Editörler : Pangaea

biyolog.mali
Memur
15 Ağustos 2012 16:11

ewt bende atamaların bu sene olacagını sanmıyor. çunku maliyeden izin çıkması zaten 2ay sürdü bir önceki alımda. bu senenin planlamasını yaptıklarını sanmıyorum ayrıca. 2013 sonu olabilir.

saerus
Şef
15 Ağustos 2012 16:33

arkadaslar bu sınava girmek için imd eğitimine katılmak gerekıyor mu yoksa isteyen herkes bu sınava girebılıyo mu....

hakan8427
Şube Müdürü
15 Ağustos 2012 16:37

Zamanında çok söyledik,82-83 puan bile kritik,paranızı çarçur etmeyin diye.

özlemtkny
Aday Memur
15 Ağustos 2012 16:45

9 eylül de yapılacak olan İMD sınavı,başka bir yer tarafından tekrar yapılır mı?tahmininiz nedir arkadaşlar?cevabınız için şimdiden teşekkürler

kulturshock
Memur
16 Ağustos 2012 07:09

Bu sınava biraz erken başvurup acele ettim. puanım 81 küsür. daha kitabı bir kez olsun açmadım. benim gibi yapacaksınız kesinlikle başvurmayın. zaten bu saatten sonra kitabı okuyup sınavı geçmekte biraz mucize gibi görünüyor.

fobia -- hocam yalnız bir şeyi merak ediyorum. hadi diyelim imd olduk. sözleşmeli kadro olduğu için işten çıkarılma durumumuz var mı ? eğer biliyorsan cevap bekliyorum yoksa canın sağolsun

fobia
Daire Başkanı
16 Ağustos 2012 08:22

kulturshock, şu an uyguladıkları sistemle çıkarılma ihtimaliniz neredeyse sıfır; ama ileride uygulamak istedikleri sistemi harekete geçirirlerse sıkıntılı bir işe dönüşebilir. Performans ücretlendirmesi ve ona göre sözleşme yenilemeyi düşünüyorlar, ne kadar gerçekçi, ne kadar başarılabilir, ne kadar caydırıcı olur orası tartışılır, sonuçta devlet kadrosu kolay verilip kolay geri alınan bir kadro değildir.

matematikci1981
Daire Başkanı
16 Ağustos 2012 08:56

öncelikle şunu belirtmek istiyorum aynı işi yapıyoruz ama daha az ücret alıyoruz söylemine katılmıyorum şuan kurumda yeni başlayan İMD ler ilk başlarda rotasyon veya benzeri eğitimler de düşünüldüğünde biraz yatıyor algısı oluştu.çoğu il müdürlükleri artık harekete geçmiş vaziyette yani kuruma yeni katılan iş ve meslek danışmanlarından daha etkin faydalanmak için genel müdürlüğünde başlattığı yeni projeleri hayata gecirmek için İMD ler kullanılacak şimdiden bazı il müdürlüklerinde arkadaşlar işlerinin çok zor olduğunu ve gercekten gittikce yorucu olduğunu aldıkları ücretin çokta abartılı olmadığının farkında. burdan aynı işi yapıyoruz söylemi doğru söylem değil bu yeni alınan İMD ler aynı işi yapmıycak, işleri çok daha sıkı yoğun ve yorucu olucak bunu herkes ilerleyen zamanlarda görecek.

neden 20 harf
Aday Memur
16 Ağustos 2012 09:14

aynı işi yapıyoruz zırvalıklarını bi kenara bırakmayanların olduğunu görmek üzücü

rana3333
Kapalı
16 Ağustos 2012 15:04

fobia 84,5 puanım var ve hiç umudum yok fef mat mezunuyum. anapere başvurdum.2 gündür notlara çalışıyorum. sence atanma ihtimalim var mı İMD den. eşim fazla ümitlenme, sonra üzülmeni istemem diyor. sence de ümitlenmemeli miyim? yorumlarını okudum, bu işten anladığın çok belli. cevaplarsan çok sevinirim, şimdiden teşekkürler

edi0101
Aday Memur
16 Ağustos 2012 15:06

arkadaşlar bu bir para tuzağıdır.sakın bu oyuna gelmeyin.ve önceki alımın şartlarına baktığımızda öncelik kursiyerlere ve daha önceki sınavlarda belge almış kişilere verileceği apacık ortadadır.

hal böyle iken bundan önce iki sınav yapılmış ve öncelik o iki sınavda belge almış kişilere verilecektir.

hal böyle iken yeni sınava gireceksek kpss puanımız 95 olsa dahi atanma şansımız olmayacaktır.

sırf bu yüzden çok istememe ve kpss puanım 89 olmasına rağmen bu sınava başvurmak aptallık olur diye düşünüyorum ve başvurmadım.

edi0101
Aday Memur
16 Ağustos 2012 15:11

üstelik onca emek ve yol masrafı falan derken +400 ile birlikte 1000 liraya yakın bir para gideride cabası...

fobia
Daire Başkanı
16 Ağustos 2012 15:16

rana3333

Hocam hiç belli olmaz, dediğim gibi alım çok sarkacak gibi gözüküyor, 2013 ortası hatta 2013 sonu bile olabilir. Bu arada 57.000 lik bir öğretmen alımı yapılacak ve 3 tane de merkezi atama olursa puanlar sizin puanların seviyesine çekilecektir. İllaki istediğim il olsun diyorsanız işiniz gerçekten çok zor...

edi0101

Hocam kötü niyetli biri değilsindir büyük ihtimal; ama işkur alım yaptığı zaman (uzun zaman sonra olacağa benzer) sertifikayı önceden almış, sonradan almış, yok önceden kursa gitmiş, yok gitmemiş falan diye ayrım yapmadan, sertifikası olan herkesi kpss puanına göre sıralayıp alacak. Ama ne zaman alacak orası meçhul.

edi0101
Aday Memur
16 Ağustos 2012 15:22

fobia gelişigüzel yorum yapıyor ama önceki alımların şartlarına bakarsanız daha daha doğru bilgiye ulaşırsınız.

arkadaşımız öncelik verilmeyeceğini söylüyor ama bu tamamen gerçek dışıdır.

bi zahmet önceki alımların şartlarına bakmanızı öneririm.

fobia
Daire Başkanı
16 Ağustos 2012 15:27

edi0101

Arkadaşım sen tam bir çılgınsın :) Kolay gelsin senin kocaman hayal dünyanda.

rana3333
Kapalı
16 Ağustos 2012 15:28

fobia hocam teşekkürler cevaplandırdığınız için.hakkari şırnak dışında her yeri yazarım. eşim meb te matçı. o gelebilir yanıma.o yüzden çok seçim yapamam hele de bu puan la.2014 kpss ye kadar biraz da olsa umutlanayım mı sizce şimdi?

atalayege
Memur
16 Ağustos 2012 15:34

öncelik verilmeyeceğini belirtmek yanlış olur.

sertifika sahibi kişiler öncelikli olarak alınmayacağını hiç kimse şu anda söyleyemez.örnek 817 kişilik alım var.

öyle bir madde koydularki puanı 88 olan kaç kişi dışarda kaldı.

sakarya işi tamamen ticarete dökmüş durumda,NEDEN?sadece lisans mezunları alabilir diyorki??kpss şartından bahsetmeyerek işsiz insanların cebindeki üç kuruş paraya göz dikiyor..

9 eylül sınav tarihi fakat forumlarda okuduğuma göre sakaryanın kendi sitesindede yer alıyor...uygulama sınavı 10-11-12-13-14-15-16 gibi uzayıp gitmiş..9 eylülde sınava girip uygulamanın 14 yada 15 eylülde olacağını düşünün...kaç günlül otel masrafıda üstüne ekleniyor..bu sınava gircek olan 1000 tl yi gözden çıkarsın ayrıca yarın alımda önüne gelebilecek olan sertifika tarihi önceliğini unutmasın.

rana3333
Kapalı
16 Ağustos 2012 15:35

edi0101 arkadaşım 817 kişilik alım tam bir turnanın gözünden vurulma olayıydı. başbakan elinde sertifikası olan kursiyerlere 2000 kişilik alımda atanamadıkları için bir söz verdi. sen bunu kastediyorsun sanrım.. bundan sonrası için olmaz ininşallah.. umarım bundan sonra 1200 kişilik alımda adalet olur kpss p3 üstünlüğüne göre alımlar olur hakkımızda hayırlısı. fobia çok sağol.

edi0101
Aday Memur
16 Ağustos 2012 15:47

rana3333 arkadaşım bunun inşallahı maşallahı yok.

sistem böyle gelmiş böyle gidecek.biz sistemi değiştiremeyiz.

edi0101
Aday Memur
16 Ağustos 2012 15:53

fobia arkadaşım kusura bakma.

ben sadece gerçekleri söylüyorum.

ama yine de üzdümse üzür...

ricatti
Aday Memur
16 Ağustos 2012 15:54

fobia

verdiğin her bir bilgi attığın her bir mesaj için açtığın bu başlık için sana ne kadar teşekkür etsem az.hepsini okudum.Allah razı olsun. arkadşalar böyle değerli bi başlığı saçma sapan fikirlere tartışma platformuna dönüştürmeyin rica ederim.

kpssden 92 aldım. matematikçyim. bölüm ortalamamız yüksek olduğu için atanma şansım düşük. burayı düşündüm ama sanırım başka bi 4001 yazmak daha mantıklı geldi bana şu an. ya da tüik filan.. çünkü 2013e sarkması muhtemel diyosun..

Tekrar teşekkür ederiz verdiğin bilgiler için.

Toplam 206 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi