Editörler : Pangaea

murthy eem
Şef
20 Haziran 2012 12:06

bende merak ettim acaba döner sermayeden ne kadar alacak mühendisler.

İnterenette araştırdım ama pek bir şey yok. Döner sermaye hesablama ile ilgili bir kaç yerde katsayıdan bahsediyor mühendis ile ilgili olan 0,4

doktorlar 2,5-4,5 arası. ama hiç bir şey anlamadım.

acaba dhmi verilen havacılık tazmanatları gibi bu da maaşlarda fark yaratır mı?

denizci11
Aday Memur
20 Haziran 2012 12:08

bunu ayrı bir kurum gibi düşünmeyin arkadaşlar. bildiğin sağlık bakanlığı. lojman falan var ama durumları pek iyi değil. tercih edilmiyor pek.

mühendis mimar maaşları 2500-3000 arası gider gelir döner sermeyeye göre.

mühendisler mhtemelen hastanelere atanırlar en azından bir kısmı.

shadow83
Yasaklı
20 Haziran 2012 12:09

elektrikci inşaatcı makinacı burda ne iş yapacağız, ilçeye gidecekmiyiz diye soran arkadaşlar kısaca bayındırlığın özellikle geçmiş yıllarda daha çok yaptığı işleri yapacaksınız..

atıyorum Mersin'e atandınız. Mersin merkez ve ilçelerinde bulunan sağlık bakanlığına (mersin il sağlık müdürlüğüne) bağlı tüm hastane,sağlık ocağı vs. ne varsa bunların sıfır bina inşaasında ve mevcut binaların onarımında görev alacaksınız..

bir binada inşaatcı için binanın ve çevresinin tamamı, makinacı için tüm tesisat (sıhhi, kalorifer, havalandırma, medikal vs) ve elektrikle ilgili (elektrik tesisatı kamera, yangın alarm vs.) ne varsa bunlarla ilgili keşif,yaklaşık maliyet, ihale, kontrollük, hakediş,geçici ve kesin kabul vs. tüm işlerde görev alırsınız.. tecrübe kazandıkca gayette zevkli ve güzel işlerdir..

zaratushtra
Aday Memur
20 Haziran 2012 14:17

denizci11 verdigin bilgiler icin tesekkurler..Bize doner sermayesiz çıplak net maaşı ve yaklaşık doner sermayeyi ayrı ayrı yazabilirmisin ?

zaratushtra
Aday Memur
20 Haziran 2012 14:20

maaşlar denizci 11 in dedigi gibiyse hicte super degil..Cogu universitede bile artik muhendisler 2700 civari maaş aliyor..

axoyy
Memur
21 Haziran 2012 10:52

sağlık müd ; [ haziran ] maaş=1704,98 + döner=1000 (ortalama)

21 Haziran 2012 11:40

2700 maaş için doktorun, hemşirenin ağız kokusunu çekmeye değmez bence...

megaronmm
Aday Memur
21 Haziran 2012 19:30

bir mimarın ya da inşaat mühendisinin devamlı olarak ilçe hastanesinde görev yapacak olması bana çok saçma geliyor.. ankara taşra 15 mimar alıyor, aradım kurumu onlar bile ne olduğunu bilmiyorlar tatmin edici bir cevap veremediler ilçe hastanelerine atanacaksınız dediler.. görevlendirmelerle ilgili daha kapsamlı bilgiye sahip arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim

bellsofhope
Yasaklı
21 Haziran 2012 22:28

puanlar kaça düşer arkadaşlar inşaat mühendisleri için bi bilginiz var mı???

centennial
Aday Memur
23 Haziran 2012 08:27

mühendislerin il merkezi ya da ilçelere mi görevlendirilebileceği hakkında bir kafa karışıklığı var, net bilgi edinenlerden ricam burada paylaşmalarıdır. herkesin hakkında hayırlısı olsun...

inşaat-müh
Aday Memur
23 Haziran 2012 12:39

peki bu kurumun istanbuldaki adresi neresi?

aliozu01
Aday Memur
25 Haziran 2012 23:38

emekli maaşları az mı oluyor. 1700 nornal 1000 döner olunca..emekli mmaşları az sanırım..

silentboy
Genel Müdür
26 Haziran 2012 02:04

emekli maaşı mı:S

:)

p.i.r.a.y.e
Memur
26 Haziran 2012 09:14

hele bi girelim de emekliye daha çok var :)

nobcevese
Memur
26 Haziran 2012 09:34

bu kurum 657 mi ?

inşaat-müh
Aday Memur
26 Haziran 2012 09:47

evet 657..

silver1912
Aday Memur
26 Haziran 2012 17:40

Arkadaşlar ben 4 senedir sağlık sektöründe özel bir firmada çalışıyorum. Sürekli hastanelerde çalıştığım için işleyişi, mühendise bakışı ve tempoyu iyi bilirim. Bu TKHK kurumu nasıldır bilmem ama eğer hastane mühendisi olacaksanız pek tavsiye etmem. Küçümsemek için demiyorum ama kıytırık bi sağlık memuru, röntgen teknisyeni bile size kafa tutup, emrivaki konuşur. Doktorların gözünde hizmetliden bir farkınız olmaz , hergün bol bol fırça yersiniz. Bu fırçalar zamanla kişisel hakaret boyutuna ulaşır. Hafta sonu çalışma durumuna gelirsek; sadece hafta sonu değil, akşamları ve hatta gerekirse geceleri çalışırsınız.

Az çalışmadım gecenin 4ünde cihazın altında. Niye? Çünkü doktor sabah cihazı çalışır halde görmek istiyor. Ben çalışırken hastanedeki mühendis/teknisyen de bana refakat etmek zorunda. O nedenle hafta sonu da iş olur akşamda iş olur gece de iş olur.

Şimdi e kardeşim hem bu kadar kötülüyosun hemde niye sağlık sektöründe mühendis olarak çalışıyorsun diyen olabilir. Tamamen duygusal...

Arkadaşlar kar marjı çok yüksek bir sektör. Yani biz şirkette 8 kişiyiz ama bi fabrika adamın yaptığı ciroyu yaptırıyoruz şirkete.

Neyse çok uzattım. Yazdıklarım benim gördüklerim. Umarım yanılırım.

m.fatih06
Aday Memur
27 Haziran 2012 14:10

Arkadaşlar kamu hastaneleri kurumu hakkında prim 1700 üzerinden yatıyor deniyor. tamam eyvallah da, 657 de de bu durum böyle değil mi? 850 civarı bir ek ödemen var maaşında, onu düşüyorsun primin ona göre yatıyor. birşey değişmiyor yani.. haksız mıyım. iyi araştırın.. Ayrıca maaşının 1700TL olmasının sebebi de şudur ki, çalıştığınız yerde hem döner sermaye hem ek ödeme alamazsınız.

ama araştırın. ben yönlendirmiş olmayım kimseyi

antiochian
Kapalı
27 Haziran 2012 14:55

merhaba arkadaslar aydın kamu hasteneler kurumunu yazcaz puan 86.9 gelirmi sizce bu arada sivil memurluk mu kamu hastaneler kurumumu dersiniz

EeeeFeeeE
Memur
27 Haziran 2012 15:10

her türlü mühendislik ,düz memur ile arasında maaş farkı var :)

Tüm hastaneler birleştigi için tayin olayı her il ve ilçede hastane oldugu için daha rahat olurr gibime geliyor

tercih sizin

Toplam 81 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi