Editörler : yaralı-bir-öykü
«3204320532063207320832093210321132123213321432153216
06 Ağustos 2021 18:52

lutt
Kapalı

cılgın senı

06 Ağustos 2021 20:36

kasabadakigurur
Yasaklı

Evlilik ilk süreçte sevdiğin insanla bolca vicdanını rahatsiz etmeyecek şekilde sevişmek çocuk olduktan sonra da sevdiğin insanla birlikte o çocuğu buyutmektir. Bunun aksini iddia eden masal kitaplarında anlatılan boş rüyalara kapılan aklı havada insandır. Güneş balçıkla sıvanmaz. Bunların dışında kalan her şeyi zaten sıradan arkadaşlarınla da yapabilirsin. sevdiğin insan sorumluluk sahibi olgun mantıklı tutarlı ise zaten evlilik olması gerektiği seviyede yürür. Evliliğe çok anlam yükleyen insan beklentileri karşılanmayinca bulunduğu durumu sorgulayıp kendini üzer veya son aşama olarak ayrılır. Bu nedenle karşındaki insan en azından senin kadar seni istemeli, sana sevgi ve saygı beslemeli ve senin kadar hatta daha fazla sorumluluk sahibi olmali. Hayat baştan sona fedakarlık isteyen bir süreç zaten hayatına giren insan seni yormamali. İnsan evine gittiğinde farklı bir dünya içine girmeli ve her şeyden siyrilabilmeli. Öyle çok arkadaşim var evli olup eve gitmemek için binbir bahane üreten. İşte evlenmiş olmak için yapılan evlilikler böyle sonuçlanıyor.

veyselemin, 2 ay önce - Alıntıya git

okudukça kalbim yerinden çıkaca gibi opldu anasını satayım...ne fantaziii :P:P

07 Ağustos 2021 02:36

mutlusari81
Aday Memur

hem var diyorsunuz hem de şöyle olacak böyle olacak diyorsunuz :S neysee anlayan anladı herhalde :D herkes önündeki tabagındakini yese hayat cok guzel aslında...:D

eem_bahar, 2 ay önce - Alıntıya git
Yemekten kastınız nedir konuyu biraz açar mısınız pek anlayamadım neyi yemekten bahsediyoruz :D
07 Ağustos 2021 02:37

mutlusari81
Aday Memur

hem var diyorsunuz hem de şöyle olacak böyle olacak diyorsunuz :S neysee anlayan anladı herhalde :D herkes önündeki tabagındakini yese hayat cok guzel aslında...:D

eem_bahar, 2 ay önce - Alıntıya git
Biri olmasaydı tanışırdım dedim millete baksan götüren götürene senin tabirinle tabi :)
07 Ağustos 2021 06:31

lutt
Kapalı

Ne güzel bir gün

07 Ağustos 2021 09:46

kasabadakigurur
Yasaklı

kanka evleneceğin insanın özeliklerini saymadın

07 Ağustos 2021 09:58

untitled-

ünivesite eğitimi almış,şehirli,hayata bağlı,hobileri olan .

07 Ağustos 2021 10:01

kasabadakigurur
Yasaklı

lise terke razıyım :PP

08 Ağustos 2021 01:48

EL CHAPO
Genel Müdür

götür evladim götüüüür

15 Ağustos 2021 20:34

Duraktaki Kedi
Memur

Dini bilen ve uygulayan, vicdan sahibi, kariyer yapmış, kültürlü, modernleşmeyi içselleştirmiş, doğruluğu ve dürüstlüğü önemseyen, uyumlu olan ve bakımlı bir hanımefendi ararken, bu tanıma uyan iki kişiyi (Faslı Zeynep ve Kırgız Nargiz) yurtdışından bulmak çok anlamlı...

Ülkede okumuş, özüyle, sözüyle, duruşu ve prensipleri ile kadın kalmamış. Tamamı evlenme ve kadın özürlüsü.

Şaşırmadım. Çünkü eşimle biz ikili olacağız diyen görmedim, varsa yoksa benim dediğim olacak diyen ahmaklar tayfası var!

15 Ağustos 2021 20:52

EL CHAPO
Genel Müdür

Dini bilen ve uygulayan, vicdan sahibi, kariyer yapmış, kültürlü, modernleşmeyi içselleştirmiş, doğruluğu ve dürüstlüğü önemseyen, uyumlu olan ve bakımlı bir hanımefendi ararken, bu tanıma uyan iki kişiyi (Faslı Zeynep ve Kırgız Nargiz) yurtdışından bulmak çok anlamlı...

Ülkede okumuş, özüyle, sözüyle, duruşu ve prensipleri ile kadın kalmamış. Tamamı evlenme ve kadın özürlüsü.

Şaşırmadım. Çünkü eşimle biz ikili olacağız diyen görmedim, varsa yoksa benim dediğim olacak diyen ahmaklar tayfası var!

Duraktaki Kedi, 1 ay önce - Alıntıya git

ben seni kari saniyodum .

oglan miydin

15 Ağustos 2021 20:56

Duraktaki Kedi
Memur

ben seni kari saniyodum .

oglan miydin

EL CHAPO, 1 ay önce - Alıntıya git

Yolun Muğla Ortaca'ya düşerse, merakını gidermek isterim. Çok istekli gördüm seni.

16 Ağustos 2021 08:51

aksungur1040
Memur

Güzel tasvir etmişsiniz. "Evlenme ve kadın özürlüsü"
16 Ağustos 2021 09:02

aksungur1040
Memur
Senin ne özelliğin var? Hiç sevgilin olmadı mı? Birşeyler talep ederken önce kendine bakmalı insan. Ayrıca sevgilisi olmuş ya da birşeyler yaşamış olması onu kötü bir insan yapmaz insan yapar. İnsanların duyguları vardır. Sen robot ya da makine hayal ediyorsun. Gercek Dünyaya dönmelisin .
esinkarter, 2 ay önce - Alıntıya git
İnsanların tercihleri olur. Bu tercih bir başkasını ilgilendirmez. Kimi açık sever kimi kapalı. Kimi kot sever kimi kumaş pantolon sever. Kimi tişört sever kimi gömlek yakalı tişört sever. Bu kimseyi ilgilendirmez ki! Siz hayal dünyasında hayal görüyorsunuz. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Sizin bir tercihiniz olsa herhangi bir şey hakkın da, bu kimi ilgilendirir! Hiç kimseyi. Tercihlerinizin sonucunu yaşarsınız. Ne zaman ki tercihinizi yoruma ve değerlendirmeye açtığınızı belirtirseniz, o zaman yorum yapılır. Bu sizin dışınızdaki insanlar için oe geçerlidir. Modern/özgür gözükmeye çalışmayın. Akılcı ve mantıklı olun. Sizin gibi birini toplum evlilik için tercih etmiyorsa ya durumunuzu ve yaşayışınızı degiştirin ve günah çıkarın ya da başka toplumlara gidin. Bu sizin çevrenize saldırmanıza insanların fikirlerine değer vermemenize engel olur düşüncesindeyim. Selamlar.
18 Ağustos 2021 03:40

EL CHAPO
Genel Müdür

Yolun Muğla Ortaca'ya düşerse, merakını gidermek isterim. Çok istekli gördüm seni.

aman dikkatli git

sonra haber olma

18 Ağustos 2021 15:28

Duraktaki Kedi
Memur
Güzel tasvir etmişsiniz. "Evlenme ve kadın özürlüsü"
aksungur1040, 1 ay önce - Alıntıya git

Estağfurullah...

18 Ağustos 2021 15:46

doruk-3
Aday Memur

zalım kızlar

19 Ağustos 2021 02:28

EL CHAPO
Genel Müdür

kizlar

evleneceginiz erkekte

killi mi

yoksa kilsiz mi seversiniz ?

bacaklari :D

Toplam 64318 mesaj
«3204320532063207320832093210321132123213321432153216

ANKET
Yemek siparişi için hangi uygulamayı daha sık kullanıyorsunuz?