Editörler : F16 Gökçen
«456789101112131415»

dio_geo
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 13:00

Evet bu klavuzda ders listesi ve intibak listesi var. Onaylı halini isterseniz vereceklerdir.

mavi2626
Şef
29 Temmuz 2013 13:53

Ben belgeyi Eskişehirde üniversitenin içindeki merkez bürodan aldım,aşağıdaki büro kendilerine bildirilenin dışında belge veremeyeceğini söylemişti.

Merkez büro yöneticisi öznur hanımla görüştüğümde bir haftalık bir zamanımız kaldığını belirttim ama süreçle ilgili karar alınırsa bize bildirirler bizi aradığınızda bilgi gelmişse sizler aradığınızda bilgilendiririz dedi.yönetim kuruluna biz katılamıyoruz o nedenle şu an için bekleyeceğiz dedi.sinan beye telefonla olabildiğince çok kişi ulaşırsa iyi olur.

dio_geo hocam sizin öğrenim bilgilerinde bölüm olarak felsefe gösterilebildi mi.Mebe öğrenim bilgilerini işletememe nedenim iki program var yök programı uyumlu olmadığı için felsefe bölümü işlenemedi,aöf mezunu yazıyor ama bölüm gözükmüyor benimkinde.

Bülent hocam sizin yazdığınız dilekçenin altına örgün öğretim felsefe bölümü öğrencilerine verilen 16 kredi felsefe 16 kredi psikoloji 8 kredi mantık almıştır belgesinin tarafımıza verlmesi için yönetim kararının alınmasını ve sonuçla ilgili bilgi verilmesini istiyorum yazsak ve dilekçeyi doğrudan aöf dekanlığına diye yazarak göndersek aöf bilgi edinmeye daha hızlı cevap alır mıyız.

Bir de ders listesini sormuştunuz orada bölümde verilen tüm derslerin ismi ve karşısında kredi yazıyor.bir de program kılavuzunu onaylı aldım ama mebin istediği belge bu değil ama elimizde bir belge olmalı başvuruda,umarım meb kabul eder.

Habib 38
Aday Memur
29 Temmuz 2013 14:00

Biraz önce aradım sinan aydın hocayı sekreteri yok dedi bizim bilgimiz yok bu konuyla ilgili dedi

dio_geo
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 14:06

Evet şuan benim mebbis öğrenim bilgilerinde anadolu üniversitesi felsefe bölümü olarak geçiyor hocam, sürecin hızlandırılması için bolca aranmalı bu numaralar. Bülent-123'e verilen çalışmalarımız sürüyor cümlesi de önemli, eğer sonuçlanırsa Eskişehir'e uğramadan bağlı bulunduğumuz aöf burosundan belgeyi alabileceğiz gibi, fakat şu alan değişikliği bayramdan sonraya kalırsa cok mutlu olacağım.

bulent-123
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 17:18

dio-geo hocam;

"Çalışmalarımız sürüyor" cevabını Diploma eki için söylediler.

Hersene mezunlara diplomanın yanı sıra açıklamalı , ingilizce diploma eki veriyorlardı. Bu yıl onuda vermediler.

Hersene verilen belge için bu yıl ne çalışması sürüyor anlamadım

bulent-123
Daire Başkanı
29 Temmuz 2013 18:30

Az önce aşağıdaki maili gönderdim. Bakalım ne yazacaklar.

Öğrenci Bilgilendirme Merkezine

Açıköğretim fakültesi Sosyoloji bölümünden Haziran 2013 tarihinde mezun oldum.

Sosyoloji Bölümü Mezunları Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel yada devlet liselerinde Felsefe Grubu Öğretmenliği yapmak istedikleri takdirde. 16 Kredi psikoloji, 16,Kredi Felsefe, 8 Kredi Mantık aldığını belgelendirmek zorundalar.

Diğer üniversitelerin sosyoloji bölümü öğrencilerine ve Anadolu Üniversitesinin Örgün Sosyoloji Bölümü mezunu öğrencilerine , Öğrenci işleri ; 16 Kredi psikoloji, 16 kredi, felsefe , 8 Kredi mantık almıştır diye belgeyi onaylayıp veriyor.

Bu konuyla ilgili bürolarınıza başvuran veya maille ulaşan Sosyoloji ve Felsefe bölümü mezunlarına aşağıdaki aynı cevabı veriyorsunuz. Yıllık sisteme ait derslerin kredisi yoktur cevabını veriyorsunuz. Açıköğretim Fakültesi Dekan Yardımcılarına Telefonla ulaştığımızda konudan haberimiz yok diyorlar.

Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunu olan bizler, 3. sınıftan itibaren yıllık sistemden kredili sisteme geçtik . Yıllık sistemde aldığımız derslerin intibakı yapıldı. İntibakı yapılan bu derslerin kredileri tarafınızdan hesaplanarak toplama krediye eklendi ve 240 kredi ile mezun olduk. Toplam kredilerimizin içerisinde 16 Kredi psikoloji, 16 kredi, felsefe , 8 Kredi mantık dersi bulunmaktadır.

Durumun yetkililere bildirilerek ?16 kredi felsefe ,16 Kredi Psikoloji, 8 kredi mantık dersi aldığımı belirten belge verilmesini istiyorum.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

B ......

T.C. No: ...

Not : Açıköğretim Felsefe Bölümü Mezunlarına da ?16 kredi Sosyoloji ,16 Kredi Psikoloji, 8 kredi mantık? almıştır belgesi lazım

dio_geo
Daire Başkanı
30 Temmuz 2013 11:51

Aradım az önce,Sinan Bey'in sekreteri bana döneceğini söyledi,sonrasında Öznur Hanım'ın dahili numarasını aldım (222 335 05 80 /3980), o da izne cıkmış, başkasını bağladılar, sordum; " görüşülüyor yarın öbür gün karar cıkabilir, biz sizi bilgilendireceğiz" dedi. Şu alan değişikliği işi bayramdan sonraya kalırsa harika olur. Ancak her klavuz cıkacak gibi...

Habib 38
Aday Memur
30 Temmuz 2013 15:09

Bize niye böyle cvp vermiyolar hemen telefonu kapatmaya çalışıyolar kibarda davranıyorum ama anlamadım gitti.Bende aradım ayna dükkanına nevresim sormuşum muamelesi gördüm

müdyrd1025
Kapalı
30 Temmuz 2013 16:04

SEVGİLİ ARKADAŞLAR 2. ÜNİVERSİTE İÇİN SINAVA GİRMEYE GEREK VAR MI

bulent-123
Daire Başkanı
30 Temmuz 2013 16:04

Bende iş bitirmede zorlanırım. Ne kadar nazik olsamda olacak iş olmaz olabiliyor. Ama yol yöntem iyi tarif ederim

dio- geo ve mavi2626 nın bu işi yakaladıklarını anladım bu yüzden peşini bırakmamalarını istedim. Onların sözel ikna özellikleri var. Devam ederlerse çorap söküğü gibi getirecekler.

Diğerlerimiz açıköğrertim fakültesi dekan ve yardımcılarına maillerle durumu bildirmeye devam edelim. Merkez büroyada dilekçeler gönderile bilir.

Haydi dio-geo ve mavi2626 olumlu haberlerinizi bekliyoruz.

Habib 38, 11 yıl önce

Bize niye böyle cvp vermiyolar hemen telefonu kapatmaya çalışıyolar kibarda davranıyorum ama anlamadım gitti.Bende aradım ayna dükkanına nevresim sormuşum muamelesi gördüm

müdyrd1025
Kapalı
30 Temmuz 2013 16:06

ARKADAŞLAR 2. ÜNİ İÇİN SINAV VAR MI

bulent-123
Daire Başkanı
30 Temmuz 2013 17:26

Sınavsız

https://ogrenci.anadolu.edu.tr/ bu adresi aç. Sayfada ikinci öğretim diye başlık var. Ordan devamını bulursun

müdyrd1025, 11 yıl önce

ARKADAŞLAR 2. ÜNİ İÇİN SINAV VAR MI

mavi2626
Şef
30 Temmuz 2013 19:13

Az önce Sinan Aydınla uzunca konuştum.izninizle çok içten teşekkür ediyorum kendisine,inanılmaz kibar,anlayışlı yaklaşımı için.

Konuyu yarın görüşeceklerini dilekçelerimizin elinde olduğunu söyledi.16 kredi psikoloji,sosyoloji ve mantık derslerinin SD yazanlarla ilgili sıkıntı olacağını söyledi,alınmamış dersleri almış olarak belirtilemeyebileceğini vurguladı,bu dersleri almamayı biz tercih etmedik hatta verilmesini talep ettik dedim,mezun öğrencilerden bunu istemeyenler olabilirdi bu da aöf işleyişinde mümkün olmayan bir durumdu dedi ve uzunca nedenini açıkladı.

yıllık sistemde aldığımız derslerin kredisinin gösterilmesiyle ilgili,psikoloji giriş dersinin kredisi yüksek gösterilebilir ya da farklı nasıl bir çözüm olur bunlar görüşülecek dedi.sürecin takibi için kararla ilgili merkez büronun bilgilendirileceğini oradan bilgi alabileceğimizi belirtti,bu arada konuyu yarın görüşeceklermiş.

Ben MEB in AÖF öğrencilerini bu bahaneyle madur edebileceğini belirttim,açıkçası AÖF mezunu öğretmen istemiyorlar gibi bir kanımız var dedim, rektörlüğün bakanlık ve meb le bu konuyu görüşebileceğini bunun için rektörlükle görüşmemizin iyi olacağını,öğrencilerinin sıkıntı yaşamaması için rektörlüğün duyarlı olduğunu mutlaka bir şeyler yapacağını belirtti,özetle TTK nın 80 sayılı kararının AÖF mezunları da göz önünde bulundurarak değerlendirilmesi yönünde rektörlüğün bu kredilerle ilgili meble görüşmesi sağlanabilir dedi. bunun için rektörlükten istekte bulunmamız gerekiyor,

rektörlüğe yazacağımız dilekçe örneğini birlikte oluşturalım.

Az önce Sinan Aydınla uzunca konuştum.izninizle çok içten teşekkür ediyorum kendisine,inanılmaz kibar,anlayışlı yaklaşımı için.

Konuyu yarın görüşeceklerini dilekçelerimizin elinde olduğunu söyledi.16 kredi psikoloji,sosyoloji ve mantık derslerinin SD yazanlarla ilgili sıkıntı olacağını söyledi,alınmamış dersleri almış olarak belirtilemeyebileceğini vurguladı,bu dersleri almamayı biz tercih etmedik hatta verilmesini talep ettik dedim,mezun öğrencilerden bunu istemeyenler olabilirdi bu da aöf işleyişinde mümkün olmayan bir durumdu dedi ve uzunca nedenini açıkladı.

yıllık sistemde aldığımız derslerin kredisinin gösterilmesiyle ilgili,psikoloji giriş dersinin kredisi yüksek gösterilebilir ya da farklı nasıl bir çözüm olur bunlar görüşülecek dedi.sürecin takibi için kararla ilgili merkez büronun bilgilendirileceğini oradan bilgi alabileceğimizi belirtti,bu arada konuyu yarın görüşeceklermiş.

Ben MEB in AÖF öğrencilerini bu bahaneyle madur edebileceğini belirttim,açıkçası AÖF mezunu öğretmen istemiyorlar gibi bir kanımız var dedim, rektörlüğün bakanlık ve meb le bu konuyu görüşebileceğini bunun için rektörlükle görüşmemizin iyi olacağını,öğrencilerinin sıkıntı yaşamaması için rektörlüğün duyarlı olduğunu mutlaka bir şeyler yapacağını belirtti,özetle TTK nın 80 sayılı kararının AÖF mezunları da göz önünde bulundurarak değerlendirilmesi yönünde rektörlüğün bu kredilerle ilgili meble görüşmesi sağlanabilir dedi. bunun için rektörlükten istekte bulunmamız gerekiyor,

rektörlüğe yazacağımız dilekçe örneğini birlikte oluşturalım.

dio_geo
Daire Başkanı
30 Temmuz 2013 19:59

Felsefe bölümü için zaten yıllık sistemde aldığımız psikolojiye giriş dersi 9 kredi gösteriliyor, bu da kredimiz için yeterlidir. Sosyoloji kredimizde zaten problem yok.

dio_geo
Daire Başkanı
30 Temmuz 2013 20:01

psikolojiye giriş dersi 9 kredi...sosyal psikoloji-1-2 dersleri de 8 kredi...toplamda 17 kredi...

30 Temmuz 2013 20:17

Arkadaşlar bende yüksek lisans yapacam. ilkyıl bilimsel hazırlık sınıfına tabi tutacaklar. 12 tane ders var ama daha önce aldığımız derslerden muaf tutuluyoruz. bu 12 dersten birtanesi de yıllıkta okurken aldığım Psikolojiye Giriş. lakin muaf olmam için bu dersi kredilendirmem gerektiğini söylediler. Aöf büroda kredilendirme yok diyor. Yıllıkta aldığımız dersleri kredilendirecekler mi? olursa çok geç olur mu?

müdyrd1025
Kapalı
31 Temmuz 2013 08:47

bu bölümler pedegojik formasyon veriyor mu

bulent-123
Daire Başkanı
31 Temmuz 2013 10:23

Mavi2626

"milli eğitimin önyargısı olduğunu sorun çıkarabileceğini bu konuda çalışma yapılması gerektiğini "yazmışsın.

Milli eğitime açıköğretim fakültesi mezunu kimse alan değişikliği için daha başvuran olmadı.

Yani kişisel görüşler dışında resmi bir olumsuzluk yok. Olamazda.

Açıköğretim fakültesi mezunları örgündeki bölümler hangi memuriyete başvuruyorsa oraya başvurabilir. Başvuruyor ve kazanan da atanıyor.

Hiç bir devlet kurumu Açık - örgün diye ayrım yapmaz.

açıköğretim fakültesi yıllarca milli eğittime İngilizce ve anaokulu öğretmeni yetiştirdi.

1990 öncesi sınıf öğretmenleri 2 yıllıktı . bu öğretmenlerin hemen tamamı açıköğretimle 4 yılık bölüm mezunu oldular. Şuanda milli eğitimde binlerce açıköğretim mezunu öğretmen var.

ayrıca milli eğitimde açıköğretim mezunu personel çaışmakta.

Milli eğitim sadece diploma, eğiti fakültesi mezunu değilsen formasyon, kredileri belgelendirdiğin belgeyi ister.

Milli eğitim bir zorluk çıkarmaz. Olmayan zorluğu biz varmış gibi kendimiz yaratmayalım

bulent-123
Daire Başkanı
31 Temmuz 2013 10:36

Bizim sorun açıköğretimin yönetim kademesindeki anlaşmazlıktan kaynaklanıyor.

Şöyleki:

Bizler bu bölüme başladığımızda yıllık eğitim görüyorduk kredi yoktu bölümün eksik dersleri vardı. Zaten problem vardı. sosyoloji okumak için okuyorduk.

3. sınıfa geçtiğimizde açıköğretim kredili siteme geçti. Öğretmenlik için eksik olan dersleri tamamladı. Ancak derslerin coğunluğunu biz 3. sınıftayken 2. sınıfa koydu.

o zaman mail attım . Bu sonradan konulan dersler traskriptimizde gösterilmeyecekse , bizlerle sonradan başlayanlar aynı diplomaya sahip olmamıza rağmen aynı haklardan yararlanamayacağız, bu dersleri alttan almak istiyorum yazdım.

Bana " Alttan alabileceğim ders olmadığı sonradan konulan dersleri traskriptimizde SD yazılarak gösterileceği" belirtildi.

İsteyene bu dersleri alttan verebilirlerdi. Şimdi nasıl derslerden kalanlar bunları alttan alıyorlarsa , 2 yıllık süreçte bunları bize verebilirlerdi. Ancak SD olarak göstermeyi tercih ettiler.

Yıllıkta alınan derslerin intibakı yapılan derslerin kredisi olmasına rağmen kredilerinin göstermeyen yine Açıköğretim fakültesi yöneticileri. Bu hakssızlığı ilk mezunlarına yapan açıköğretim fakültsinin yönetiminde kaynaklanan anlaşmazlık. Ön yargı kendi mezunlarına karşı Açıköğretim fakültesinde var.

Bize MEB bir sorun çıkarmadı.

Örneğin AçıköğretimTürk dili ve edebiyatı mezunları bir sorun yaşıyor mu? Yaşamıyor yaşamıyacak .

Kredi belgelendirme sadece sosyoloji ve felsefe bölümünde var

Habib 38
Aday Memur
31 Temmuz 2013 10:38

Mavi2626 hocam bugün sinan beyi arayacakmısınız görüşmenin sonucunu sormak için?

Toplam 325 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi