Editörler : F16 Gökçen

thelastpassenger
Aday Memur
09 Ağustos 2012 12:30

5. ve 6. sayfadan sonra yazılanları okudum. 25.02.2011 tarihi sonrası kendi isteğiyle kaydını sildirenler/ilişiğini kesenlerin 6353 sayılı af kapsamında değerlndirilemeyeceği öncesinde sildirenlerin af kapsamından faydalanacağı -ki yök ün bildirisi de böyle- söyleniyor. doğru hiç bir itirazım yok.

bn de 2011/güz döneminde sildirdim. şu an tekrar dönmek istiyorum. bn de bu konuyu araştırıyorum. 6353 ün 25,2,2011 sonrasını kapsamaması normal zaten bu 6111 in ihyası mahiyetinde.

fakat katılmadığım nokta şu:

2547/44-c. (Değişik: 13/2/2011-6111/171 md.)

Bir yıl süreli yabancı dil hazırlık sınıfı hariç, kayıt olduğu programa ilişkin derslerin verildiği dönemden başlamak üzere, her dönem için kayıt yaptırıp yaptırmadığına bakılmaksızın önlisans programlarını azami dört yıl, lisans programlarını azami yedi yıl, lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programları azami dokuz yıl, yüksek lisans programını azami üç yıl, doktora programını ise azami altı yıl içinde başarı ile tamamlayarak mezun olamayanlar, bu Kanunun 46 ncı maddesinde belirtilen koşullara göre ilgili döneme ait öğrenci katkı payı veya öğrenim ücretlerini ödemek koşulu ile öğrenimlerine devam etmek için kayıt yaptırabilir. Bu durumda, ders ve sınavlara katılma ile tez hazırlama hariç, öğrencilere tanınan diğer haklardan yararlandırılmaksızın öğrencilik statüleri devam eder.

zaten fiii olarak tck kapsamındaki suçlar hariç ilişik kesilme ortadan kalktı. 10 yıl harç öde veya 10. yılda toplam harç miktarını öde 10 yıl sonra eğitimine devam edebilirsin. burda bi problem yok.hepimiz bunun makul olduğunu biliyoruz.

eğer kaydımızı 10 yıl önce kaydımızı -kendi isteğimizle- sildirmişsek ve 10 yıl sonra yeniden kayıtlı olduğumuz programa dönmek istiyorsak (10 yıllık birikmiş harçı ödeyerek) bu mümkün olmalı. ikisi arasında teorik olarak bi fark yok.

!!10 yıl farazi olarak söylenmiştir.!!

dolayısyla 25,02,2011 den sonra keydını sildirenlerin tekrar üni.ye dönmeyi istemelerinde bir sıkıntı olmadığı kanaatindeyim.

bunun için yöke ve bimere müracaat ettim. nerdeyse 1 ay oldu hala cevap bekliyorum. sosyal medya önemli tamam lakin yasal hakkınızı kullanın sizde müracaat edin. ki şu olayın ne olduğu tam olarak netleşsin. (acizane tavsiyedir) hepimize kolayy gelsin.

çeçeçe
Aday Memur
10 Ağustos 2012 16:11

Arkadaşalar ben 5 yıl kadar önce okulu bıraktım. Sonradan kayıt yaptırmadığım için kaydım silindi. Şimdi bu aftan yararlanmak istiyorum fakat;

Okulum kayserideydi, ben şuan başka bir şehirde yaşıyorum. evliyim ve ufak bir çocuğum var. Yani oraya gidip okuyamam. Geçen afta sanki bulunduğun şehirde bir üniversitede derslere ve sınavlara girebiliyorsun diye duymuştum. Sanırım Farabi uygulaması bunun adı.

Bilgisi olan paylaşır yönlendirirse çok sevineceğim.

çeçeçe
Aday Memur
10 Ağustos 2012 16:11

Arkadaşalar ben 5 yıl kadar önce okulu bıraktım. Sonradan kayıt yaptırmadığım için kaydım silindi. Şimdi bu aftan yararlanmak istiyorum fakat;

Okulum kayserideydi, ben şuan başka bir şehirde yaşıyorum. evliyim ve ufak bir çocuğum var. Yani oraya gidip okuyamam. Geçen afta sanki bulunduğun şehirde bir üniversitede derslere ve sınavlara girebiliyorsun diye duymuştum. Sanırım Farabi uygulaması bunun adı.

Bilgisi olan paylaşır yönlendirirse çok sevineceğim.

parmenides
Aday Memur
10 Ağustos 2012 18:21

arkadaşlar benim de bi sorum var; bi yakınım 15 sene önce ünivrsiteyi bırakıp yurtdışına çıkmış bu aftan yararlanmak istiyor ama şimdi değil. Aynı hakkı seneye de kullanabilirmi başvuru için bir zaman sınırlaması var mı?

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı
10 Ağustos 2012 19:15

2012 öğrenci affı neleri kapsıyor facebook grubu

http://www.facebook.com/groups/254398674597145/

ÖZ51
Şef
11 Ağustos 2012 04:50

çeçeçe af kanununda bir madde vardı istediği yerdeki üniversiteye kaydını yaptırabilir diye o maddeden yararlanabilirsiniz.

guneynprensi
Aday Memur
12 Ağustos 2012 10:56

arkadaşlar 2010 da din kül öğretmenliğini kazandım kaydımı yaptırmadım ben de bu aftan yararlanabilir miyim?

abkasaka
Aday Memur
13 Ağustos 2012 14:30

1997 yılında ,erciyes üniversitesi Tıp fakültesini kazandım.ösym sonuç belgesi geldi.ama üniversiteye kayıt yapmadım.kayıt yapmadığımdan dolayı 1998-2010 arası çıkan aflardan faydalanamadım...

son çıkan bu düzenleme beni kapsıyormu...özellikle ifade ediyorum.kayıt yaptırmadım...

abkasaka
Aday Memur
13 Ağustos 2012 14:34

Ankarad oturuyorum...erciyes tıp kaydımı mesela ankaradaki gazi ün.tıp fak .yaptırabiliyormuyum....

trk777
Memur
13 Ağustos 2012 15:01

arkadaşlar yatay geçiş şartlarında kazandığınız üniversitenin kayıt yaptıracağınız üniversitenin taban puanından yüksek olmalı mesela 2001de osym sınav sonucuna göre malatya tıp 165 kapatmış olsun sen ankara tıpa başvuracaksın oda 175 kapatmış olursa başvurun olmuyor illaki 175 geçmiş olman lazım ama ben ne desem boş geçmek istediğiniz üniversiteyle temasa geçin bakalım ne diyecekler belki onu bile şart koşmadan alabilirler sizi inşallahta öyle olur allah yardımcınız olsun

thelastpassenger
Aday Memur
14 Ağustos 2012 10:26

üni kazanan

-kayıt yaptırmayan

-kaydını sildiren

herkesi kapsıyo. terör suçluları hariç.

şart: 25.02.2011 tarihinden önce ilişiği kesilen/kazanıp kayıt yaptırmayan

sorunumuz 25,02,2011 sonrası için ilişiğini kesenlere nasıl bi çözüm olabilir?

ölücanlar_42
Şube Müdürü
14 Ağustos 2012 10:27

öncelikle hem aöf kredili sistemde kayıt yenileme hemde bütünleme sınavında mağdur olup bu konuda hakkını sonuna kadar arayıp mutlu sona ulaşan tüm arkadaşlarımı kutluyorum.Şimdi sıra geldi bütünleme sınavına birçok arkadaş gibi bende ingiliz bahar dönemi dersinden kaldım malum sınava 60 gün kaldı daha öncede bu forum sitesinde bize büt verilirse elindeki kaynakları ve imkanları paylaşacağını belirten arkadaşlar vardı şimdi herkesi burda yine dayanışmaya bekliyorum az çok fark etmez kredili sistem ingilizce bahar dönemiyle ilgili elinde kaynak çalışma notu yada karalama vb. ne varsa paylaşalım yoksa o ingilizce kitabından bişey anlacağımız yok şimdiden tşk.arkadaşlar

simyaci
Müsteşar Yardımcısı
15 Ağustos 2012 08:24

2012 öğrenci affınin Üniversitelerdeki uygulamalari facebook iletisim grubu

http://www.facebook.com/groups/254398674597145/

fawkes1987
Aday Memur
28 Ağustos 2012 16:10

ya arkadaşlar eşim 2011 yılında uludağ turizmden başarısızlık nedeniyle ayrılmış. şimdi izmirde yaşıyoruz. acaba aftan yararlanıp uludağa girip açıköğretime yatay geçiş yapabilir mi? uludağ geçiş yapamazsınız demiş ama kimileri de forumlarda geçiş yaptım ben demiş. anlamadım bu işi.

comengineer34
Kapalı
28 Ağustos 2012 20:19

2005-2006 yılında aöf halkla ilişkilere kayıt yaptırdım.

daha sonra harç falan yatırmadım.

af çıktıysa , ben de kaydımı yeniletebiliyor myuum ?

ne zaman başvuru yapmam gerekiyor ?

player52
Memur
10 Eylül 2012 18:35

Bende 2011'in eylül ayında öğrenci belgesi alıp askerliği tecil edemediğimden kaydımı sildirmek zorunda kalmıştım. Adamlar tarihle uğraşmamak için hiç kafa yormadan önceki yasaya atfen bir yasa çıkarıyorlar. Ulan üşenmeden yazaydıya dallamanın biri bu yasanın çıktığı tarihten itibaren demesi bu kadarmı zordu tekrar ? Sanki 25 şubattan sonra kaydını sildiren hiç olmadımı bir buçuk senedir ?

trk777
Memur
27 Eylül 2012 12:55

aftan geri döndüm ve kayıt zamanını bekliyorum. okulunu başka ile aldırabilen var mı?

drgollum
Aday Memur
15 Ekim 2012 18:22

arkadaşlar merhaba, bu son aftı diye söyleniyor. ama 2011 sonrası bu aftan yararlanamadı. bunun için bişeyler yapan var mı. lütfen cvp yazın. nolur.

seren0606
Aday Memur
10 Eylül 2013 03:01

25 şubat 2011 sonrası üniversiteden ilişiği kesip aftan yararlanamayanlar için

seren0606
Aday Memur
10 Eylül 2013 03:03

25 şubat 2011 sonrası üniversitelerinden ilişiği kesilip üniversitelerine dönemeyen arkadaşlar bu grupta toplandık. gelin eğitim hakkımızı almak için bir arada olalım.

https://www.facebook.com/groups/549347011771121/

Toplam 160 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi