Editörler :
02 Eylül 2012 14:58   

Saç dökülmesine karşı minoxil nasıl ?

internetteki büyük eczanelerde 32 tl ama sitesinde 52 t,sahte mi yoksa onlar?

02 Eylül 2012 15:07

guerlian
Şube Müdürü

Hocam, alacaksan sana birkaç güvenilir site öneririm ama benim yazdıklarımı iyi oku.

Geçen eylül ayından beri minoxil kullanıyorum. Yaklaşık 1 yıl oldu denebilir. İlacın etkisinin 4-6 ay arasında ortaya çıkacağı belirtilmiş. Benim yanlar açılmaya başlamıştı. Hatta görenler, önlerden gitmeye başlamış diyordu. Aradan bir yıl geçti, görenler hala aaaa saçların dökülmeye başlamış diyor. Kesinlikle harika sonuçlar bekleme. Üstelik ilk 1-2 ay öyle bir saç döküyor ki sana anlatamam. Saçlarının yarısını eline gelecek şekilde. Korkarsın hatta. Çoğu kişi de sırf bu nedenden dolayı kullanmayı bırakıyor. Üstelik garibim çıkan saçlar yerine yeni saç çıkartamadığı için dökülenle kalıveriyorsun ortada. Kesinlikle açıkları kapatma gibi bir işlevi yok. Hatta saç dökülmesini önlediği filan da yok. 1 yıldır avuç avuç saç gitti benden. Geçende aptallık edip kampanyadan 3 kutu aldım. Bittiği an kullanmayı keseceğim. İLACI KULLANMAYI KESTİĞİN AN ESKİ HALİNE DÖNÜYORSUN. BUNU BEN DEĞİL, İLACIN KENDİ SÖYLÜYOR. Ayrıca, bu ürünü öyle her gün kullanmak da kolay bir şey değil. Birincisi çalışıyorsan eğer sabah uygulayamazsın, çünkü saçı vıcık vıcık gösteriyor. Akşam kullanabilrsin ancak. Bu da her akşam bıkkınlık yaratacak. Ben sabrımın sonuna gelmiş bulunmaktayım. Pes dedim. Onca parayı her ay ona verdiğime İNANAMIYORUM şimdi. Ailende özellikle de baban veya dayın kelse DOSTUM ENİNDE SONUNDA KEL KALACAKSIN. Bir de broşüründe DÜNYANIN SAÇINI ÇIKARIR demişler. KÜLLİYEN YALANDIR. Eğer gerçekten işe yarasaydı herkes kullanır, herkesin saçı olurdu. Biraz mantıklı düşünmek gerek. Ha ben yine de kullanacağım dersen buyur 1-2 ay dök saçlarını. Sonrasında saç çıkar UMARIM(!)

İşte birkaç güvenilir site.

www.kozmetikmarkalar.com

www.eczalink.com

Buraları bir araştır istersen.

02 Eylül 2012 15:18

sosyalci2003
Daire Başkanı

iyiki almamışım o zmaan.zigavus sarımsaklı şampuan var o nasıl duydun mu hiç?

02 Eylül 2012 15:23

guerlian
Şube Müdürü

Hocam, şampuan saç dökülmesini önlemez. Şampuan deri temizliği ile ilgilidir. Köpürdükten sonra saçlı deriden köke ulaşması mümkün mü sence? Ne yazık ki bu sektör yalan üzerine kurulmuş. İnsanlar, müthiş bir şekilde kandırılıyor, sömürülüyor. Düşünsene 1 yılda 600 TL para ödedim, çoluk çocuklarının hastane parası olur inşallah.

02 Eylül 2012 15:26

sosyalci2003
Daire Başkanı

45 tl verdim zigavus aldım baya övüyorlar.en son erkeklik hormonunu yok etttircem bu gdişle

02 Eylül 2012 15:28

sosyalci2003
Daire Başkanı

reklam için sitelerde kendi çalışanları dolaşıp yorum yazıyorlar.öyle olan yorum filan yazmasın lütfen.kime inanacağımızı şaşırdık vallahi.

02 Eylül 2012 15:30

guerlian
Şube Müdürü

Yazık etmişsin parana. DHT blokeri olmadan ne yapsan boş. Sen dıştan o içten :) Geçinip gidemezsini bu şekilde :) Dostum, sen kapı deliğinden karpuz sokmaya çalışıyorsun. Paranı bir daha verme. Azelaik Asit içeren bir krem alsaydın da onu sürseydin bile daha etkili olurdu inan. 10 TLcik bir şey. Azelaik asit, iyi bir DHT (testesteron blokeri) dir. Keşke bana danışsaydın :)

02 Eylül 2012 15:31

sosyalci2003
Daire Başkanı

hormonlarla başım dertte

02 Eylül 2012 15:32

guerlian
Şube Müdürü

Hormonlarla başın dertte filan değil. Onlar gayet normal çalışıyor. Dua et çalışıyor, ya çalışmasaydı :)

02 Eylül 2012 15:37

sosyalci2003
Daire Başkanı

o zaman sakata gelirdik ben öyle düşünmemiştim

02 Eylül 2012 23:46

ays16
Aday Memur

Ben yaklaşık 1senedir minoxil kullanıyorum.Saç dökülmesi problemim olduğundan doktor tavsiyesinde kullanıyorum.Bende etkisini 6.aydan itibaren göstermeye başladı.Zayıf saçlarını döktü yerine yeni saçlar çıktı bazen dökülmeler çok arttı kullanmama rağmen.Yazın baş dönmesi yapabiliyormuş onun için doktor 1gün minoxil bir gün AGA FORTE diye bir solisyon kullanmamı tavsiye etti sadece saç dökülmesi için minoxil kullanmıyorum bir de haplarım var saç çıkması için onlarıda doktor 3ay da bir değiştiriyor prozonic hairmix ve biotin şampuanlarını dönüşümlü kullanıyorum ben yararını gördüm.Ama tek başına minoxil bunları yaparmıydı bilemeyeğim

03 Eylül 2012 11:30

10katip10
Kapalı

Biobis Güzel tavsiye ederim satış yeri BİM bende kellikle mücadele ediyorum hemde 19 yaşımdayım ama kel kalıcak gibiyim ..s

07 Eylül 2012 01:09

ashen7
Kapalı

2 çeşit minoxil var. Erkek ve bayanlar için ayrı dozları mevcut. Erkek için doz %5 olan ve fiyatı 52 tl olan, mavi kutu. bayan için %2 doz ve fiyatı 32 tl, kırmızı kutu. Alırken buna dikkat etmek lazım. Ben faydasını gördüm ama sabır işi. Herkese acil şifalar.

07 Eylül 2012 08:25

Y.Serdar
Memur

Halk arasında hani bir fıkra anlatırlar ya; Adamın birinin üç tel saçı varmış berbere gidip şu saçlarıma bakım yaptıramyım demiş, berber bir yana tarayınca üç tel saçın biri kopmuş, bu defa da şu tarafa tara demiş bu seferde diğer teli kopmuş. Adam bakmış olacak gibi değil berberin elinin altından kalkmış ve bırak dağınık kalsın demiş :)) o hesap bırakalım arkadaşlar dağınık kalsın. Benim de saçlarımı jöle maffetmişti 2 yıldır kullanmıyorum ve çok rahatım. Saçlarınızı en iyisi sabunla temizleyin ve enson havalı durması için birazcık şapuanlayıp güzelce durulayın. En doğru yöntem buymuş birde tuvalet ihtiyacınızı gidermek için girdiğinizde başınız örtük olsun. İdrardan çıkan bir madde de saçların dökülmesine sebep olabiliyormuş.

11 Eylül 2012 19:02

sosyalci2003
Daire Başkanı

güncel

19 Eylül 2012 03:42

frozenlover
Aday Memur

minoxil in sitesi neden kapandı bi bilgisi olan var mı? ordaki öncesi/sonrası resimleri neden hep aynı yerde çekilmiş? bide yorumlar 15 günde bir güncelleniyor olumlu yorumları koyuyolar - dı. ama kökden kapatmışlar siteyi.

14 Ekim 2012 18:44

ergulce
Aday Memur

Arkadaşlar,28 yaşındayım...Yaklaşık 2 aydır yoğun olarak alın ve yan bölgelerimde saç dökülmesi problemi yaşıyorum...mevsimseldir dedim pek umursamadım ama dökülme daha da yoğunlaşarak devam etti...Baya bi araştırmadan sonra minoxili kullanamaya başladım...Tam 5 hafta oldu...Saçlarımın dökülmesini bir yana bırakalım yeni saçlar çıkmaya başladı...Yalnız tüm bu işlemleri tamamen prospektüsüne uygun bir yöntem ve ciddiyet içinde yaptım...ek olarak bitkisel içerikli bakım yağı da kullandım...52 Tl ye eczaneden aldım...kes,nlikle öneriyorum

29 Ekim 2013 12:40

yasin1064
Aday Memur

Saç dökülmesi için boşuna Bioxin ve diğer ürünlere boşuna para akıtmayın. Yıllarca bu konu üzerinde kafa patlattım bir sürü ürün denedim. Size şunu söyleyebilirim. Saç dökülmesini durdurup saç çıkmasını sağlayan 2 etken madde vardır. Tıbben kanıtlanmış 2 etken maddedir bunlar.
1- Biriyle saç dökülmesini önleyeceksiniz ki bu etken maddenin adı Finasteride'dir. Piyasada 2 ilaç bu etken maddesini barındırır. Biri Proscar diğeri Propecia'dır. Günde 1 tablet propecia kullanmanız gerekir yada 1 tablet Proscar'ı 5'e bölüp her bölünmüş parçayı günde bir defa kullanmanız gerekir. Çünkü Proscar'ın 1 tabletinde günlük almanız gerekenin yaklaşık 5 katı kadar finasteride vardır. Benim size tavsiyem ve benim yaptığım Proscar'ı 5'e bölüp kullanmaktır. Çünkü Propecia inanılmaz pahalı bir ilaçtır. Ben doktora danışarak bu uygulamaya başladım. Kesinlikle hiçbir farkı yok dedi.
2-İkinci kullanmanız gereken Minoxidil etken maddesidir. Bu Finasteride gibi ağızdan alınmaz deriden harici uygulanır ki saç çıkarmayı sağlayan maddedir. Dünya'da ilk olarak bu etken maddesi Amerika'da Rogaine ilacında kullanılmıştır. Etkisi kanıtlandıktan sonra Amerikan İlaç dairesi(FDA) tarafından bu maddeye de izin çıktıktan sonra tüm dünyada minoxidil içeren ilaçlar üretilmeye başlanmıştır. Amerika'da Rogaine adıyla satılan Minoxidil, Almanya'ada Regaine Türkiye'de ise Minoxil Forte adıyla satılmaktadır.
Ben Türkiye'de Minoxil Forte kullanıyorum. Çünkü etken madde birebir aynıdır.
Ancak yeni girdiğim iş sayesinde ara ara yurt dışına çıkmaya başladım. Son çıkışımda ucuza bulunca birkaç kutu Rogaine aldım. Haliyle daha önceden kullandığım Minoxil Forte %5 Minoxidil Saç Çıkarıcı Sprey'lerden 2 adedi elimde kaldı. Eczaneden tanesini 52,31TL'den almıştım. Rogaine'leri kullanabilmem için onları elimden çıkarmam gerekiyor.
Tanesini 52,31TL'den aldığım bu ürünleri tanesini 30 TL'den, ikisini almak isteyene ise ikisini birden 55TL'ye verebilirim arkadaşlar. Almak isteyenler için telefonum: 0505 812 71 70
Alacağınız en ucuz Minoxil Forte %5 Minoxidil Saç Çıkarıcı Sprey 'ler olacak herhalde. Ürün eczaneden alınmış fiyat etiketi ve barkodu üzerinde orjinal üründür. Herhangi bir şikayetiniz olursa geri alırım, hiç sorun değil. Alan arkadaşa şifa olması dileğiyle. Bu ürünleri kullananlar olarak hepimizin derdi aynı sonuçta.
Hepimize acil şifalar.

04 Kasım 2013 16:29

ZaiL
Şef

Minoxidil işe yarayan tek ürün diyebilirim ben daha ucuza yurtdışından geleni kullanıyorum ilaç aynı ilaç tek fark üstündeki etiket isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim

21 Kasım 2013 01:39

The-Joker
Memur

Ben de yaklaşık 1 yıldır minoxil kullanıyorum. Çok düzenli kullanmıyorum. Bazen sabahları sıkmıyorum mesela. Yanında da prominoxil şampuan veriyorlar bir süredir kampanyayla. Şampuan + minoxil 50 tl'ye, eğer şampuan yoksa sadece minoxil'i 40 tl'ye alıyorum. Pazarlık yapın arkadaşlar. 52 tl'ye almayın. Eczacılara maliyeti çok daha düşük o ilacın. Pazarlık isterseniz indirim yaparlar. Benim saçlarım yeni yeni dökülmeye başladığında kullanmaya başladım. Saç tellerimi kalınlaştırdı. Yanları tamamen kapatmadı ama daha iyi gibi. Sonuç olarak ben memnunum.

21 Kasım 2013 10:28

ZaiL
Şef

25 tl ye satıyorum almak isteyen arkadaşlar iletişime geçsin

Toplam 29 mesaj

ANKET
Bir acil durum halinde, mahallenizdeki toplanma alanlarının neresi olduğunu biliyor musunuz?