Editörler : F16 Gökçen
«34567891011121314»

turanç
Aday Memur
28 Temmuz 2013 21:34

BEN İZMİRDEYİM ÇALIŞIYORUM AMADİLEKÇE İSTERSENİZ GÖNDERİRİM ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM ARKADAŞLAR

Asa-asa
Memur
28 Temmuz 2013 21:35

hocm farklı farlı söylemler var siz olur diyorsunuz bir başkası her bölümün kendi formasyonu farklıdır tekrardan formasyon almanız gerekiyor deniliyor, işin aslı astarı nedir? resmi olarak bilgi varmı acaba elinizde saygılar...

bulent-123, 11 yıl önce

asa-asa işte daha önce verilen cevap

mavi2626
Şef
28 Temmuz 2013 22:15

cuma günü aöf öğrenci işlerine gittim.bir kere şunu belirteyim bu sorunla ilgili konuşulmuş,sağır duymazı oynamadılar bu sefer,siz hangi belge derseniz verelim dediler,bölüm idarecisi 16 kredilik belgenin ne olduğunu sormak için örgün felsefeyi aradı evet onlar veriyormuş ama biz karardan sonra verebiliriz dedi,Sinan beyle görüşemedim şehir dışındaymış,diğer dekan yardımcıları da izindeymiş ulaşamadım kimseye,konunun yönetim kurulunda görüşülme sürecini nasıl takip edebileceğim konusunda da sinan beyin doğrudan tel.verildi..222 335 05 80-2437.karar çıkarsa öğrenci işlerinin de bilgilendirileceği söylendi.ders listesinin onaylanmış halini ve program kılavuzunu aldım(meb kabul eder mi bilmiyorum ama en azından dersler ve karşılığında kredileri görülüyor)

yönetim kurulunda kararın alınması onaylanması meb takvimine yetişir mi sanmıyorum açıkçası.

son bir şey,mebe alan değişikliğini işletenlerden başkasının başına geldi mi bilmiyorum ama felsefe bölümü işlenemiyor,eski program kullanıldığı için,eğitim bilimleri diye işaretledi mecburen memur,sosyoloji var ama felsefe yok,umarım bu da ayrı bir sıkıntı olmaz.

dio_geo
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 00:24

mavi2626 meb alan değişikliği ile kastınız mebbis'e işlenecek öğrenim bilgileri değişikliği mi? Şayet bahsettiğiniz buysa ben işlettim, felsefe olarak?

dio_geo
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 00:27

Aöf öğrenci işleri sonunda yola gelmiş ne mutlu ki...Tam bir duvardı bizimle konuşurken, gardını almış problemi tümüyle kendi çercevesinden değerlendiriyordu. Sinan Bey sanırım önemli bir rol oynamış ki öğrenci işlerinden şikayetçi olduğumuzu belirttik. Fakat aldığınız belgenin altındaki imza sahibi öznur hanım sanırım..onunla görüşebilirdiniz? Biz görüşecektik fakat toplantıdaydı.

bulent-123
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 00:37

asa -asa iöin rahat olsun eğitim fakültesi öğretmen yetiştirir. eğitim fakültesi mezunu öğretmendir. Yani öğretmenlik mesleğini yapma yeterliliğine sahip kişidir. Pedoğojik Formasyom ise üniversitelerin çeşitli bölümlerinden mezun olmuş kişilerin öğretmenlik yapabilmesi için öğretmenlik mesleğinin gerektirdiği derslerin verilmesidir. Kesin olarak söylüyorum eğitim fakültessi mezununundan formasyon istenmez. Zaten o yeterliliğe sahip.

Mavi2626 bu formda ilk defa olumlu bir gelişmeyi sizin ağzınızdan duymuş olduk. Hangi şehir ve büroyla görüştünüz.

Belkide sizin memurla yakaladığınız ikili bir uyumla oldu. Cevap alıp size size sonra mı bilgi verecekler. Yoksa karar için bizim telefonu arayıp baskı mı yapmamızı istiyorlar. İmkan ve fırsatınız varsa biraz daha takip edebilir misiniz.

Ders listesinin onaylanmış halinde dönüştürülen dersler ve krediler varmı. O dersleri sizin aldığınıza dair adınızı bölümünüzü belirten bir belirtme varmı?

unbeaten4141
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 02:28

arkadaşım felsefeyi bitiren veya bitirecekler mebbisten işletemiyormu 2.üniversiteyi öğretmenlikte. anlamadım şimdi.

mavi2626, 11 yıl önce

cuma günü aöf öğrenci işlerine gittim.bir kere şunu belirteyim bu sorunla ilgili konuşulmuş,sağır duymazı oynamadılar bu sefer,siz hangi belge derseniz verelim dediler,bölüm idarecisi 16 kredilik belgenin ne olduğunu sormak için örgün felsefeyi aradı evet onlar veriyormuş ama biz karardan sonra verebiliriz dedi,Sinan beyle görüşemedim şehir dışındaymış,diğer dekan yardımcıları da izindeymiş ulaşamadım kimseye,konunun yönetim kurulunda görüşülme sürecini nasıl takip edebileceğim konusunda da sinan beyin doğrudan tel.verildi..222 335 05 80-2437.karar çıkarsa öğrenci işlerinin de bilgilendirileceği söylendi.ders listesinin onaylanmış halini ve program kılavuzunu aldım(meb kabul eder mi bilmiyorum ama en azından dersler ve karşılığında kredileri görülüyor)

yönetim kurulunda kararın alınması onaylanması meb takvimine yetişir mi sanmıyorum açıkçası.

son bir şey,mebe alan değişikliğini işletenlerden başkasının başına geldi mi bilmiyorum ama felsefe bölümü işlenemiyor,eski program kullanıldığı için,eğitim bilimleri diye işaretledi mecburen memur,sosyoloji var ama felsefe yok,umarım bu da ayrı bir sıkıntı olmaz.

unbeaten4141
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 02:30

dio_geo hocam hakettiğiniz alan değişikliğini yaparsınız.bende bu u merak ediyordum,felsefe diye bir bölüm yok dedi ama arkadaş.siz alan değişikliği yapacakmısınız.sorun da kalmadı sanırım hayırlı olsun.4 yıl okumak hiçte basit bir şey değil,

dio_geo, 11 yıl önce

mavi2626 meb alan değişikliği ile kastınız mebbis'e işlenecek öğrenim bilgileri değişikliği mi? Şayet bahsettiğiniz buysa ben işlettim, felsefe olarak?

Habib 38
Aday Memur
29 Temmuz 2013 11:15

Ne oldu yani şimdi sorunumuz çözüldümü? Eskişehir'e gidip bizdemi belge alacağız anlamadım mavi2626 lütfen cevaplayabilirmisin.

bulent-123
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 11:42

Bende geçen hafta Açıköğretim fakültesi nin aşağıdaki mail adreslerini verdiğim kişilere açıköğretim fakültesinin bize verdiği mail sistemi üzerinden mail attım . Okudular mı bilmiyorum . Attığım mail aşağıda .

Dekanı Prof.Dr. Kerim BANAR'a [email protected]

Dekanyardımcısı Yrd.Doç.Dr. Hasan Bakır'a [email protected]

Dekan Yardımcısı Yrd. Doç .Dr Sinan AYDIN'a [email protected]

Dekan yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Nurdan ŞAKAR' a [email protected]

Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji bölümünden Haziran 2013'de mezun oldum.

Mezuniyetim sonucunda diplomamla birlikte bir adet traskript verildi. Transkripte yıllık sistemde aldığımız derslerin kaç kredilik olduğu belirtilmemiş.

Sosyoloji bölümü mezunlarının Milli Eğitim Bakanlığının Felsefe Grubu Öğretmenliğine başvurabilmesi için 16 kredi Felsefe , 16 kredi Psikoloji ,8 kredi Mantık aldığını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Traskriptimizde 1. sınıfta aldığımız Felsefe (kod: 2253) , Psikolojiye Giriş (Kod: 1608), Sosyal psikoloji (2446) derslerinin kredileri yer almadığı için bu derslerin kaç kredilik olduğunu belirtemiyoruz.

Sosyal medyadan takip ettiğim üzere bir çok mezun arkadaş bu durumu Açıköğretim Bürolarına resmi olarak bildirmekte ancak " Yıllık sistemde kredi uygulaması yoktur" şeklinde bir açıklamayla olumsuz cevap verilmektedir.

Bizler 3. sınıfa geçtiğimizde üniversitenin kararıyla kredili sisteme geçirilerek kredili sistemden mezun olduk.

Kredili sistemde 240 krediyi tamamlayamadan 4 yıllık bir bölümden mezun olmaz. Nitekim verilen traskriplerin altında toplam aldığımız kredi miktarının 240 olduğu görülmektedir. Buda gösteriyor ki yıllık sistemde aldığımız dersler intibaklarının yapıldığı şekilde kredileri belirlenmiş ve kredileri toplam krediye dahil edilmiş.

Sosyoloji ve Felsefe bölümünü ikinci üniversite olarak bitirmiş bir çok öğretmen 3 hafta sonra yapılacak alan değişikliğine başvuracak , başvuruda 16 kredi Felsefe , 16 kredi Psikoloji ve 8 kredi Mantık dersinin aldıklarını belgelendirmeleri istenecek.

Bu başvurulara" Yıllık sistemde alınan derslerin kredisi yoktur "cevabı doğru olsaydı; kredi eksikliği nedeniyle mezun olamazdık.

1. Sınıfta aldığımız ancak kredileri belirtilmeyen 3 adet ders nedeniyle ( Felsefe , Psikolojiye Giriş ,Sosyal Psikoloji ) telafisinin karşılanması zor sonuçlar oluşacak.

Kredili sistemden mezun olduğumuza ve 1. 2. sınıfa ait derslerin kredileri toplam krediye eklendiğine göre 1. ve 2. sınıftaki derslerinde kredilerinin olduğu ancak bunun transkripte ve apılan yazışmalarda paylaşılmadığı görülmektedir.

Yıllık sistemde alınan ve kredili sistemdeki derslere intibakı yapılan derslerin ve toplam krediye eklenen ( varki eklenmiş ) bilgisinin bir belgeyle bizlere verilmesi.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Ad Soyad

bulent-123
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 11:47

Cuma Günü diploma Ekini ve ders İçeriği Belgesini Sordum cevap:

Sayın Öğrencimiz,

Diploma Eki (Supplement) ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.Bağlı olduğunuz AÖF bürosundan takip edebilirsiniz.

Ders İçeriklerini bulunduğunuz ildeki AÖF bürosundan alabilirsiniz.

Bilgilerinize rica ederiz.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi

bulent-123
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 12:02

Ders içeriği sorunumuzu çözmez . Ama başka bir ünüversite okumak isteyenlere dersleri saydırmakta yardımcı olur.

sorunu çözmeye dio-geo ve Mavi2626 çok yaklaşmış.

dio-geo hocam Mavi2626 nın bahs ettiği ders listesinin onaylanmış halini sizde mi aldınız?

Aldığınız listede 1.ve 2. sınıf derslerinin kredileri var mı? Herhangi bir yetkiliye verdiğimizde traskriptimizle rahatlıklab bağlantı kurulabilecek bir belge mi? Ayrıntı verebilirmisiniz?

Nasıl istiyoruz?

dio-geo ve mavi2626 siz sonuca bayağı yaklaştınız .Peşini bırakmayınız. Lütfen bizide bilgilendirin.

dio_geo
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 12:12

Elimde hem ders listesi -kredileriyle birlikte-, aynı zamanda ders intibak listesi var, Her ikisi de onaylı, fakat kimlik bilgilerimize dair hiçbir şey yok, transkripteki kredileri saydırıp sonrasında yıllık sistemde aldığımız dersin kredisi bu elimizdeki belgeler gösterilerek kanıtlanabilir. Fakat İlçe MEM'ler bunu ne ölçüde kabul eder, sarih net ifadelerle bir belge ister mi bilemiyorum. ( Felsefe mezunnlarının transkripteki tek problemi Psikolojiye Giriş dersi ki her iki belgede kredisi belirtiyor)

Eğer alan değişikliği klavuzu bugün yayımlanırsa, yarın Eskişehir aöf'yi arayıp 1 haftamız kaldığını belirterek tekrardan yollara düşebilirim.

Habib 38
Aday Memur
29 Temmuz 2013 12:16

hocam o belgeyi nerden alacağız çözüme hiç bukadar yaklaşmamıştık rabbim sizden razı olsun şu mübarek ayda.

dio_geo
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 12:18

Öğrenci işleri bana ısrarla elimdeki bu iki belgeyi yıllardır örgünde verdiklerini ve hiçbir olumsuz dönüt almadıklarını söyledi. Elimdeki belgelerin sonuca ulaşıp ulaşmayacağı da bence tümüyle İlçe MEM'lerin keyfi tutumuna bağlı, eğer anlayışlı bir çalışana den gelinirse sorun yaşanmaz fakat didikleyen biri sorun cıkaracaktır.

dio_geo
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 12:20

Hocam bağlı bulunduğun aöf burosu da bildiğim kadarıyla bahsettiğim belgeleri veriyor, arayıp sorun derim. Ben Eskişehir Aöf den aldım.

Habib 38, 11 yıl önce

hocam o belgeyi nerden alacağız çözüme hiç bukadar yaklaşmamıştık rabbim sizden razı olsun şu mübarek ayda.

Habib 38
Aday Memur
29 Temmuz 2013 12:25

bürodakiler inşallah hemen ne istediğimizi anlar yarın hemen bende gidip isteyeceğim.

dio_geo
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 12:27

Burada bir arkadaş klavuzun linkini vermişti hocam, bahsettiğim 2 sayfanın cıktısını alıp bana bu belgelerin onayı gerek demeniz yeterli.

Habib 38
Aday Memur
29 Temmuz 2013 12:44

bu klavuzmu hocam

Toplam 325 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi