Editörler : Pangaea
12345678910111213»

bandit
Şef
28 Ekim 2006 14:34

selam arkadaslar

ben suan sözlesmeli calısıyorum ama daha ucretlide calıstım darısı kodroluya.

kimse kusura bakmasın ama arkadaslar bende dahil biz esek olduktan sonra semer vuran cok olur.milli egitim işci bulma kurumu olmus.bu kadar ancak boyle eseklerle doldurulur. napalım baska?

gazilifenoman
Yasaklı
28 Ekim 2006 14:35

fenci_amon kardes senın ,okulunda oyle demekkı.bu heryer ıcın aynı degıldır.ben nobet parası sınıf öğretmenlıgı parası aldım.ayrıca ıdare bana oyle mesela sınav olacak genelde ben gorevlı degılım ama dersımı ımzalattılar.yanı bende oyle bırsey olmadı.dedıgın gıbıde ınsafsızlık yok kardes

gazilifenoman
Yasaklı
28 Ekim 2006 14:41

yaa arkadaslar bıryere kadar haklısınız.bu ucretlı öğretmenlıgıde duzene soksalar ıyı olur.ama şunuda düşünelım hak arama bu duruma kadar dusmemeli.kardesım ben bu işi öğrenmek için gecıcı yapıyorum herkete oyle yapıyor boş durmayalım dıye.ama neredeyse eylem yapılacak.demek ıstedıgım sıze ucuncu sınıf vatandas muamelesı yapıyorlarsa eyvallah hakkını ara ama sen okula yenı baslamıssın ınsanlar senden rıca etseler bana hep oyle oldu.sende cıkıp ben ucretlıyım onu yapmam bunu yapmam dersen ozaman göze batıyorsun.

AftergLow
Aday Memur
28 Ekim 2006 19:46

ben nöbet tutmaya ya da diğer görevlere karşı değilim .tecrübe tecrübedir ama benim derdim işlerine gelmeyince o ücretli diye ayrım yapmaları.yoksa bunları zaten zamanı gelince yapıcaz. İNŞALLAH

bekirksk
Daire Başkanı
28 Ekim 2006 23:01

kısacası biz eşek oldukça semer vuran çok olur malesef ki türkiyede öğretmeniz diyemiyorum eğitim fakültesi mezunuyuz keşke fransa da yada almanya da doğsaydık yada 10 yıl önce mezun olsaydık...

müzikci
Şef
31 Ekim 2006 14:45

arkadaşlar ücretli öğretmenler seminerlere katılmak zorundamı?katılmasak ne olacak?

müzikci
Şef
31 Ekim 2006 14:55

ya niye kimse cevap vermiyo

müzikci
Şef
31 Ekim 2006 15:12

aloo

lifetime
Aday Memur
31 Ekim 2006 17:14

hayır katılmıyoruz kadrolu öğretmenler ve sözlşemeliler katılıyorlar

pentegram_666
Yasaklı
31 Ekim 2006 18:55

Yaw bunlar hikate bende sınıfcıyım ve ucretlı gidiyorum mudurde benım ögretmende benım hizmetlide benım okulun herseyı benım yanı turkiyede kıme hakkı oldugu gibi verılıyorkı bizede verılsın canım kardesuım benım :)

esmerkız77
Aday Memur
10 Eylül 2007 13:50

niye ücretli öğretmenlerin sesi kesilmiş tabi şimdi onlar iş başında kadrolular yatsınlar ücretliler bütün hammallığı yapsın sonra okulda mesai saatini uyuyarak geçirsinler ahhh sayın hüseyin çeliğe ulaşa bilme imkanım olsa hiç durmam okadar anlatacaklarım varki işte bunlar senin kadrolu öğretnenlerin diyeceğim ama dinleyen yok anlağım kadarıyla çark böyle dönüyor

magdur0909
Aday Memur
15 Eylül 2007 02:15

arkadaşlar ben bu yıl ücretliye başlıyorum sınıfçıyım.5.sınıflara verdiler beni.branşçılar girince ek dersim kesilir mi diom müdüre bilmiom dio.kesilmes dio.ben de neye inanacağımı şaşırdım.lütfen yardım.ben sizce kaç para alıurım

aliyah
Şube Müdürü
15 Eylül 2007 06:18

evet branşçılar girince senin paran kesilir sadece kadrolularım parası kesilmez eskiden böyle değildiremzi amca kesti

z23f
Aday Memur
15 Eylül 2007 10:44

ooo ben anneler gününde bile gitmiştim okula...kadroluların yaptığı görevleri bizde yapıyoruz.idarenin verdiklerinide yapıyoruz

greencc
Aday Memur
15 Eylül 2007 11:59

bende yeni mezunum ve ücretli olarak başlıcam,, müdür iyi birine benziyodu ama hammallık yaptırmazlar inş..

browser
Yasaklı
15 Eylül 2007 12:00

Sayın Necati Dogru ben bir atama bekleyen bir ögretmenim bizim sorunumuza egilip köşenizde yer verdiğiniz için tşk ederim. bizle hiç kimse ilğilen miyordu birkaç kişi dışında. Bu işin içinde olmayanlar durumu bilmiyor. Bakan h.çelik rakamlarla oynuyor. Yeni açıklamasında yine öyle yapmış. 2005 de 165 bin açık var demişti ve yıl 2007 de 25 bin açık var diyor iki yılda 100bin kişi atadık diyor dogru degil ama dogru oldugunu var saysak bile 65 bin açık olur senede en az 15 bin kişininde emekli oldugunu düşünürsek iki senede 30 bin eder bunuda 65 binin üzerine koyarsak 95 bin eder. Kendi rakamları ilede çelişki yaşıyor demek isterdim. Ama bu çelişki degil yalan söylemektir

Bizimle ilğili bazı hususlar bilinmiyor ben biraz yazmaya çalışacam

1-başbakan bazı açıklamalarında 300bin e yakın atama yaptıklarını söyledi dogru degil

Çünkü a) rakamlarla oynuyorlar

b) kadroluları saymıyorlar sadece sözlşeşmelileride sayıyorlar usta ögreticiler ve en önemlisi üçretli öğretmenleride sayıyorlar

c) sözleşmeli olan bir kişiyi ise iki defa sayıyorlar. Bu nasıl oluyor diyeceksiniz kendilerini uyanık ya içinde olmayanlar da bilmiyorya şöyle oluyor agustos atamasında kadrolu ve sözleşmeli alıyor. Bir de şubatta kadrolu ve sözleşmeli alıyor. Agustosta sözleşmeli giden biri şubatta kadroluya geçiyor ve bu iki defa sayılır oysa aynı kişi yeni bir istihtam yapmıyor. Tabi tüm sözleşmelilerede kadrolu sırası geldiğide söylenemez. Bu her sene yapılan bir döngüdür. Mesala bir senede alınan kişi sayısı 30 bin olara açıklanmışsa bunun hepsi yeni istihtam degildir 20 bin kadarı yenidir digerleri söleşmeliden kadroya kaydırmadır. Oysa bunun hepsini yeni istihtam olarak gösteriyorlar ve rakamları üst üste koyup topluyorlar

d) üçretli ögretmenlik var birde. Ögretmenler artık belli bir yaşa gelip başka bir işte ögrenemeyecekleri için açıkları bunlarla kapatıyorlar nasılsa yapacaklar bu yaştan sonra başka işmi yapacaklar diye. Normal kadrolu bir ögretmen 15saat üzerinden 900 milyon maaş alır. Ücretli öğretmen ise 30 saat üerinden derse girdiğigini fazrzetsek bile alacagı maaş 600 milyonliradır. Yani bir üçretli ögretmen iki ögretmenin yaptıgı işi yapacak ama bir ögretmenin maaşını ancak yüzde altmışını alacak. Üçretli ögretmenli günlükçülük gibi bir şey anlayacagınız. Şimdi bir kişi sene başında üçretlü öğretmenliğge başlarsa bu da o atama rakamları içinde gösteriyorlar ve bu kişiler.yarı dönemde veya aralarda bırakıyor. Yerine başka ücretli ögretmen geliyor buda bir daha sayılıyor. Yeri ğeliyor aynı üçretli kişi degişik zamanlarda ve senelerde tekrar baş vuruyor bir daha sayılıyor

böylece rakamlar şişip gidiyor ve 300bin 0luyor

1|-2002den buyana yeni istihtam ettigi kişi sayısı kaçtır . bir kişi birkere sayılacak ve bir rakam alacak. Üçretlileride saymayacaklar ozaman 300bin rakamı 150 bine düşer ben size fazlasını söyledim

Bakanın son açıklaması ile ilgili bir yazı yazarsanız ve sorular yöneltirseniz. 180 bin ögretmenin kandırılmışlıgını dile getirmiş olursunuz.

browser
Yasaklı
15 Eylül 2007 12:06

necati dogruya attıgım maile cvp geldi

MERHABA,

NEZAKETİNİZ, DUYARLLIĞINIZ, GÖNDERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

YENİ BİR YAZI YAZACAĞIM. BAKANIN HALKI ALDATTIĞINI DİLE GETİRECEĞİM.

SEVGİLER.

SELAMLAR.

NECATİ DOĞRU.

dafn
Şube Müdürü
15 Eylül 2007 12:55

güncelll

browser
Yasaklı
15 Eylül 2007 15:14

gncl

pinar_22