Editörler : F16 Gökçen
«567891011121314151617

bulent-123
Daire Başkanı
05 Eylül 2013 23:06

Demekki öğretmenliğe ilk defa başvuranlar açıköğretim fakültesi Sosyoloji ve Türk dili mezunları bölümlerini göremeyince bu şekilde faks çekerek ekletmiş

mavi2626, 11 yıl önce

dio_geo

http://www.memurlar.net/haber/401776/9.sayfa

hocam bu sayfanın yorum kısmında

klvuzun 19. sayfasındaki ek-3 formunu doldurun . . . doldurdugunuz form + kimliğiniz fotokopisi + diplomayı faks no = 0312 418 03 81 numaraya faksla işlemini yaptıktan sonra bazı üniversitelerin birkaç saat içinde listeye eklendiğini,hala eklenmeyenler olduğunu yazmışlar

biz de mi fax göndersek bi orası kaldı uğraşmadığımız.

dio_geo
Daire Başkanı
05 Eylül 2013 23:08

Yarın fakslıyorum hocam, bezdik bitmeyen bu burokratik problemlerden-sorunlardan!

olacağına dair pek de umudum yok, fakat onca emeğin hakkını alabilmek adına elimden geleni yapmış olmanın huzurunu yaşamak istiyorum en azından!

mavi2626
Şef
05 Eylül 2013 23:11

muhtemelen hocam öyle olmuştur.ama bu yıl aöf ye formasyon açılmadı sosyoloji bitirenler nasıl başvuru yaptılar ki

mavi2626
Şef
05 Eylül 2013 23:17

muhtemelen hocam öyle olmuştur.ama bu yıl aöf ye formasyon açılmadı sosyoloji bitirenler nasıl başvuru yaptılar ki

yukarıdaki yazıyı bülent hocaya cevap olarak yazmıştım,mesajlarımız aynı anda gitmiş dio-geo hocam.

ben de ilçe mem i arayıp onlar aracılığıyla yaptırmayı düşündüm.

hani ben size felsefeyi işletemedim demiştim ya AÖFsosyoloji sistemde gözüküyor ama aöf felsefe sayfada olmadığı için seçilemiyordu,öğrenim bilgileri işlemi için.bence bununla da ilgisi var,mebin sistemi güncel değil tüm illerde.

dio_geo
Daire Başkanı
06 Eylül 2013 00:17

Yarın sizin ilçeden alacağınız cevaba göre şekil alalım o zaman, zira ben diplomamı işlettim, bir sorun da yaşanmadı. bu yayınlanan liste ne kadar bağlayıcı? bir olmazsa olmaz listesi midir? bilemiyorum.

Bunun dışında kredi sorununun çözümü için hazırlanan belgenin ibrazı ile ilgili, 3930 dahili numarasıyla aranan yer bence cok vasıfsız, her nereden bilgi alıyorlarsa oraya ya da yeniden yönetim kademesine ulaşmamız şart gibi...Bugün denedim ancak düşmedi, sanırım kayıtlardan dolayı cok yoğunlar. Ancak dekanlığın dahili numarası dahil dekan yardımcısı Sinan Bey'in dahili numarasını da paylaşmıştım, onları da aramak artık şart oldu.

bulent-123
Daire Başkanı
06 Eylül 2013 15:11

açıköğretim felsefe eklenmiş.

bu sefer emin olmak tekrar tekrar baktım. ve ekran görüntüsünü alıp internetede yükledim.

Şu anda Açıköğretim Fakültesi

Türk dili Ve edebiyatı bölümü Türk dili ve Edebiyatı öğretmenliğine

Felsefe ve Sosyoloji Bölümleri Felsefe grubu öğretmenliğne kaynak olarak gösterildi.

http://t1309.hizliresim.com/1f/6/sckcb.png

Açıköğretim fakültesi Felsefe Ve Sosyoloji bölülerinin Öğretmenlik Meslek Bilgisi Dersleri alanına da kaynak olarak gösterilmesi gerekiyor ama göstermemişler. Öğretmenlik başvuru klavuzunda belirtilen dilekçeyi Saat 11 gibi faks çektim ama bir işe yaramamış. Belki de sadece Öğretmenliğe başvuru yapanların faksını kabul ediyorlardır ben başvuru yapmadığım için dilekçem dikkate alınmamış olabilir.

Açıköğretim Felsefeyi ekletenler bizim formdan birileri ise

açıköğretim felsefe ve sosyoloji bölümlerini Öğretmenlik Beslek bilgisi Dersleri alanına ekletmeyi de denesinler

dio_geo
Daire Başkanı
06 Eylül 2013 15:36

147'yi arayarak sorunu belirttim, ancak pek algılayabildiğini sanmıyorum karşımdakinin, sayemdeyse ne mutlu bana:)

bu arada ilk atama felsefe-sosyoloji mezunlarının coğundan bizim aylardır almaya cabaladığımız kredileri gösteren belgeyi coğu ilçe mem istememiş, bazılarında sadece transcript verilmiş.

bulent-123
Daire Başkanı
06 Eylül 2013 16:22

daha önce üniversite bitirmiş formasyon almış olan ( Örneğin biyoloji bölümü) - hatta öğretmenlikle ilgili bölüm bitirmiş olanlar 2. üniversi olarak Açıköğretim sosyoloji ve felsefe bölümünü bu yıl bitirenler formasyon sorunları olmadığı için öğretmenliğe başvurmuştur

mavi2626, 11 yıl önce

mavi2626
Şef
06 Eylül 2013 17:32

ilçe mem den yazıyı faxlamalarını istedim,şu an atamaya başvuru yapanların dilekçeleri bakanlık tarafından kabul ediliyor, biz bilgilendirmek adına göndersekte işleme alınmaz,siz alan değişikliğinde bu sorunu yaşarsanız sizin adınıza gönderip takibini ilden yaparız dediler.önceden önlem almak adına sadece iyi düşünmüşsünüz dendi ben de alt mesaj olarak şunun kasttedildiğini anladım; ama işler meb te malesef böyle yürümüyor,sorun çıktıkça düzeltiliyor.

mavi2626
Şef
06 Eylül 2013 18:10

açıköğretim felsefe eklenmiş : ) bu iyi bi gelişme.

aöf yi aradım,belgelerin alınması ile ilgili kesin tarih verilmesini istediğimi 20 günü geçtiğini belirttim,ilgili birimle bilgi işlem daire başkanlığı ya da rektör yardımcısıyla bağlantı kurdurmuyorlar,bizimle görüşmeniz gerekli deniyor,bu konuyu takip eden arayan çok sayıda kişi olduğunu söyledi,pazartesi arayın hocayla görüştürelim dendi.pazartesi hocayla görüşüp bir üst MAKAMLA o isterse görüşcez herhalde.

lütfen pazartesi konuyla ilgilenen herkes telefon etsin.

bil ge
Kapalı
07 Eylül 2013 20:37

Bu sene mezun olan edebiyatçılar

branş değiştirebildi mi acaba..

bulent-123
Daire Başkanı
07 Eylül 2013 21:02

Branş - alan değişkliği bu yıl henüz yapılmadı.

bil ge, 11 yıl önce

bulent-123
Daire Başkanı
07 Eylül 2013 21:02

Branş - alan değişkliği bu yıl henüz yapılmadı.

bil ge, 11 yıl önce

bil ge
Kapalı
07 Eylül 2013 21:05

ne zaman yapılacağı açıklandı mı peki.

mavi2626
Şef
07 Eylül 2013 22:16

sabrınıza sağlık bülent hocam.

3 aydır alan değişikliği bekleyenlerin eğitimhanede ve memurlar nette forumları var oradan da takip edebilirsiniz : )

mavi2626
Şef
07 Eylül 2013 22:27

eğitimhanedeki forumun 113. sayfa bilgisinde bu var:

Arkadaşlar bakanlıktan aldıgımız bilgiye góre ilk atamadan sonra alan degişikligi yapılacakmış. haftaya olmaz beklemeyin dediler ama diger hafta yani 16sında açılabilecegini söylediler.)
Bazıları tarihe itiraz etmiş,herkese farklı cevap diye...Paylaşanda şöyle demiş:
--hocam bu kulaktan duyma filan degil ben bizzat kendim gittim aldıgım cevap buydu bekleyip górecegiz başka çaremiz yok...

hadi hayırlısı

dio_geo
Daire Başkanı
07 Eylül 2013 22:36

Aylardır bu forumları takip eden biri olarak cok da kaale almamak gerekiyor bu tür duyumları, gerçi mantıklı düşününce belirtilen tarih gayet makul, bizlerinse sadece tek bir engeli kaldı bu süreçte...P.tesi artık kesin net bir tarihle işi bitirmek umidiyle arayacağım.

turanç
Aday Memur
08 Eylül 2013 13:23

arkdaşlar ben sürekli aradım 16 felsefe 16 piskoloji 8 mantık almıştır diye mi belge vereceksiniz diye net birşey söylemediler örgündeki gibi olacak dediler daha sonrada örneğin felsefe yazacak altında kaç kredi aldığın yazacak diyor yani bu dediği şekilde olduğunda formasyon için yeterli olacak mı sizce çünkü formasyona başvurduğumuzda belgelendirmen gerekiyor diyorlar..

dio_geo
Daire Başkanı
08 Eylül 2013 13:29

bahsettiğiniz şekilde verilecekse kesinlikle işimizi görecektir bu belge, yeter ki bahsedilen kredi sayısına ulaşmış olarak göstersinler.

turanç
Aday Memur
08 Eylül 2013 13:38

aynı örgündeki gibi olcak diyorlar formasyon için başvurduğumda inşallah sorun çıkarmazlar meb de açıköğretimleri ekledi muhtemelen alabileceğiz inşallah siz aradığınızda nasıl belge vereceksiniz diye sordunuz mu

Toplam 325 mesaj
«567891011121314151617

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi