Editörler : ayşegül bgm

hemşiregb
Aday Memur
17 Mart 2015 03:15

yasli bakımı yakindan bildiğim bi bolum ama calistigin yere göre değişir ornegin evde bakim bolumunde yasli bakim teknikerligi yaparsan cokcok rahat.yogun bakim zor ama ayni isi hemsirede yapiyor (yogunbakimda ve personelle birlikte).fakat sanıldığı gibipuanlar 69 falan degil.yasli bakimini okuyup bu sene mezun olacak arkadaşlarımın puanlari 80 85 arasi ve atanma endişesi içindeler.guzl bir yani varki ftr ve beslenme diyetetige ve hemsirelige gecerek lisans tamamlayabilir fakat dgs yi kazanmak sart.dgs de sanıldığı gibi kolay bir sınav degil. nacizane fikrim

1 ilk ve acil yardim (paramedik)

2fizyoterapi

3 is ve ugrasi terapisi ve eger dgs dusunurse ucununde geçebileceği bolumler cok cok güzel

hemşiregb
Aday Memur
17 Mart 2015 03:16

bu arada onlisans sağlık bölümlerinn coguna gecis hakki saglik meslek öğrencilerinin..

muratpembegullu
Aday Memur
17 Mart 2015 18:23

Ben tıbbi dökümantasyonu bitirdim. Zaten sözel ağırlıklı bi bölüm çok rahat üniversiteyi bitirir. KPSS den bi arkadaş 78 yazmış ama iki yıllık bölümlerin önü çok kolay açılıp çok kolay kapanabiliyor iki sene de okuyacak olmasını düşünürsek en az 80-81 alması gerekir diye düşünüyorum

80bck
Daire Başkanı
17 Mart 2015 18:23

saglik kurumlari isletmeciligi .

sulekelem
Aday Memur
17 Mart 2015 20:18

Yaşlı bakımı okumanı hiç tavsiye etmem cünkü ben bu bölümü okudum yeni mezun oldum. bi meslek tanımı olmadığı için özel hastaneler veya bakım merkezlerinde iş bulamazsın. Ve devlet kapısındada atanman zor olur cünkü alımlar az. Şahsen ben 83küsür aldım 2014 KPSSden ama atama falan olmadı evde oturuyorum.DGS çalışıyorum kısmetse.

DarkSynergy
Memur
24 Ağustos 2015 00:19

optisyenlik nasıl maaşları vs

sulekelem, 9 yıl önce

Yaşlı bakımı okumanı hiç tavsiye etmem cünkü ben bu bölümü okudum yeni mezun oldum. bi meslek tanımı olmadığı için özel hastaneler veya bakım merkezlerinde iş bulamazsın. Ve devlet kapısındada atanman zor olur cünkü alımlar az. Şahsen ben 83küsür aldım 2014 KPSSden ama atama falan olmadı evde oturuyorum.DGS çalışıyorum kısmetse.

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi