Editörler : hopaliSafak Vaktii
08 Temmuz 2012 16:11   


Özür durumundan atama isteyecekler il dışı atamada farklı yerlere atama isteyebilir mi

merhabalar, ben 2009 yılında vanın bahçesaray ilçesine atandım ve halen orada görev yapıyorum. zorunlu hizmet yükümlülüğüm yok eğer eğitim halinden atama yaıpılırsa istekte bulunacağım. şuanda ege üni. de yüksek lisan öğrencisiyim. bu nedenle izmir e isteyeceğim. ancak ilgili mevzuatta şu konuyla ilgili doyurucu bir cevap bulamadım: acaba eğitim özründen atama isteyecek olan biri il dışı atamalarda farklı yerlere (benim için izmir haricindeki yerler)atama isteyebilir mi? bu özür grubu atamasında sorun çıkarır mı? örneğin benim için izmir in bir ilçesine atanıp dersleri takip etmekle manisa da bir yere atanıp dersleri takip etmek pek de farklı değil AYNI ZORLUK YA DA KOLAYLIKTA OLACAK.Bu durumda eğitim özrünü beklemeden il dışında manisa istesem olmadığı taktirde eğitim özrü atamasında bana bu problem yaşatır mı?

bu konuda bir bilgisi olan ya da aynı durumda olan birisi varsa ve bana açıklama yaparsa sevinirim.

09 Temmuz 2012 09:20

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı

evet ben de aynı durumdayım.güzel bir başlık.

09 Temmuz 2012 09:25

HeYuL-a
Yasaklı

sorun olmaz. 2 atama brbirinden bağımsızdır. ama şu anki yönetmelik için konuşuyorum. yeni çıkacak yönetmelikte saçma sapan bir madde konursa o zaman tabi sorun olabilir.

09 Temmuz 2012 09:34

deniz8581
Aday Memur

egmiss hocam özür grubunda tain isterken (eş, eğitim ,sağlık..vb.) sadece özürün bulunduğu ildeki okullar açılıyor başka bir şehir yazamazsınız özür grubundan tercih yaparken..

09 Temmuz 2012 09:39

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı

şimdi durumumuz şu sanırım

1-isteğe bağlı hakkımız var

2-aynı zaman da herhangi bir özürden de eğer almazlarsa hakkımız var.

diyelim ki özür ankara için geçerli ama ben evvela niğdeyi nevşehiri aksarayı ya da kırşehiri istedim ama çıkmadı.ankarayı yazmadığım için özür grubunda ankarayı yazmamada sakınca olur mu diye basitleştirelin soruyu.

09 Temmuz 2012 09:43

HeYuL-a
Yasaklı

sorun olmaz hocam bu atamalar birbirinden ayrı atamalar.

09 Temmuz 2012 10:05

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı

İNŞALLAH DEDİĞİNİZ GİBİDİR.

09 Temmuz 2012 11:37

egmisss
Aday Memur

zat nik tel hocam evet tam olarak demek istediğim o. birbirinden bağımsız atamalar evet ama geçen yıl atama isteyen arkadaşlarımdan böyle bir kulak dolgunluğum var. zihnimde netleştiremiyorum. eş durumundan izmir e gidecek bir arkadaşımız il dışı isteyememiş miydi isteyip izmir harici yazamamış mıydı bu tür bir durum vardı. hatırlayamıyorum. ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.

Toplam 7 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?