Editörler : "eskiyara"Pangaea
07 Ağustos 2012 17:38

Eğitim bilimleri mezunlarının alan değişikliği.

İlgilenen arkadaşlar biz üniversitede gördüğümüz dersler bakımından Rehber Öğretmenliğe sosyolojiden de felsefeden de daha yakın bölümleriz Eğitim Programları ve Öğretim bölümü olarak bu konuda bimere sordum yorumlarınız lütfen kırıcı olmasın her görüşe saygılıyız....Talim Terbiye Kurulunun 80 sayılı kararında MADDE 15 de

Geçici Madde 2 - Bu Esaslar eki çizelgede yer verilmeyen, ancak daha önceki kararlarda yer

alan ve adları değişen yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyindeki öğretmenlik programlarından

mezun olanlar, bu Esaslar eki çizelgede yer alan denk oldukları yükseköğretim programı mezunları

gibi değerlendirilirler.

Ek çizelgede herhangi bir alan öğretmenliğine kaynak gösterilmeyen ancak Kurulun daha

önceki kararlarında öğretmenliğe kaynak gösterilen Eğitim Bilimleri Fakültesi ile fakültelerin Eğitim

Programları ve Öğretimi, Eğitim Yöneticiliği ve Deneticiliği, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme,

Eğitim Yönetimi Teftişi ve Plânlaması, Halk Eğitimi ile Eğitimde Psikolojik Hizmetler bölüm/anabilim

dallarından lisans düzeyinde mezun olanlar, Öğretmenlik Meslek Bilgisi Dersleri Alanı

Öğretmenliğine Bakanlıkça belirlenecek ölçütler doğrultusunda başvuruda bulunabilirler.

Geçici Madde 3 - Bu Kararla öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programları

arasından çıkarılan programlardan mezun olanlar ile bu Kararın yürürlüğe girdiği tarihte ilgili

fakültelerde öğrenim görmekte olanların mezuniyetleri halinde daha önce atanabilecekleri alanlara

atamalarına devam edilir. Denilmektedir.

Bilindiği gibi yukarıda sayılan ilgili bölümler 2000 yılında lisans düzeyinde kapatılmış ve bu çeşitli bölümlerden biri olan Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü mezunları daha sonra Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni,Rehber Öğretmen,Sınıf Öğretmeni olarak atandıkları halde Geçici Madde 3 içerisinde yer alan hükme dayanarak bu alanlara ataması yapılacak mıdır ve daha önce yapıldığı gibi halen çalışan Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü mezunu sınıf öğretmenlerine yönelik rehberlik kursları düzenlenerek Rehber Öğretmen olarak alan değişikliği yapma imkanı sağlanacak mıdır,bu konuda çalışma yapılmakta mıdır? Teşekkür ederim.

kskguray
Memur
08 Ağustos 2012 22:37

güncel...

esindirim
Memur
09 Ağustos 2012 00:23

geçen sene bir sınıf öğretmeni (tahminen19 yıllık) alan değişikliğine başvurup rehber öğretmenliğe geçiş yapmıştı. sanırım bu sene de olur personel le görüşüp daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Ak_EsiNTi
Memur
09 Ağustos 2012 00:42

Eğitim yönetiminden yüksek lisans yapanlarda alan değiştirebiliyor mu?

esindirim
Memur
09 Ağustos 2012 00:48

kılavuzu okursanız göreceksiniz y,lisans ila alan değişikliği yapılmaz

kskguray
Memur
16 Ağustos 2012 19:15

güncel

enes201453
Memur
16 Ağustos 2012 20:51

güncell

enes201453
Memur
16 Ağustos 2012 20:55

bu yıl alan değişikliği ne zaman olacak

biz epö mezunlarının bir kısmı rehber öğretmeni oldu

acaba yeniden rehberliğe geçiş yapılabilecek miyizz

sinifcikimyager
Kapalı
17 Ağustos 2012 02:38

bu sene alan değişikliği yattı gibi duruyor baksanıza ses seda yok...

ılgınnaz
Aday Memur
17 Ağustos 2012 10:07

güncell

sinifcikimyager
Kapalı
17 Ağustos 2012 16:37

arkadaşlar memur siteleri reklam vb. nedenlerden dolayı, sanırım alan değişikliği konusunda üfürüyorlar. Alan değişikliği konusu yatacak gibi...

enes201453
Memur
28 Ağustos 2012 16:06

güncelll

balikci04
Aday Memur
28 Ağustos 2012 16:12

Alan değişikliği..eylül ayında yapılacak bakanlık duyurdu.Umarım Eğitim bilimleri mezunları için rehberliğe geçiş hakkı tanınır.

zordest
Kapalı
28 Ağustos 2012 17:26

alan değişikliği sadece sınıfçılara mı arkadaşlar bilgisi olan

kskguray
Memur
28 Ağustos 2012 18:01

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : 690037

Cevap Metni : Bakanlığımızın http://ikgm.meb.gov.tr/ internet sitesinde alan değişikliğine ilişkin duyuruları takip etmeniz ve bu duyurularda aranan koşulları taşımanız halinde başvuruda bulunabilmeniz mümkün olabilecektir.

İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir bugün gelen cevap arkadaşlar kısaca klavuza bak çok konuşma biz de bilmiyoruz diyorlar

ılgınnaz
Aday Memur
28 Ağustos 2012 19:58

zaten sorun bölümlerimiz konusunda insanların bilgi sahibi olmaması. Birkaç kere alan değişikliği hakkı tanıdılar. Zaten rehberlik bölümlerinden önce eğitim bilimleri vardı. Eski mezunların pek çoğu geçmiştir herhalde. Eğitim bilimleri mezunları şu anda

1- sınıf öğretmenliği

2-zihin eng. sınıf öğretmenliği

3-rehber öğretmenlik

4-ömbd öğretmenliği yapıyorlar.

Böyle başka bir bölüm daha yoktur herhalde.

buket-volkan
Aday Memur
28 Ağustos 2012 23:21

Ben de birçok kez sordum cvp arkadaşınkiyle aynıydı ben de merakla bekliyorum eş durumu atamasına başvuramadım sınıf öğretmeni fazlası var bari alan değişikliği yapsam.

enes201453
Memur
29 Ağustos 2012 21:23

güncellll

eyıldırım41
Aday Memur
03 Eylül 2012 16:11

Eğitim bilimleri fakültesi mezunlarının Rehber öğretmen olarak alan değişikliği yapabilmeleri için e posta gönderebileceğimiz adresler var mı

buket-volkan
Aday Memur
04 Eylül 2012 12:04

Galiba sınıf öğretmenisiniz ben birçok kez meb bilgi edinmeye mail attım gelen cvp alan değişikliği başvurularını bekleyin dediler siz hangi bölüm eğitim bölümlerinden?

soydanalim
Memur
04 Eylül 2012 12:46

ARKADAŞLAR HAK VERİLMEZ ALINIR.

BİRAZ AKTİF OLMALISINIZ.

KİMSE SİZİ TANIMIYOR BİLE

EMİNİM BAKANLIKTA SİZDEN HABERİ BİLE OLMAYAN BİR YIĞIN İNSAN VAR.

BİLGİ EDİNME, DİLEKÇE HAKKI, E-POSTA, TELEFO GİBİ ARAÇLARLA KENDİNİZ TANITINIZ MERAMINIZ ANLATINIZ.

FELSEFECİLER BİLE REHBER ÖĞRETMEN OLUYORSA SİZ HAYLİ HAYLİ OLURSUNUZ.

BU ALAN DEĞİŞİKLİĞİ DÖNEMİNDE UMARIM EĞİTİM BİLİMLERİ MEZUNLARININ TAMAMI REHBER ÖĞRETMENLİĞE GEÇER.

Toplam 97 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi