Editörler :
15 Ağustos 2012 01:57   

Kapalı
Araf Olmak

gun oldu olmasi gerekenler hep eksik olmamasi gerekenler tamamen gercek.bense hangisini gerceklesmesini hangisinin gerceklesmesini istemedigimi bilmedigim iki ruyanin tam ortasindaki araf gezgini...gitmeli belki,belki kalmamali belki boyle anlami belli olmayan kelimelerle avunmali gece vakti yalnizca...

15 Ağustos 2012 02:43

der2819
Aday Memur

arafda olmak zor ama bunları yaşamayanda yok galiba ama bazılarına her konu araf:((

19 Ağustos 2012 01:22

stewart liynn
Kapalı

araf olma

seç bi yeri taraf ol

iyi ya da kötü

ama seç birini

hadi göreyim seni

seçersin

21 Ağustos 2012 01:55

alara07
Memur

araf olmak ,sondan bir önceki yer

21 Ağustos 2012 13:01

"buğu"
Kapalı

Arada kalmanın akım şiddeti yüksektir.Felç kalma olasılığı da.

30 Ağustos 2012 20:42

ankburc
Memur

öldüm,bittim arafta olmaktan...

31 Ağustos 2012 10:47

Tecessus
Kapalı

Tahterevallinin kırılmasıdır..,

31 Ağustos 2012 12:41

_neden_
Müsteşar Yardımcısı

Araf halinin ilk hayalini Alamut'u okurken kurmuştum... Cenneti her şeyiyle tasarlayıp, orayı ziyaretçilerine gezdiren Sabbah bir ayrıntıyı es geçiyor; kalenin üstündeki gözetmen fedaileri. Onların kim olduklarını soranlara kıvrak zekasıyla, dünyada iyi olmalarına rağmen anne babalarına saygısız oldukları için şimdilik yerleri cennet mi, cehennem mi belli olmayan, arada kalmış, bekleşen kişiler olduklarını söylüyor...

Yukarıdaki örnekte olduğu gibi araf halini, genelde sırf metafizik aleme ait bir şey gibi düşünürüz. Oysa dünya da o alemin bir minyatürüdür, biliriz...

Ne kötü!.. İnsanın arafta olması, arafta olduğunu bilmesi, debdebeli bir ruh haline bir ömür hüküm giymesi...

Hayatın olasılıklar içermesi gayet olası. Ya hayatın olasılıklar üzerine kurulması!?.

Kafesteki kuş gibi; orada bir ömür kalınadabilir, sahibinin bir gaflet ya da vicdan halinde özgürlüğe de kanatlanılabilir... Kafesteki şehzade gibi; sultanlığa da gidilebilir, sessiz bir buyruğa da...

Bu yüzden deliliğin sınırında dolaşır arafta olanlar... Deli değillerdir fakat akıllılara da dahil değillerdir...

Büyük gel gitlere açık limanları vardır... Rüzgâr hep denizden eser onlara... Sahil sıcak ve kaygan kumlardan oluşur... Her bastıkları zemin batışları olur. Yeni hamle, bir önceki batışın tekrarı... Sonrası; kendi içinde bu uzun soluklu yürüyüşten bitap düşüş... Ve keskin bir kararla her şeye; tüm yorgunluklara, tükenmez gel gitlere bir son veriş...

31 Ağustos 2012 14:54

askadami0982
Yasaklı

Bırak olmasın mezar taşımız, bir okul bahçesine gömsünler bizi çocuklar koşsun üzerimizde...

Aziz Nesin

28 Eylül 2012 21:30

muhasebe0622
Aday Memur

Bir yarım aklın kuyusunda, öbür yarım aşkın kuytusunda... Cennet ve cehennem arasında... Ucu sırattan geçen bir uçurum kenarında... Ârâfta... Ârâfın da arasında... Ar ve af yarasında mekik dokuyan kendimden utanıyor ve affını bekliyorum. Şaşırdım, kaldım Derviş... Bir yanım düşle büyüyen hayâl gibi büyülü, öbür yanım külle beslenen gerçek gibi ölümlü... Küllerimin son deminde bir Kaknûs diriliği sun bana... Yeşersin yeniden, yanan yüreğim... Yeşersin yeniden, yârân çiçeğim... Suyum sende, sende en kutlu umudum... Çöllerde yol gösteren bir Hüdhüd?ün de mi yok Derviş?..

Toplam 9 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?