Editörler : Pangaea
«6789101112131415161718

bulut34
Aday Memur
16 Mayıs 2009 09:31

arkadaşlar bende istanbulda ücretli öğretmenlik yapıyorum. ineterten mevzuatı araştırırsanız yönetmelikte aradığınız cevabı bulacaksınız. aşağıdaki linte 7. maddeyi okuyun. ücretli öğretmene ders görevi dışında görev verilemez diyor.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/25932_0.html

nöbet tutmamız yasal bir unsur olmadğı halde okulda öğretmen azlığından dolayı nöbet tutuyordum. fakat dersim olmadığı halde bana boş dersleri yazıp doldurmam istendi bende ücretini alamayacağım derse girmemem gerektiğini söyledim bunun üzerine müdür son sınavlarını tamamla deyip bana yol verdi. bende bunun üzerine ilçeye bir şikayet dilekçesi yazmayı düşünüyorum. yasal olarak bu şekilde benim görevime son veremez ve yasal olmadğı halde nöbet tutturuyor. sizler ne dersiniz en doğru hamle ne olabilir?

serdengeçti_16
Yasaklı
17 Mayıs 2009 17:07

bulut kimi kime şikayet ediyorsun?

şu okul müdürleriyle ilçe milli eğitim müdürleri lokallerde dirsek dirseğe oyun oynayan insanlar.

iş o dereceye gelirse haksız çıkan sen olursun.

serdengeçti_16
Yasaklı
18 Mayıs 2009 14:36

senin yerinde olsam sınavları yapmadan çeker giderim.

zaten şurda 3-4 hafta birşey kalmış öğretmen kovuyor beyefendi.

sınavları yapmadan gidiyorum de bakalım ne diyecek o müdür?

güneş-im
Kapalı
23 Haziran 2009 13:15

ücretli öğrt.yaz tatilinde hastalanırsa sigortadan yararlanabilirr mi?ya da mesela ilaçları indirimli alabilir mi?allah hepimizin yardımcısı olsun

_terane_
Kapalı
23 Haziran 2009 13:25

merhaba hocam öncelikle 30 günlük sgk priminiz yattıysa işten çıkınca 10 gün boyunca her türlü sağlık hizmetinden yararlanabilirsiniz ameliyat dahil. eğer 90 günden fazla priminiz yattıysa 99 gün daha sgk da müstehaklık hakkınız vardır ve yine ameliyat dahil her türlü sağlık hizmetinden yararlanabilirsiniz bilgiler kesindir başıma geldiği için biliyorum.geçmiş olsun.

güneş-im
Kapalı
23 Haziran 2009 13:36

teşekkür ederim arkadaşım beni bilgilendirdiğin için..çok ciddi bir durumum yok ama doktora gitmem gerekiyor tekrar teşekkür ederim umarım sağlık probleminiz kalmamıştır

_terane_
Kapalı
23 Haziran 2009 13:44

rica ederim. yok çok şükür iyileştim artık. iyi günler.

htcsyl
Aday Memur
18 Eylül 2009 03:10

arkadaşlar ben de ücretli öğretmenlik için başvurdum, haftaya başlayacağım. Yazıları okuyunca korktum, hiç başlamasam mı diye düşünüyorum. Dönem ortasında dayanamayıp ayrılırsam sorun olur mu böyle bir hakkım var mı, okulda öğretmen olmadığı zaman bile?

bi de rapor aldığımda geçersiz sayılıyormuş, hasta olsam bile derslere gitmek zorundaymışım diye duydum doğru mu?

ücretli öğretmenlikte izin ve ayrılma işlemleri ile ilgili bilgi almak istiyorum.

sabitduyarsız
Kapalı
18 Eylül 2009 04:28

yıl 2006

yıl 2009

ücretli öğretmenlik nerden nereye desem yalan olur...ya tek bi fark yok yine şikayet eden öğretmenler aynı sorunlar aynı ezilmişlik...ben o kadar yaygın olduğunu bilmiyodum ücretlinin o yıllarda şaşırdım.bütün sayfaları tek tek okudum.aklımdan acaba bunları yazanlar şimdi kadrolu olarak atanmış mıdır diye geçirdim.büyük bi duygu yoğunluğu yaşadım geçmişin anılarında:)) yav olamaz yıl 2012 yine mi böyle okuyacak benden sonrakiler.ben o zamana atanırım:)))

historian83
Yasaklı
18 Eylül 2009 05:11

Hocam ücretli de herşeyden önce sizin okulunuzdaki duruşunuz önemli inanın ki ben de ücretli öğretmen olarak çalıştım ama adamlar müdür de dahil hiçbişey bilmiyolar bakkal dükkanı gibi okul işletiyolar hemen olaya el attım ve diş gösterin kafa tutun ben böyle yaptım gayette iyi geçti ücretli olarak çalışanlardan sağlam bir duruş bekliyorum artık... sonuçta siz oada köle değilsiniz..

tgb81_61
Müsteşar Yardımcısı
18 Eylül 2009 05:11

inanmıyorum ya bu başlık 2006 da açılmış!!!:(((ben de yeni sandım da okuyorum:(((bunları yazanlar atandı mı acaba merak ettim:))ben de ücretli çalışcam maalesef!:((okuldaki tek türkçeciyim.bayramlarda müdür dese ki konuşma hazırlayın mecbur muyum?yoksa rest çekebilir miyim?:))

historian83
Yasaklı
18 Eylül 2009 05:14

valla hocam iyi bi dille rest çekin derim ilk defa ise şu önerimi dikkate alın

1 idari kesimle kesinlikle samimi olmayan hatta aranızdaki mesafe merhabadan ileri gitmesin

2 hiç bir işi ben biliyorum demeyin yoksa sonsuza kadar o iş sizin üstünüzde kalır

3 öğrencilere kendinizi sevdirin ama otoriter olmak kaydıyla hem sevsinler hem korksunlar

18 Eylül 2009 11:55

şu verilen linkde bakın ne yazıyor,

kısmî zamanlı olarak çalıştırılacak öğreticiler için haftalık çalışma süresi bir öğretim gününden az, dört öğretim gününden fazla olamaz. Ancak, sınıf öğretmenliği, görme, işitme, zihin engelliler sınıf öğretmenliği, rehber öğretmenliği, okul öncesi/çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği alanlarında görevlendirilecek öğreticilerin çalışma süreleri günde altı saat, haftada beş öğretim günü olacak şekilde düzenlenebilir.

Bu maddenin uygulanmasında, her altı ders saati bir öğretim günü olarak hesaplanır.

yani haftanın 5 gününe yayılmış,bölük pörçük ve kadroluları kollayan ders programına itiraz edebiliriz.

drift19
Şube Müdürü
28 Eylül 2009 21:40

evttt yıllara dayanan bir başlık olmuşş mazide kayboluyosun

ÇALIKUŞUM
Şube Müdürü
26 Ekim 2009 16:49

Utanması gereken o kadar çok kişi var ki yüzüleri kalınlaşmış utanmak nelerine ar damarları çatlamış.

Ücretli öğretmenlere idarelerin yaptıkları zulüm ve eziyet yetmez miş gibi birde aynı işi yaptığımız kadrolu öğretmenlerin tepeden bakmaları küçümsemleri yok mu allah nasıl biliyorsa öle yapsın inşallah.

engongefb
Yasaklı
26 Ekim 2009 16:59

historian83 ve konuyu açan arkadaşım yapmayın dediklerinizi yapmadım ama işime son verildi kadrolu gelmiş...yapmayın müdürün dediklerini ama memnun değilse başka bi ücretli bulduysa yerinize niye tutsun ki sizi orda..bence iyi ölçüp tartın başka ücretlinin bulunabileceği bi yerdeyseniz dikkatli olun derim ben...mesela nöbetlerinizi tutun en azından...

dünyadan
Kapalı
26 Ekim 2009 17:04

ücretli öğretmen 657 ye tabi değilse neden okula kotla gidemiyor?

bellagio
Memur
26 Ekim 2009 17:12

arkadaşlar eğer 30 gün prim yattıysa direk sağlıktan yararlanabiliypmuyuz yoksa sgk dan ayrı bi işlem yapmak gerekiyo mu belge getir götürmek gibi

bellagio
Memur
26 Ekim 2009 17:18

güncell

ysmnozel
Daire Başkanı
26 Ekim 2009 17:24

gncl

Toplam 351 mesaj
«6789101112131415161718

Çok Yazılan Konular

Sözlük