Editörler : E.Kayı Han

yaralı kalp-61
Kapalı
23 Eylül 2012 16:13

arkadaşlar maşaallah tespitleriniz müthiş yani:)

mimarferhanaydin
Aday Memur
19 Ekim 2012 10:30

gecen hafta açıköğretim ilahiyat bölümüne kaydoldum sınavsız ikinci üniversite olarak.diğer dersler yapılır da arapça çok karmaşık geliyor.çıkmış arapça sorulardan hiçbir şey anlamadım.internet sitelerinden halledemeyeceğim gibi geliyor. halk eğitimde kurslar oluyormuş ona kaydolmayı düşünüyorum.

- -dilemma- -
Şube Müdürü
19 Ekim 2012 14:59

ARKADAŞALAR İSTANBULDA İSENİZ İSMEK KURSLARINDA ÖĞRENİLEBİLİYOR. HER TÜRDEN BRANŞ KURS VAR. HER SEMTTE VAR. BEN GİDİYORUM TAVSİYE EDİYORUM

T-e-S-L-a
Yasaklı
27 Ekim 2012 00:39

bir dilci olarak sana tavsyem o dili o ülkede yaşayarak öğrenmen...imkanın varsa bi kaç ay orda yaşa hem dilini hem kültürünü öğren...

07 Kasım 2013 09:23

zor bu dil zor

swft
Kapalı
08 Kasım 2013 21:02

millet ingilizce (dünya dili) öğreniyor sen arapça öğren, ne işine yarayacaksa :)

11 Kasım 2013 08:49

cok işime yarayacak sen bi sus

sadik2013
Memur
13 Kasım 2013 15:30

Konuşulan arapça ve yazılan arapça farklıdır.En saf arapça Kuran arapçasıdır.Şimdiki arapça biraz değişmiştir.Fononun setini ben almıştım ama pek memnun kalmadım.Başka setler de var ama hangisi tam iyi bilmiyorum.Fırsat bulursam iyi bir kursa gitmeyi düşünüyorum.Eğer kursa gidecek paran yoksa çevrende Arap Dili ve Edebiyatı bitiren birini bulabilirsen emin değilim ama iyi olabilir.Arapçanın okuması ve yazması aynı Kuran gibi ama anlamada ya bir setten veya birinden yardım almalısın.Cami imamlarından da yardım alabilirsin.

14 Kasım 2013 09:47

yardım etmiyolar

14 Kasım 2013 12:20

Osmanlı döneminde bir alim,avamil diye kitap yazmış.Arapçanın grameri güzel bir şekilde anlatılıyor.Bu kitabı türkçeye çevirenler olmuş.İnternette avamil şerhi diye arama yaparsanız bulunur.Grameri öğrendikten sonra bol bol kuran okursanız gelişme olur diye düşünüyorum.Lugat da gerekli tabi.

Ben biraz çalıştım ama sanırım bir öğretmen de gerekiyor.

Bizim mahallede Süleymancıların yurdu var.Oraya gittim,arapça öğretiyorlarmış.İstersen derslere gelebilirsin dediler.

Allah size kolaylık versin.

A Belles images
Genel Müdür
14 Kasım 2013 12:29

Vakit ayırabilmen ne güzel..Çalışınca biraz sıkıntı işte..Hangi ara gidiyorsun Hakan hafta sonlarımı?

hakan karagöz 01, 10 yıl önce

Osmanlı döneminde bir alim,avamil diye kitap yazmış.Arapçanın grameri güzel bir şekilde anlatılıyor.Bu kitabı türkçeye çevirenler olmuş.İnternette avamil şerhi diye arama yaparsanız bulunur.Grameri öğrendikten sonra bol bol kuran okursanız gelişme olur diye düşünüyorum.Lugat da gerekli tabi.

Ben biraz çalıştım ama sanırım bir öğretmen de gerekiyor.

Bizim mahallede Süleymancıların yurdu var.Oraya gittim,arapça öğretiyorlarmış.İstersen derslere gelebilirsin dediler.

Allah size kolaylık versin.

Bayırmak
Yasaklı
14 Kasım 2013 12:55

Tanıdığım genç ODTÜ çıkışlı Makina Yüksek Mühendisidir.. İngilizce ve İtalyancayı anadili gibi biliyor ve çok güzel, akıcı kullanıyor. İngiltere, İtalya ve Amerika'da da bulunmuş, epeyce çalışmıştı.. Almancası ise yarım denecek düzeydedir. Şimdi de, Suudi Arabistan'a teknik danışmanlık yaptığından ve her ay oraya gidip geldiğinden, Arapçaya merak saldı.. İş görüşmelerinde işine çok yarayacak.. Yabancı dil öğrenmek gibisi var mı?.. Yeter ki, işe yarasın!..

14 Kasım 2013 13:21

arapça da zorlanıyom

14 Kasım 2013 14:24

Daha yeni tanıştım.Davet ettiler.Yine gidince saatini söylerler.

Ben avukatlık için çevre de edinmiş olurum diye düşünmüştüm.

Gündüz kanunları çalışıp işime yoğunlaşırım.Geceleri televizyon izleyeceğime kurana vakit ayırırım.

Böyle bir planım var ama henüz tam olmadı.

A Belles images, 10 yıl önce

Vakit ayırabilmen ne güzel..Çalışınca biraz sıkıntı işte..Hangi ara gidiyorsun Hakan hafta sonlarımı?

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi