Editörler : supporters.
12345678910111213»
21 Eylül 2012 18:12

Dosya masrafı konusunda bu kadar gelişme varken bankalar yine hakkımmız var alırız diye uygulamaları sürdüyor.

Bu süreç nasıl gidecek böyle.. bir türlü anlayamıyorum...

22 Eylül 2012 11:08

Akbanktan; kesilen dosya masrafının kanuni hakları oldugunu ödeme planı ve sözleşmeler de belirtildiğini ve kredi almadan önce de dosya masrafı hakkında Şube görevlileri tarafından ifade edildiğini gösteren yazı 15 günlük sürenin dolmasından sonra geldi.

Bu sefer; dosya masrafı ve istihbarat ücretinin iadesi için başvuracağım THHye. Finansbanktan yazılı cevap bile gelmedi bu 15 günlük bekleme süresi içinde. Sadece Müşteri hizmetlerinden 'Talebiniz karşılanamıyor, Müşteri politikamız gereği iademiz mümkün değil' diyen görevli ile konuşmuştum. Dekontları 2. kez istedim. Halen 'Talebiniz inceleniyor' diye şikayet sorgulama hattında.

Biraz daha imkan bulup THHye başvuruları tamamlayacıgım inş.

21 Tllik posta pulu olmadan evrakları işleme almadıklarından bekliyorum

Hukuki Danışman
Aday Memur
27 Eylül 2012 14:44

KREDİ DOSYA MASRAFINI GERİ ALMAK İSTİYORUM

http://kredidosyamasrafinigerialmakistiyorum.blogspot.com/

cicikız_
Aday Memur
18 Ekim 2012 23:37

bankalar kara listeye alır yada borcun tamamını isteyebilir diye düşünerek hakkımızı aramaktan vazgeçmek ne kadar mantıklı?dosya masrafı haksız yere alınan bir paradır ve ben dosya masrafında kaybeden duymadım hiç.ben davayı kazandım geçen haftada hesabıma yatırdılar.bilgilerinize...

e-katip
Şube Müdürü
21 Ekim 2012 11:56

denizliden bankalara başvurup da lehine sonuçlanıp parasını iade alan var mı...

fokyay
Şef
01 Kasım 2012 12:42

arkadaşlar bugün itibariyle bankaya açtığım davayı kazanmış bulunmaktayım. 1. asliye hukuk mahkemesi hakimi beni haklı buldu temyiz yolu kapalı olmak üzere davayı kazandım. 10 gün içinde gerekçeli mahkeme kararı çıkacak ve sizinle paylaşacağım. arkadaşlar sözleşmenizde eğer masraflarla ilgili bir tutar belirtilmemişse bu sizinle müzakere edilmediği anlamına geliyor ve haksız şart niteliği taşıyor. haksız şartların da tüketiciyi bağlayıcı tarafı bulunmuyor. yani tamamen haksız ve hukuksuz olarak sizden para alınmış demek oluyor. size tavsiyem sözleşmeniz bu şekildeyse emsal dava örnekleriyle beraber hiç durmadan davanızı açın tereddüt etmeyin. yeter bu bankaların yaptığı.

aliuslu1978
Aday Memur
03 Kasım 2012 10:33

Konu hakkında Ankarada ikamet eden arkadaşlar için bir duyuru yapmak istiyorum. 10 yıl geriye dönük her türlü kredi masraflarının iadesi için bir avukat arkadaşımız ücret talep etmeden adınıza dava açacak ve dosyanızı takip edecektir. Vakti ve bilgisi olmayan ve bu hizmetten yararlanmak isteyen arkadaşlarımız için telefon numarası veriyorum. Av. Cengiz İŞLER 0 542 512 20 36- Av. Murat EKER 0 555 218 34 40

03 Kasım 2012 10:53

Darısı bizlerin de başına...

Başvurunuz hakkında biraz daha açıklayıcı bilgi verebilir misiniz ?

Tüketici Kredisi mi, konut kredisi mi ?

fokyay, 11 yıl önce

arkadaşlar bugün itibariyle bankaya açtığım davayı kazanmış bulunmaktayım. 1. asliye hukuk mahkemesi hakimi beni haklı buldu temyiz yolu kapalı olmak üzere davayı kazandım. 10 gün içinde gerekçeli mahkeme kararı çıkacak ve sizinle paylaşacağım. arkadaşlar sözleşmenizde eğer masraflarla ilgili bir tutar belirtilmemişse bu sizinle müzakere edilmediği anlamına geliyor ve haksız şart niteliği taşıyor. haksız şartların da tüketiciyi bağlayıcı tarafı bulunmuyor. yani tamamen haksız ve hukuksuz olarak sizden para alınmış demek oluyor. size tavsiyem sözleşmeniz bu şekildeyse emsal dava örnekleriyle beraber hiç durmadan davanızı açın tereddüt etmeyin. yeter bu bankaların yaptığı.

Enternasyonel
Yasaklı
03 Kasım 2012 11:43

BAKARA SURESİ 106.AYET

Biz herhangi bir ayetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya onu unutturursak, yerine daha hayırlısını veya mislini getiririz. Allahın gücünün her şeye hakkıyla yettiğini bilmez misin?

NAHL SURESİ 101.AYET

Bir ayeti, başka bir ayetin yerine koyup hükmünü değiştirdik mi, Allah neyi indireceğini daha iyi bildiği halde, sen derler, ancak bir iftiracısın; halbuki onların çoğu bilmez.

05 Kasım 2012 10:58

dam üstünde saksağan vur beline kazmayı....ne alaka ayatler :)

tgg78
Aday Memur
05 Kasım 2012 20:19

Peki arkadaşlar eğer sözleşme elimizde yoksa, ki şahsen ben eski bitmiş borçlarıma ait sözleşmeleri elimde tutmadım, sözleşmede yazıp yazmadığını nerden bileceğiz? Bu iş tamamen kumar gibi olduğundan bir türlü cesaret edemiyorum.

fokyay
Şef
05 Kasım 2012 20:24

naslhepsiondadır arkadaşım benim konut kredisiydi inşallah sen de kazanırsın

06 Kasım 2012 09:25

İnşallah güzel haberler alırız.

Benim çok karışık gidiyor.

Garantiyi aradan çıkarttım, 2 banka daha bekliyor.. Yavaş yavaş onlar içinde başvuracağım.

fokyay, 11 yıl önce

naslhepsiondadır arkadaşım benim konut kredisiydi inşallah sen de kazanırsın

zamazingo33
Aday Memur
07 Kasım 2012 13:29

arkadaşlar kredi alırken imzaladığımız sözleşmede bu madde var(yani en azından benimkinde var) ve her bankanın sözleşmesinde olduğunu biliorum dolayısıyla altına imzamızı atmışız yani kabul etmişiz,ben avukatımla görüştm eğer made var ve imza attıysan bişi çıkmaz dedi ama bundan 3-4 yıl önce zirrat bankasına karşı açılan davasını kazanmışlar çünkü madde yokmuş...

lazopo53
Aday Memur
07 Kasım 2012 23:41

dostum iş bankası bayramyeri şubesine tüketici kredisi dosya masrafı için müracaat ettim bekliyorum.cevap gelince yazarım

e-katip, 11 yıl önce

denizliden bankalara başvurup da lehine sonuçlanıp parasını iade alan var mı...

nightmare10
Aday Memur
09 Kasım 2012 08:40

kredi kartı aidat ücreti, hesap işletim ücreti, dosya masrafını geri almış biri olarak izlenebilecek yolları paylaşıyorum...bulunduğum ilçede tanıdık bir avukatımız tüketici hakem heyetinde bulunduğundan ben tüm dilekçe örneklerini aldım(internetten dilekçe örneklerini kolayca bulabilirsiniz) bir çok akrabama arkadaşıma bizzat almış biri olarak anlatıyorum. ilk önce normal bir dilekçeyle bankaya başvurun. (ben hiç bankaya başvurmadan direk tüketici hakem heyetine başvurdum çünkü onlarda benim verdiğim dilekçeye istinaden bankadan savunma istiyor zaten)1-dilekçenize gelen olumsuz cevabı, 2-aidat ücretini,hesap işletim ücretini veya dosya masrafını kestiğini gösterir belgeyi 3-tüketici hakem heyetine dilekçe yi yazıyorsunuz ve bekliyorsunuz hepsi bu kadar.burada önemli konu geriye dönük kredilerde masrafın kesildiğini gösterir belgeye ulaşabilmek. banka bu dökümanları size vermek zorunda veya internet bankacılığından hesap detaylarından bakabilirsiniz(bankadan bankaya geriye dönük 1-10 yıl arasında değişiyor.)çoğu banka geriye dönük en fazla 6 aylık veriyor. denizbank 7-8 yıla kadar yapı kredi 2-3 yıla kadarvs. en önemli konu bu çektiğiniz kredi veya diğer kesintileri ispatlayabilmek ... normal kredilerde siz krediyi çekersiniz size o bankadan hesap açarlar o hesaba aktarırlar krediyi aktardıktan sonrada o hesapta dosya masrafı(kredi kullandırım ücreti,kredi açılışı )adı altında kesintiler olur bu bölümlerin çıktısını alın ve yazın. karar çıktıktan sonra karar hem size hem de bankaya gönderiliyor bankaların 15 gün itiraz hakkı var 15 geçtikten sonra direk icra takibi yapabilirsiniz veya bankaya şu tarih ve şu sayılı tüketici hakem heyetinin vermiş olduğu karara istinaden yazan bir dilekçe yazmanız acap edebilir. bir banka dosya masrafı ile ilgili verdiğimiz dilekçeye istinaden arkadaşımı arıyor ve bankamıza gelip dosya masrafını istemediğinize ilişkin dilekçe vermezseniz hakkınızda 12-13 bin tl maddi tazminat davası açacağız diyor. sebebi fazla iş yükü oluştuğundan kesinlikle itimat etmeyin korkmayın üstüne gidin çok kolay almak...karar çıktı. kredi kartı aidat ücreti zaten en basiti ...hesap işletim ücretide aynı şekilde.. dosya masrafınıda çözmüş olduk... şimdi 1161 tl nin üzerinde olan dosya masraflarını tüketici mahkemesi yoluyla alabilmek kaldı...

avrasya
Şef
09 Kasım 2012 14:41

Benim dava da bu ayın 25 inde umarım sizinki gibi sonuçlanır. Avukat da bana sizinkinin aynını yani sözleşmede rakam açık açık belirtilmediyse kesin alırız örnek kararlar ve yargıtay kararları var dedi bende verdim. Hadi hayırlısı sonucu buradan aktarırım.

Ben bankadan iade istemedim yazdığım dilekçede sadece sözleşmemin ve ödemelerimi gösteren cetveli istedim. 7 gün içnde verdiler onunla da thh ne başvurdum onlar tutar 1950 tl olduğu için avukata git dediler ben de öyle yaptım.

fokyay, 11 yıl önce

selaybden
Aday Memur
10 Kasım 2012 14:33

Arkadaşlar, ben de dosya masrafı ve hayat sigortası masrafı için V...bank ile mahkemelik oldum. Hayat sigortası hemen ödendi. Dosya masrafı için (500 TL) tüketici hakem heyetinin lehime verdiği karara banka itiraz etti. Tüketici mahkemesine karşı dava açtılar. Sonuç yine lehime sonuçlandı ve süreç tamamlandı.

Konut kredimi A.....bankta yapılandırdım. Banka 1250 TL dosya masrafı aldı. Şu anda 5 arkadaşım da aynı durumda ve benim emsal kararımı referans alarak tüketici hakem heyetine başvuracağız. O sürecin ardından tüketici mahkemesi süreci muhtemelen başlayacak.

Ankara"da olanlar hem benim hem de başka bir arkadaşımın dosya masrafı evraklarını alabilirler.

rera
Daire Başkanı
10 Kasım 2012 15:55

Bende Mart ayında gerek hesap işletim ücreti gerekse de dosya masrafı+hayat sigortası+ipotek fek ücreti için THH'ye başvurdum. Yaklaşık 3 ay sonra Hesp işletim ücreti başvurum aleyhime sonuçlanmış olduğunu tebligatla öğrendim sebep THH'ye hesaptan çekilen ücretle ilgili dekont sunmamış olmammış halbuki başvururken benden yalnızca Bankaya ihtarname çekin cevaba göre başvurun dendi ben de öyle yaptım olay 2010 yılında olduğundan ve benden habersiz hesaptan çekildiğinden bu işlemden sonra bankayla her türlü irtibatımı kestiğimden bankadan dekont almadım ki bankanın cevabında ne zaman ne kadar ücret kestiği açıkça belirtilmesine rağmen THH bunu dikkate almamış.

Diğer başvurum aradan geçen 7-8 aya rağmen herhangi bir sonuç gelmedi bayramdan önce THH ye gittim tamam dediler yeni sonuçlandı adresinize sonuç gönderilecek dendi sonucu öğrenebilir miyim dedim bi zahmet olumlu ancak banka mahkemeye gidebilir kaybederseniz herşey sizin üzerinize kalabilir hatta kaybettiğiniz başvuruyla ilgili de banka mahkemeye gidebilir dendi sanki neden başvuruyorsunuz başvurmayın der gibiydiler çok şaşırdım tepki gösterecektim ama neyse dedim sanırım uğraşmak istemiyorlar nasıl bir zahmet çekiyorlarsa...el hasıl hala bekliyorum 2-3 hafta oldu hala sonuç tebliğ edilmedi bu hakem heyetlerini şikayet edebileceğimiz bir mercii yok mu? Birde aynı başvuruyla ilgili ikinci kez başvuramazsınız dediler halbuki başvurulabiliyor diye duydum hangisi doğru acaba...

cetinkaya21
Aday Memur
11 Kasım 2012 22:07

Arkadaşlar bankadan sözleşme ve geriye dönük 10 yıllık hesap dökümü istedim ancak bankalar sadece masrafları ödeyemeceklerine dair bir yazı gönderiyorlar bu durumda ne yapmamız gerekiyor.yani sözleşme ve dökümü göndermiyorlar bu durumda nasıl dava açabiliriz ?.Bilgisi olanlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Toplam 440 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi