Editörler : "eskiyara"Pangaea

ssongül
Memur
30 Ağustos 2012 01:59

sarperalp bu bilgileri nereden aldınız? kaynağı nedir?

sahil kenarı
Genel Müdür
30 Ağustos 2012 07:42

bu care olamaz sınıfcıların tayini için care

rotasyon olmalı

66650
Aday Memur
30 Ağustos 2012 08:41

Eger alan degişikligini ildışına açmazlarsa kusura bakmasınlar kimse yerinden biyere gitmez.açılan üçbeş yerde sadece göstermelik olur.gerçek manada alan degişikligi istiyorlarsa ildışını buyıl açmalılar rahatlama ancak böyle saglanır

y.irem
Memur
30 Ağustos 2012 08:53

sarperalp ben de merak ettim.bu bilginin kaynağı nedir?böyle bilgiler forumda çok çıktı ama doğru da çıkmadı.kılavuz çıkmadan inanmam.

y.irem
Memur
30 Ağustos 2012 08:58

Norm fazlası sınıfçıları eritmek için çözüm:Yan alanı olan sınıf öğretmenlerinin de alan değiştirme hakkı olmasıdır.yoksa bu fazlalık nasıl eriyecek?

med46
Memur
30 Ağustos 2012 10:51

alan değişikliği her sene il dısından sonra yapılır sadece 2006 da yapılmadı..

aries_
Şube Müdürü
30 Ağustos 2012 11:04

ben sınıf öğretmeniyim ve atanmadan önce uzun süre farklı bir alanda çalıştım.bu alanda başarılı olduğumu düşünüyorum.inşallah bize bu hakkı tanırlar .felsefe sosyoloji mezunları rehber olarak atandı sonra seminere alındı.benim gibi sınıfçılarda meb onaylı sertifika aldık özel eğitim,okul öncesi vs.ama değerlendirmiyorlar .ayrıca sınıf öğretmenliği ünv. dersler bu bölümlerle paralel.umarım bizede verirler bu hakkı.

mertxmert
Memur
30 Ağustos 2012 11:11

Arkadaşlar ben de araştırdım sizler gibi bu durumu; ama söylenen şu zamanında hani ziraat fakulteleri gibi (en basitinden)farklı bölümlerden sınıf öğretmeni alıpta atamışlardı ya onların mezun oldukları alanlara geri dönebilecekleri bir alan değişikliği olcakmış, öyle dediler....

koray2525
Aday Memur
30 Ağustos 2012 11:28

alan değişiklikleri sadece mezun olunan alanla ilgilidir yoksa yan branş yan alan diye birşey olmaz.merak edenler açığ insan kaynakları genel müdürlüğündeki önceki yıllara ait klavuzları inceleyebilirler.Ayrıca il dışı hakkı vermezlerse düşündükleri kadar alan değişikliği olmaz diye düşünüyorum.

mertxmert
Memur
30 Ağustos 2012 11:39

koray hocam bende sizinle aynı düşüncelere sahibim, zaten bir çok arkadaş bence de il dışı tayin isteyebilmek için alan değişikliğ başvurusunda bulunmak isteyeceklerdir. bir bilgimde şuki; alan değişikliği il dışına da yapılmayacak. yani bulunduğun ilde yapacaksın, eeeee eş durumuda isteyemeyeceksin, il dışıda isteyemeyeceksin, en erken 1 yıl sonra isteyebileceksin, o zaman ne anlamı kaldı alan değişikliğinin, heh ancak uzun vadede...

aries_
Şube Müdürü
30 Ağustos 2012 11:44

bir çok sınıfçı hizmet içi eğitimle farklı branşa geçti,hee tarih çok eskidir onu bileme ama memurlar nette aratın bulursunuz.

yan alan kusura bakmayın ama çok saçma çünkü 99 dan beri yok .bizim suçumuz ne?

ayrıca hala sınıf öğretmenliğinde tüm dersleri alıp üstünede tüm derslerin öğretimini alıp hala bizi şunu yapamazlar diyenleri anlayamıyorum.bizzat yaşayan biri olarak isteseler yaparlar diyor.ünv.derslerimize bir baksınlar diyorum.

bende fazla olacağını düşünmüyorum çünkü sınıf öğretmenliğine alışmış kendini eğitmiş uğraşmak istemez,birde alan değişikliği hakkı yan alan vs,norm fazlaları yeni mezun çoğu eskilerin hizmet puanı yüksek nasıl eritecekler böyle...

bazen acaba meb koltuğunda 5-6 yaşında bir çocukmu oturuyor diye düşünüyorum.5,5 yaşlara rapor verileceğine bunlara versinler yönetemiyor diye.

kimyacii2929
Aday Memur
30 Ağustos 2012 11:53

Arkadaşlar merhaba 12 yıl sınıf öğretmeni olarak çalıştıktan sonra geçen yıl kimya branşına geçmiştim şimdi 1. si talim terbiye kurulunun 80 nolu genelgesi var http://ttkb.meb.gov.tr/dosyalar/80sayili/80_cizelge.pdf

işte bu burda ki çizelgeye göre alan değiştirebilirsiniz örneğin ben sınıftan fen bilgisine geçmek istediğim halde geçemedim bu çizelgeeye göre sadece kimya yı tercih edebbildim.

2. si en son 2002 yılında kapsamlı bir alan değişikliği yapılmıştı ve bir çok kişi geçmişti ben o dönemde stajerliğim araya askerlik girdiği için 1 günle başvuramamıştı.o yıldan sonra bir çok alanda değişiklik açılmadı 2 yıl önce kimyada istanbuldan 7 kişilik kontenjan vardı geçen yıl ise 35 okulda 55 kontenjan bu yıl kaç kontenjan açarlar bilmiyorum.

3. sü açılan okullar genelde sorunlu okullar oluyor ve yıllardır sınıf öğretmenliğinin sevgi şefkat ve samimiyetine alışan bizler için o ortamdan çıkıp yeni ortama adepte olmak biraz zor oluyor en azından ben hala yanağımı çocuğumun yanağına yapıştırarak öğrettiğim ilk harfin hazzını arıyorum :) İnşallah zor durumda olanlar için bu en azından bir çözüm olur allah hepinizin yardımcısı olsun

mstf333
Aday Memur
01 Eylül 2012 00:11

sınıf öğrtmneliğinden mezun bi kişiyi de direk branşçı yapmak makul görünmüo diyen arkadaşım. sınıf öğretmenliğinin elinden 5 sınıfı alınca makul oluyor değil mi ??? şimdi 5 sııfa banş öğretmeni gircek. eeeee sınıfçılar yıllardır grdi zaten. bence çok makul. ne kadar branş öğretmenin sınıf öğrtmenin snıfına girdiği adar makul....

başören
Memur
01 Eylül 2012 00:44

yıllarca farklı farklı bölümleri sınıfçı diye atarlarken makuldü de sınıfçıyı branşçı yapınca mı makul olmuyor....sınıfçılara büyük haksızlık yapıldı...alan değişikliği hakkı sınıfçılara verilmeli..

03 Eylül 2012 19:11

arkadaşlar bugün 147'yi aradım bu konu için.. ben 6 yıldır sınıf öğretmeniyim. atanmadan önce hitmeziçi eğitim kursundan 1 aylık kurs sonucu zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği sertifikası almıştım. bu sertifikayla alan değişirebilirmiyim diye sordum. öğlen aradığımda konuştuğum kişi ''evet başvuru yaparak alan değiştirebilirsiniz'' dedi ve bu konuda il milli eğitimden bilgi almam gerektiğini söyledi.. ili aradım ama bilgimiz yok dediler... öğleden sonra tekrar 147'yi aradım ama bu sefer de klavuzu beklemeniz lazım dediler.. klavuzun tarhi de belli değilmiş... nasıl bir ülke olduk yaa

aries_
Şube Müdürü
03 Eylül 2012 19:21

afilli hocam aynı durum bendede var özür grubu mağduruyum.eşimin old.yerde zih.e.s.öğretmeni ihtiyacıda var.atanmadan önce bu alandada çalıştım alan değiştirmeyi bende çok isterdim ama bakanlığın kendi verdiği sertifikalardan haberi yok.fazlasınız diyor ama çözüm çok zor değil.bir değişiklik olursa buradan yazarsanız sevinirim.inşallah olur.

Cem_Ali 44
Şef
03 Eylül 2012 21:08

bu sertifikası olupta zihinsel engellilere geçme olayını anasayfaya falan taşıtıp e mail falan yoluyla bakanlığa duyurmak lazım arkadaşlar

sınıfçılara bu hak mutlaka verilmeli

başlarına bunca iş getirilen bir branşa bu hak da verilsin yani...

Cem_Ali 44
Şef
03 Eylül 2012 21:11

direk bakanlığa email ve telle saldırmak daha hızlı sonuç verir

aslı_ögrtmn
Şube Müdürü
03 Eylül 2012 21:23

ben 5 yıldır sınıf öğretmeniyim şimdi alan değişikliği yapabiliyormuyum

ve hangi alanlara yapabiliyorum mezun olduğum alanda sınıf öğretmenliği

ncek
Kapalı
04 Eylül 2012 11:17