Editörler :
22 Ağustos 2012 23:20   

Kapalı
halsizlik ve vitaminler

dolasmadıgım doktor kullanmadıgım depresan kalmadı

vitamın haplarıda işe yaramadı bi benmiyim bu halsizliği çeken

zaten doktorun direk yonlendırdıgı yer psikiytri artık sıkıldım psikiyatriden yokmu cozum buna bilen

23 Ağustos 2012 12:30

GEZELİM GÖRELİM
Memur

geçmiş olsun kuru üzüm ye..

23 Ağustos 2012 22:26

mehmet_166
Kapalı

tesekekur ederım yalnız envaı cesıt ıksır denedım dıyebılırım

en son doktor arkadasım pharmaton dedı o da sadece odaklanmaya yardımcı oldu

11 Aralık 2012 02:19

suleyman4242
Yasaklı

HACAMAT FAYDALARI

1.METOBOLİZMAYI DÜZENLEYEREK (HIZLANDIRARAK) BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR. HACAMAT YAPTIRANLAR DAHA AZ HASTALIKLARA YAKALANIR, DAHA SAĞLIKLI VE DAHA DİNÇ GÖRÜNÜME SAHİP OLURLAR.

2.VÜCÜDA CANLILIK VE ENERJİ VERDİĞİNDEN DOLAYI CİLT VE VÜCUD DAHA GENÇ GÖRÜNÜR.

3. HACAMAT YAPTIRANLARIN BİO ELEKRİK ENERJİ Sİ VE AURASI YOĞUNDUR. BUDA DAHA FAZLA ENERJİ, DAHA AZ UYKU VE DAHA DİNÇ YAŞAM DEMEKTİR.

4. AKCİĞER TARAFINDAN YETERİNCE TEMİZLENEMEYEN KAN ZAMANLA DAHA KOYU HAL ALIR, KILCAL DAMARLARI TIKAMAYA NEDEN OLUR. HACAMATLA BU TOKSİK MADDELER ARINDIRLARAK ORGANLAR DAHA DÜZENLİ ÇALIŞMAYA BAŞLAR.

5. MİGREN, BEL FITIĞI, EKLEM VE ROMATİZMA AĞRILARI İÇİN BİR ÇOK İLAÇTAN DAHA TESİRLİ OLUP İLAÇLAR GİBİ HİÇ BİR YAN ETKİSİDE YOKTUR.

6. HACAMAT YAPTIRANLARIN ANALİTİK DÜŞÜNME YETENEKLERİ ARTAR, HIZLI VE DOĞRU KARAR ALMA YETENEKLERİ GELİŞİR.

7. SAĞ VE SOL BEYİN LOBLARI DAHA ETKİN VE DENGELİ KULLANILMAYA BAŞLANIR. 8. ÇOCUKLARDA VE GENÇLERDE HACAMAT DAHA DENGELİ BİR ERGENLİK, GEÇİRMELERİNE YARDIMCI OLUR.

9. LENFATİK (MİKROPLARLAR SAVAŞAN LENF SİSTEMİ) Nİ HAREKETE GEÇİRİR.

10. HACAMAT YAPTIRAN KİŞİLER ZAMANLA İÇ DÜNYALARINDA KENDİLERİ VE YARADANLA BARIŞIK, ÇEVRESİ SOSYAL, ARKADAŞLARI TARAFINDAN ARANAN BİRİSİ HALİNE GELİR. BUNUN NEDENİ KAYGI VE ENDİŞELERDEN ARINMIŞ HERKES ÇEVRESİNE ENERJİ VE HUZUR YAYAR. POZİTİF ENERJİ DE DENİLEN DENGELİ, SUKUNET HALİ OLUR.

11. DİŞ ETİ ÇÜRÜMELERİ, DİŞ ÇÜRÜMESİ, AĞIZ KOKUSU VE DİŞ ETİ HASTALIKLARI DÜZENLİ HACAMAT YAPTIRANLARDA OLMAZ!

BİR HADİS-İ ŞERİFDE PEYGAMBER EFENDİMİZ(S.A.V) BUYURUYORKİ; ‘SİZİN TEDAVİ OLMAK İÇİN BAŞVURACAĞINIZ EN İYİ ÇARE SÜLÜK VE HACAMATTIR’ (HADİS-İ ŞERİF) (NESEİ)

HACAMAT(kupa) TEDAVİSİ YAPILIR

Süleyman ÖZDEMİR

0532 726 38 82

e-posta suleyman.ozdemir42@hotmail.com

ANKARA , TIBBI , STERİL , SÜLÜK , SÜLÜK , TEDAVİ , SÜLÜKÇÜ , SÜLEYMAN

Hadis No: 4004; Resulullah (sav) buyurdular ki: "Haccam ne iyi kuldur; (fazla) kanı giderir, beli hafifletir, gözü parlatır." İbnu Abbas der ki: "Resulullah (sav) Mi'rac gecesinde, meleklerden mürekkep bir cemaate her uğrayışında; "Hacamat olmaya devam et! Ümmetine de hacamat olmalarını emret!" derlerdi."
Lisanu’l-Arap’ta da (“ALK” maddesi).”Amir / Şabî’den yapılan Rivayete göre, Hz. Peygamber (a.s.m) şöyle buyurmuştur: “İlaçların en güzeli, sülük ve hacamattır.” demiştir.

08 Mayıs 2013 14:20

yeniçeri32
Aday Memur

b 12 ye baktır kardeş. aynı sıkıntılar bende de vardı b 12 ye baktırdım. resmen akü bitmiş

08 Mayıs 2013 14:53

nerd
Yasaklı

vitaminler halsiz vücudu tamamen canlandırmaz. zaman zaman canlılık verirler(bana yıllarca öyle oldu). karbonhidrat(ekmek, hamur işleri) yerine hayvansal proteinle(et, tavuk, sakatat, balık) beslenin. şeker ve şekerli üründe yemeyin. hem halsizliğiniz yok olur hem de daha az uykuyla yetinirsiniz(bkz. ekşi sözlükte protein ağırlıklı taş devri diyeti yapanların entryleri ).

bir de uykunuzu tam alın. bence güneş battığında fazla beklenmeden yatılmalı. suni ışık melatonin(uyku veren hormon) salgısını negatif etiler, kansere yol açabilir. bu yüzden mesela görme özürlüler kanser olmaz.

13 Kasım 2020 12:33

farkeyledim2
Aday Memur

kardeşim eğer halsizliğinize ara sıra ayak parmak aralarında yanmada eşlik ediyorsa bunun 1000 de 990 sebebi yağlı beslenme hayvansal et, tereyağı, kızartma, trans yağlı yiyecekleri keserseniz 1 haftaya eski dinç halinize gelirsiniz.

Biraz yemeklerinizi çorba yağsız salata haşlanmış yumurta yiyerek. örneğin Yemekte kuru pilav varsa sadece kuru fasulye ekmek yağsız salata ile karnınızı doyurun pilavda yağda pişirildiği için 2. yağlı bir yemeği yemeyin

bunlara dikkat ederek kandaki yağ miktarını düşürün.

Bu konuda bu yazıya güvenin ve kolestrolünüzü ölçtürün normal sevinen üzerindeyse başka hiç bir neden aramayın.

15 Kasım 2020 17:47

Gydm
Daire Başkanı
Kaliteli bir yaşam ve dinç olmak için en önemli etken uyku gece 11 ile sabah 6 kesinlikle uyuyor olmalısınız. D vitamini ve B12 vitaminleri eksikliği kesinlikle bunalıma mutlusuzluğa ve hareketsizliğe sebeb oluyor. Bu 2 vitamini değerlerine baktırınız ve hap ilaç yerine doğal vitaminler ile eksikliği tamamlayınız. Diğer bir konu ise SPOR kesinlikle spor yapınız koşu yapınız. Spor ruhen ve fiziken insanı dinlendiriyor ve mutluluk sağlıyor . Diğer bir konu geziniz hareketsiz bir şekilde evde kapanmayız geziniz.
18 Kasım 2020 23:05

mehtapvural78
Aday Memur

D ve B12 vitaminleri önemli. Mümkün mertebe vitamin haplarından ziyade vitaminleri doğlar yollardan almaya bakın. Uykusuz kalmayın. Sıkı bir diyete başlayın, yüksek karbonhidratlı gıdalardan (ekmek, makarna, pilav) ve şekerden uzak durun, hatta şekeri sıfırlayın. Tatlı yemetin, çayı bile şekersiz için. Hareketsiz kalmayın, hiçbir şey yapamıyorsanız yürüyüşe çıkın.

19 Kasım 2020 11:27

mikado411
Şef
Herkes doktor olmuş , boşuna tıp okuyorum galiba, öğretmenlik yapmaya devam.
19 Kasım 2020 14:36

Memurkan7831
Aday Memur
Bol bol seks..en iyi ilaç bence..
21 Kasım 2020 14:35

Köyönü
Aday Memur
B12 diyebilirim ama uzun vadeli vitamin takviye tedavisi ile bence
22 Kasım 2020 14:14

sağlık memuru_44
Şef
Bak güzel kardeşim Öncelikle temelde yatan sebebi bulmak lazım. D vitamini B vitamini K vitamini Ferritin Suda ve yağda eriyen depo ve depo olmayan vitamin türevleri e bktir. Sonrsinda kan şekeri özellikle trigliserit kolesterol krciger ve böbrek enzimleri e bir baktır.ayrıca triodler. Bunlara baktırmak önemli. Bu değerlerle diyetisyen odaklı konslu bir Dahiliye ye gorunmelisin. Ve dahi sigara alkol varsa bırakmalısın. Spor şart. Hidrasyonun artması için günlük yeteri kadar su icmelisin. Saygılar
29 Kasım 2020 20:13

ekonomikk.çöküş
Şef

Vitaminleri gıdalardan alın diyen ezberci arkadaşlar,hangi gıdada ne kadar vitamin kaldı acaba bunu hiç sorguladınız mı? Sürekli organik sebze meyve tüketmeye de çoğu kişinin bütçesi yetmez.

O yüzden ara sıra eczanelerden vitamin takviyesi alıp kullanmak en doğrusu bence.

Büyük eczanelerde bulabileceğiniz Amerika'da üretilen Eczacıbaşı Medigard multivitamini herkese öneririm.Medigard multivitamin takviyesinde ihtiyacınız olan birçok vitamin var ve özellikle halsizliğe karşı çok etkili olan Koenzim Q10 vitamini var.

Bu multivitamini senelerdir ara ara kullanıyorum ve her kullandığımda enerjimin arttığını hissediyorum, soğuk algınlığı da yaşamıyorum çünkü bağışıklık sistemimi güçlendiriyor.Medigard multivitamin 30 tablet olanıı eczanelerde 70 liraya satılıyor.En azından bir kere deneyin derim.

Toplam 13 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?