Editörler : Pangaea
12345678910111213»

angelica03
Şef
22 Ekim 2007 18:41

mrb arkadaslar bn de ücretli inglzce öğretmenliği yapıorm. 30 saat giriorm ancak bgn öğrendm ki 24 saatin karşılığını alabiliomuşuz.. çok sinrlendm.. madem öyle neden 30 saat derse sokuyolar beni bunu yarın sorucam.. bir de sigortamızın başladığı günden itibaren alıyomuşuz parayı.. o zaman bn ilk hafta da boşuna çalıştım.. acilen kadrolu olmam gerekio.. çok sinirliyim:D

angelica03
Şef
22 Ekim 2007 18:43

hea ayrıca ben de haftanın iki günü ptesi ve cuma bahçede deli gibi nöbet tutuyorum.. bide edebiyat öğretmeni bugün benden törende konuşma yapmamı istedi, hayır flan dedm ama ısrarcı bi tutum içndeydi.. ona da sinir oldum.. yok ama ya olmaz banane ben konuşma falan yapamam. törene katılırm ama konuşma yapmam!!=))

22 Ekim 2007 18:47

ben istifa ettim kurtuldum

kpssssssssss
Aday Memur
23 Ekim 2007 23:31

slm arkadaşlar bende bir ücretliyim yani mağdurum. sizden rica edyoeum şu bizim haklarımızın bi belgesi yani resmi bir yazısı var mı nerden öğrenebilirim.bana yardımcı olursanız sevinirim çünkü elimde kanıt olmadan hakkımı savunmak istemyorum.mecbur olmadığım bişeye zorlanmak beni deli edyo. bilgisi olanlardan cevap bekliyorum lütfen!

utqum
Aday Memur
06 Kasım 2007 17:00

arkadaşalr, sadece ve sadece derse girdiğiniz karşılığında ücret alırsınız, başka hiçbir görev ve sorumluluk verilemez.. kendinizi ezdirmeyin, boyun eğerseniz daha çok iş yüklerler.. ve şunu da asla unutmayın, devletin resmi dili yazılı dildir.. size bir görev vermek isteyen yönetciden muhakkak resmi yazı isteyin.. rica minnet iş yaptırmaya alışmış bunlaar, bir de psikolojik baskılarla bizleri sindirmeye çalışıyorlar, sakın boyun eğmeyin.. bir de haklarınızı tam olarak bilirseniz kendinizi daha rahat savunursunuz.. ve de sakın ha sakın sigortasız çalışmayın, eğer ki sigortanız siz işe başladıktan birkaç gün sonra başladıysa, yasal olarak okul yönetimi hakkında soruşturma yapılmasını talep edebilirsiniz, sigortasız işçi çalıştırılamaz, hele devlet hiç mi hiç çalıştıramaz... unutmayın devletin dili yazılı dildir..

ersindal
Kapalı
16 Kasım 2007 09:37

ewet arkadaşlar maalesef türkiyenin ve türkiyeli insanların sorunu üç kuruş kazanmak bizde bunlardan biriyiz her ne kadar eğitimli olsak bile eğitimin bile satın alınabilecek bir tutarı var buda işte ücretli öğretmelerin maaşı olarak karşımaıza çıkıyor ne diyim umarım ilerde karın tokluğunun ötesinde ilgileneceğimiz yeni şeler olur sadece üç kuruş kazanmak için deil mesleğimizin en güzel noktalarında hizmet vermek için maddi sorunlar olmadığı bir dünya bizi bekler ama bu yakın bir zaman deil sanırım

bayram0106
Yasaklı
16 Kasım 2007 09:50

ücretli öğretmenler eğitimsen 21 kasım pazartesi ücetli öğretmenligin kaldırılması içn dava açacaktır bu sorunlar kökten halledilecektir

bayram0106
Yasaklı
16 Kasım 2007 09:53

ülkemizde 80 100 bin arası ücretli öğretmenlik yapılmaktadır hiç kimsenin sızlanmaya hakkı yok tabiki bakan 25 bin öğretmen açığımız var der

dalorhan
Aday Memur
16 Kasım 2007 09:57

Arkadaşlar ben okul açıldığından beridir köy okulunda ücretli öğretmenlik yapıyorum. birleştirilmiş sınıf. Milli eğitim ile sürekli sıkıntı yaşıyorum. Bana müdür yetkililik görevi vermişler bende yapmıyorum gelen evrak defterine sadece kendi göreve başlama yazımı ekledim başkada bir şey yapmadım bide işten ayrılırken görevi bırakma yazısı eklerim o kadar.

Beni arıyorlar gel şu yazıları al diyolar bende müdürlük parasını verin alayım diyorum. haftada 30-40 tane yazı geliyor hangi biriyle uğraşayım diyorum. Hatta beğenmiyoranız kolayı var görevime son verin diyorum onuda yapamıyorlar. Çünkü ben buradan ayrıldığım zaman kimsenin buraya gelmeyeceğini biliyorlar.

Hiç kimseyi takmıyorum ne müfettişi ne de Milli Eğitim Müdürlüğünü, bana en çok yapacakları görevden almak olacak o da çok umrumdaydı.

zorgüncuma
Yasaklı
22 Kasım 2007 03:40

ücretli öğretmendim 2 ay önce...en son okula gittiğimde öğrencilerden öğrendim yerime başka bir ücretlinin alındığını... öğretmenim gitmeyin dediler, biz size daha yeni alışıyoduk... 1 ay olmuştu başlayalı... sorgusuz, sualsiz... insan olan hiç olmazsa geçer karşına seni attım der demi ya seni attım... içime oturdu inanın 2 ay oldu, ağzımda yaralar var halen... atılma sebebim yazılı veya sözlü hiç bi şekilde bildirilmedi, ama ben tahmin ediyorum suçumu, sabahki törenlere gelmemek, kardeşim biz sadece girdiğimiz dersin ücretini almıyomuyuz? o yüzden adımız ücretli öğretmen değil mi?

bir bilen varsa söylesin lütfen ne yapabilirim? hukuki olarak nasıl hakkımı arayabilirmiyim? lütfen tahminler ve temennilerle cevap yazmayın, tam olarak bilgisi olan varsa bilgilenmeye hazırım...

bu konuyu açan ve yorum yazan herkese sonsuz saygılar...

sosyalcihayal
Daire Başkanı
26 Aralık 2007 22:15

müfettişlerde ücretli ögretmenin bunları yapması istamiyor zaten sen yapmazsan yapacak çok insan var sırada

çözüm olmaz

sultanka
Kapalı
26 Aralık 2007 22:33

arkadaşlar artık lise öğretmenleri de 30saate girebiliyor.gecen sene 2.dönem karar geldi.ayrıca sendikaya sordum ücretli haklarını sizin dediğiniz gibi olması gerekiyomuş ama idareciler ne isterlerse de yaptırabilirlermiş.yani yapmak zorundayız.yapmayınca istediği yaptırımı uygulayabiliyormuş.

bir de siz şükredin halinize 2 arkadaş var farklı okullarda ücretlilere haftada 2 nöbet kadrolulara da 1 nöbet tutturuyolarmış halinize şükredin.yakın bir okulda 48 ücretli 2 sözleşmeli öğretmen var durum harika demi.ayrıca bizim okulda 2 tane mat.çı var haftada 17şer saat derse giriyolar ve sözleşmeli mat.çı atandı ihtiyaç yokken gerisini siz düşünün.karşı okulumuzda ise 4 edebiyatçıya ihtiyaç var ama hepsi de ücretli......

ufuk-arden
Şube Müdürü
26 Aralık 2007 22:44

Arkadaşlar bütün bu kusurlu görevlerin hepsini de ücretli öğretmene yaptırıyorlar. İsterseniz yapmayın! Hemen tavır alıverirler! Ben görev yaptığım okullardan memnundum ama ücretlilerin ayrı,kadroluların ayrı oturduğu ve sadece ücretlilerin sigara içmek için okul dışına çıkartıldığı okullar tanıyorum. Meb hiçbirşeyin farkında değil öğrencilerin bile tanışırken sordukları ilk soru kadrolu musunuz siz şeklinde!

musti4270
Şef
27 Aralık 2007 00:04

gidin kpss çalışın azıcık ücretli çalışacağınıza atanırsınız

musti4270
Şef
27 Aralık 2007 00:08

mecburen çalışanlar müstesna soruyorum kölelerin ne hakkı olurki okulda hademe senden rütbeli var gerisini sen düşün

mubahar
Aday Memur
15 Şubat 2008 13:00

şimdi sevgili mağdır meslaktaşlarım çoğunuzun durumumuzdan haberdar olması gayet güzel. lakin bir arkadaşımızın dediği gibi biz eşşek olursak etimizden sütümüzden yaralanan çok olur. ben de okulumda nöbet, klup öğretmenliğ, tky ve sınıf öğretmeniliğ yapıyorum. bunlardan birini yapmadığımda da atılamkla tehtit ediliyorum.bide bunların üstüne bakanımız yanlızca 12000 öğretemene ihtiyacım var diyor.ben de diyorum ki çok değil sadece bir gün ücretli öğretmenler olarak işe gitmeyelim de sayın bakan gerçekte kaç öğretmene ihtiyaç olduğunu anlasın yada ücretli öğretmenlerin eşşek olmadığını anlasın saygıalr

CNTRBSS
Yasaklı
15 Şubat 2008 13:12

hay allah ücretlinin hakkı da mı oluyo muş. arkadaşlar.. adı üstünde işte ücretli :) ücret veriyolarsa alacaksın vermiyolarsa üç gün sonra alacaksın..... ücretli ücretlidir

DREAM_İS_OVER
Aday Memur
15 Şubat 2008 13:29

arkadaşlar başımıza ne geldiyse müstehak diyorum ben.Gecen sene izmir konak bölgesinde tam 2000 ücretli çalışmış.Bu insanlar çalışmasaydık ki bende varım bunun içinde ilk önce veliler ayaklanıcak ve çorap söküğü gibi gelicek gerisi.yanı burda köleliğin haklarını tartışmak manasız.açlık sınırının altında maaş alıyoruz neyini tartışıcaz.Velhasıl EŞEK OLDUKTAN SONRA SEMER VURAN ÇOK OLUR.(Ayrıca söylemeden edemeyeceğim haftada 2 nöbet tutan arkadaslar bu kadarda eyvallah demeyin herşeye.)

sacit2008
Yasaklı
15 Şubat 2008 14:09

birde şu boyutu düşünün ücretlilerin hepsi tamamen açık kadrolara bakmıyorki

doğum iznine ayrılanların askere gidenlerin yerinede ücretli bakıyor dolayısıyla sırf ücretlilerin istifasıylada olmaz iş

tarihci79
Müsteşar
25 Ağustos 2008 15:37

ilk kez bu seen yapcam ücretli istemeyerek cünkü evde durmak cok zor ilk sayfayaı okudumda denekşi yanş neöet tutulmuyor ama peki tutmak zorunda değilsek müdür niye görev veriyor birde ücretlisin diye seni dıslaıyorlarmı tavırlar nasıl okularda bilen varsa cvp

Toplam 351 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi