Editörler : "eskiyara"Pangaea

kasrik
Kapalı
29 Temmuz 2012 02:18

Allah hepimizin gönlüne göre versin.Görelim mevlam neyler neylerse güze eyler.İ.Hakkı Hz.

han-hancı
Kapalı
29 Temmuz 2012 02:58

Herhangi bir oran yok.Öyle bişey olsa yönetmeliklerde veya herhangi bir yerde illaki karşımıza çıkar okurduk.

Bakanlık Türkiye genelindeki illerin öğretmen ihtiyacının istatistiğini açar.Örneğin Ankara Toplamda kaç ihtiyacı var 100 bunun bir kısmını iller arasına,bir kısmını özür grubuna bir kısmınıda ilk atamaya açar.Hatta bir kısmıda boş kalır.

Öncelik özür grubuna verilir.yani en çok özür grubundan açılır.

Tamamını açık göstermez Çünkü;

1-Her şehirdeki her yer açık gösterilse tayin isteme hakkı olan doğudaki herkesin tayini tayini çıkar.Doğuda aşırı derecede açık oluşur.

2-Az da olsa bazılarının il içinde yerleri değiştirilir.Gecici görevlendirmelerle filan.

Tamamen boş kalan yerlerede ücretli öğretmen görevlendirilir.

Mesele budur.Yıllardır böyle olmaktadır.

tamersin
Şef
29 Temmuz 2012 03:01

Eğer tercih edilen okullar veya tayin isteyenlerin okullarından il dışılara açık olanlar olursa kimin tayini çıkmış, ne olmuş ne bitmişi yorumlamak için küçük ipuçları edinilebilir...

kimyacı1972
Yasaklı
29 Temmuz 2012 03:05

Bir arkadaş MEM lere il içi tayinleri bitirip kontenjanları belirleyin yazısı geldiğini söyledi.Han hancı hocam dedikleriniz kisrak ın dediğine yakın zaten. 1/6 oran fazla bir oran değil.Çoğu özür grubuna açılacak demektir.Birde arkadaş bunun İzmir için olduğunu söylemiş.Başka iller için daha fazla olabilir.

kasrik
Kapalı
29 Temmuz 2012 03:46

hancı kardeş yönetmelik diyorsunuz.Bu atamalar tamamen yönetmeliğe uygunmu.Bir süreci ,diğerini bitirmeden başlatmak akla uygunmu.Daha öncede yazmıştım bence amaç milletin yerinden oynamaması.Ama ümit fakirin ekmeği hesabı gönlümüz buna razı olmuyor.İşin kötüsü kimse sır vermiyor.Hepar şaka maka bir kaynak bulmuştu.Sonunu getiremedi.Şöyle izah edeyim doğruluğuna inandığım bir bilgidir.Forumdan bir bayan Arkadaş Sn.İsmail KONCUK un bakanlık yetkilileriyle görüştüğünü, İzmir için boş kontenjanların 1/6 sının il dışına ayrıldığını ifade eden bir mesaj geçti bana . Bizim atama şefide bu gün bir orandan bahsetti daha doğrusu böyle bir şey varmı deyince doğrudur dedi konuyla ilgili bir yazıyı ima etti.Ben sevindim çünkü gitmek istediğim ili 2011 de kapalı göstermişlerdi.Şimdi azda olsa mecburen açacaklar. Sağlıcakla kal

kimyacı1972
Yasaklı
29 Temmuz 2012 03:52

kasrik hocam sizin puan ve branş nedir.Ben kimya 182 puan.Ben de İzmir istiyeceğim.Bu oran il içinde gösterdikleri ihtiyaç sayısının 1/6 sı mı?

kasrik
Kapalı
29 Temmuz 2012 10:23

il içi atamalardan önce 47 boş kontenjan vardı.Nasıl yapacaklarını bilemem ama il dışına açacaklar. puan 400 civarı branşım kimya değil rahat ol.

kasrik
Kapalı
29 Temmuz 2012 10:49

geçen yıl il dışına kapalıymış.uykusuzluktan yanlış görmediysem. Şu bir gün geçsede rahat etsek yahu.kimyacı keşke ikimizde gidebilsek.

29 Temmuz 2012 10:58

sabredin.1 gün kaldı.

han-hancı
Kapalı
29 Temmuz 2012 14:37

Kasrik bu iş yıllardır böyle oluyor.İl içi başvurular alınır.Sıra olan okullar kapatılır.Sonuçlar ilan edilmeden İl dışı başvurular alınır ve yapılır.Sonra il içi sıra çalıştırılır.En son hatırladığım 4-5 yıldır böyleydi bu durum.

kasrik
Kapalı
29 Temmuz 2012 16:27

1-Arkadaşlar bu gün saat 5 e kadar her il ildışı kontenjanlarını halletmek zorunda

2-Bakanlığın illere verdiği bir oran yok,şu branştan şu kadar açık gösreteceksiniz diyor.Bakın kimyadan benim ilimde toplam 9 kontenjan var,bunların 6 sını il dışına açık gösterin talimatı gelmiş.Ama diyelimki tarih dersinden 23 kontenjandan 8 ini açık gösterin demiş.Bunu bakanlık bir şeyler düşünerek belirliyor.

Bunu değerlendirirken bulunduğum ilin doğuda olduğunu göz önünde bulundurun.

aykud
Şef
29 Temmuz 2012 16:40

aynen han hancınnı dediği gibi.

il içi kılavuzda da belirtildiği gibi:

Ç. BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SIRALARIN OLUŞTURULMASI

3. Sıra oluşan eğitim kurumlarına hiçbir şekilde o dönemde atama yapılmaz.

aykud
Şef
29 Temmuz 2012 16:42

adamların amacı öğretmene yer değiştirtmemek....

kimyacı1972
Yasaklı
29 Temmuz 2012 16:50

Arkadaşlar kimsenin sıra oluşan okullar il dışına açılmaz demiyor.Konu il içinden boşalacak yerlerin açılıp açılmayacağı.Eğer geldikleri okul da kapalı olursa açık yer olmaz.MEM lere gelen direktifler de boşalan kontenjanları açıklayın yönündeymiş.(Kisrak güzel temennilerin için teşekkürler)

kimyacı1972
Yasaklı
29 Temmuz 2012 16:52

Düzeltem=Kimse sıra açılan okullar il dışına açılır demiyor olacak

aykud
Şef
29 Temmuz 2012 16:57

iyi de hocam daha boşalan yok ki! il içi sonuçlanınca boşalan yerler netleşeek. il dışına okullar ise yarın açılıyor...örneğin antalya ili şu anda boşalacak okulları tahmin edemez ki. ederse il içini sonuçlandırmış olur zaten...

kimyacı1972
Yasaklı
29 Temmuz 2012 17:01

Hocam resmi sonuç geç açıklanabilir.Sıralar belli.Bir kaç arkadaş (burda kisrak) il MEM lerin muhtemel boşalacak okulları MEB bildirmek için çalışmalar yaptığını söyledileri.İl MEM ler hafta sonu il dışı için çalışıyorlar.

aykud
Şef
29 Temmuz 2012 17:05

hocam sıraların belli olması kesin sonucu vermez.çünkü bunların çalıştırılması gerek.

ha mem ler bunun çalışmasını yapıp muhtemel değişiklikleri hesaplayıp sisteme yansıtır diyorsanız eyvallah...

ama şahsi görüşüm bizim meb de bu imkansız gibi bir şey...

kimyacı1972
Yasaklı
29 Temmuz 2012 17:09

Hocam muhtemel boşalacak diye yansıtılabilir.Netice de bu hamur çok su götürür.Bizimkiler yorum.Bir maç için bile günlerce yorumlar yapılıyor.Biz de bizi ilgilendiren meselede yorumlarımızı yapalım.Kesin bilgi paylaşan arkadaşlar da var.Her şey yarın belli olacak.

kasrik
Kapalı
29 Temmuz 2012 17:15

Arkadaşlar il içi yer değiştirmeye göre tercihte bulunan kişi hem tercihte bulunduğu okulun ve hemde hali hazırdaki okulunun kapalı görünmesine sebep oluyor.Buda atamadan aldığım bilgidir.

Toplam 82 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi