Editörler : E.Kayı Han
«207208209210211212213214215216217218»

Kemal Yücel
Aday Memur
08 Mayıs 2019 15:05

fkkhııutygvççmollghtyyyy üüü ????4+++WWQ'

2müdür, 5 yıl önce

3600 ek göstergede 4 meslek için tek paket hazır. 1.6 milyon memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Yeni düzenlemeyle beraber hem emekli maaşları, hem memur maaşları hem de emekli ikramiyelerinde artışlar olacak.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın söz verdiği 3600 ek gösterge düzenlemesi konusunda 1 milyon 600 binin üzerinde çalışanın yüzünü güldüren müjdeli haber geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 3600 ek göstergede 4 meslek için tek paket hazırlandığını açıkladı. Sabah'ın haberine göre öğretmen, polis, hemşire, din görevlileri ayırım yapılmaksızın aynı paket kapsamına alınırken, yeni göstergeyle emekli olacak memurların maaşları, emekli ikramiyeleri yaklaşık yüzde 20 yükselecek. Emekli ikramiyeleri en az 25 bin lira artacak. Paket kapsamında yaklaşık 280 bin polis, 1 milyon 100 bin öğretmen, 110 bin hemşire, 120 bin din görevlisi yararlanacak.

MEVCUT EMEKLİLERİ DE KAPSAMASI BEKLENİYOR

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Takvim Gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem; "Her hizmet sınırının bir ek göstergesi var. 2000, 2200, 3000, 3600 olanlar ve daha üst sınırlar da var. Ek göstergenin artışı özellikle emekli ikramiyeleri ve emekli maaşları artıyor. Bu rakamlar net rakamlar değil ortalama rakamlar. Kişiye göre değişecektir bu rakamlar. Polislerin emekli maaşı 530 lira artarken, ikramiyelerinde de 17 bin 100 lira artış olacak. 2200 ek göstergeli birisinin göstergesini 3600'e çıkartırsanız maaş artışı '32 TL' oluyor. Emekli maaş artışı 650 lira artarken, emekli ikramiyesi 23 bin 210 TL artacak. 3000'den 3600 ek göstergeye çıkarılan bir memurun aylık maaşında 34 lira azalma olacak. Emekli maaşı 550 TL artarken, emekli ikramiyesi de 20 bin 710 lira artış gerçekleşecek. Bu düzenlemenin mevcut emeklileri de kapsaması bekleniyor ancak düzenleme ortaya çıkınca hepsini göreceğiz. Dört meslek grubuyla ilgili bir paket olacağını İbrahim Kalın açıkladı. İlk etapta; polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi"

EŞİTLİK SAĞLANIYOR

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uzmanlarıyla birlikte çalışan AK Parti Grubu, teklifi önümüzdeki günlerde Meclis'e sunacak.

Paketle milyonlarca çalışan arasında eşitlik sağlanacak. Düzenlemeyle hem görev ücreti hem de emekli maaşını önemli oranda belirleyen ek gösterge cetveli yeniden belirlenecek. Yeni gösterge sistemi, kamuda liyakate göre yükselmenin de önünü de açılacak. Mevcut uygulamada lise veya yükseköğrenim mezunu astsubaylarda statü esası uygulanıyor ve hepsi 3600 ek göstergeden yararlanıyor. Yeni düzenlemede astsubaylarda olduğu gibi statüye göre ek gösterge verilmesi durumunda, eğitim durumuna bakılmaksızın tüm öğretmen, hemşire, polis ve din görevlileri 3600 ek göstergeden yararlanabilecek. İdarecilerde eğitim durumunun dikkate alınması durumunda 3600 ek göstergeden sadece üniversitelerin 4 yıllık lisans mezunları istifade edecek.

İKRAMİYELER EN AZ 25 BİN LİRA ARTACAK

Ek gösterge yürürlüğe girdiği andan itibaren, mevcut emeklilerin aylıklarına yansıyacak. Emekli ikramiyeleri emekli olunan tarihteki ek gösterge üzerinden ödendiği için geriye doğru ek ödeme söz konusu olmayacak. Düzenleme emeklilik durumunda alınacak maaş ve ikramiyede yüzde 20'nin üzerinde artış olacak. Ek göstergenin 2200'den 3600'e çıkmasıyla birlikte 25 yıl hizmeti bulunan öğretmen, din görevlisi, hemşire, polis ve idarecilerin ikramiyeleri en az 25 bin lira artacak. Yapılacak düzenlemeden emeklilerin dul ve yetimleri de yararlanacak.

Unvan Emekli Maaş Artışı İkramiye Artışı

Polis (Yükseköğrenim) 530 TL 17.100-25.000 TL

Öğretmen 525 TL 17.000-25.000 TL

Hemşire 532 TL 17.050-25.000 TL

Din Görevlisi 530 TL 17.000-25.000 TL

SON 24 SAATTE NE OLDU?

BOZKIRIN OĞLU
Daire Başkanı
09 Mayıs 2019 09:22

O bölgede depremi ve sıkıntısını yaşayan biri olarak Allah daha beterinden korusun.

Van'da 3.5 büyüklüğünde deprem

Van'ın İpekyolu ilçesinde 3.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgilere göre, merkez üstü Irgat Mahallesi'nde saat 16.57 sıralarında yerin 7.1 kilometre derinliğinde 3.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Deprem, kısa süreli paniğe neden oldu.

BOZKIRIN OĞLU
Daire Başkanı
15 Mayıs 2019 09:18

.

2müdür
Daire Başkanı
20 Mayıs 2019 15:48

Kurtulmuş'tan bedelli ve 3600 ek gösterge açıklaması

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, yeni askerlik düzenlemesine ilişkin "Zannediyorum, çok kısa süre içerisinde parlamentoya gelecek ve yasalaşarak uygulamaya geçilecektir" diye konuştu.

20 Mayıs 2019 15:04

3600 ek gösterge ile ilgili de bir soruyu yanıtlayan AK Partili isim, "Büyük bir mali yükü de getiren bir durum. O da belki şimdi değil ama sonra gündeme alınıp değerlendirilebilecek bir konudur" ifadelerini kullandı.

CNN Türk canlı yayınına konuk olan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

"İki devrim niteliğinde reform"

31 Mart akşamı sayın Cumhurbaşkanımız, balkon konuşması yaparken orada söylediği çok önemli cümlelerden birisi de AK Parti'nin reformcu bir parti kimliğine vurgu yaparak şunu söyledi: 'Bundan sonraki süreçte de ekonomik, sosyal ve siyasi reformlarımızı gerçekleştirerek yolumuza devam edeceğiz. Şunu son dönemde gündeme gelen iki hakkaten devrim niteliğinde reform söz konusu. Bunlardan biri, yeni askerlik yasası. Bir diğeri de Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamış olduğu, eğitim sisteminde yapılan son derece dramatik değişiklikleri de barındıran değişiklik teklifleridir.

"Çok kısa süre içerisinde parlamentoya gelebilir"

Bu askerlik sisteminde tabi detayına girmek mümkün değil. Bir kere, önce asker havuzu içerisinde ayırıcılıklar ortadan kalkıyor. Yani her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, tahsil seviyesine bakılmaksızın 6 aylık bir temel eğitime tabi tutulacak bu temel eğitimin 1 ayı herkes için zorunlu, isteyenler geri kalan 5 ayını bedel ödeyerek istedikleri zaman sürekli olarak bunu yapabilecekler. Ayrıca, yine askerlik sistemini bir er-erbaş, iki yedek astsubaylık sistemi getiriliyor. Bir de astsubaylık sistemi. Bu üç kanalın da eğer şartlar yerine getirilirse, diyelim er-erbaş olarak başlayan birisi, orduda kalır sonra bir lise mezunu arkadaşımız, üniversite bitirir gerekli sınavları bitirir önce yedek astsubaylığa geçer, yedek astsubaylıktan yedek subaylığa geçebilir ve hatta generalliğe kadar gidebilir bir sistem son derece reformcu, son derece dinamik ve herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak ve burada bedelliyle oluşacak olan kaynakların tamamı da bu askerlik sistemi içerisinde harcayacak bir sistem kuruldu. Zannediyorum, çok kısa süre içerisinde parlamentoya gelecek ve yasalaşarak uygulamaya geçilecektir. Böylece zaman zaman gündeme gelen beklentiler, ortadan kalkacaktır."

"Büyük bir mali yükü de getiren bir durum"

Sunucunun "Ekonomi ile ilgili de bir torba teklif söz konusu. Ama orada 3600 ek göstergeyi göremedik. Herhalde bir süre daha çalışma yapılacak." demesinin ardından, AK Partili Kurtulmuş, "Büyük bir mali yükü de getiren bir durum. O da belki şimdi değil ama sonra gündeme alınıp değerlendirilebilecek bir konudur" ifadelerini kullandı.

BOZKIRIN OĞLU
Daire Başkanı
20 Mayıs 2019 16:32

Verilen sözler avutmadan başka bir şey değil

Sekan
Genel Müdür
24 Mayıs 2019 09:00

Adalet Bakanlığından:

CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ GÖREVDE

YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 - 28/10/2005 tarihli ve 25980 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 15 inci maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Genel Müdürlükçe tercih alınması durumunda, başarı sıralaması esas alınarak ilgili personelin tercihlerine göre atamaları yapılır. Genel Müdürlükçe hizmet ve ihtiyaç durumu dikkate alınarak, tercihler nedeniyle boş kalan kadrolara, ilgili personelin tercihlerine bağlı kalınmaksızın re'sen atama yapılabilir."

MADDE 2 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 - Bu Yönetmelik hükümlerini Adalet Bakanı yürütür.

İyi çalışmalar

Sekan
Genel Müdür
24 Mayıs 2019 09:01

Adalet Bakanlığından:

CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ GÖREVDE

YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 - 28/10/2005 tarihli ve 25980 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 15 inci maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Genel Müdürlükçe tercih alınması durumunda, başarı sıralaması esas alınarak ilgili personelin tercihlerine göre atamaları yapılır. Genel Müdürlükçe hizmet ve ihtiyaç durumu dikkate alınarak, tercihler nedeniyle boş kalan kadrolara, ilgili personelin tercihlerine bağlı kalınmaksızın re'sen atama yapılabilir."

MADDE 2 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 - Bu Yönetmelik hükümlerini Adalet Bakanı yürütür.

İyi çalışmalar

BOZKIRIN OĞLU
Daire Başkanı
27 Mayıs 2019 10:57

Görevde yükselme ve unvan değişikliğiyle bu grupların tayinlerinde başarı sıralaması kalkmış oluyor

BOZKIRIN OĞLU
Daire Başkanı
13 Haziran 2019 12:57

Hafta sonu imtihanlardan sonra müdür tayinleri yapılsa da önümüzü görsek iyi olacak

tekonkarkis
Aday Memur
13 Haziran 2019 13:24

Atamalardan ne haber?

14 Haziran 2019 23:42

Atamalar belli olmuş

BOZKIRIN OĞLU
Daire Başkanı
17 Haziran 2019 12:42

İçişleri BakanıSüleyman Soylu, İnternet Haber'den Hadi Özışık'a konuştu. Soylu; polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin beklediği 3600 ek göstergeyle ilgili açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Soylu, şunları söyledi:

"Hem polislerimiz hem de 3600 ek göstergeyle ilgili diğer söz verilenler konusunda bizim tavrımız açık ve nettir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da burada 24 Haziran seçimleri öncesinde vermiş olduğu bir söz var. 3600 ek gösterge, polislerimize de ve diğer gruplara da hemşiresi, aynı zamanda öğretmeni, imamı bu grupların tamamına da aynı şekilde verilecektir. Zamanlamasını ortaya koymaya çalışıyoruz. Zannediyorum önümüzdeki süreç içerisinde bu gerçekleşecek.

2019'DA OLUR MU SİZCE?

Benim şahsim kanaatim, olacağı yönündedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin bu konuda sözü var. Bir seçim öncesi verilen bir taahhüttür ve bu taahhüt yerine getirilecektir. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın."

BOZKIRIN OĞLU
Daire Başkanı
07 Ağustos 2019 08:15

Tatil dönemi başlıyor herkese iyi tatiller diliyorum

2müdür
Daire Başkanı
08 Ağustos 2019 11:40

Kar payları ödemeleri başladı merak eden arkadaşlara duyurulur;İyi tatil ve bayramlar

2müdür
Daire Başkanı
15 Ağustos 2019 09:57

TATİLE GİRDİ DİYE YETİŞMEDİ

Meclisin tatile girmesi nedeniyle yargı reformu paketinin yetişmediğini söyleyen Feyzioğlu "Sayın Bakanımızın önayak olmasıyla inşallah bu paketi Ekim ayında çok daha kapsamlı hale getirerek, Meclis'ten çıkmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

.

GENİŞLETİLECEK

Ana konusunun Yargı Reformu Strateji Belgesi olan toplantıda , ilk paketinin daha da genişletilmesi konusunda anlaşmaya varıldığını söyleyen Feyzioğlu şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'nin önünü açacak hukuk devletini güçlendirecek, tüm dünyaya demokrasimizin gücü konusunda en pozitif mesajı verecek ilk paketin Meclisimiz açıldığında ilk gündem maddesi olması için geniş bir mutabakatın bulunduğu özellikle ifade edildi."

.

TUTUKLULUK SÜRELERİ KISALACAK

Paketin detaylarını aktaran Feyzioğlu, "Bu çerçevede, soruşturmada tutukluluk sürelerinin kısalması belki bir müjde olarak ifade edilebilir. Çünkü vatandaşlarımızda böyle bir beklenti var. Cezaevleri artık doluluk haddini fazlasıyla doldurmuş durumda ve soruşturma evresinde azami süreler kısalarak geliyor." dedi.

.

DEĞERLENDİRME

1 Ekim 2019 günü Meclisin açılmasının ardından Yargı Reformu TBMM Genel Kurulu 'na gelecek. Genel Kurul 'dan geçmesi sonrası düzenleme yürürlüğe girecek. Nafaka düzenlemesinin de bu kapsama alınacağı belirtildi.

.

Sırada 3600 ek göstergede: Meclis tatili boyunca Plan Bütçe Komisyonu çalışmalarına devam edecek. Plan bütçe komisyonunda ek gösterge meselesinde, Meclis açılana kadar yol katedilmedi ve Yargı reformu sonrası ek gösterge meselesinin Genel Kurul 'a gelmesi bekleniyor. Kadro alamayan taşeron ve maaş zammı alamayan 4/D'li işçiler: Kadro alamayan taşeron işçilerin 2019 yılında kadroya alınacağı açıklanmıştı. Ancak bu konuda somut bir adım henüz atılmadı. Meclis açıldıktan sonra bu konuda bir çalışma olur mu bilinmez. Kamu işçileri için TİS görüşmeleri devam ederken sendikalar, kadroya geçen işçilerin maaş zammı alması, TİS 'e dahil edilmesi için taleplerini iletti. Ancak bu konuda hükümetten bir açıklama gelmedi..

EYT: Emeklilikte yaşa takılanlar meselesi yüz binden fazla adayı mağdur etmeye devam ediyor. Emeklilik için yaşı bekleyen vatandaşlar, bu konuda düzenleme bekliyor. Ancak mecliste bu konu , reddedilen yasa teklifleri dışında gündeme gelmedi..

FİNLANDİYA MODELİ NEDİR?

Yıldırım'ın işaret ettiği Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda konu üzerinde çalışıldığını belirten uzmanlar, "Finlandiya Modeli" olarak bilinen yöntemle, Emeklilikle Yaşa Takılanlar meselesinin önemli ölçüde çözüme kavuşturulabileceğini ifade ettiler..

EYT NEDİR?

08 Eylül 1999'da emeklilik yasasında değişiklik yapıldı. Bu tarihten önce 18 yaşında işe başlayan bir kadın 20 yılda ve 38 yaşında, erkek ise 25 yılda ve 43 yaşında emekli olabiliyordu. 1999 yılında çıkarılan yasa ile emeklilik yaşı kadınlarda 58, erkeklerde ise 60 oldu. 1999'dan önce işe girmiş olanlar için de kademeli geçiş hükümleri kabul edildi. Buna göre;

Örneğin, 1970 doğumlu olan ve ilk defa 1990 yılında çalışmaya başlayan bir erkek yaş şartı olmasa 25 yıllık sigortalılık süresinin dolduğu 2015 yılında emekli olabilecekken, yaş şartı nedeniyle 52 yaşında, yani 2022 yılında emekli olabiliyor ve emeklilikte yaşa takılıyor.Memurlar net yazısı

Mrfk34
Şef
15 Ağustos 2019 16:17

müdür bey merhabalar. cezaevinde idare memurlarinin ve müdürlerin nöbet tuttuğunu biliyorum. haftada/ayda kaç nöbet tutuyorsunuz? ve izninizi nöbet sonrası mi tutuyorsunuz? diğer kurumlardaki mudurluklerin çalışması ile cezaevi arasındaki farklar nedir? teşekkür ediyorum. Allah'a emanet olun.
2müdür, 5 yıl önce

TATİLE GİRDİ DİYE YETİŞMEDİ

Meclisin tatile girmesi nedeniyle yargı reformu paketinin yetişmediğini söyleyen Feyzioğlu "Sayın Bakanımızın önayak olmasıyla inşallah bu paketi Ekim ayında çok daha kapsamlı hale getirerek, Meclis'ten çıkmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

.

GENİŞLETİLECEK

Ana konusunun Yargı Reformu Strateji Belgesi olan toplantıda , ilk paketinin daha da genişletilmesi konusunda anlaşmaya varıldığını söyleyen Feyzioğlu şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'nin önünü açacak hukuk devletini güçlendirecek, tüm dünyaya demokrasimizin gücü konusunda en pozitif mesajı verecek ilk paketin Meclisimiz açıldığında ilk gündem maddesi olması için geniş bir mutabakatın bulunduğu özellikle ifade edildi."

.

TUTUKLULUK SÜRELERİ KISALACAK

Paketin detaylarını aktaran Feyzioğlu, "Bu çerçevede, soruşturmada tutukluluk sürelerinin kısalması belki bir müjde olarak ifade edilebilir. Çünkü vatandaşlarımızda böyle bir beklenti var. Cezaevleri artık doluluk haddini fazlasıyla doldurmuş durumda ve soruşturma evresinde azami süreler kısalarak geliyor." dedi.

.

DEĞERLENDİRME

1 Ekim 2019 günü Meclisin açılmasının ardından Yargı Reformu TBMM Genel Kurulu 'na gelecek. Genel Kurul 'dan geçmesi sonrası düzenleme yürürlüğe girecek. Nafaka düzenlemesinin de bu kapsama alınacağı belirtildi.

.

Sırada 3600 ek göstergede: Meclis tatili boyunca Plan Bütçe Komisyonu çalışmalarına devam edecek. Plan bütçe komisyonunda ek gösterge meselesinde, Meclis açılana kadar yol katedilmedi ve Yargı reformu sonrası ek gösterge meselesinin Genel Kurul 'a gelmesi bekleniyor. Kadro alamayan taşeron ve maaş zammı alamayan 4/D'li işçiler: Kadro alamayan taşeron işçilerin 2019 yılında kadroya alınacağı açıklanmıştı. Ancak bu konuda somut bir adım henüz atılmadı. Meclis açıldıktan sonra bu konuda bir çalışma olur mu bilinmez. Kamu işçileri için TİS görüşmeleri devam ederken sendikalar, kadroya geçen işçilerin maaş zammı alması, TİS 'e dahil edilmesi için taleplerini iletti. Ancak bu konuda hükümetten bir açıklama gelmedi..

EYT: Emeklilikte yaşa takılanlar meselesi yüz binden fazla adayı mağdur etmeye devam ediyor. Emeklilik için yaşı bekleyen vatandaşlar, bu konuda düzenleme bekliyor. Ancak mecliste bu konu , reddedilen yasa teklifleri dışında gündeme gelmedi..

FİNLANDİYA MODELİ NEDİR?

Yıldırım'ın işaret ettiği Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda konu üzerinde çalışıldığını belirten uzmanlar, "Finlandiya Modeli" olarak bilinen yöntemle, Emeklilikle Yaşa Takılanlar meselesinin önemli ölçüde çözüme kavuşturulabileceğini ifade ettiler..

EYT NEDİR?

08 Eylül 1999'da emeklilik yasasında değişiklik yapıldı. Bu tarihten önce 18 yaşında işe başlayan bir kadın 20 yılda ve 38 yaşında, erkek ise 25 yılda ve 43 yaşında emekli olabiliyordu. 1999 yılında çıkarılan yasa ile emeklilik yaşı kadınlarda 58, erkeklerde ise 60 oldu. 1999'dan önce işe girmiş olanlar için de kademeli geçiş hükümleri kabul edildi. Buna göre;

Örneğin, 1970 doğumlu olan ve ilk defa 1990 yılında çalışmaya başlayan bir erkek yaş şartı olmasa 25 yıllık sigortalılık süresinin dolduğu 2015 yılında emekli olabilecekken, yaş şartı nedeniyle 52 yaşında, yani 2022 yılında emekli olabiliyor ve emeklilikte yaşa takılıyor.Memurlar net yazısı

2müdür
Daire Başkanı
16 Ağustos 2019 10:42

Mrfk34Aday Memur git babanın ineklerini güt derim...! O da yok ise sorabilirsin taş ocağında çalış onurunu ve geleceğini kurtarırsın düzgün bir aile yaşamın olur. Yoksa zamanla suç işleyenlere uyum sağlarsın geleceğini karartırsın .Benden sana ağbi tavsiyesi

Mrfk34
Şef
16 Ağustos 2019 12:03

anladım müdür bey. Allah kolaylık versin. kazasız belasız inşallah hayırlı görevler diliyorum.
2müdür, 5 yıl önce

Mrfk34Aday Memur git babanın ineklerini güt derim...! O da yok ise sorabilirsin taş ocağında çalış onurunu ve geleceğini kurtarırsın düzgün bir aile yaşamın olur. Yoksa zamanla suç işleyenlere uyum sağlarsın geleceğini karartırsın .Benden sana ağbi tavsiyesi

kerem436
Kapalı
17 Ağustos 2019 00:13

merhabalar. yaptığınız iş, hayatınızı karartacak kadar işkenceye döndüyse istifanızı verip herhangi bir yerde alınteriyle kafanız rahat çalışabilirsiniz. o kadar zulüm etmeyin kendinize, sizin de bir canınız var. ben çok defa yaptım bunu özelde hiç pişman değilim.

bulunmuş olduğunuz yer ceza kurumundan ziyade, suçluları topluma kazandırmakla mükellef olduğunuz bir kurum. hükümlülerin size uyum sağlaması lazım. eğer siz hükümlülere uyum sağlıyorsanız yolunda gitmeyen bir şeyler vardır derim. hiçkimseye eyvallahınız olmasın doğru bildiğinizden şaşmayın. saygılar.

2müdür, 5 yıl önce

2müdür
Daire Başkanı
19 Ağustos 2019 12:16

kerem436Şef GÜZEL DİLEKLERİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM, SENİN YAŞIN KADAR BENİM BU TEŞKİLATA HİZMETİM VAR İYİ VEYA KÖTÜ YAŞAYAN BENİM BİR SORUYA CEVAP VERDİM TAKDİR İLGİLİ KİŞİNİN TANIMIYORUM TANISAM NUMARAMI VERİR GÖRÜŞÜRÜM.iDARE MEMURU İKEN BAŞSAVCI SEN İDARE MEMURU İSİN BAŞ MEMUR NE DERSE ONU YAPACAKSINDAN-JANDARMA KOMUTANI KARAKOLDA MEYDANA GELEN OLAYI BİLDİRMEMİŞ SEN NÖBETÇİ MÜDÜRSÜN NEDEN BEN OLAYI POLİSTEN ÖĞRENİYORUM HAKKIMIZDA SORUŞTURMALAR BİRİSİ 38 YIL ÖNCESİ DİĞERİ 2 GÜN ÖNCESİ VAR GERİSİNİ SEN DÜŞÜN KARŞILAŞTIĞINDA DENGEN ALT ÜST OLUR ZATEN İYİ ÇALIŞMALAR

Toplam 4393 mesaj
«207208209210211212213214215216217218»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi