Editörler : oto-danisman-expert
«121122123124125126127128129130131132»

ibrahimyılmaz10
Aday Memur
27 Kasım 2013 15:43

abi parayla yapan yerler olsada paranda olsa yine tanıdığın olmasın yine giremiyosun önce paran olacak sonra tanıdıkdık yiyici dayı bulacaksın . Burda memlekette parti işlerini kosturan bi abiyle konuştum bazı muhterem arkadaşların zihniyetine bakın hele bazı belediyelere girebilmek için adam evimi senin üstüne yapayım abi ne olur sok beni bi kadroya diye yalvaran arkadaşlar varmış Şok oldum. biz sarı çizmeli Mehmet ağa gibi gidiyoruz dilekçe vermeye .arkadaşlar iyice cıtayı yükselmiş artık param var girerim diyen arkadaşlarda ortada kalıyo Napcaz baba biz böle

suzuki996, 10 yıl önce

öncelikle herkese selam millet atıyo tutuyo yine...

neyse köprünün altından baya su aktı bizimle birlikte olan arkadaşlar

ankarayı mesken tutanlar vardı hepsi memur olmuş.. bir bizler kalmışız...

bir zamanlar bir erdal üçer vardı bu forumda açım perişnın diye yazardı o bile 15 milyar rüşvete antalya muratpaşa belediyesine girmiş...

vay anasını vay şimdi bizim sorun x arkadaş vardı o da antalyaya transfer olmuş chp kanalını zorluyor bakalım napacak amacım burda parti reklamı flan değil ha sakın yanlış anlamayın akp den millet vekili danışmanları şimdi arı gibi çalışıyor kimin oy potansiyeli var bastır bld. başkanına adamı hop aldırtıyor siz ler ve bizler buduruma bende dahilim işimizi halledemiyoruz...

çünkü dayımız yok... bu gün yarın patlayacam az kaldı kimlerin kimleri kayırarak rüşvetle alım yaptığı yerleri bir bir yazacam..

en azından milleti enayi yerine koymasın şerefsizler yeter artık bu g... kodumun formunu takip eden yetkililerde mübarek kıç... larını bizahmet kaldırsın da gerekeni yapsınlar ya eşitlik yada kimseye yok olsun artık yeter...

halilum
Aday Memur
27 Kasım 2013 18:40

Su sat limon sat allah sana rızkını verir. Alanda o verdende sadece şükret azmet birşeyler yapmayı dene ; sen başka yerlere ümit bağlayıp allahını unutursan oda seni unutur. Sözüm sana Provakatör muhsin arslan . . . Suçlayıcı listen epey bi kabarık sen iş bulamayınca herkez hatalı , suçlu , sen doğrusun öylemi ???

Dipnot**(Rabbbim kimseyi açlıkla imtahan etmesin)

muhsin arslan, 10 yıl önce

S.A.Günaydın arkadaşlar epeydir sessiz kaldım,bu ülke içinde yaşayan vatandaş olarak,hükümeti,hizmet ettiğimiz partileri,idealleri,bu sitenin sorumsuz duyarsız sahibi veya editörlerini,bağlılarını sahipsiz ilgisiz bırakan dini cemaatleri,kaderi ve kadere yön verenleri,filipin gibi seks turiziminin yasal olduğu bir ülkeye deprem oldu diye camilerde para toplatan diyanet işleri başkanlığını,oy alıpta arkasına bakmayan millet vekilleri ve yerel başkanları,papua yeni gineden, arakana,afganistandan,somaliye yardım ve parmak sokan ve göz yaşı döken yönetici ve düşünürleri,yanı başındakini görüp gözetmeyen uzaktakileri için kamera karşısında gözyaşı döken vicdan mimikleri yapan siyasicileri,aile bakanı olarak bir yandan yuva kurtarma diyerek bizim yuvaların yıkılmasını umursamayan bakanlığı,hz.ömer edasıyla bir köpeğe gösterdiği duygusallığı bize göstermeyen başbakanı,ülkenin en sorumlu kişisi olarak bizden haberi olmayan cumhurbaşkanını,firavunu,şeytanı,emuzderi,t.s.k. yı,fayda vermeyen ameli,beni ailemi,çocuklarımı önemsiz ve hiçe sayıp atamamızı yapmayanları,ümmetçiliği aşılayıp ümmete himmetsiz olanları şiddetle ve çok şiddetle ve benim değerlerimi hiçe sayanların kendi değerlerini gayri ciddi selamlıyor kınıyorum .Ben 92 liyim 93 ten 99 a kadar görev yaptı.Bu güne kadar rüşvetten,torpile tüm siyasicilerle görüşmeye kadar her yolu denedim gücüm yetmedi,ama tüm arkadaşlarım memur oldu emeklilikleri geldi.Çok iyi biliyorum rüşvetle ve siyasi kanallarla bu iş açıktan yapılıyor.Daha önce zikrettiğim en pasif sesimizi duyurma şekli olan seçimde oy pusulalarının üzerine eski uzman çavuşların ataması yapılmadan oy yok gibi bir yazıyla dikkatleri çekmekten başka bir yol bulamayacağız.Benim 5 sağlam oyum var çalışırsamda 30-40 oyu bu şekilde yakabilirim,atanamayan arkadaşların sayısı bildiğim kadarıyla 1750-2000 civarı ses getirmeye yeterli bir rakam diye düşünüyorum.Hem fikir olupta yapalım deniliyorsa herkes yazsın bir deneyelim,sadece takip edipte nabız tutmak yeterli olmuyor.

muhsin arslan
Aday Memur
28 Kasım 2013 08:32

S.A.öncelikle halilmisin nesin yaşın başın tevellütün kaç bilmiyorum,hiç bir zaman polemiğe dahil olmadım haddini bil.Konuşmalarına bakarsam 27 -28 yaşları eğitim kültür seviyesi yetersiz birisin.Provakatör demek kışkırtan,tahrik mühendistliği gibi haraketlerdir.Varmı burada bir kışkırtma bir eylem uyarısı vs.sen iyisin burada ne geziyorsun,limon su sat diyorsun ben şu an bir fabrikada senin gibi insanları yönetiyorum fakat özel sektör özellikle anadolu illerinde ağzınla ku tutsan memur maaşı gibi bir maaş vermiyor ve çalışma saatleri 12 saat ve üzeri sigortada canları isterse yaparlar.Ahmak kardeşim rızka gelince şu ince detayı öğreteyim ALLAH ın kefil olduğu rızk hava,su,toprak ve benzeri ortak yaşamsal etkenlerdir,ALLAH maaşa, sigortaya,kiraya,memurluğa ve senin gibi insanların yaşam tarzına kefil değildir.Neden dünyanın dört bir tarafında açlıktan,susuzluktan ölen insan ve hayvanlar var,geçim sıkıntısından dolayı vücudunu satan ,ailesini koruyamayan örneği binlerce olan sıkıntılar var.ALLAH veriyorda almıyorlarmı demekki ALLAH ın kefilliğindeki rızk bunlar değil.Birde ALLAH ı unutursan diyorsun bu kadar zenginler,sanatçılar,sabancı,koç,yahudiler,firavunlar,10 milyon civarı sanayicimiz,valiler,siyasetçiler sence ALLA ı unutmadığındanmı bu seviyedeler Ve ben irticadan dolayı 3 defa çadır hapsi 1 defada gece mescidte toplu ibadette nöbetçi amirine yakalandığımızdan ramazanın ilk günü iftara giderken yoldan çevirip 3 gün hapis aldım.Limon su satmaya gelince yaz ve kış ne kazanabilirsin bizim buralarda gece kondu kiraları bile 400 -500 den başlıyor 3 çocuğum okuyor sence bir ailenin ihtiyacı aylık ne kadar olmalı, anlaşılan sende çoluk çocuk evlilik te yok,Limin ve suyla nasıl bir istikbal gördün merak da ediyorum.Güzel kardeşim buraya çıkan herkes verilen bir hakka , nasıl ulaşabilirim ailemi nasıl daha iyi koruyabilirim diye uğraşıyor,ve izliyorum buradaki herkes derdinden küfrediyor,kavga ediyor verdiği kavganın bile bir sebebi bir şerefi var Git başbakana veya bir zengine en son nezaman isyan ve küfür ettin diye sor vereceği cevap ya hiç olmadı yada hatırlamayacak bu sitedekilere veya fakirlerimize sor onlar ne diyecek bakim,Girmişsin bir tarikata ,cemaat taasubuyla bilip bilmeden konuşuyorsun

huso50
Aday Memur
28 Kasım 2013 13:06

Arkadaslar herkezin hakki hukuku var birileri yararlaniyor birileri yararlanamiyor yada biz bubu gundeme getirmek icin ne yapmaliyiz onu konusalim.birakin limonu pazari.Allah once saglik ve sihat versin sonra hakkimizi sonuna kadar arayalim

Dogukan35
Aday Memur
29 Kasım 2013 15:30

neden istifa ediyorsunuz uzman çavuşlar emekli olamıyor mu ?

uzmanlar
Şube Müdürü
29 Kasım 2013 21:45

iyi akşamlar eski meslektaşlarım. Öncelikle kendimden bahsedeyim 2003 lü uzman erbaşım 2005 yılında kpss yi kazanarak Tedaş a kurumlar arası istifa sonucu geçiş yaptım (KKY 51-3 A yönetmeliğine istinaden) daha sonra tedaş özelleşmeye yakında kurum değiştirdim.Uzun yıllardır yazışmaları takip ediyorum daha öncede bu paylaşımlar kapanmıştı.Öncelikle daha öncede yazı yazmıştım benimde 2010 lu uzman erbaş kardeşim vardı oda hayırlısı ile memuriyete yenia atandı.Samimiyetimle söyleyim gitmdeyim siyasi parti kalmadı herkes sözverdi 11 aydır işe giremedi çok uzaktan tanıdığım akrabam dahi olmayan benim kendisine hiç yardımım dokunmayan saygı değer bir insan benim kardeşimin atama işini yaptırdı ve benim bulunduğum ilden 1350 km uzakta olan bir belediyeye. Benim sizlere akıl verme gibi bir lüksüm yok fakat tavsiyem birbirlerinizi kırıcı kelimeler yazmayın bizlerde sizler gibi çok zorluklar çektik gerçekten güvendiğiniz insanlar varsa atamanız olur. Bende elimden geldiği kadar uzmanlıktan ayrılanlara yardımcı olamaya gayret edşyorum çünkü bende budurumlardan geçtim. Biraz uzun yazdım kusura bakmayın saygı ve sevgilerimle.

huso50
Aday Memur
30 Kasım 2013 11:57

O senin guzelligin abi keske herkez senin gibi dusunse..

uzmanlar
Şube Müdürü
30 Kasım 2013 20:26

huso50 rumuzlu arkadaşım o sizin güzelliğiniz ben içimden gelenleri yazdım saygı bizden sevgi bizden hürmetlerimle ALLAH' a emanet olun umarım atama bekleyen tüm uzman camiamızın ataması olur.

pataramaka
Aday Memur
01 Aralık 2013 17:14

beğendimm..

muhsin arslan, 10 yıl önce

S.A.öncelikle halilmisin nesin yaşın başın tevellütün kaç bilmiyorum,hiç bir zaman polemiğe dahil olmadım haddini bil.Konuşmalarına bakarsam 27 -28 yaşları eğitim kültür seviyesi yetersiz birisin.Provakatör demek kışkırtan,tahrik mühendistliği gibi haraketlerdir.Varmı burada bir kışkırtma bir eylem uyarısı vs.sen iyisin burada ne geziyorsun,limon su sat diyorsun ben şu an bir fabrikada senin gibi insanları yönetiyorum fakat özel sektör özellikle anadolu illerinde ağzınla ku tutsan memur maaşı gibi bir maaş vermiyor ve çalışma saatleri 12 saat ve üzeri sigortada canları isterse yaparlar.Ahmak kardeşim rızka gelince şu ince detayı öğreteyim ALLAH ın kefil olduğu rızk hava,su,toprak ve benzeri ortak yaşamsal etkenlerdir,ALLAH maaşa, sigortaya,kiraya,memurluğa ve senin gibi insanların yaşam tarzına kefil değildir.Neden dünyanın dört bir tarafında açlıktan,susuzluktan ölen insan ve hayvanlar var,geçim sıkıntısından dolayı vücudunu satan ,ailesini koruyamayan örneği binlerce olan sıkıntılar var.ALLAH veriyorda almıyorlarmı demekki ALLAH ın kefilliğindeki rızk bunlar değil.Birde ALLAH ı unutursan diyorsun bu kadar zenginler,sanatçılar,sabancı,koç,yahudiler,firavunlar,10 milyon civarı sanayicimiz,valiler,siyasetçiler sence ALLA ı unutmadığındanmı bu seviyedeler Ve ben irticadan dolayı 3 defa çadır hapsi 1 defada gece mescidte toplu ibadette nöbetçi amirine yakalandığımızdan ramazanın ilk günü iftara giderken yoldan çevirip 3 gün hapis aldım.Limon su satmaya gelince yaz ve kış ne kazanabilirsin bizim buralarda gece kondu kiraları bile 400 -500 den başlıyor 3 çocuğum okuyor sence bir ailenin ihtiyacı aylık ne kadar olmalı, anlaşılan sende çoluk çocuk evlilik te yok,Limin ve suyla nasıl bir istikbal gördün merak da ediyorum.Güzel kardeşim buraya çıkan herkes verilen bir hakka , nasıl ulaşabilirim ailemi nasıl daha iyi koruyabilirim diye uğraşıyor,ve izliyorum buradaki herkes derdinden küfrediyor,kavga ediyor verdiği kavganın bile bir sebebi bir şerefi var Git başbakana veya bir zengine en son nezaman isyan ve küfür ettin diye sor vereceği cevap ya hiç olmadı yada hatırlamayacak bu sitedekilere veya fakirlerimize sor onlar ne diyecek bakim,Girmişsin bir tarikata ,cemaat taasubuyla bilip bilmeden konuşuyorsun

kader ve ben
Daire Başkanı
02 Aralık 2013 11:00

Pataramaka sen ne diyorsun ya yazdıklarından bir şey anlamış degilim

Madem özel söktör zorsa memurluk gibi olmuyorsa neden elinizde koz varken avantaj varken seçimler varken herkes oy peşindeyken toplanıp birşeyler yapmıyonuz çünkü böyle işinize geliyor yazılar yazıpta milleti kandırması çünkü amacınız miletin iş güç sahibi olmasını engelemektir.

ks38
Şube Müdürü
02 Aralık 2013 15:49

s.a arkadaşlar burda birbirimize saldırmayalım başımızda hükümete sesimizi yükseltelim karar mercii orası burdan sallamayla olmazzz...

ks38
Şube Müdürü
02 Aralık 2013 15:52

sandıkta cevap ver.her yerde cevap ver.onlar bizlerle dalga geçsin sende gereken cevabı ver gitsin.................hükümete

ks38
Şube Müdürü
02 Aralık 2013 15:58

bu hükümet 11 yıldır halkı hakkı kandırmaktan başka bir işi yok.ama millet yinede ölümüne ampule evet diyor demekki akıllanmaya niyeti yok. helal olsun millet bitkisel hayatta fişinin çekilmesini bekliyor.

ks38
Şube Müdürü
02 Aralık 2013 16:08

her iş bitti dersane olayı başladı yalakalığını yapan samanyolu ,24, bugün vs. hepsi ulusalcı oldu.vatansa gerisi teferruat

ateşpençe
Memur
02 Aralık 2013 17:28

NASİBEDE ÇOK İNANIRIM AMA BAZEN NASİP FİŞLENMEKTEN DOLAYIDA NOFROST DOLAPTA DONMUŞ OLARAK BEKLER

OSMİMP
Aday Memur
03 Aralık 2013 17:15

Arkadaşlar bende sizler gibi aynı kaderi yaşamış derbeder bir eski uzman çavuş olarak paylasımlarınıza katılıyorum.aslında hepimiz aynı şeyi konuşuyoruz ama bir hareket olmuyor,bunun için çok emek verdim kıçından korkanlar yüzünden hep yalnız kaldım nasrettin hoca misali,askerlik mesleğinin temelinde cesaret yokmu ? şimdi soruyorum bu çekingenlik neden bu korku neden? benimde ailem vardı istifa ettiğimde,üstelik borcum ve birde engelli çocuğum vardı.yol alabilmem için risk almam gerekti, aldım ve yolumu çizip sadece inandım çünkü inanmak basarmanın yarısıdır.bizimkiler hayatta bir araya gelemezler ama insallah cennette aynı safta beraber olurlar.

trendy44
Memur
05 Aralık 2013 06:13

slm arkadaşlar

trendy44
Memur
05 Aralık 2013 06:14

uzun zamandan beri girmiyorum foruma ama sürekli takip ediyorum

trendy44
Memur
05 Aralık 2013 06:17

arkadaşlar bu forumda çomak sokan çok insan var kim liderlik yapıp tüm arkadaşları toplamaya çalışmışsa birileri hemen çomak sokmak için elinden geleni yapıyorlar,bu yüzden toplanmamız çok zor oluyor

trendy44
Memur
05 Aralık 2013 06:19

toplanmazsakta ses duyurmasakta gerçekten işimiz çok zor,önümüzde seçim var,bunu iyi değerlendirmemiz lazım,bu fırsat elimize bir daha asla geçmez,bu seçim öncesi yapabileceğimiz birşey varsa toplanıp yapalım,yüzde 2 kotayı kaldırtamadığımız müddetce artık memuriyete girmemiz çok zor

Toplam 3345 mesaj
«121122123124125126127128129130131132»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi