Editörler :
«13141516171819202122232425
23 Aralık 2019 19:46

Bhtr.tt
Kapalı
Her şeyin gelip geçiciliği katlanılabilirliği düşünülünce ilerde evlenince illaki yaşayacağım hadise
05 Ocak 2020 23:54

biruyeadimbileyok
Kapalı

Dunyanin sonu degil

26 Ocak 2020 22:34

Tezekkür
Aday Memur

Boşanmak erdemdir...

evlenmek yahut bekar kalmak gibi...

sorun galiba boşanamamakta yahut evlenememekte yada bekar kalamamakta...bence kağıt üzerinde hayat olmaz.doğru boşanmalar doğru evlilikler kadar mühim. Ne yazık ki cinayetler ve aldatmalar diz boyu çünkü boşanamıyoruz ....insanları evliliklerine zorunlu devamlılıkları ile baskılamak aksi halde dünyevi veya uhrevi felaket senaryosu ile korkutmak büyük günah.Son zamanlarda muhafazakar kesimin bilhassa hanımların ekonomik Özgürlük elde etmesi ;erkeklerin (karaktersiz olanlar)egemenliğine dini kılıf yapmalarını engellemiştir.Son olarak yanlış evlenmenin telafisi doğru boşanmaktır.

18 Mart 2020 23:26

volkan38
Şef

konu açılalaı baya olmuş boşanan arkadaşlar hayat nasıl gidiyo

23 Mayıs 2020 15:38

enngineer87
Aday Memur

boşanıyorsun ve sıfırdan başlıyorsun hayata.erkek de olsa kadın da olsan toplum farklı gözle bakıyor sana artık. Yalnızlık Allah a mahsus elbet yine yüreğine birini açmak isteyecek insan.Boşanmak bir dert boşanmamak ayrı.Onca emek bir anda tuz buz oluvermiş.

Sonra herşeyin hayırlısı, diyorsun.beterin beteri var bu da geçer diyorsun.sonra düşünüyorsun 2 günlük dünya bu da benim nasibimmiş deyip durgunlaşıyorsunı bazısı daha da güzelleştiriyor hayatını.Umarım herkes için hayırlısı olmuştur...

04 Haziran 2020 23:48

pixieofpoe
Kapalı

Boşanmak erdemdir...

evlenmek yahut bekar kalmak gibi...

sorun galiba boşanamamakta yahut evlenememekte yada bekar kalamamakta...bence kağıt üzerinde hayat olmaz.doğru boşanmalar doğru evlilikler kadar mühim. Ne yazık ki cinayetler ve aldatmalar diz boyu çünkü boşanamıyoruz ....insanları evliliklerine zorunlu devamlılıkları ile baskılamak aksi halde dünyevi veya uhrevi felaket senaryosu ile korkutmak büyük günah.Son zamanlarda muhafazakar kesimin bilhassa hanımların ekonomik Özgürlük elde etmesi ;erkeklerin (karaktersiz olanlar)egemenliğine dini kılıf yapmalarını engellemiştir.Son olarak yanlış evlenmenin telafisi doğru boşanmaktır.

Tezekkür, 8 ay önce - Alıntıya git
Kesinlikle katılıyorum çok güzel tespit etmişsiniz.
16 Temmuz 2020 18:20

SenaErdan
Aday Memur

Allah herkese kolaylıklar ve hayırlısını nasip etsin

17 Temmuz 2020 11:16

gÜsSeElL
Kapalı

İnsanlar neden anlaşamaz neyi paylaşamazlar algılamaktan gerçekten zorluk çekiyorum

03 Ağustos 2020 20:13

Kurtkaya66-polis
Memur

İnsanlar neden anlaşamaz neyi paylaşamazlar algılamaktan gerçekten zorluk çekiyorum

gÜsSeElL, 3 ay önce - Alıntıya git
valla ben 10 sene evli kaldim anlasamadik ayr8ldik anlasmali sekilde ama neyi bolusemedik halen de bilmiyorum..biraz erken yasta evlenmenin sonucu sanirim..21 de evlenmistim 22 de baba idim..kader demek daha kolayima geliyor her zman..
07 Ağustos 2020 22:31

Aglayan Kalem
Şef
Evlenenler ayrılmasın, çocuklar ne anneye ne babaya hasret büyümesin. Benim gibi evlenemeyenlerde bir an önce evlenip sonsuz mutluluklar dolu yuvalara kavuşsun. Amin
08 Eylül 2020 18:02

Yolcu33.
Aday Memur

boşanıyorsun ve sıfırdan başlıyorsun hayata.erkek de olsa kadın da olsan toplum farklı gözle bakıyor sana artık. Yalnızlık Allah a mahsus elbet yine yüreğine birini açmak isteyecek insan.Boşanmak bir dert boşanmamak ayrı.Onca emek bir anda tuz buz oluvermiş.

Sonra herşeyin hayırlısı, diyorsun.beterin beteri var bu da geçer diyorsun.sonra düşünüyorsun 2 günlük dünya bu da benim nasibimmiş deyip durgunlaşıyorsunı bazısı daha da güzelleştiriyor hayatını.Umarım herkes için hayırlısı olmuştur...

enngineer87, 4 ay önce - Alıntıya git
Çok doğru tesbit. 10 yılın sonunda ben de bugün boşanma dilekçesini verdim. Sırf kurtulmak ve bir an önce bitsin diye her şeyi ona bıraktım. Ya canıma kıyacaktım ya da boşanacaktım. Ben zoru seçtim. Dediğiniz gibi her şeyin hayırlısı.
26 Eylül 2020 23:50

takla-atma
Şef
Boşanmak nedir,bir dönüm noktasıdır. Bir erkek için alinabilecek en zor karardır,çocuk varsa bir daha o çocuğa baba olduğunu unutmaktir. Boşanmak tüm dertleri unutturacak diye hevesle mahkeme kapisina gitmek iken daha önce kaldığınız evin yanindan gecememektir. Daha önce aşkım, karım,hayatım dediğiniz kadını başka herifle sizin evinize girmesi demektir. Çocuklarınızın yavaş yavaş sizden soğuması, sizi ben ne yaptım duygusunun sarması demektir. Daha iyi bir yuva kurabilirim dusuncesinin hayal kırıklığı ile son bulması demektir. Tum bunları nereden mi biliyorum, tam 2 kez yaşadım. Gencler siz siz olun ufak tefek sorunları dert edinipte boşanmayın
Toplam 492 mesaj
«13141516171819202122232425