Editörler : "eskiyara"Pangaea

buket-volkan
Aday Memur
04 Eylül 2012 14:37

klavuz yayınlanacak bugün yarın siz de egb mezunusunuz?

kskguray
Memur
04 Eylül 2012 18:54

buket-volkan hocam eğitim programları ve öğretim bölümü mezunuyum bu fırsatı 6-7 yıl önce tanıdılar ama hain arkadaşlarımız kurs açıldığında haber vermediler köyde olduğumuz için resmi yazıyı da görmedik yani tren kaçtı o dönem umarım bir sürpriz yaparlar çok açık var siz hangi bölümden mezunsunuz?

emrglgn
Yasaklı
04 Eylül 2012 19:15

www.kademeliegitim.com

axxz
Aday Memur
04 Eylül 2012 20:01

eğitim bilimleri mezunu olupta sınıf öğretmenliği yapan yaklaşık 300/350 kişi varmış umarım bu kalanlarda rehberliğe geçiş yapabilirler ben umutluyum :)

kskguray
Memur
04 Eylül 2012 20:11

umutlarımız 10 eylülde ya sönecek ya yeşerecek:)

soydanalim
Memur
04 Eylül 2012 22:19

EĞİTİM BİLİMLERİ BÖLÜMLERİ OLAN;

EĞİTİM PROGRAMLARI ve ÖĞRETİM

EĞİTİM YÖNETİMİ ve PLANLAMASI

EĞİTİM YÖNETİMİ ve DENETİMİ

EĞİTİMDE ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME

HALK EĞİTİMİ

Bölümlerinden mezun olan yüzlerce sınıf öğretmeni 2004 yılında rehber öğretmenliğe geçmiş fakat 350 tanesi ise bu haktan yararlanamamıştı. EĞİTİM PROGRAMLARI ve ÖĞRETİM bölümünün derslerinin %60? rehberlik ve psikoloji derslerinden oluşmaktaydı. Diğer bölümlerde de bu oran %40?ın altına düşmemiştir.

Yukarıda saydığım eğitim bilimleri bölümlerinden mezun olan sınıf öğretmenlerimizin transkriptlerine bakıldığında çok yoğun olarak rehberlik ve psikoloji derslerinin yer aldığını ve rehber öğretmenlik yeterliliği konusunda son derece donanımlı oldukları açık bir şekilde görülecektir.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer DİNÇER LYS sonrası yaptığı yazılı açıklamada en çok açığın Rehber Öğretmenlik branşında olduğunu ifade etmiştir.

Bu açıktan dolayı yetişmiş 350 tane sınıf öğretmenliği yapan Eğitim bilimleri mezunu pedagogların rehber öğretmenliğe geçişleri sağlanmalıdır.

Böylece sınıf öğretmenliğindeki norm fazlalığının giderilmesi kısmen de olsun giderilebilir.

kskguray
Memur
04 Eylül 2012 23:52

unuttular hocam bizi dernek bile kuruldu sesimizi duyurmak için bakanlıkla görüşmeler yaptı fakat bu kursu sadece atanamayıp özelde çalışanlar için açtılar bu yıl...

soydanalim
Memur
05 Eylül 2012 16:07

EĞİTİM PROGRAMLARI ve ÖĞRETİM

EĞİTİM YÖNETİMİ ve PLANLAMASI

EĞİTİM YÖNETİMİ ve DENETİMİ

EĞİTİMDE ÖLÇME ve DEĞERLENDİRME

HALK EĞİTİMİ

Bu bölümlerde rehberlik ve psikoloji dersleri o kadar yoğundu ki rehber öğremenlik bu bölümlerin yan alaı gibiydi.

buket-volkan
Aday Memur
05 Eylül 2012 20:13

hocam ben ölçme değerlendirme mezunuyum.Biz aslında hata ettik bu 300 kişi toplanıp mebe sesimizi duyuracaktık.Acaba bizim 300 kişi olduğumuzu biliyorlar mı ne dersiniz alan değ olurmu bu sene face hesabı olan akadaşlar buket volkan ekleyelim birbirimizi böyle görüştüğüm çok egb mezunıu sınıf öğrt arkadaşım var.

kskguray
Memur
06 Eylül 2012 00:13

geri sayım başladı:)

buket-volkan
Aday Memur
06 Eylül 2012 00:22

Talim terbieyin 8o nolu kararında rehber öğretmenliğe kaynak gösterilmiyoruz.Nasıl alan değişikliği olacak o da ayrı bir muaamma belki aöl öğretmenlik meslek bilgisi dersleri branşına olabilir ona kaynak gösteriliyoruz.

enes201453
Memur
06 Eylül 2012 08:26

GÜNCELL

axxz
Aday Memur
06 Eylül 2012 18:55

ömbd de ek ders konusunda sıkıntı yaşamaz mıyız kaldı ki atama isteklerimizi de pek kolay gerçekleştiremeyiz sanırım neyse yarın öbür gün belli olur herşey

kskguray
Memur
06 Eylül 2012 18:59

kesinlikle yaşarız ek derste sıkıntı hocam ama zaten o branşıda isteiyoruz çoğumuz dediğiniz gibi bekleyip görelim bakalım...

axxz
Aday Memur
06 Eylül 2012 21:49

bazı okullarda rehberlik kontenjanları da açılmış görülüyormuş bu kontenjanlar için en uygun adaylar eğitim bilimleri mezunları olacaktır

06 Eylül 2012 21:58

İnşallah Eğitim Bilimleri mezunlarına önceki yıllarda olduğu gibi tekrar rehber öğretmenliğe geçiş hakkı verilir. Bizler geçiş yapamayan azınlık kesimiz.

tonyukuk74
Memur
06 Eylül 2012 22:01

bu rehber öğretme nolan sınıfcılar içindir bence

buket-volkan
Aday Memur
06 Eylül 2012 22:14

rehber öğretmen olan sınıf öğretmenliği yok bence ama felsefe grubuna verilirse o kötü rehberlik kontenjanı varsa mutlaka rehberliğe değişiklik yapılacak inşallah egb mezunlarıdır.

nasya81
Aday Memur
07 Eylül 2012 00:55

aöl ömbd öğretmeni olarak söyleyebilirim ki kesinlikle ek ders sıkıntısı yaşamazsınız geçtiğimiz dönem 33 saat dersim vardı. bu sene daha fazla sınıf açıldığından ders sayısı artıyor. ve aöl lerin ömbd öğretmeni sıkıntısı var, olmadıkları için diğer branşlara dağıtıyorlar. ders anlatması çok zevkli kesinlikle çünkü öğrenciler çok kaliteli. düşünmenizi tavsiye ederim. saygılar..

eyıldırım41
Aday Memur
07 Eylül 2012 01:17

Öğretmenlik meslek bilgisi dersleri ilgili Talim Terbiyedeki kararda bu bölümler gösteriliyor. Eğitim Bilimleri mezunu olarak sanırım bu alandan da yaralanamayacağız.

1. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Bölümü/Anabilim Dalı

2. Psikoloji Bölümü (*)

3. Felsefe Grubu Öğretmenliği

4. Felsefe Bölümü (En az 16 Kredi Sosyoloji, 16 Kredi Psikoloji aldığını belgelendirenler) (*)

5. Sosyoloji Bölümü (En az 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığını belgelendirenler) (*)

Toplam 97 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi