitim Merkezinde 3 ay kurs görecekmişiz. 3 ay boyunca sadece 20 dakika kurs görebildik. Onun haricinde sabah akşam mıntıka temizliği, balyozla karanlık odalara pencere açma, 5 kamyon kumu kamyonla dökebilecekken kovalarla 300 metre ileriye taşıma, tıkanan lağım borularından ellerimizle b.k çıkarma, hafta sonları subayların, astsubayların ve hatta eşlerinin arabalarını yıkama ve yaklaşık 30 kişinin evini taşıma işlerini yaptık. 70 kursiyer sabah içtimasında koyun gibi dizilir köle pazarındaki gibi iş için seçilmeyi beklerdik. Askerlik bunun neresinde anlayamadım. Gene de vatan sağolsun...

erollu
Memur
18 Haziran 2012 21:13

evet arkadaşlar sistemin ve istifa sonrası uzman erbaşlıgın ve istifa edenlerin son durumu bu düştüğü hal ortada yazık cok yazık...

erollu
Memur
19 Haziran 2012 19:25

şehitlerimizin ruhları şad olsun mekanları cennet olsun biz de hehitlik mertebesinden cok döndük cok fedakarlık yaptık cocugumun dogumuna gidemedim her şey para degil şimdi ailevi sebepten dolayı ayrıldım ama keşke şehit olsa idim cennete giderdim şimdi bu fedakarlıgıma karsın tekrar kamuya müracat etmeme ve en dogal hakkımın olması halde hep red şimdi bu ne meger boşa o kadar fedakarlık boşaymış ama olsun hakkımı alırım bi şekilde cenabı allah biliyo şimdi ne yapıyorum GÖRDÜĞÜM HER AKRABA VE EŞİME DOSTUMA SAKIN BEN GİRDİM PİŞMAN OLDUM SİZ GİRMEYİN DİYORUM VE HAYATI BOYUMCA BUNU DİYECEGİM....saygılarımla bu yazım özellikle genc arkadaşlara kardeş tavsiyesi......

silay32
Şef
20 Haziran 2012 01:26

.büyük harfle yapılan yorum silinmiştir....

erollu
Memur
20 Haziran 2012 19:30

harfiyen katılıyorum slay sana ehh biz yanlış yaptık bu tsk ya katılmakla cok pişmanım cok ....

sahici0104
Memur
20 Haziran 2012 22:25

slm arkadaslar bugun haberturk gazetesınde bı haber okudum uzman erbaslıktan ıstıfa edenlere donus yolu acılıyor dıye.ama sadece bu kadar yapılmıs gazetede haber.acıklaması yok ıstersenız ulaşabılırsenız bugunku haberturk gazetesını temın edıp okuyabılırsınız haberı....ınsallah ıyı bır haberdır

uzman6007
Memur
20 Haziran 2012 23:34

öncelikle yeni sayfamız hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar. inşallah bu sayfamıza gene seviyesizler girmez. girenlerede cevap vermeyelim ki provakatörlere çanak tutmayalım. ayrıca sahici okuduğun haber kaçıncı sayfada her sayfasını karış karış okudum ama maalesef öyle bir haber bulamadım. acaba gözümden mi kaçtı veya sen yalnışmı gördün...

uzman6007
Memur
20 Haziran 2012 23:49

ayrıca anti parantez arkadaşlar her sayfayı yenilediğimde okuma sayısının arttığını görüyorum. lütfen bakıp geçmeyelim en azından bir selam deyin oda yeter. artık bütünleşme zamanı. şu an yapacağımız şey 05.04.2012 tarihinde 2 / 501 esas nolu kanun teklifinin komisyondan geçmesi için uğraş vermemizdir. TBMM sitesine girip yasama bölümünde yasama ve tekliflerin 12 nci sırasında ki Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi bizimle ilgili olan ve tüm istifa etmiş uzman erbaş ve uzman jandarmaların sorununa kökten çözüm getirecek.

Teklif ile; bir defaya mahsus uzman Erbaşlar Kanununa tabi olarak çalışan uzman erbaşlar ile Uzman Jandarma Kanununa tabi olarak çalışan uzman jandarmalardan kendi istekleriyle görevden çekilmiş olanların, boş kadro bulunması ve gireceği sınıfın niteliklerini taşımak kaydıyla memuriyete atanmaları öngörülmektedir.

uzman6007
Memur
21 Haziran 2012 00:29

tesadüfen bir haber gördüm. link şu inceleyin derim. http://www.habervitrini.com/haber/erbas-ve-uzman-erbaslara-buyuk-mujde-612103/

Harp Akademileri Kanunu'nda değişiklik öngören bir yasa tasarısı TBMM başkanlığına sunuldu.

Tasarıda erler ve uzman jandarmalar için sevindirici maddeler var.Askerliği sırasında eşi doğum yapan ya da eşinin anne veya babası vefat eden erbaş ve erlere 10 gün izin verilecek -En az 4 yıllık fakülteyi bitirenlerden 27 yaşını, lisans üstü eğitimini tamamlamış olanlardan 32 yaşını bitirmemiş olanlar sözleşmeli subay olabilecek .Uzman erbaşların aylıkları her ayın başında peşin olarak ödenecek. Emekliye ayrılma ve ölüm hallerinde, o aya ait peşin ödenen aylık geri alınmayacak.

Sözleşmeli erler ise en az ilköğretim veya yurtdışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve terhislerinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmemiş ve düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olacak.

SAĞLIK NEDENİYLE SÖZLEŞMESİ FESHEDİLENLER VE SÖZLEŞMELERİNİ KENDİ İSTEKLERİYLE YENİLEMEDİKLERİ İÇİN TSK'DAN AYRILANLAR HARİÇ; HER NE NEDENLE OLURSA OLSUN, SÖZLEŞMESİ FESHEDİLEREK TSK İLE İLİŞİĞİ KESİLEN UZMAN ERBAŞLAR TEKRAR TSK'YA ALINMAYACAK.

Uzman erbaşların aylıkları her ayın başında peşin olarak ödenecek. Emekliye ayrılma ve ölüm hallerinde, o aya ait peşin ödenen aylık geri alınmayacak.

Vefat eden veya SGK tarafından ilgili mevzuat hükümleri gereğince emekliye ayrılan sözleşmeli erbaş ve erlerden de o aya ait peşin ödenen aylık geri alınmayacak.

Teklifle, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu kapsamında bulunmayan erbaş/er ve yedek subay askeri öğrencilerin refakatçilerinin beslenme gereksinmelerinin de hastanelerce karşılanması öngörülüyor.

x...p
Memur
21 Haziran 2012 08:19

Silay 32.!

Yorumların cok tahrik edici hem ekmek istiyosun hemde siyaset yapıyosun kardeşim

işe cemaatları karıştırma ne alaka ondansonrada kalkıyon akp den iş istiyon sen memur olmak icinmi katıldın tsk ya.!!? devletin seni memur alma gibi bir mecburiyeti yok.! olsada seni almaz heralde zıt kutupsun cünkü, sanki devlet bizleri işe almaya mecbur yahu sen kimsin biz kimiz ateş olsan bulundugu yeri yakarsın bu vakitden sonra ve işi dengesiz eylemlerle iyce cıkmaza sokar ve yetkililer sırf bu konuda karar alırlarda hic cıkamazsın sonra demedi deme.

desperdo
Aday Memur
21 Haziran 2012 11:56

slm arkadaslar kendimizi hakkımızı satmayın arkadalar son nkadar mücadele edelim sacma seylerle vakit öldürmeyim arkadslar toplanalım mücadelemzi verelim bizler bu kadarmı kötüyüz bakın bebim 2 önce cocugun öldü ve ben suan boşanma durumunu geldim bizleri bu hale getirenler bizlerden daha beter olsun arkadaşlar ne olacaksa olsun artık arkadaslar böyle olmuyo 30 haziranda sabah saat 10 DA KIZILAYDA TOPLANALIM KATALIN VARSA GELSİN BEN GEREKİRSE TEK BAŞIMA CIKARIM GELİN BİRLESELİM

sahici0104
Memur
21 Haziran 2012 12:03

uzman6007 sayfa 18'de haber

Toplam 3345 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi