Editörler : crops35
21 Haziran 2012 12:34

Lisans Mezunu Olacakların KPSS Önlisansa Girmeleri??

ben seneye elektrik-elektronik mühendisliğinden mezun olucam.. bugün önlisans kpssye başvurdum ama ösym bürosundan önlisans diplomam yoksa giremicemi söylediler.. oysa ben bi çok yerde önlisans kpssye girebilmek için alttan ders bırakan bi çok kişi duydum.. okulumdaki öğrenci işlerinede başvurdum ama bi sonuç çıkmadı.. bilgisi olan var mı acaba bu konuyla alakalı?? ortaöğretim kpss sine mi girmeliyim yoksa önlisansa benimde girme hakkım var mı??

ozo21
Müsteşar Yardımcısı
21 Haziran 2012 12:37

Önlisans diploman yoksa nasıl gireceksin sen daha lise mezunusun seneyede lisans mezunu olacan. Senin önlisanslık bir durumun yok yani. Peki o zaman sana soruyorum önlisanstan girersen hangi bölüm olarak tercih yapacaksın?

_ceryanci_
Aday Memur
21 Haziran 2012 12:39

ben şu anda mezun olmak istesem okulu bırakıp 2 yıllık önlisans programı mezunu olabiliyorum..

ozo21
Müsteşar Yardımcısı
21 Haziran 2012 12:41

Yaparsan ne ala öyle bir niyetin olsaydı başvuruya gitmeden önce yapmıştın yapmadığına göre başvurunu kabul etmezler.

_ceryanci_
Aday Memur
21 Haziran 2012 12:45

başkaları alttan ders bırakıyor özellikle bu sınava girmek için o yüzden sordum bende bugün başvurum kabul edilmeyince.. normalde 2 yıllığı bitirmiş durumda oluyorum illa diplomaya gerek olduğunu bilmiyordum ve bugün bununla karşılaşınca şaşırdım açıkçası..

novaLgin34
Kapalı
21 Haziran 2012 12:46

1 seneniz kalmıs bence bölumunuzu değerlendirin muhendıs olarak atanma sansınız daha yuksek.ortaogretım den ztn ımkansız gibi birşey.önlisans diploması alırsanızda değmez.(bır yılınız kaldıgı ıcın)

ozo21
Müsteşar Yardımcısı
21 Haziran 2012 12:49

hocam ders bırakan kişiler zaten önlisans mezunu olup açıkögretimden eğitim sürelerini 4 yıllığa tamamlamak için okuyan kişiler. Yani bu kişilerin elinde zaten önlisans diplomaları var. Siz şuan türkiyenin neresine giderseniz gidin lise mezunu olarak kabul ediliyorsunuz.

_ceryanci_
Aday Memur
21 Haziran 2012 12:49

ben zaten bölümümü asla bırakmak istemiyorum.. ama sınavada girebilcemi düşünmüştüm 2 yıllık mezunu sayılabilcem için

_ceryanci_
Aday Memur
21 Haziran 2012 12:51

doğrudur kardeşim ben aksini iddia etmiyorum zaten.. ayrıca konuyla ilgili bi bilgim olsa sormam zaten di mi??

ozo21
Müsteşar Yardımcısı
21 Haziran 2012 12:55

Ayrıca sizin bu sene lisans mezunu olarak başvuru hakkınız vardı. Keşke lisans olarak başvursaydınız liseden bin kat daha iyi olurdu.

_ceryanci_
Aday Memur
21 Haziran 2012 13:06

evet biliyorum arkadaşlarımda başvurdular fakat şöylede bi durum varmış normal bi memur olarak çalışırken eğer elektrik-elektronik mühendisliğinden mezun olursan kadro açıldığında seni direk mühendis olarak atıyolarmış.. bizim bölümden normalde atanmak için 90 üstü bi puan gerekiyo bunuda lisans düzeyindeki bi sınavda yapmak zor.. normal memur olarak çalışmaya başlarsam avantajım var diye düşündüm ama bu da pek mümkün değil sanırım :S ortaöğretimin fazla kontenjanı yok mu peki ordan atanmanız zor dediniz ya??

ozo21
Müsteşar Yardımcısı
21 Haziran 2012 13:07

Düz lise mezunu musunuz?

_ceryanci_
Aday Memur
21 Haziran 2012 13:37

evet sayısal çıkışlıyım

ozo21
Müsteşar Yardımcısı
21 Haziran 2012 13:45

O zaman işiniz biraz zor kalörifercilik, hizmetli yada şoför olmak için en az 92 ve bazı özel sertifikalar, normal memur olmak için de en az 95 almanız gerekiyor.

3RdİNç
Daire Başkanı
21 Haziran 2012 15:25

Arakdaşım ben sana kendımı örnek vereyım.Ben aöfde şuan 4.sınıfa geçtim bu sene sınava önlisans gırecegım ben 2.sınıfda tüm derlerımı verdıkden sonra kaydımı sıldırdım önlisans dıplomamı alı 3.sınıfdan devam ettım.Sen önlisasn olarak sınava gırebılırsın yalnız kaydını sildirerek önlısans dıploması alman grekıyor ve 3.sınıfdan tekrar başlarsın şuan ıstesen önlisans belgesı alabılırsın ama önlisans belgesı memurken maaş ve derecenı artır önlisans sevıyesınde önlisans belgesıyle gıremezsın.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi