Editörler :
16 Ağustos 2012 20:51   


Yasaklı
güzel ile çirkinin,gurur ile hevesin savaşı

bu konu başlığımda güzel/güzellik ile çirkin/çirkinliğin doğasını hevesini ve savaşını tartışmaya açmak istiyorum.

ilk olarak güzel ile çirkinin hangi noktada bir arada hangi noktada ayrıştığını belirlememiz gerekiyor.güzelin güzelliğin doğasını, çirkine çirkinliğe acıma,çirkin çirkinliğin doğasını güzele haset duyma olarak düşünüyorum.güzel her zaman doğaldır tutkuyu uyarır ötekinde şaşkınlık yaratır.

güzelliğin kendine özgü bir hazzı bir doyumu var mı? yada çirkinliğin acı üretmesi,rahatsız etmesi yada kendini küçük görmesi kaçınılmaz mı?haz güzelliğe, acı çirkinliğemi eşlik eder ?

selamlar

16 Ağustos 2012 21:36

Prometheus III
Yasaklı

evet

16 Ağustos 2012 21:42

hallac06
Yasaklı

mesaj sayınımı dolduruyorsun:PP

16 Ağustos 2012 23:06

esen1402
Şube Müdürü

güzel olmuş..

güzellik göreceli bir kavram..güzelliğinden çrkinliğinden ortak paydası zor olur ama içinin güzelliği dışına vurmuş insanlar vardır..konuşurken yüzüne eğil ağzından çıkan kelimelere bakarsın..

17 Ağustos 2012 10:31

VANTALİA
Aday Memur

güzellik gurur verici olsada genelde gurursuzluğa iter insanı aşırı öz güven doyumsuzluğu getirir bereberinde oda gurursuzlugu...çirkinlik hevestir hasetliktir kendine has ayrı bir güvendir....ama ikisininde ele tutulur tarafı yok konu sadece güzel veya çirkinlik ise sonuç her ikisi içinde hüsran...bu ayrımı bütünlülük çerçevesinde yapmak gerek...

Toplam 4 mesaj
 
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?