Editörler : Lanet

hendrix789
Kapalı
21 Mart 2013 13:38

hocam Allah aşkına gidin... hala eski maaşları hala eski ikramiyeleri vermişsin.. hemen hemen her kurumda çokça tanıdığım var forumda..mühendisliğe girer görürsün tka diye bulursun beni.. konuşmadığım adam yok.... 4000 miş..arkadaş atandı 3400 kusur maaş aldı daha yeni..

bitti o ikramiyeler bilmemneler devri gibidin bakalım kim veriyor o ikramiyeyi.

Şu anda açık ara en iyi yerel yönetimler para konusunda. bir tek lojman derdiniz var sanırsam o da istanbul olduğundan... başka bir derdiniz hiiiç yok.sadece lojmandan bahsetmişsiniz. hiç öyle 200 lira fazla lamıyorsunuz küçültmeyin çoğu arkadaş 2780 maaş alıyor siz 4e yakın alıyorsunuz yada sizin gibiler... madur edebiyatı yapmayın eskiden maaşlar böyle iken nerdeydiniz edebiyatı hiç yapmayın. şu anda oluşan şartları tartışıyoruz biz..

iyi hadi o zamna vakıflarda niye ikramiye vardı onu tartışalım.

since-1453, 11 yıl önce

1)Öncellikle nekadar önyargılı ve dar görüşlü olduğunuz belli belediyeye KPSS ile merkezi atamayla 2011 yılında yerleştim

2)Belediyelerin %99,9 unun lojmanı yok.olanında da emin ol müdürler ve siyasi torpilliler oturuyor.

3)Evet KHK öncesi maaşları söyledim.Çünkü KYK dam önce ben sizden 600 tl az alıyordum şimdi belki 200 tl fazla.ozamn sizin için dünya güzeldi bir şikayetiniz yoktu

4)Sözleşmelilerin,itfaye erlerin kadroya geçişine bende karşıyım kPSS ile merkezi olmalı tüm atamalar

5)İstanbulda sodeco veren bir belediye duymadım il özellerin maaş veözlük hakları belediyelerden daha kötü

6)Kimsenin şu maaşı alıyorum dediğine inanma çalıştığım kurumda bile alacağımız ek ödemeyi gizleyen zihniyetler vardı

7)maaşlar tüm kurumlarda aynıdır diyorsunuz

-devet hava meydanlarında 8/1 mhendis maaşı 4000 tl nin üstü.

Bide utanmadan yazmışsınız DHM de diğer tazminatlar kalktı +600 tl alıyorlar.nden onlar senin maaşının üstüne 600 tl alıyor.onlar senin-benim maaşının üstüne 1600 tl alırken niye sorun yoktu

-vakıflar genel müdürlüğü 4 ile 6 maaş arası ikramiye veriyor yani yılda 16-18 arası maaş alıyorlar.Bostancı vb. en güzel yerlerde lojmanları var bostancıda emsal dairelerin kirası 1500-2000 tl

-Hastanlerde mühendisler ve GİH sınıfı memurlarda maaşları haricinde döner sermaye alıyor

-Karayolları dönersermaye tarzı bir para veriyor

-SGK-maliye yıllarca mesai parası ikramiye vb. paralar aldı

-DSİ nin maaşı kötüdür ama çalışması en zevkli en prestijli kurumların başında gelir.İStanbulun en lüz semtlerinde lojmanda kıral gibi yaşarlar

SDS sizin olsun verin göstepede 1500 tl ye oturamıycağım lojmanı,istanbulda sıradan bir yerde kira 1000 TL onu niye hesaba katmıyorsun

since-1453
Daire Başkanı
21 Mart 2013 14:24

4 değil 14 bin tl alıyoruz

arazi tazminatlarını bile aya bölüp eklesek 3100 tl ediyor(oda mühendis maaşı

şuan bütün maaşlar 3000 bandında 1-2 kurum hariç kimse sıkmasın 2800-2900 tl nin altında diye

Hala kafan almadı gitti arkadaşım bende biliyorum KHK öncesinden bahsettiğimi DHM ye yeni girmş 3400 tl alıyor diyorsunda

2011 yılında benimle başlayanlar 4000 tl üstü alıyordu

onlar 4000 alırken ben 2300 civarı alıyordum 1 yıl önceye kadar niye kimse birşey demiyordu

Birde vakıflarda KHK öncesi başlıyan memurlar 6 KHK sonrası başlayan memurlar 4 maaş kramiye yapıyor.

KHK öncesi başlayan mühendis

ek ödemeleri çıkar

1500*6 = 9000 TL yıllık

9000/12 =750 tl aylık

2800+750 = 3550 tl aylık ortalama maaş

KHK sonrası ise

1500*4=6000 tl

6000/12=500 TL

2800+500 =3300 TL

Buna niye ses çıkarmıyorsunnn

hendrix789, 11 yıl önce

hocam Allah aşkına gidin... hala eski maaşları hala eski ikramiyeleri vermişsin.. hemen hemen her kurumda çokça tanıdığım var forumda..mühendisliğe girer görürsün tka diye bulursun beni.. konuşmadığım adam yok.... 4000 miş..arkadaş atandı 3400 kusur maaş aldı daha yeni..

Şu anda açık ara en iyi yerel yönetimler para konusunda. bir tek lojman derdiniz var sanırsam o da istanbul olduğundan... başka bir derdiniz hiiiç yok.sadece lojmandan bahsetmişsiniz. hiç öyle 200 lira fazla lamıyorsunuz küçültmeyin çoğu arkadaş 2780 maaş alıyor siz 4e yakın alıyorsunuz yada sizin gibiler... madur edebiyatı yapmayın eskiden maaşlar böyle iken nerdeydiniz edebiyatı hiç yapmayın. şu anda oluşan şartları tartışıyoruz biz..

since-1453
Daire Başkanı
21 Mart 2013 14:26

bitti o ikramiyeler demişsi yaa

hayırdır hastaneler dönersermaye dağıtmıyormu artık

vakıflar ikramiyeyi kestimi

DHM nin senin söylediğin +600 TL si nedir ?

sen git işine işine geldiğigibi konuşuyorsun

hendrix789, 11 yıl önce

genclic
Aday Memur
22 Mart 2013 11:23

ya arkadaş neyin tartışmasını yapıyosunuz belediye özel idareler kendi bütçesiyle ödeme yapıyorlar size ne oluyor sizler döner sermaye alırken kimse birşey diyormuydu şu anda sds dahil 3250 oldu bunun dışında banka promosyonu hariç herhangi bir ödeme almadık gözü olan varsa tayin istesin özel idareye ayrıca bayram veya başka bahsettiğiniz ödemeler tüm yerel yönetimlerde yoktur sadece durumu iyi olanlar veriyorsa veriyordur bunlarla ilgili yasal düzenleme bulunmamaktadır.

ismilli42
Aday Memur
25 Mart 2013 08:27

ya belediyelerde mesai diye bir şey yok, ama çoğu kurum çalışmadan mesai, döner sermaye vs. alıyor..

son_kale24
Şube Müdürü
07 Nisan 2013 23:22

Ben bir KİT de çalışıyorum, (DHMİ değil), bahsettiğiniz o gelirlerin hiçbiri yok, ayrıca kadro da yok, habire iş var, özel sektör mantığı var, uçak kuştan kar etme mantığı var, personelden kısma mantığı var,yöneticinin iki dudağı arasında ne olacağını bilemeden çalışma var,özelleştirilme ihtimali var,

ama suçlusu benim, KPSS çalıştık, yüksek puan aldık, (Hiç gerek yokmuş, siyaseten kulis yapıp, sözleşmeli girmeliymişim, memleketinden de ayrılmazdım.) Başörtüsü davası dedik, Dindar bir nesil olsun dedik , oyları verdik de verdik,

ama bundan sonrasını da Allah bilir artık..

hendrix789
Kapalı
08 Nisan 2013 01:43

yok hocam sen yine gider verirsiz oyunu. başörtüsü davasını herkesten fazla sömüren bir parti varsa o da AKP dir. 11 yıldır iktidarsa istese 1 gece istediğini yapıyor yapamadığından ele yetmediğinde komple değiştiriyor(referandumda yargının siyasallaşması)

sizde gidip bunlara oy veriyorsunuz ve vermektesiniz...

adamlar ye kürküm ye dünyası yaratmış siz hala türban davası diyorsunuz.

akp önümüzdeki 1-2 seçimde an çözer(bilir...) onu da kademeli yapar yapıyoruz bakın değiştiriyoruz diye diye 2-3 seçim daha götürür sizde basarsınız oyları..

bir başörtüsüne oy bağlarsanız ne yazıkki durum böyle olur. sıkıntılarımızın birçoğunun kaynağı şu andaki mevcut iktidar..çözümlerde onlarda ancak bambaşka işlerle uğraşıyorlar..

neyse bu olay uzar konudan uzaklaşmıyalım(gerçi konu ile alakalı düşünsemde...)

son_kale24, 11 yıl önce

Ben bir KİT de çalışıyorum, (DHMİ değil), bahsettiğiniz o gelirlerin hiçbiri yok, ayrıca kadro da yok, habire iş var, özel sektör mantığı var, uçak kuştan kar etme mantığı var, personelden kısma mantığı var,yöneticinin iki dudağı arasında ne olacağını bilemeden çalışma var,özelleştirilme ihtimali var,

ama suçlusu benim, KPSS çalıştık, yüksek puan aldık, (Hiç gerek yokmuş, siyaseten kulis yapıp, sözleşmeli girmeliymişim, memleketinden de ayrılmazdım.) Başörtüsü davası dedik, Dindar bir nesil olsun dedik , oyları verdik de verdik,

ama bundan sonrasını da Allah bilir artık..

apocalypto.
Şube Müdürü
17 Nisan 2013 15:58

Belediye çalışanlarının 1-2 yıl öncesine kadar hiçbir ilave ve yan ödemesi yoktu,sadece kuru maaş alıyorlardı.O zamanlar birçok memur döner sermaye,öğretmenler ek ders,maliye fazla mesai,çalışma bakanlığına bağlı kurumlar ikramiye ve ek ödeme,gümrük çift maaş alıyordu.Bu itiraz eden arkadaşlar o zamanlar neredeydi?O zamanlar belediye çalışanları aklınıza gelmiyordu değil mi?Şimdi maaşlarında üç beş kuruş artış olunca mı aklınıza geldi?

Evinize suyu getiren belediye,çöpünüzü toplayan belediye,yol ve altyapı yapan belediye,park ve sosyal alan yapan belediye,evinizde yangın çıkınca yangını söndüren belediye,çarşıda pazarda eli bıçaklı seyyar satıcı kovalayan belediye,sokaktaki başıboş köpeği kovalayan belediye,otobüsle metroyla insan taşıyan belediye vs....Tüm bunları yapan kurumların çalışanlarına 300-500 TL azdır bile...

blue_beard
Aday Memur
31 Mayıs 2013 10:54

Arkadaşlar sağlık kurumlarındaki memur döner sermaye, maliyedeki memur mesai, milli eğitimdeki memurr ek ders ücreti alırken biz il özel idareleri ve belediye memurları çıplak maaş alıyorduk kimse sesini çıkarmıyordu o zaman eşit miydi?

carsi34
Yasaklı
31 Mayıs 2013 12:20

blue beard halkı. ayrıca belediye personelinin sds'nie göz dikmek doğru değildir. diğer kurumlar da ek ödeme musluklarını açması için mücadele gerekir. maaşlar tabanda değil de tavanda eşitlensin.

cynforxdeous
Yasaklı
31 Mayıs 2013 16:35

haklısın kardeş herkes işine geldiği gibi konuşuyo işte o zmn tuzları kuruydu şimdi mesailer kalktı belediyedeki sds ler gözlerine battı zamanında aldıgın mesailere sayacan artık

blue_beard, 11 yıl önce

Arkadaşlar sağlık kurumlarındaki memur döner sermaye, maliyedeki memur mesai, milli eğitimdeki memurr ek ders ücreti alırken biz il özel idareleri ve belediye memurları çıplak maaş alıyorduk kimse sesini çıkarmıyordu o zaman eşit miydi?

hendrix789
Kapalı
31 Mayıs 2013 23:36

en güzel söz budur...

benim kimsenin parasında gözüm yok ancak sen merkezi atamada almaz isen... ne zaman açıktan atama olduğunda ayvunu yalatırlarsa torpilsizlikten o zaman işte yandaş doyuran derim ben o maaşlara

açsınlar bakalım kadro yazmazsam adam değilim...

carsi34, 11 yıl önce

blue beard halkı. ayrıca belediye personelinin sds'nie göz dikmek doğru değildir. diğer kurumlar da ek ödeme musluklarını açması için mücadele gerekir. maaşlar tabanda değil de tavanda eşitlensin.

brkhkn
Aday Memur
12 Haziran 2013 13:35

hastanelerde döner sermaye var. öğretmenlerde ek ders ücreti var. maliyede bir sürü katkı ücretleri varda belediyelerde niçin olmasın? Niye istememezlik ediyorsun kardeşim? Herkes alır inşaallah... Hatta benden kessinler 250'sini memurdan önce asgari ücretli bir kardeşime versin devletim. Allah daha çok versin herkese

ao76
Şef
12 Haziran 2013 14:59

belediye ve özel idareler kendi aralarında bile eşit değiller ki diğer kurumlarla eşit olsun benim maraş özel idarede arkadaşım var oranın valisi kabul etmemiş hiç vermiyo ama başka ilde olan bir arkadaşım 320 aldığını söylüyor en son eskişehir tepebaşı bel. de çalışan arkadaşım tavan üzerinden (680) alıyoruz diyor ayrıca bunları kendi özel bütçelerinden ödüyorlar her kurumun kendine göre bir avantajı dezavantajı var

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi