Editörler : crops35
08 Temmuz 2012 18:02

Kazananlardan başarı öykülerini dınlemek istiyorum

Zoru basrdılar kolay olsaydı bızde atanırdık bızlere anlatacakları kücükte olsa ıyı kötü anıları olacaktır.

Ders alacagımız püf noktaları da olur,

bizler dınlemeye hazırız.

Buyrun anlatmaya,

bu arada baslamadan hangı kurumıuda kazandıgınızı belırtın.

maviliyesil
Aday Memur
08 Temmuz 2012 18:58

merhaba..2010 yılında gırdıgımız önlısans kpss'nin son atamasında son tercihim olan düzce üniversitesine 85,006 puanımla memur olarak atandım. bence en önemlı şey sınav öncesi azimle çalışmak,bıkmadan usanmadan sürekli soru çözmek..Sınavdan sonra ise sabır çok önemli.insan her şeyın bıran önce yoluna girmesini istiyo,zaman zaman bunulıma gırıyo,yaşım kaç oldu hep evdemı oturucam dıyo,yerı gelıyo dışarı bıle cıkmak ıstemıyo insanların sorularından kacıyo.acıkcası ben = moral bozuklugu,bunulım takılma,sıkıntı ve stres olmustum 2 yıldır.

maviliyesil
Aday Memur
08 Temmuz 2012 19:03

ALLAH emek veren herkesın yüzüne baksın,şansınız bol olsun arkadaşlar.herkese ıyı çalışmalar..

Novembre
Kapalı
08 Temmuz 2012 19:05

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

merhaba ben polat samsunluyum 36 yaşındayım yakışıklı ve bekarım. arabam be evim var babam çok zengin filan yani.

JaDeee
Şube Müdürü
08 Temmuz 2012 19:08

:))))))

genc_terekeme
Aday Memur
08 Temmuz 2012 19:12

2008den beri hazırlanıyorum en az 30 mülakata girdim hepsini kaybetim ama sabrettim 35e kadar yolu vardı yaşım 25 çevre baskısıda oldu görmemezlikten geldim evden çıkmadım allah sabır veriyo kpssye girdim 85 aldım çok çalışmıştım ama kötü geçmişti benim için 90 küsür bekliyodum dünyam yıkıldı askerliğimde yapmamıştım hemen tecilimi bozdurdum askere gittim askerden glrdim 2 ay oldu hala işssizdim infaz korumu memurluğu mülakatına girdim bakırköyde onuda kaybettim artık bu tercih son şamsımdı allah nasip etti atandım kars kafkas ünivrsitesi bilgisayar işletmeni benden size bir tavsiye dersaneye gidin her gün 200 soru çözün sabredin özellikle erkeklerde çevre baskısı hemen olsun diye bakıyorlar bırakın kulağınızı tıkayın aile kurmak istiyorsanız garanti iş özel sekörde nereye kadar düşünün insanın kanını emiyolar allah hepinize yardım etsin bu gün baştan başlayın önlisans elektirk mezunuyum...

arman1905
Şef
08 Temmuz 2012 22:32

Iyı aksamlar novembre hayırlı olsun kardesım.

Bakıyorum moraller duzelmıs

EGEM_MİNE
Kapalı
08 Temmuz 2012 22:41

2004 e kadar lise mezunu ev hanımıyken, 2004 yılında otomotiv bölümünü sınıfta tek bayan olarak okuyup bölümü birincilikle bitiren bir bayanım. 2008 de 82 ile atanamazken, 2010 sınavına -abartısız- günde 16 saat ders çalışarak hazırlandım. 85,019 la Bilecik Üniversitesine atandım. bu arada açıköğretimden lisansı da tamamladım. yaşımda 39 :)))

arman1905
Şef
09 Temmuz 2012 09:08

lise mezunu ev hanımıyken,85,019 la Bilecik Üniversitesine atandın..

dıgerlerıne örnek olusun

chtbng
Memur
09 Temmuz 2012 09:38

2010 da kpss ye girdim 87,626 puan aldım bu yerleştirmeden önce 3 tane merkezi yerleştirmede tercihte bulundum ve birde adalet bakanlığında mübaşirlige başvurdum 4ü de olmadı umudumu 2012/1 yerleştirmelerine bağladım ya tamam dı yada devam tercihler başladı ve bi süpriz oldu tercih sayısı 15 ten 30 a çıkmışp bu büyük bi olaydı çünkü yerleşme ihtimali dahada artıyodu ve tercihi yaptım

1.tercih: gap idaresi

2.tercih: harran ünv.

ve

o gün geldi çattı tercihler açıklandı ve harran ünv terleştim allah kpss ye giren ve hakkıyla çalışan herkese nasip etsin...

freshsoft
Şube Müdürü
09 Temmuz 2012 09:43

nevşehir üniversitesi bilgisayar işletmenliği,puan:85.951.

kardeş aslında teknik olarak anlatılacak bir çok şey vardır.derslerle konularla denemelerle ilgili ama bunları zaten yapıyorsunuz.bence yerleşenlerin yaptığı farklı bir şey vardı;"planlı çalışarak,bir çok şeyden fedakarlık yaparak,ve en önemlisi sınava bütünüyle hakim olarak,işi şansa bırakmayarak girdiler sınava"

kaplanadem
Kapalı
09 Temmuz 2012 10:24

Burada herkes kendi hayat çerçevesinde büyük bir iş başardılar. çünkü hayatlarına güzel bir rota çizdiler.

Kazanan Arkadaşları yürekten kultluyorum.

Kazanamayan arkadaşlarda kazananlar kadr çok çalışan insanlardı. buna inanıyorum. bundan dolayı kazanamayan arkadaşlar adına üzgünüm.

Umarım onlarda en kısa sürede atanırlar.

Evet Benimde bir hikayem var kendi hayatım çerçevesinde.

Şu an yaşım 38 olmak üzere.

2009 yılına kadar kendi aile şirketinde belirsiz bir çizgide hayatımı devam ettiriyordum.

Ancak 2009 yılında aldığım radikal kararla kpss ye girip memur olmaya karar verdim.

Bunun için Tüm geçmiş birikimlerimi bir çırpıda atıyordum.

düşünsesine kpssye girmeye karar verdim. kazanmak umuduyla girecektim.

Ama kazanamama riski de vardı. Kaybedersem artık işimde olmayacaktı.

Bundan dolayı 2009 yılından itibaren 1 sene boyunca her gün sabah 6dan akmam 7ye kadar azimle çalıştım.

deneme sınavlarında 85leri bulmuştum.

ve daha 2 ay daha vardı. bu sürede puanımı 95 çıkarma niyetindeydim.

Ama Ne varki Birden bire ne oldu ise kopya skandalı gerekçesi ile sınav ertelendi 2 ay daha. bu benim hayatımı karartan bir haber olmuştu.

Nasıl yani şimdi ben 2 ay daha mı geç iş başı yapacam diye üzülüyordum. (Ama o zamandan sonda 2 sene geçti )

ve ben ders çalışmayı bıraktım. motivasyon denen şey sıfıra kadar inmişti. artık sadece bekliyordum.

işte sınavın olmasına bir ay kala tekrar çalışmaya başladım.

Ama asıl çalışmam gereken 3 ay boşa gitmişti.

ve sonuç: 87,227

Umudum vardı. kasım atamasına kadar. kasımda 52 kadro gelince 3001 kadrosu arık umutlarımı tüketmiştim.

Neyseki bu son atamada verilen emekler sonucu alınan 1300 civarı kadro ben ve benim gibi olan kişileri kurtarmıştır.

hannah-tr
Aday Memur
09 Temmuz 2012 10:31

MRB NOVEMBRE:)

hannah-tr
Aday Memur
09 Temmuz 2012 10:45

kaplanadem arkadaşım herkesi tebrik ederim, sizleri daha çok tebrik ediyorum, çünkü ben de 35 yaşımdayım hala atanamadım ve genç arkadaşalarımla sınava giriyorum, biraz geç kaldım hatta çok geç kaldım, hani umudumu yitirmek üzereyim, 80,115 almıştım en son, olmadı, kısmet değilmiş, belki de yeterince çalışamadım ya da artık bu yaşta kafama bu kadar giriyor, gene de girmek zorundayım kpss ye , hani bu yaşta biraz mahcubiyetle de olsa ne yapalım, özel sektör çook tehlikeli, yarın işim var mı bilemeden gelmek çok zor, hayırlısı olsun tüm arkadaşlar için, birbirimizi motive edelim, gerçekten çok ihtiyacımız var

kaplanadem
Kapalı
09 Temmuz 2012 10:55

hannah-tr bence çalışmaya devam kazanan kadar. yoksa amacına ulamadan eski hayatına devam edeceksin.

bende söylediğim gibi bu zamandan sonra memur olmaya karar verdim.

ve şansıma yerleştim. darısı öncelikle senin gibi kişilerin başına.

İyi çalışmalar.

murside_20
Daire Başkanı
09 Temmuz 2012 11:27

2010 aralık ayında dersaneye yazıldım hafta sonu grubuna, aynı zamanda bi tekstilde çalışıyordum paketçi olarak. kendi işimi yapmıyordum yani.

dersane bizim ilçeye 1 saat iş yerim ise 45 dkydı.5 gün işe gidiyordum. çoğu zaman mesai yapıyorduk akşam 10 da çıkıyorduk genelde. bazen bu gece 12 olurdu. tabi 6,5 ta çıktığım zamanlarda oluyordu. sonra sabah 6,45 te kalkıp tekrar işe gidiyordum. hafta sonları da sabah 7 de kalkıp dersaneye. ama tabi işte çalıştığım dönemlerde dersaneden bi verim alamıyordum. çünkü evde tekrar şansım olmuyordu.

2010 temmuz ortasında işten ayrıldımm. ve evde çalışmaya başladım. sabah 8 gibi kalkıyordum akşam 11 e kadar. bazen kaytardığımda oluyordu ama yine de düzenli çalıştım. taa ki eylüle kadar. sınav ertelendi bi 15 gün salladım bende. sonra tekrar eski tempoma döndüm.

bu arada sözelciyim. hayatım boyunca matematikten nefret ettim ve kpss ye hazırlanırken matematiğe hiç çalışmadım. sadece denemelerde çözmeye çalışıyordum. son denemelerde 87 falan alıyordum. sınava girdim ve sınav başladıktan sonra ilk 3 dk falan dua ettim. malesef ki hiç beklediğim gibi geçmedi. matematik çözmem gerektiğini bildiğim için biraz uğraştım sorularda. süreyi zor yetiştirdim. hatta anayasa da bildiğim bi soruyu yanlış yaptım. sınvdan çıktıktan sonra dank etti :) matematikten 8 soru yaptım 7 si doğru çıktı.

tabi üzgünüm, ağladım bayaa bi. hemen adliye sınavlarına hazırlanmaya başladım. bi f klavye aldım. 92 yazdım sınavda ama olmadı tabii ki de. sonra napcam diye düşünürken bir yıl önce başvurduğum şirketten çağırdılar nisan başında. o günden bugüne aynı şirketteyim ve binlerce kez şükürler olsun çok memnunum. bu arada lisansı bitirmeye uğraştım. bu sene son sınıf işletmedeyim. bir ders bıraktım önlisansa tekrar girebilmek için. 18 nisan olayından haberim var ama biraz garantici biriyim. yine de o tek dersi bıraktım. ha bu arada adliye sınavlarına girdim yine 119 yazdım bu defa ama yine olmadı. ticaret lisesi mezunu 19 yaşında 71 küsür puanı olan ve benimle aynı yazan bi kızı aldılar beni almadılar.hayırlısı dedimm. hep öyle dedim zatenn.

geçen hafta çarşamba günü anneme kpss kayıt paramı yatırttırdım. cuma günü sabahtanda internetten kaydımı yaptım. akşamüstü de sonuçlar açıklandı boluya atandım :)

anlatırken kolay oldu daa, çok zorluk çektimm. ama torpilsiz hakkımla yerleştim yaa hepsine değdiii.

seninle gurur duyuyorum aynı anda çok şeyi başardın diyen insanlar olunca etrafında herşeye değiyor.

korkuyorum dediğim de korkma sen yaparsın diyen annem, en büyük destekcimm, bebeğim, bitanemm herşey onun içindi.. gözlerindeki o ışıltıyı görmek için :)

değdi mii ? hemde öyle bir değdi ki :)

allahım emek veren, hak eden , sabreden herkese nasip etsin inşallah.

09 Temmuz 2012 19:04

başarının sırrını veriyorum(kendimce):

1. manitadan ayrılma onuda kpss ye hazırlanmaya zorla.

2. plansız programsız paldır küldür başlama

3. kaynaklarını belirle potannsiyelini ölç

4. kendine ayıracağın zamanları mümkün olduğunce ertele mecbur değilsen kendine zmn ayırma

5. arkadaşların halı saha maçına çağırırsa 1 de gitme 2 de gitme 3 de zaten seni çağırmazlar

6. ailenin beklentilerini göz önünde bulundur kendi disiplinini sağla

7. kpss ile birlikte yaptığın hehangi bir iş varsa 2 iş olarak değerlendir ama asla birini yaparken dierini düşünme.

8. soru kamp dönemi belirle en iyi bildiğin konulara 3 eksik veya bilmediğin konulara 2-1 değerlerini ver soru çözüm sayılarını ona göre ayarla.

9. netler hemen artmaz telaşa kapılma düsüplini bozma

10. soru çözmekte sana konu bilmek kadar birşeyi öğrenmekte yardımcı olacaktır.

11, çözemediğin soruları yuvarlak içine al konu ile verilen seçenekleri değerlendirmeye al (bu o konuyu terar edeceğiniz anlamına gelir.

12. aklınızdan hayalinizi çıkarmayın.. (extre motivasyon)

ben ösymnin yerleştirdiği her alana ilk sıradan yerleştim. bu süreci tavsiye ederim..

not: herbirine koşulsuz uyacaksınız die birşey yok ama aklınızdan hayalini çıkardığınız an herşeyden uzaklaşırsınız..

askdelisi86
Aday Memur
10 Temmuz 2012 06:05

hasret bitti,

ben geldimde bu kadar duygusala baglayacagınızı bilsem bu kadar arayı acmazdım

serbest-deli
Müsteşar Yardımcısı
10 Temmuz 2012 07:44

Öykü falan yok, biraz calışma biraz kararlılık birazda kısmet, en önemlisi kısmet meselesi varsa kısmetinde bir sekilde oluyor zaten KPSS zor bir sınav değil hoş kolayda değil ama çok büyütmeyin gözünüzde yani TUS'a girmiyorsunuz biraz inanarak çalışın yeterli, tabii doğru kaynaklardan, ben saglık bakanlığı (sozlesmeli), Gelir İdaresi Başkanlığı ve son olarak üniversiteye yerleştim ama öle basarı öyküsü falan yazdığımı söyleyemem okulu zar zor bitirip vasatın az üstünde bir puanla yerleştim.

serbest-deli
Müsteşar Yardımcısı
10 Temmuz 2012 07:54

Yukarıda bahsettigim kadroların puanları farklı sınavlara ait, yanlış anlaşılmasın:) bu arada basarı hikayesi dinleyeceksiniz a grubu forumuna gidin millet nasıl; müfettiş, kaymakam,hakim, üst kurul uzmani oluyor; bir dinleyin inanın uyku uyumanın bile bosa gecen zaman olduğunu düşünmeye başlayacaksınız.

sedakeskus
Şef
10 Temmuz 2012 10:10

sabır derim ben...2010 kpss ye hazırlanmak için işimden ayrıldım dersneye gittim ama hiç aksatmadan,sınavları hiç kaçırmadım,tekrar derslerine gittim,deli gibi soru çözdüm ve ben evliyim..bunun yanında da bir sürü evle ilgili sorumluluğum vardı..birçok sınava girdim mülakatta elendim ya da hiç çağırılmadım..6,5 aylık hamileyken zabıt katpliği için sınava girdim saatlerce ayaakta bekledim o karda kışta..olmadı..nasip şimdi oldu 86.520 puanım ODTÜ ye atandım..çoook sabrettim çoook dua ettim ve inandım..sonra rabbim kızımı verdi ve onun şansıylada işimi..allah herkesin gönlüne göre versin..sabır ve dua..

Toplam 461 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi