Editörler : E.Kayı Han
«34567891011121314»

YAĞMURCA KÖYÜ
Aday Memur
21 Eylül 2012 08:49

arkadaşlar tüm samimiyetimle söylüyrum. bir çok çalışan arkadaşın olduğu gibi ben de haksız yere disiplin cezası aldım. disiplin cezası vermenin amirlerin iki dudağının arasından çıkartılıp daha objektif kıstaslara göre verilmesine ilişkin bir düzenleme getirilmeli ve verilen disiplin cezalarına aradan geçen uzun sürenin de nazara alınarak affedilmesini istiyoruz... arkadaşlar bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı ile hareket etmeyin. o yılan bir gün gelir sizi sokar. o zaman sizin sesinizi kimse duyamaz. ŞAİR İN DEDİĞİ GİBİ SEN YANMASSAN, BEN YANMASSAM, NASIL ÇIKAR KARANLIKLAR AYDINLIĞA...selam ve dua ile....

baymemur63
Memur
21 Eylül 2012 09:03

haksız yere disiplin cezası alan binlerce memur var. eminim ki bunların yüzde doksanbeşi müdürlere yalakacılık etmediğin için verilmiştir.bir an önce disiplin affının çıkması gerekmektedir.

21 Eylül 2012 18:22

Memur Sorunları da sayın başbakana iletilmiş, artık top hükümette

değil mi? Allah'tan ümidimi kesemem ama kulları için... Orası Allah'a kalmış artık. Böyle bir cezayı hak etmediğime yürekten inandığım için "disiplin affı" söylemini bile kullanmak istemiyorum ama aslanı kediye boğdurtuyorlar bunlar.

bagers
Daire Başkanı
21 Eylül 2012 21:45

Haksızlıklar son bulsun diye sonuna kadar disiplin affına destek vermeye devam edeceğiz arkadaşlar....

baymemur63
Memur
22 Eylül 2012 19:18

güncel

baymemur63
Memur
22 Eylül 2012 22:08

memur disiplin affı için burda toplanalım.sendikalara ve milletvekillerine tvit atalım

bagers
Daire Başkanı
23 Eylül 2012 19:46

Meclis açımaya yakın Milletvekillerine mail faks veya diğer iletişim araçları ile ulaşacağız arkadaşlarım..

candan 4
Kapalı
24 Eylül 2012 18:44

...

bagers
Daire Başkanı
24 Eylül 2012 22:40

ekim 1 de açılacak olan TBMM ne gönderilmek üzere yazılacak olan metinlerimizi yavaştan yazalım mı?

bagers
Daire Başkanı
26 Eylül 2012 22:03

yerimizde durmayacağız arkadaşlarım benim.

xaydemirx
Şube Müdürü
29 Eylül 2012 21:38

bizde akıllarına gelirmiyiz hükümetin daha önemli acil işleri var ama disiplin cezalarını verenlerin vicdanları rahatmı acaba abidik gubidik nedenlerle cezalandırmaktan önümüze taş koymaktan acayip zevk alıyolar ilahi adalet herkesi görüyor ya...ne hanlar ne sultanlar geçtide kaç kere doldu boşaldı bu dünya kimseye kalmadı...

bagers
Daire Başkanı
30 Eylül 2012 20:37

Elbette akıllarına gelecegiz bizlerde....El ele vererek ve bu mücadelemizi sürdürerek...

baymemur63
Memur
01 Ekim 2012 10:57

güncel

baymemur63
Memur
01 Ekim 2012 20:24

güncel

hakanbey06
Kapalı
02 Ekim 2012 12:11

Ben bu çabaların af çıkartılması konusunda yetersiz olacağını düşünüyorum..1999 affı çok partili hayatın kamu bürokrasisinde neden olduğu hasarı azaltmak, kendi bürokrat ve memurlarını rahatlatmak düşüncesiyle ortaya çıktığını düşünüyorum..2005 affı ise malım mevcut iktidarın memurlarını rahatlatmak amacı taşıdığı malumdu..Şimdi aradan 7 yıl geçti ama af yok..çünkü bu cezaları alanlar mevcut iktidarın atadığı bürokrat ve amirlerin verdiği cezalar zaten..bir de askeri personelin durumu malum..olası aftan bunlar da yararlanacak dolayısıyla sivil ve polis-asker bürokratları cezalarla sindiren mevcut sistem bu konuda geri neden adım atsın ki? Affı haklı kılacak ancak ve ancak beğenilen ve istenilen personelin elde olmayan sebeplerle ceza alması durumunda söz konusu olur ki bu da anacak ve ancak adli konularda belki mümkün olabilir..Yoksa af bekleyen benim gibilerin faksı konuşması ve konuyu gündeme taşımaya çalışması karınca adımı yada sinek vızıltısı..Öte yandan belki 2014 cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Sayın Başbakanımız Toplumsal mutabakatı sağlama, gerilen ilişkileri düenleme ve devlet bürokrasisinde oluşan kutuplaşmaları ortadan kaldırma bağlamında bu konuya bir açılım getirebilir diye ümit ediyorum..

bagers
Daire Başkanı
02 Ekim 2012 17:03

Belki bazı konularda haklı olabilirsin ama şunu da unutmamak lazım ki Allah nasip etmeyeceği şeyi hayal ettirmez. Bizlerde İnşallah burdan birlik bir şekilde bu yolda amacımıza ulaşacağız...

bagers
Daire Başkanı
05 Ekim 2012 11:08

günel....

baymemur63
Memur
06 Ekim 2012 01:16

güncel

zordest
Kapalı
07 Ekim 2012 13:55

arkadaşlar beni teftiş kurulundan çağırdılar.

Savcılıktan bakanlığa bir yazı gitmiş savcılık tarafından yakalanan bir hayat kadınının telefon dökümünde aranmış görünüyorum. kadında hivli imiş. Savcılık bakanlığa bilgi vermiş.

Bakanlık il teftişe cevap istediler ben de böyle bir şeyin olmadığını söyledim.

Sadece suçlu birinin telefonunda numaram aranmış diye görünmesi cezayi uygulama gerektirir mi lütfen cevap.

hakanbey06
Kapalı
08 Ekim 2012 00:23

Normalde gerekmez ama EÖDT buna müsait, hiçbir şey olmasa bile süfli kişilerle arkadaşlığa yada hizmet dışında güveni sarsıcı eylem ve davranışa sokabilirler..Akraban olan birisinin telefonunu kullandığını söyle ifaden de onu da tanık göster, kadın seni tanıyorsa da tembihle akrabanın ismini versin yada tanımıyorum desin yoksa işin zor..vesselam

Toplam 11196 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi