Editörler : smtvs
14 Temmuz 2012 00:33   


Üniversitede Lise mezunu memur ile Lisans mezunu memur arasındaki maaş farkı ?

Arkadaşlar ben lise düzeyinden okudugum üniversiteye düz memur olarak atandım..Diyelim ki 1 ay sonra Lisans mezunu olucam bu durumda aday memurken Lisans diplomam kabul edilir mi ünv. tarafından?..Edilirse maaşta Lise ile Lisans arasında ne kadar fark olur?..Mümkünse atmasyon değilde biliyorsanız cevap verin..Teşekkürler.

15 Temmuz 2012 23:26

dadaş77
Aday Memur

Evet arkadaşlar arkadaşımızın sorduğu soruya cevap vercek kimse yok mu? Bende aynı pozisyondayım. 2010 kpss ortaöğretim puanımla şimdi atandım bir üniversiteye şoför olarak. Ama bu sene 4 yıllık işletme diploması aldım. Şimdi başlayacağım kurumda bu diploma benim işime yarar mı? Bu konularda bilgisi olan memur veya memur adayı arkadaşlar lütfen bizi bilgilendirin..

16 Temmuz 2012 08:43

eyelay
Kapalı

siz sunarsınız diplomayı onlar gereğini yapar. Adliye de 15 lira farketmişti. Diğer kurumlarda da pek farklı değildir..5-7 dereceler arasına yükseliyorsanız birazcık daha artabilir..

16 Temmuz 2012 19:46

ilkmatcu
Şef

Arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun... eyelay arkadaşın da dediği gibi olsa olsa 15-20 lira civarında bir şey artar, daha fazla artmasını pek ümit etmeyin ancak asaletinizi alıp görevde yükselme sınavı ile diplomanızı kullanabileceğiniz (mühendislik, avukatlık, hemşirelik, kütüphanecilik vs.) kadrolara atanırsanız yerine göre neredeyse iki katına kadar çıkar... Şimdiden iyi çalışmalar...

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Her yaz, en az bir defa, tatile çıkabiliyor musunuz?