Editörler : Cüneyt Barışoglu
04 Eylül 2012 18:34   


Diyanetten gelen fahri alımıyla ilgili mail...

.........

30.08.2012 tarihli e-posta iletiniz incelenmiştir.

Başkanlığımızca fahri Kur?an Kursu öğreticisi olarak görev yapanlardan süresi yetmeyenler ile ilgili her hangi bir çalışma bulunmamaktadır.

T.C.

BAŞBAKANLIK

Diyanet İşleri Başkanlığı

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Atama 2 Daire Başkanlığı

Tel: 0312 295 78 30 -31

04 Eylül 2012 19:22

28 Şubat Mağduru 800
Aday Memur

zaten çalışmayı diyanet yapmayacak ki...

04 Eylül 2012 21:47

ilknur33
Genel Müdür

kım yapacak?

04 Eylül 2012 21:54

28 Şubat Mağduru 800
Aday Memur

başbakan evet alın derse diyanet kararı uygulayacak

05 Eylül 2012 12:08

usluer
Daire Başkanı

yeniden haksız bir alım için evet denirse bizim gibi mağdurların ahirette iki eli yakalarında olur. artık ADALETLİ bir alım bekliyoruz bazılarının kayırıldığı bir alım değil...

05 Eylül 2012 13:51

sahin1988
Kapalı

Sayın arkadaşlar kim adaletli bir alım diyorsa sadece suizan yapıyor tamam mi elinde yeterlilik belgesi olan kardeşler veya ilahiyat mezunları fahriligi beğenmiyor burnu ile itiyor du şimdi de adaletsizlik mi diyor. Ben bizatihi şahit oldum köyde bir hoca hanım tam iki sene ücretsiz kuran dersi verdi 3.sene el ders verdiler o şekilde kadroya geçti size soruyorum o havalı ilahiyatcilar ve elinde yeterlilik bulunan mi hak ediyor o şekilde çalışan mi. fahriler kapı kapı kapı dolaşıp öğrenci buldu ve sayı yi tamamladı da ek ders aldı. Size şöyle bir şahit olduğum mevzuyu anlatayim kadrolu ogretici öğrenci yok diye liste görmemiş müftüge müftü bey çağırdı kızım nerde liste yok hocam kızım fahriler öğrenci buluyor da sen niye bula mi yorsun bak kızım seni görevlendirme ile müftülüğe getirir sana çay yaptırır buraları da( makam odasıu ) temizletirio dedi ve hoca hanım ağlaya ağlaya gitti bir kaç gün sonra liste ile geldi öğrenci buldu nasıl mis.e

05 Eylül 2012 19:23

usluer
Daire Başkanı

ben de size aksini gösteren örnekler verebilirim ben de bulunduğum ilçede fahrilik için başvurdum sürekli olumsuz yanıt aldım. o zaman örneklere göre mi alım yapacağız????

adalet ne ile sağlanır?

ortaya bir kural koyarsın o kuralı uygularsın... o çok faydalı olan fahri arkadaşlar sınavlara girip neden atanmayı beklemiyorlar da siyasilerden medet umuyorlar. diyanet önce kuralı kendi koydu yeterlilik + kpss dedi. bizler de oturduk istenilen belgeleri tamamladık. peki şimdi ne oldu? ne oldu biliyor musunuz birçok yetkili yakını bu sınavları geçemedi çözüm olarak ta bu yolu buldular.

peki bizlerin hakkı ne olacak??? birkaç arkadaş havalandı ve fahri olmayı reddetti diye fatura bizim gibi sınav geçip atanmayı bekleyenlere mi kesilecek?????

05 Eylül 2012 19:30

usluer
Daire Başkanı

ayrıca hala fahri alımının haklılığını savunanları anlamıyorum. yazdıklarımızı hiç tarafsızca okumuyorlar galiba. benim çok yakınım 7 yıldır kuran kursunda çalışıyor ama fahri bile değil.çünkü müftülükten "ödenek yok fahri olarak çalıştıramayız, eğer çalışacaksa Allah rızası için çalışsın" demişler. ne sigorta ne de 5 kuruş... yıllardır çalışıyor. yeterlilik süresi de geçti. onun haketmediğini kim söyleyecek????

örnekler üzerinden atama yapılacaksa daha ne örnekler çıkar!!! o yüzden artık birilerini örnek vermeyi bırakın da sınava girenlerin emeklerini görün...

05 Eylül 2012 20:27

ilknur33
Genel Müdür

sızde sadece bulundugunuz ılcedekı muftuluğe basvurmayın!!!mıllet baska ıllere gıdıyor fahrılık yapmak için...sonra gorev yok dendıgınde torpıl dıyorsunuz....istanbulda basvurmadığım ılce muftuluğu kalmadı....hıcbırınden ses cıkmadı....ne dıyeyım hepsını zan altında bırakıp torpılmı yaptılar dıyeyım...sonunda kendı ılçemden cagrıldım ..(.hıcbır torpıl olmadan)

05 Eylül 2012 20:31

ilknur33
Genel Müdür

ayrıca kpss ıle olan bır alım adıl degıldır....demekkı kımıne gore adıl olan kımıne gore adıl olmayabılıyor......bunu meb anldı bır sız anlayamadınız.....herkes alanında bır sınavdan mesul olmalıdır....mat.yapabılıyorsunuz kpss nız yuksek dıye konuşuyorsunuz....adaletı sadece kendınız ıçın aramayın....

05 Eylül 2012 21:17

ihlas06
Aday Memur

kpss sınavına girmek bizim özel zevklerimiz arasında da biz onun için mi kpss ye giriyoruz.kpss şartını getiren diyanet.şart koymuşsan herkes için koyacaksın. birilerine şart koşup birilerinden hiç istememek adaletsizlik değilde nedir?sadece dini bilgilerden sorulsaydık, biz de aylardır kpss ye hazırlanma stresi yaşamasaydık(o kadar işin gücün arasında).

05 Eylül 2012 21:48

34kkö55
Aday Memur

ilknur33 hanfendiye:

Kardeşim Hükümet fahrilere kadro vererek ,Diyanet te buna ses çıkarmayarak asrın hatasını yapmışlardır.5 sene ve üzeri kimsenin gitmeye tenezzül etmediği köylerde fahrilik yapan ablalar bu alımı hak etmişlerdir.Ben marmara ilahiyat mezunyum yeterliliği çok yuksek bir puanla kazandim ve kpss 75(Türkiye geneli ilahiyatçılaar arasında 364.sıradayım)Ben gece gündüz çalıştım üni kazandım ve üniversiteyi bitirdim,daha sonra yeterlilğe hazırlandım daha sonra kpss ye hazırlandım.Ben kkö olamıyorum.Ama ihl den yeni mezun olmuş torpil bulup fahri olmuş 9 ayda çalışmış bu hanfendi görev aldı.Peki sen ce bu adalet mi.Yani ben bu kadr çalışmakla suç mu işledim keşke hiç okumayıp bir torpil bulup fahrilik mı yapsaydım.Bari bu alımın haklılığını savunmayın,BEDAVA KADRO VAR BİZ DE ATANMAK İSTİYORUZ DEYİN.Ama emmin olun bir gün bizde atanacağız ama biz tırnaklarımızla kazıya kazıya, saibasiz bir şekilde hakkımızla atanacağız .(Not:bir çok sendika genel başkanı,sendika üst düzey yöneticileri ,il temsilcileri müftülük yetkilileriyle bizzat görüştüm herkes alımların kesinlikle ve kesinlilkle hata olduğunu ama siyasi idare istediği için kimsenin sesi çıkmadığını ,Hatta mehmet görmezin dahi bu şekilde bir alımı doğru bulmadığı bildirilmiştir.)

05 Eylül 2012 22:05

yarkan55
Aday Memur

tebrikler 34kkö çok güzel bir tespit bizler okumakla hata etmişiz,fahri olarak çalısmak varken .Ama asıl kahreden bunu insan nasıl savunur.

05 Eylül 2012 22:19

34kkö55
Aday Memur

Diyanetten eğitim durumuna ve kpss puanına göre bir alım istiyoruz,bakınız meb kpss siz atama olmaz dedi.diyanet daha ne bekliyor.(hafızlar ilk önce atanmak kaydıyla)

06 Eylül 2012 01:16

ilknur33
Genel Müdür

34 k.k.ö hanımefendı bu saydığın hasletler sende varda nıye atanamadın!!!50 puana kadar atandı 4 yıllklar...fahrı alımını savunmuyorum ben...işinize geldıgı gıbı algılamayın...meb kpss sız alım olmz dıyor...kabul....meb de alan sınavı yapacak kpssde...herkes kendı alanında sınav olacak....dıyanet de aynısını yaparsa kabul kpss ye de kabul....o saydığın belgeler bızdede mevcut......bızde bıktık hep 1 kac puanla atamayı kacırmakdan....hatayı fahrıler degıl,alımı kım yaptı ıse o yapmıştır!!

06 Eylül 2012 01:17

usluer
Daire Başkanı

ihlas 06 arkadaşa aynen katılıyorum kpss ye girmeye çok da meraklı değiliz. bizler için kpss şartı koyan ama fahri alımında kpss istemeyen diyanet demek ki sizin için çok ADİL bir alım yaptı. şimdi adalet sağlanmış mı oldu? eğitimin cezalandırıldığı tek kurum diyanet olsa gerek!!!

06 Eylül 2012 01:19

usluer
Daire Başkanı

ayrıca şuna da katılıyorum, asıl hata alımı yapanlara aittir . ama bizleri anlamayan ve ısrarla bu alımın adil olduğunu savunanları gördükçe şok oluyorum, bu kadar mı kör olduk ta gerçekleri göremiyoruz???

06 Eylül 2012 10:27

ilknur33
Genel Müdür

adil bır alım oldugunu kımse ıddaa edemez...yanlız sorun bu alıma basvuran fahrılerın suclanmasıdır....hep yorumlarımda yazdım yınede tekrarlayacağım......gercekten merakda edıyorum.......senelerce 25 kışı,100 kışı alımlarla bızler sonucu bellı olan bır yarışın ıcıne sokulmuş iken,(torpıl demıyorum)basvuru sayısı bellı ,alım sayısı bellı...7000 kışılık yer vardıda nıye ınletıldık!!!!

06 Eylül 2012 11:43

aymi17
Memur

7binlik yer mi vardı. içinde bulunduğumuz durumun farkında değilsiniz galiba kuran kursları daha yeni yeni heryerde açılmaya başladı.. Ayrıca isterlerse 100yıl çalışsınlar babasının hayrınaa çalışan bir elin parmaklarını geçmez. sorunyorum hizmeti seven fahriler neden doğuya gitmeyi istemediler . ki zaten torpil olmadan fahrilik bile yapamıyorsun. Yapılan bu zülme taraftar olmayın bari. YAzık bize üniversiteye boşuna gitmişiz ve 4 sene de uykusuz geçirilen gecelere, yapılan masraflara , yaşadığımız gurbete yazık.. Şahit olarak ALLAh yeter..

06 Eylül 2012 12:07

Zinnia
Memur

Ben fahrileri suçluyorum var mı ?Neden çünkü 1

Ayrıcalıklı fahri alımını onlar talep etti, yapmadıkları dilencilik(kusura bakmayın söylemek zorundayım ) kalmadı.

2 Onlar gözgöre göre bizim hakkımıza girdiler nasıl mı dik dursalardı bu alım adil değil deselerdi başvurmasalardı kimse onları silah zoruyla kadroya geçirmezdi. Onlar mal bulmuş mağribi gibi atladılar.

İmtihan dünyası burası herkes burada ne ektiyse ötede biçecek. Adil-i mutlak Allah her şeyi görüyor. Açıkcası ben onların yerinde olmak istemezdim.İçimde hep bir şüphe beni kemirip duracaktı Allah bana böyle haksız bir şekilde tanmayı nasip etmesin gönlü, vicdanı, kalbi, ruhu mutmain olmuş bir şekilde atanmayı nasip etsin. Haram lokmadan, üzerinde gözler olan nimetten rabbime sığınırım.

06 Eylül 2012 12:10

Zinnia
Memur

Bu arada sabahtan beri 0312 295 78 30 -31 numaralarını arıyorum ama açan olmuyor, sizlerden ulaşan oldu mu?

Toplam 35 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;