Editörler : Cüneyt Barışoglu
25 Ağustos 2012 22:14   


Boyun düzleşmesi-Omuz ağrısı-Sırt ağrısı problemi..

Eşimde bir yıldır bu problemler var.Hergün hergece yaşanan sorun bu.Fizik tedaviyöntemleri işe yaramıyor. Böyle bir problem yaşayan önerisi olan arkadaş varmı doktorlar işe nediyor. filmlere ve röntgen emarlara bakan 3 doktor 3 farklı olay söylüyor.

28 Ağustos 2012 10:53

Un1qU3
Genel Müdür

hocam nerde yaşıyorsnz bilmiyorum ama boyun düzleşmesi zaman alan bir problem.buna baglı olarak omuz agrısı ve sırt agrıları yaşaması normal.hatta baş dönmesi,bilinc kaybı hissi,ilerki durumlarda anksiyete bozukluguna kadar yol acabilir.çözümü omuz bölgesinde bulunan kasların tekrar kuvvetlendirilmesidir.bilgisayar başında uzun süre kalmamak veya hicbi zaman aynı pozisyonda uzun süre kalmamak gerekir.tv izlerken bile 10-15 dk arayla boynu saga sola cevirmek gerekir.en iyi çözüm bol bol yüzme ile olur.tekrar geri düzelir kol ve omuz kasları güclenince.

29 Ağustos 2012 23:53

mesirim61
Şube Müdürü

Teşekkürler hocam.MANİSA dayaşıyorum.Daha bugün beyin emarı çektirdik sonuç haftaya dediler.Sizin yazdığınız belirtileri aynen yaşıyoruz. Tam olarak bi tanı konmadı rahatsızlığımıza, biz sizin tavsiyenizdeki gibi spora başladık elimizde bi dosya dolusu film vs evrak doldu.Tüm sonuçları alıp 10-15 gün içerisinde nöroloji sinir cerrahisi alanında bi doktora daha tekrar başvuracaz artık.Manisa izmir bölgesinde bu konuda tecrübeli bir doktor arıycaz bakalım.

31 Ağustos 2012 20:24

post_aci
Aday Memur

fibromiyalji diye bir rahatsızlık var. doktor doktor dolasıp somut birsey bulamıyorsanız aklınızın bir kenarında bulunsun

01 Eylül 2012 10:31

Hakim13
Aday Memur

Boyun düzleşmesi, bel fıtığı, çıkıklar ve menisküste Dr. Salih Eken'e başvurabilirsiniz. eşimde boyun düzleşmesi var. 4 seanslık bir tarpi uyguladı. bazı haraketer verdi. Eşim şimdi daha iyi.

http://www.doktorsaliheken.com/hakkimda

01 Eylül 2012 11:56

sheara7
Şube Müdürü

ben de de boyun düzleşmesi var. tek çare spor yapmak. başka bir şey iyi gelmiyor. aynı pozisyonda duramıyorum hep yorgun uyanıyorum sürekli kremler ağrı kesiciler kullanıyorum hep huzursuzum çevreme de yansıtıyorum. allah kimseye vermesin böyle dert. hepimize geçmiş olsun.

01 Eylül 2012 14:08

yakup_ak
Şef

bende bu hastalıktan ve boyun daralması hastalığından muzdaripim..çok zor bir hastalık gerçekten..bol bol egzersiz dedi doktor bana

01 Eylül 2012 15:17

ihtimall
Aday Memur

tam iki sene sırt ağrisi çektim eğilemezdim bırakın rahatça oturamazdım bile inanin ne krem kullandim ne dr gittim sadece kollarimi çaliştiran hareketleri yaptim oda arada sirada sonra kendiliğinden geçti şimdi çok rahatım hareketsizlikten ve stresten kaynaklandiğini düşünüyorum dr farkli şeyler söylüyorsa stresten olabilir

01 Eylül 2012 15:37

hayat80
Şube Müdürü

Bu tür rahatsızlıklarda MR ve BT de bir sorun gözükmüyorsa

kesinlikle ve kesinlikle diyorum ki moralinizi yüksek tutun ve doğal beslenin ben 3 yıl süründüm en son fibromiyalji dendi.

2 yıldır hiçbir sorun yaşamıyorum hamdolsun ve bu gerçekten psikolojiyle ilgili

01 Eylül 2012 17:30

(((1_üye)))
Kapalı

Ders çalışmaktan boyun düzleşmesi ile karşı karşıya kaldım ilaçlar işe yaramaz. Fizik tedavi doktoru bana hareket verdi. Bir süre sonra ağrılarımdan kurtuldum ve de yüksek bir masada oturarak ders çalışmaya başlamıştım. Hareketi tarif etmeye çalışayım resim olsaydı tabi daha iyi olurdu:

Öncelikle dik bir vaziyette oturup karşıya bakın başınız dik olsun. Avuç içini alnınıza koyun. Avcunuzla başınızı geriye ittirmeye çalışırken başınızla da elinize doğru güç uygulayın yani baş hiçbiryere hareket etmeyecek. Boyundaki kasların kasıldığını hissedeceksiniz bu hareketi bikaç saniye yaparak öylece durun bırakın. 4-5 kere tekrarlayın. En etkili güçlendirme hareketi budur. En önemlisidir.

Sağ elinizi sağ yanağınıza koyup yanağınızı ittirin başınızı da aynı anda sağa çevirmeye çalışın bikaç saniye böye durup bırakın.

Sağ elinizi sağ şakağınıza koyup ittirin aynı anda başınızı sağa eğmeye çalışın bikaç saniye yapıp bırakın. bunları da bikaç kere tekrarlayın.

Aynı şekilde sol taraflar için de geçerlidir.

Bu hareketleri günde 4-5 kere yapmanız da fayda var. Ben yaklaşık 2haftada yararınız gördüm boyun ağrılarım gitti. Doktor 1ayda faydasını görebileceğimi söylemişti.

Bunları herkesin yapması gerekiyor. Yaşlılıkta rahat etmek için.

Umarım bir faydam dokunmuştur.

01 Eylül 2012 17:59

' ÇOTANAK '
Başbakan Müsteşarı

Baş,boyun egzersizleri.

01 Eylül 2012 19:42

senyoksan
Şube Müdürü

.

01 Eylül 2012 21:05

(((1_üye)))
Kapalı

1. resmi anlatmaya çalışmıştım :) en çok o hareketin yapılması gerekiyor

02 Eylül 2012 01:49

ibizammm
Müsteşar Yardımcısı

boyun kaslarını güçlendirme egzersiz onerısı çok onemlı ve faydalı

tesekkurler arkadasa.. ben bu hareketlerı 1 yıl once kendı kendıme kesfederek yapmıstım ve o zamnkı agrılarım geçmişti. unutmayın bence bu hastalıgın sebebı egzersız spor yapmamamız ve daha da onemlısı pc basında sabıt bbır sekılde aynı pozısyonda kalma. sehır hayatı stresı de buna eklenıyor. açık alan ortamlarında duramıyoruz sehırde ve sureklı ev-iş

gelecegın en onemlı rahatsızlıklarından.

02 Eylül 2012 15:03

kudretsolmaz
Kapalı

boyun düzleşmesi ve kireçlemesi bende de vardı. 4 yıl önce bir kışım ddoktorda geçti fizik tedavi önerdi çalıştığım için o da olmadı iğnelerle kremlerle idare ettim. Şimdi atlattım sebebi; saçımı kısacık kestirdim 3 sene öyle gezdim. Uzun saçı sevmiyor boyun,

sonrasında ise sabah ve akşam düzenli olarak hiç ama hiç aksatmadan boyun egzersizlerimi yaptım ve doktorum yastığını değiştir dedi, istikbalden viskolex yasstık almamı söyledi yastığımı değiştirdim ilk günler yastık kalın geldi ama alıştım sonrasında.Şimdi çok şükür iyiyim ama dikkat etmek gerekiyor yinede sıfır kilometre değil artık :)

02 Eylül 2012 16:31

utkusal34
Memur

Geçenlerde doktora gittim boyun fıtığı başlangıcı dedi.Hep aynı pozisyonda durmaktan olmuş.Sorunun temelini biliyorum.KPSS denen yerebatasıca sınav.Yıllardır sınava hazırlanmaktan boyun fıtığı olduk gözler zaten nanay.

02 Eylül 2012 17:16

2006sosyalmezunu
Şube Müdürü

bu hastalığı sen bana sor.yaşam kalitem düştü :(((

02 Eylül 2012 21:38

beach
Aday Memur

başlığı görünce ben de yazamadan geçemedim. 3 sene önce bende de boyun düzleşmesi çıktı. 1 aya yakın fizik tedavi gördüm fakat fizik tedavi bittikten sonra verilen hareketleri yapmayınca tekrar ağrımaya başladı. egzersizler çok önemli. bir de uzun saçlı bayanlarda saçı kesinlikle ıslak bırakmayacak. ben yaz kış kurutma makinesiyle kuruturum. ortopedik yastıklar var faydasını görenler var ama ben hiç rahat edemedim onlarla. onun dışında sabit durmamak gerekiyor. boynu arada hareket ettirmek gerektiriyor. sabahları bende de ağrılara neden oluyor fakat uyanınca biraz egzersiz yapınca güne daha dinç başlıyorum. aslında toplum olarak tembeliz sporu bir yaşam şekli haline dönüşterebilsek bunlar başımıza gelmez. malesef yapmıyoruz işte :( umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

03 Eylül 2012 00:57

(((1_üye)))
Kapalı

bir yolu daha var. annemin bel fıtığı var dayanılmaz ağrıları oluyor fizik tedavi verildi seanslar bitince bacağa vurdu daha beter oldu yürüyemedi. bir tanıdık vasıtasıyla özel bir yere gittik fizik tedavi doktoru "kuru iğne tedavisi" denen birşey uyguladı 6 seans gibi. yürümeye başladı ağrıları gitti ama kesin bir çözüm değilmiş ara ara gidip tekrar kontrol gerekiyor.

03 Eylül 2012 11:13

' ÇOTANAK '
Başbakan Müsteşarı

bel fıtığı için kaplıcaları da iyi gelir diyorlar, bu konuda tecrübesi olan var mı ?

03 Eylül 2012 19:56

gobekligeneral
Şef

benim de yıllardır kürek kemiğimin dibinde özellikle terlediğimde ya da soğuk havalarda parmak başı büyüklüğünde bir ağrı olyor.Sanki orası oyuluyor.Ne ilaçlar kremler iğneler kullandım geçmedi.Başına böyle bir şey gelen oldu mu?

Toplam 59 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;