Editörler : asaygincihan27
24 Ağustos 2012 21:32   


Yolluk alabilir miyim?

İl merkezinde ikamet edip ilçe merkezinde çalışıyorum. 22 km. Eş durumundan il merkezine tayin istedim, çıkarsa yolluk alma hakkım var mı?

(Bazı arkadaşlar ev taşınması olmadığı için yolluk almamın etik olmayacağını düşünüyor ancak günde 6TL yol parası verdim 2 yıl boyunca hergün. İlçede ikamet etseydim eşim bu parayı verecekti, değişen yok. Bu yüzden ben bir sorun görmüyorum.)

24 Ağustos 2012 22:26

bezm
Şef

Alamazsınız zaten hocam.Etiğini kütüğüne bakmaz,devlet vermiyor zaten ikamet ettiğiniz bir yere tayin olduğunuz için.Mesela merkezde ikamt edip merkezde çalışıyor olsaydınız ve ilçeye tayin olsaydınız o zaman verilirdi.İkametiniz değişsin,değişmesin farketmezdi.

24 Ağustos 2012 22:37

snhnx
Memur

hocam yolluk işlemleri nasıl yapılıyor bilginiz var mı?benim ikametim okulumun olduğuyerdeydi ama nikah işlemleri için memleketime aldırdım sıkıntı olur mu?

24 Ağustos 2012 22:42

snhnx
Memur

bu konu ile ilgili bilgisi olan yok mu arkadaşlar?

24 Ağustos 2012 23:05

Salçalı Makarna
Daire Başkanı

Tabi ki alabilirsin hocam!

3-4 tane domates 250 gr peynir salatalık ekmek falan bir şeyler koyun yolda yersiniz:)

Bir konuda hakkınız varsa bunu kullanmak en doğal hakkınız. Aşağıda bir link vereceğim orayı incelerseniz cevabınıza ulaşabilirsiniz. Bir yerden bir şey istenildiğinde tek cevapla yetinmeyip belge ile gitmek veya belgeye göre cevap vermek gerekli. Bu anlamda yönetmelik ve benzeri kuralları iyi bilmek araştırmak lazım.Öğretmenler olarak bu konuda zayıfız. Esela ilköğretim kurumlar yönetmeliği diye bir şey var ve çokta uzun bir şey değil. Kimse açıp okumaz. Bir şey söylediğinde de tecrübeli öğretmen edasıyla bilmiş hvasına girerler. Mesela ilköğretimde yazılı notundan düşük derse katılım notu veremezsiniz derler ancak kaldırılmış bir maddedir gibi.

http://forum.memurlar.net/konu/479942/?page=1

30 Ağustos 2012 10:18

bezm
Şef

ben il merkezinde otururken içeye tayinmim çıktı.O zamanın parası ile 450 lira vediler 10 km mesafeye. Geçen yıl başka bir ilde ilçede çalışıp ilde ikamet ederken tayinim il merkezine çıktı,zaten ikamet ettiğim yere tayinim çıktı diye vermediler.

30 Ağustos 2012 11:13

ocean-pulsar
Şef

alırsınız hocam yasal hakkınız. ikamet işini de bu akepeci idareciler uydurdu, kendileri herbir haltı yer, yakınlarını bakanlıkta görevlendirir, istediği adamı şube müdürü yapar, devletin arabasıyla yemeğe gider, milletvekilinin bir telefonuyla el pençe durup dedğini yapar ama öğretmene gelince ahlak timsali olup "hocam evinizi taşıdınız mı???????? olur mu öyle şey!!!!!!!!!! yolluk almanız mümkün değil!!!!!!!!!!hak etmiyosunuz!!!!!!!!diyerek seni azarlar.

siz önce bi kendinize bakın!!!!!!!!!!! yediniz bitirdiniz memleketi, milli eğitimin içine ettiniz!!!!!!binlerce öğretmeni mağdur ettiniz!!!!sonrada ahlak timsali oldunuz başımıza.

Toplam 6 mesaj
 
ANKET
Kot markası olarak en beğendiğiniz marka hangisi?