Editörler :
15 Eylül 2012 23:07   


Mastürbasyon Saç Döker

Bu bilimsel bir konudur ayıbı gizlisi yok.

Saç dökülmeleri ya ırsidir yada testesteron hormonunun salgısı ile alakadırdır.

Çok fazla mastürbasyon yapan adamda bu hormon artış yapar saçın anasını ağlatır.Özellikle 20-30 yaşlarında olan arkadaşlar sık mastürbasyon yapıyorlarsa ve saçları dökülüyorlarsa size tavsiyem.

sadece 1 hafta dediğimi yapın sonucu göreceksiniz:

1- En az 1 hafta mastürbasyona ara vermeye çalşın,

2- Süt ürünlerini ve kırmızı eti az yiyin yada o hafta yemeyin

3- Sabahtan akşama kadar bilgisayar başında oturmayın, koşun yürüyün top oynayın egzersin yapın ne yapıyorsanız yapın ter atın.

4- Şampuanınızı değiştirmeyin 2 günde bir mutlaka saçlarınızı yıkayın.

5- Bir haftanız tamamlandıktan sonra saçlarınız hala dökülüyorsa gelin burda bana küfür edebilirsiniz.Çünkü yaptıklarım tecrübe ile sabittir.

16 Eylül 2012 12:50

guerlian
Şube Müdürü

Felaket Tellalı, o kadar yanlış bir başlık ve o kadar yanlış açıklamalarda bulunmuşsun ki... Bu bilgiyi nereden edindin bilemiyorum ancak kesinlikle doğru değil. Testesteron, sadece cinsel fonksiyonla ilgili bir hormon değil. Kıl, tüy, vücudun savunma mekanizması gibi durumlarda da etkili. Sen mastürbasyon yapmasan bile o hormon seviyesi, zaten istediği zaman artacak, istediği zaman azalacak. Üstelik mastürbasyon yapmayıp durumu akışına bırakırsan fıtrat gereği cinsel arzuların hep üst düzeyde olacağı için vücudun sürekli uyarılmış, tetikte olacak.

Şunu bir defa aklımıza sokmamız ve unutmamamız gerekiyor: Erkek tipi saç dökülmesinde DHT yani testesteron hormonu etkilir, doğru! Ancak burada IRSİ özellikler ön planda. Eğer ailenizde (baba veya dayı) şakak ve tepe kısmı açık olan birileri varsa üzülerek söylemem gerekirki rahibe gibi yaşasan da o saç SENDEN ENİNDE SONUNDA GİDECEK. Etkisi olan Minoxil bile kullanımı keser kesmez saçlar eski haline döndürüyor.

Diyeceğim şu ki bu hormonu engellemedikçe saç dökülmesi devam edecek. Mastürbasyon yapmazsan bu hormon çalışmaz gibi bir bilgi, ilim dışıdır. Yanlıştır. Saygılar.

24 Eylül 2012 15:52

fgfurkanfg
Aday Memur

Arkadaşın yazdıklarına katılmamak mümkün degil..aşırı mastürbayon %100 saç döker..zira mastürbasyon çok miktarda testosteron hormonun dht ye çevrilmesine neden olur..testosteron saç köklerindeki yağ bezlerinde bulunan tip 2 alfa-5 redüktaz enziminin yardımıyla dht ye dönüşür..dht ise saç foliküllerinı küçülterek gelişmesini engeller ve saçların dökülmesine neden olur..sonuç olarak aşırı masturbasyon %100 saç döker..hiç kimse aksini iddia edemez..ayrıca saçları yağlandırir

26 Eylül 2012 15:51

guerlian
Şube Müdürü

Bunca açıklamamdan sonra anladığın buysa var haline. Araştırmadan kafanıza göre bilgi yazıyorsunuz. Testesteron sen mastürbasyon yapsan da salgılanır yapmasanda. Hükmeden sen değilsin yani, o.

26 Eylül 2012 18:42

fgfurkanfg
Aday Memur

Tamam o zaman madem inanmıyorsun sabah akşam 1 hafta boyunca mastürbasyon yap..saçın dökülüyor mu dökülmüyor mu görürşun..(o saç kesinlikle dökülecektir)ortaya kanıtlanmış bilgi koyuyoruz..adam hala itiraz ediyorr..vay senin haline..nefsine hakim olmak senin elinde

13 Eylül 2017 03:02

korkusuzfırtına
Aday Memur

Konuyu hortlatacağım ama konuyu açan arkadaş haklı. Cinsel aktiviteden sonra vücuttaki magnezyum, çinko ve demir atılımı oluşuyor. Bunun düşük miktarda olmasi önemli değil çünkü vücut eksilen mineralleri yerine koyması için daha çok besine ihtiyaç duyuyor eğer bunu besinlerden karşılamazsanız bu sefer vücutta depolanan vitamin ve mineralleri kullanıyor. Zaten ejekülasyondan sonra prolaktin salgılandığı için 1-2 gün yorgun ve bitkin hissedilir. Vücut etkilendiği icin saçlar da etkileniyor ve yıpranıyor. Hem cildde daha çok yağlanma hem de saçlarda yağlanma artıyor. Haftada 1-2 den fazlası kesinlikle zarar arkadaşlar aklınızda bulunsun. Bu şey bütün hayat enerjinizi alıyor resmen.

Toplam 5 mesaj
 
ANKET
Çiftlik Bank olayında sadece vatandaş mı suçludur?