Editörler : F16 Gökçen
14 Temmuz 2012 23:39

Bir Gezginin Notları / Kareleri

Uzun kalabalık yolculuklara çıkmak, bazen de kafasına estiğinde hiç bilmediği yerlere gidenlerin geri döndüklerinde ceplerindeki notları ve çektiği kareleri merak edilir.

Gidilen, görülen yerlere ait bir iz, bir fotoğraf, bir söz. Çekildiği anda hissedilenler ve alınan haz...

Her gittiğimiz yer bizden bir şeyler aldığı gibi, bize bir şeyler de verir.

Gittiğimiz yerleri ceplerimize kısa kısa da olsa doldurmak ve gitmeye fırsat bulamayanları da bu keyfe ortak etmek adına, tarihe bir not düşelim.

Buyurun...

* Hızlı Resim Yükle

buşra
Müsteşar
14 Temmuz 2012 23:42

?Gitme Yakamoz?

27/06/2012 Van Gölü

**

Tatilin son günü hatta son saatlerinde diyelim, Erzurum dönüşü bir mola sırasında göle sıfır bu manzarayı yakalamak şanstı benim için. Yol yorgunluğumu da bıraktım göle, düştü peşine yakamozun?

Düşlerimden uyanmaya az kalmıştı,

Oysa uyumamıştım ben, kapatıp gözleri düşüyordum düşün koynuna sadece

Yakamoz dinle!

Yüreğimin yükü şarkılar taktı peşine,

Gitme desem de, sen durma git yine,

Ben "bana" dönüyorum, biline?

**sude**
Başbakan Müsteşarı
15 Temmuz 2012 13:03

Tarihe not düşmek gerekiyor çoğu zaman; hafızamız bize ihanet ettiğinde notlarımız bize ışık tutacaktır..

Bu güzel başlık için teşekkürler sevgili buşra..:)

**sude**
Başbakan Müsteşarı
16 Temmuz 2012 11:50

Karslıoğlu Konağı/Yozgat

18.12.2011

*

Osmanlı döneminden miras kalmış bir eser. Yılların üzerinde bıraktığı yorgunlukları zaman zaman yapılan bakımlarla üzerinden atmaya çalışan, Atatürk?ü odalarında misafir eden, merdivenlerinde mazinin ayak izleri olan ve mahzeninde geçmişin hatıralarını saklayan, geçmiş ve geleceğin bekçisi?

buşra
Müsteşar
17 Temmuz 2012 14:50

"Tarihe Bir Yudum"

18/06/2012 ? Batık Gemi Müzesi?nden

Girne / Kıbrıs

**

Büyülü bir atmosfere sahip bir müze. İçine girdiğiniz anda, tarihin kokusu duvarlarına sinmiş adeta. Bir çok millete ev sahipliği yapmış, gizemli bir yer. Tabiî ki de bu gizemi görmeye gelen bir çok turist. Bir anda müze, o an itibariyle tekrar bir çok millete ev sahipliği yapıyor, kimseler fark etmeden?

:)

17 Temmuz 2012 15:41

buraya fotoğraf yükleyip yorum mu yapacağız? başlıktan pek birşey anlamadım :)

buşra
Müsteşar
17 Temmuz 2012 15:49

Bir fotoğraf, bir söz ya da gittiğiniz gördüğünüz yere ait bir özellik.

Amaç; bilinen ve bilinmeyen yerlerin havasını sayfalara taşımak, okurken hayal etmek, bakarken keyiflenmek.

Dilerseniz eklenen fotoğrafların sizde uyandırdıklarını, dilerseniz de sizin karelerinizin sizdeki izlerini paylaşabilirsiniz. Buna teknik yorum da dahil.

17 Temmuz 2012 15:55

teşekkür ederim büşra hanım :)

eğer sitede yayınlanabiliyorsa ben de fotoğraf yükleyeceğim burada. tabii editlerimizin bilgisi dahilinde :)

buşra
Müsteşar
17 Temmuz 2012 16:00

Rica ederim,

Bu arada, kendi çekimlerimiz olmasına da özen gösterelim. Amaç paylaşımsa eğer, hazırdan öte ?kendi emeklerimiz? ön plana çıkmalı.

Fotoğraflarınızı aşağıdaki linkten yükleyebilirsiniz.

Keyifli paylaşımlar.

http://www.hizliresim.com/

18 Temmuz 2012 20:41

şeytan deresi vadisi nden Kızkalesi görünümü :)

Tarih: 19.07.2011 Yer: Adamkayalar / Erdemli / MERSİN

bizzat kendim çektim fotoyu. fotoğrafı çektiğim yerin hemen 50 m aşağısında Adamkayalar adı verilen çeşitli kabartmaların olduğu bir yer var. yamaç çok dik olduğu için kabartmaları göremedik ama bu güzel fotoyu yakaladığımız için de çok mutlu olduk :)

**sude**
Başbakan Müsteşarı
28 Temmuz 2012 23:19

Yozgat / 21.10.2010

Her akşam vakti gün batımını kaçırmamak için balkonda nöbet tuttuğuna değiyor bazen. Öyle muhteşem görüntüler ortaya çıkıyor ki, hayranlıkla izliyorsun ve bir anını bile kaçırmak istemiyorsun.

Renklerin birbiriyle mücadelesi

Sarının, kırmızının, siyahın etkisinde yok oluşu

Bulutların birbiriyle yarış hali,

Güneşin son çırpınışlarını seyre dalmak

Doğanın muhteşem senfonisini dinlemek,

Ruhunu güneşin ve gecenin bin bir rengine boyamak..

İnanılmaz derecede güzel.

buşra
Müsteşar
02 Ağustos 2012 12:06

?Yozgat / 21.10.2010?

Koyu karanlık bir turuncu sevdasına kapıldım şimdilerde,

Üşüten bir sıcaklık hali! Kavuran karanlığın ortasına serpiştirdim bulutları bak yine. Gün geceye döndü, kuşlar göç etti, çocuklar uyudu çoktan belki de?

Bak başımda deli rüzgarlar, göğü delip geçmeni bekleyeceğim yine, gelmeyeceksin biliyorum ama, umut işte?

**

Fotoğrafı ilk gördüğümde, karışık ve yoğun duygular oluşmuştu bende. Oluşan dağınıklığı toparlamam zaman aldı ve bu sebeple de söyleyeceklerim ve dile getireceklerim yine eksik kaldı.

Emeğinize sağlık sevgili editem, çok hoş bir kare yakalamışsınız.

buşra
Müsteşar
25 Ağustos 2012 00:07

?Yüreğim?

Uzungöl/Trabzon ? 11/10/2009

**

Ortasındayım bir şeylerin, akıyor zaman... Bir yanım güllük gülistanlık, bir yanım çöl

**sude**
Başbakan Müsteşarı
26 Ağustos 2012 11:48

"Huzur"

19.07.2010/Yozgat Çamlığı

*

Huzur, mutluluk, temizlik.. Baktıkça, gördükçe hayranlığın artıyor ve beton duvarların arasında sıkışmış hayatımız çok basit geliyor.

**sude**
Başbakan Müsteşarı
27 Ağustos 2012 10:49

?Yüreğim?

Sularda bizi yansıtır değil mi? Bir bakarsın durgundur, bir bakarsın hırçındır. Önüne geleni alır götürür, yüreğimiz gibi? Konuşan bir kare, baktıkça milyonlarca kelimeler ve duygular beni kovalıyor. Ben sorsam o cevaplasa.

Çekim açısı çok hoş, ağaç yaprakları ve çakıl taşları ayrı bir renk katmış. Tebrikler, teşekkürler sevgili buşra..

**sude**
Başbakan Müsteşarı
12 Ekim 2012 13:51

Renk Cümbüşü

*

Bazen öyle anlar olur ki, saatlerce bakmak istediğin, gitmesin kalsın dediğin ama her güzel şey gibi bir gün terk edip gidiyor. Sadece anılar kalıyor, o andaki duyduğun mutluluk ve dudağının kenarında hafif, acı bir tebessüm...

buşra
Müsteşar
16 Nisan 2013 00:20

http://j1304.hizliresim.com/18/j/m43c2.jpg

" Meçhul Bir Gemiyim Gün Batımında "

*

Kasım - 2010 … Kadıköy - İstanbul

buşra
Müsteşar
21 Nisan 2013 16:35

Bir gezgin olarak, sırt çantamızda fotoğraf makinemiz ve notlarımızla beraber, yeni çıkmış kitaplara da yer verelim.

Meselâ;

30/04/2013 tarihinde çıkacak olan Zülfü Livaneli'nin yeni kitabı ' Kardeşimin Hikâyesi '.

Livaneli sevenlere duyurulur.

İDAL*
Başbakan Müsteşarı
21 Nisan 2013 20:01

"Meçhul Bir Gemiyim Gün Batımında"

Bu fotoğrafın yeri farklı bende... Güzel anıları da hatırlatması sebebiyle özeldir benim için. Fotoğraf bilgilerine değinmeyeceğim zirâ zamanında yorum yapmışımdır...

Hissettirdikleri...

Hani gülümserken ağlamak gibi.. Tebessümün eksilmesi, mutluluğun bölünmesi gibi... Sanki bir veda... Ayrlık vakti... Ruhun tezatlığa dair ne varsa yaşadığı, hissettiği o "an" deriz ya...

Öyle bir şey...

**sude**
Başbakan Müsteşarı
14 Ağustos 2014 09:22

30 Temmuz 2014 / Nevşehir

Kayalardan o kadar muhteşem görüntüler oluşmuş ki, hayranlıkla seyre dalıyorsun. Ortaya çıkan figürler canlı gibi, seninle sohbete başlıyabilirler, biraz daha baksan. Doğa harikası, muhteşem görüntüler. 

Bu kadar güzelliklerin etrafını çöplerle kirletmesek, bilinçli birer vatandaş olmayı başarabilsek çok güzel olacak. Her yer pet şişelerle dolu, gelen turistler pis bir ülke diye düşünüyorlardır eminim.

buşra
Müsteşar
05 Aralık 2014 23:53

Venedik-İtalya. 11/09/2014

*

Fotoğraflarda kırpma yapmadım, doğallığı bozulmasın diye.

Gezginimizin yolu sonbaharda Venedik’e düştü. Hep gitmek istediği ülkeye yani. Fotoğraflar, San Marco Meydanı ve Gondolların altından geçtiği köprüden çekildi.

Venedik normalde 20 bin nüfusa sahip bir yer. Ama o kadar çok turist akınına uğruyor ki, günde ortalama 200 binin üstünde turist ziyaret ediyor. Gondol turu çok keyifliydi.

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi