Editörler :
«12131415161718192021222324
22 Aralık 2018 01:34

Smyrna.
Kapalı

Evliliklerin çoğu yirmili yaşlarda gerçekleşiyor, daha kendini tanımadan ne istediğini bilmeden, arkadaşına bile nasıl davranacağını bimeyen, annesine babasına karşı vs olgun davranmayı bilmeden evlilik kararı alıyor. Bununda çeşitli baskıları ve sebepleri var elbette ama gözlemim 30 yaşına kadar genelde insanlar gerçekten ne istediklerini kendileri de tam bilmiyor. Herşey öyle veya böyle geçse bile çocuklar acısından durum oldukça zor, ayrılan ailelerin çocuklarında çoğunda sonradan sıkıntılar oluyor haklı olarak..

11 Ocak 2019 23:17

enerji01
Memur

her yaşadığımız şey bizlerin sınavıdır ALLAH ı unutup mutlu olanı gördün mü yaradılanı severiz yaradandan ötürü kim bu dünyada rahat ve huzur arar ise yuvasında arasın. eşinde kusur arayan kendine baksın ben mükemmelmiyim diye. hala içindeki çocuğu terk etmemiş olan bedenlerin ben sıkıldım deme lüksü yoktur. geldik dostlar gidiyoruz nereye ahirete.. o yüzden yanınızdakilerin kıymetini bilin ve rabbinize şükredin. gerçek mutluluk ilkel benliğinizi bırakınca gelecektir zaten yanınıza şu üçgünlük dünyada kırmadan dökmeden incitmeden bir hoş seda ile gerçek hayata ulaşmak tüm müminlerin hedefi olması gerekir. sevgiyle kalın mutlu kalın....

20 Ocak 2019 23:29

volkan38
Şef
Boşananlar adamdır, adam. Erkeğide kadını da...
ostresund42, 11 ay önce - Alıntıya git

saçmalama toplumun çoğunluğu hala sağlam evlilik yapıyor boşanmayı bu kadar övme güzeş

seymiş gibi yazma

22 Ocak 2019 12:08

Çılgın bediş25
Kapalı

Bak şimdi;

Bir

Buradaki herkes gerçek,fake hesap olabilir ama fake dediklerimizde aslında içindeki insanı burada yaşıyorlar...Yani aslında fake olan reeldeki yaşamımız...

İki

Yanlış almışssın yazdıklarımı..

Kendi tabirinle "iyi bir baba" olan eşinle ilişkini burada tartışmaya açman ne kadar sağlıklı?Onu sorgula önce...Burası genelde ununu eleyip ,eleğini asıp gelenlerin uğrak yer..Bir daha düşün...Ki sorunun bu ülkede kadın olan herkesin yaşadığı bir sorun,hatta sen şanslısın,en azından iyi bir baba diyorsun...Ya iyi bir baba da olmasaydı...?

Üç

Boşanmak yeni bir dünya kurmak kişisel gelişim uzmanlarının dediği kadar parlak bir olay değil...Kadınsan,düne kadar abi,amca,dediğin insanların sana bakışlarının değiştiğini farkedeceksin önce...En çok seni o yaralayacak....Erkeksen,çok istediğin bir zamanda çocuklarını öpüp koklayamayacaksın sözgelimi...

Yani anlatıldığı gibi olmuyor hiç bir şey..Yaşa ve gör demeyeceğim sana,umarım yaşamazsın ve görmezsin..

Dört

Sitenin IQ ölçeri yok...Tamam ben küçük kafalıyım amcam...(ha ben kendimden küçükler e öyle hitab ederim...Dayında olabilirim,ama teyzen olamam...)

Son;

Bir daha demiyorum,çok çok ama çok daha düşün...Ki annesin ve bütün anneler çocularını babalarından daha çok sever...

narodnick, 1 yıl önce - Alıntıya git

erkek oldugun yazdıgın mesajdan o kadar bellıkı kadın dıyo bana ıyı bır es degıl ee yanı ıyı bı baba dıye buna sukur mu desın kadın dayak yese de heralde bak bırsuru kısıyı kocası olduruyo sukur et dıyeceksın . amca abı dedıklerının bakısı degıecek demıssın sen kendın bu zıhnıyetı bırak toplum da duzelır o bakıslar da degısmez .

23 Ocak 2019 13:43

narodnick
Müsteşar Yardımcısı

erkek oldugun yazdıgın mesajdan o kadar bellıkı kadın dıyo bana ıyı bır es degıl ee yanı ıyı bı baba dıye buna sukur mu desın kadın dayak yese de heralde bak bırsuru kısıyı kocası olduruyo sukur et dıyeceksın . amca abı dedıklerının bakısı degıecek demıssın sen kendın bu zıhnıyetı bırak toplum da duzelır o bakıslar da degısmez .

Çılgın bediş25, 9 ay önce - Alıntıya git

Çıkarımlarınız ilginç,iki adım sonrası ne düşünüceğimi bile görmüşsünüz..

Dahası erkek olduğumu bile anlamışsınız...

Fesupanallah...

Neyse

Polemik amacım yok...

Tamam haklısınız...

Ben bi koşu gidip,zihniyetimi düzelip geleyim...

23 Ocak 2019 23:10

Melsag
Aday Memur
bosanmak istemiyorum ama esim coktan acmis davayi. evladim var ne yapacagimi bilmiyorum bana onca yaptigi seye ragmen hala onu seviyorum. sanirim ben hastayim
11 Şubat 2019 01:03

Nurefsannn
Aday Memur
bosanmak istemiyorum ama esim coktan acmis davayi. evladim var ne yapacagimi bilmiyorum bana onca yaptigi seye ragmen hala onu seviyorum. sanirim ben hastayim
Melsag, 9 ay önce - Alıntıya git

Boşanmak çok zor kardeşim.. Allah sabır versın. Bırde cocukta varmış. Ve hala seviyorsunuz.. Bence vazgeçmeyin sevmekten. Eşinizi bırakmayın.. Ben de cok sevdim ve hala çok seviyorum. Unutamadım kaç yıldır.... Boşandık ama hala aklım onda.. Onsuz o kdar cok zor ne fes alıyorum ki. Ne yapsam da acaba bir gün gelir mi die yollarını gözlüyorum... Onun için pişman olursunuz severken boşanmayı düşünmeyin derim..

11 Mart 2019 00:42

ahmetloca
Günümüzde çok sıradan bir durum haline gelmiş
01 Nisan 2019 13:58

bulentvet
Aday Memur

16 yıldır evliyiz.Öncesi dahil olmak üzere ne elime başka bir kadın eli, ne de nefesime başka bir kadın nefesi değdi.Elimi bir kez bile kaldırmadım, akşamları gezmem tozmam,belki bir kaç sefer bir kaç saat.

Alkolün kokusunu bilmem, gazozuna dahi tavla oynamışlığım yok.

İki yavrumuz var;Bakmaya kıyamam,öyle akıllı ve güzeller.Can parem boşanmak istiyor.Kararlılığından bir dirhem dahi geri adım atmadı uzun süredir.Kabahat bende.Onların geleceğini daha iyi nasıl inşa ederim diyerek daha çok çalıştım.Akşamları da nasıl daha güçlü bir geleceğimiz olabilir diye düşünceli, suskun ve içine kapanık bir ruh halini yaşadım ve yaşattım.Yaşattığım tufanın acı tablosunu gün ağarınca farkettim;40 yaşından sonra.

Ben annemden bile 2 kere suistemem,öyle gururluyumdur. Ama köpekler gibi sevdiğim karım ellerimi bırakmasın diye kayın valideme, baldızıma, en yakın arkadaşlarına sürüngenler gibi sürüne sürüne yalvardım. Farklı farklı şehirlerde değer verdiği kim varsa aradım, buldum... Ne olur yardım edin,ruhum bedenimden sessiz sessiz çıkıyor, bir şeyler yapın diye...

İcat edilmemiş umutlar yeşerttim zihnimde aylarca. Yeşerttim ama cansuyu sadece onun ellerindeydi.Dökmedi.Her umut için Bir kaç gün o tutundum hayata. Hepsi hüsranla sonuçlandı.

O kadar çok dua ettim ki Allah'a. Bir gün işyerime gelen bir müşterime hoşgeldin Allah'ım sözleri dökülüvermiş ağzımdan. Annemde kalıyorum şimdi, gündüzler akşam olmasın istiyorum. Annem dahi olsa akşamları ayaklarım götürmüyor beni o eve. Dört dönüyorum evin etrafında geceleri. İstemsizce ağlıyorum dakikalarca, sonra belli olmasın diye gözlerimin yorgunluğu biraz daha dolaşıyorum sessiz sokaklarda.'Anne lan bu' kaçar mı gözünden bir şey...

Tanımadığım birisi yanıma yaklaştığında ya avukat sanıyorum, ya da kurye; boşanma davası evraklarını getirecek. Güçlü biriyim diye bilirdim. Ciğerlerim soldu ciğerlerim. Kim demiş erkekler için kolay diye. Şunu biliyorum sadece;o bensizliğe sevdalanmış ben ona. Hayatımın hakimin kararından sonraki kısmını düşünemiyorum. Şu an bunları yazarken bile bir şey olacak da mutlaka karım bana dönecek diye inanıyorum.Ama dönmeyecek biliyorum kadınım.Onu anam kadar sevdim.

01 Nisan 2019 14:07

bulentvet
Aday Memur

++++

Artık son günlerim onun için ne yapabilirim diye düşünmekle geçiyor.

Hayatımda hiç isyankar olmadım.Ama düğümlenen bir boğazdan ibaret vücudum.Bir tek ölüm dindirebilir acılarımı herhalde diye düşünmeden edemiyorum açıkcası.Ama bunu göze alamam; 'ya suçluluk duyar da üzülürse kara gözlüm' diye endişe ediyorum.

Ciğerlerim soldu ciğerlerim de;'bitti diyor, sevmiyorum, saygı duymuyorum sana, bu evliliği bitirmekte kararlıyım.' demekten bir saniye ile imtina etmiyor.

Sevdiğim için sevdiğimden vazgeçmek zorundayım şimdi. Çünkü biliyorum ki; içinde Sahra Çölü'nü bile kana kana doyuracak büyüklükteki bulutları taşıyan gözlerimin içine bakamıyor artık, hissediyorum çünkü; ızdırap veriyor ona... İyi olacaksa, o öyle istiyorsa, buna gerçekten ihtiyacı varsa, tükenmişliğini bu giderecekse eğer hüznümü gömeceğim ateş doldurduğu göğsüme...

Üzmeyin lan karınızı,kocanızı...Suçsuz olanınız bile ayaklarına kapansın diğerinin durup durup...

01 Nisan 2019 14:08

bulentvet
Aday Memur

++++

Artık son günlerim onun için ne yapabilirim diye düşünmekle geçiyor.

Hayatımda hiç isyankar olmadım.Ama düğümlenen bir boğazdan ibaret vücudum.Bir tek ölüm dindirebilir acılarımı herhalde diye düşünmeden edemiyorum açıkcası.Ama bunu göze alamam; 'ya suçluluk duyar da üzülürse kara gözlüm' diye endişe ediyorum.

Ciğerlerim soldu ciğerlerim de;'bitti diyor, sevmiyorum, saygı duymuyorum sana, bu evliliği bitirmekte kararlıyım.' demekten bir saniye ile imtina etmiyor.

Sevdiğim için sevdiğimden vazgeçmek zorundayım şimdi. Çünkü biliyorum ki; içinde Sahra Çölü'nü bile kana kana doyuracak büyüklükteki bulutları taşıyan gözlerimin içine bakamıyor artık, hissediyorum çünkü; ızdırap veriyor ona... İyi olacaksa, o öyle istiyorsa, buna gerçekten ihtiyacı varsa, tükenmişliğini bu giderecekse eğer hüznümü gömeceğim ateş doldurduğu göğsüme...

Üzmeyin lan karınızı,kocanızı...Suçsuz olanınız bile ayaklarına kapansın diğerinin durup durup...

01 Nisan 2019 18:04

_neden_
Müsteşar Yardımcısı

Buraya yazdıklarınızı karınızla paylaştınız mı diye sormama gerek yok sanırım... Çünkü demişsiniz ki ??Akşamları da nasıl daha güçlü bir geleceğimiz olabilir diye düşünceli, suskun ve içine kapanık bir ruh halini yaşadım ve yaşattım.Yaşattığım tufanın acı tablosunu gün ağarınca farkettim??

??Slogan cümleleri sevmem?? sloganını sevmem ama; kadınların duyarak, erkeklerin görerek sevdiği gerçeğini de tartışmam!..

Seven insan sevgisini satırlardan önce bir yüreğe mi sağdırmalı ne dersiniz?..

02 Nisan 2019 11:03

bulentvet
Aday Memur

Buraya yazdıklarınızı karınızla paylaştınız mı diye sormama gerek yok sanırım... Çünkü demişsiniz ki ??Akşamları da nasıl daha güçlü bir geleceğimiz olabilir diye düşünceli, suskun ve içine kapanık bir ruh halini yaşadım ve yaşattım.Yaşattığım tufanın acı tablosunu gün ağarınca farkettim??

??Slogan cümleleri sevmem?? sloganını sevmem ama; kadınların duyarak, erkeklerin görerek sevdiği gerçeğini de tartışmam!..

Seven insan sevgisini satırlardan önce bir yüreğe mi sağdırmalı ne dersiniz?..

_neden_, 7 ay önce - Alıntıya git

Farklı şeyler söylemiyoruz aslında.

Sevgimi,sevdiğimin yüreğine sığdıramadım ve onun hezeyanlarını,pişmanlıklarını döktüm satırlara.

Küçük dokunuşlarla dünyanın en mutlu varlığı haline gelebilecek olan kadınımı,engebeli yollarda koşturarak,bitmek bilmeyen maddi manevi sıkıntılarla mücadele ederek ve bu halimi anlayıp benimle gurur duyacağını-mutlu olacağını sanarak geçirdim.

Zamandan ve emekten tasarruf etmek amacıyla girdiğim sokağın çıkmaz sokak olduğunu bilemedim.Hiç bir kastım yoktu oysa.Tek ümidim, tek umudum bir ceza indirimiydi.Bir şanstı; 'Hadi evine dön.' diye gelmesini beklediğim bir mesajdı...Gelmedi,gelmiyor ve çok korkuyorum ki gelmeyecek...

08 Eylül 2019 11:46

unluckyeagle
Şef

Herşey bir yana arkadaşlar evlenirken karakteriniz ve hayat görüşleriniz birbirine uyuşsun.evlenmeden maddi manevi herşeyi tartın ve de birbirinize saygınız her daim olsun.anlayın birbirinizi zor zamanınızda bunu yapın.ve baştan benim durumum bu.buna göre bir hayat kuralım deyin.beklentilerle evliliğe adım atmayın.gerçek olacağı olsalıklara dayandırılmış şeyler ile yuva kurmayın.

Şu da bir gerçek olacağı varsa iyi de kötü de herşey olur .

16 Eylül 2019 09:12

zorsevda
Daire Başkanı

hata bır kere yapılır ya bosanmayın devam edım ama kesınlıkle 2. ye evlenmeyın..

Toplam 475 mesaj
«12131415161718192021222324

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;