Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Eylül 2012 18:58

özel okullarda ve kolejlerde öğretmenlik

herkese merhaba

benim kolejlerde çalışan öğretmen arkadaşlara danışmak istediğpim şeyler var..4 yıldr dersanede öğretmenlik yapıyorm ve kpss de umudum oldığı için dersaneninde geleceği pek iyiye gitmediği için bu yıl kolejlere başvuru yapıcam

ancak alımlar nasıl yapılır,mülakatlar,sınavlar bu süreç çok zor mu

bilgilendirirseniz çok sevinirim

biyolog_nil
Aday Memur
21 Eylül 2012 11:09

okuyan arkadaşar cevap verebilecek olan yok mu aranızda:??

33safis
Memur
21 Eylül 2012 13:24

merhaba ben 2007deyken bir kolejde çalışmıştım. PDR mezunu bir rehber öğretmenim. alanımdan dolayı hafta içi hafta sonu demeden çalıştım.

8:30da işe başlar akşam 9-11 arası çıkardım. yemek, servis sorunu olmuyor, onlar karşılıyor ama zorlayıcı oluyor.

iyi yönü de eğer ki devlete atanırsan kolejlerde girdiğin hizmetiçi eğitim sınavları, adaylık dönemleri devlete saydırabiliyorsun. Hatta çalıştığın sürenin hizmet puanını, sürenin 3te 2sini de memuriyete ekletebiliyorsun. dershanedekiler devlete sayılamıyor oysa ki...

mülakat koleje göre değişir. benim kolejin bi sürü şubesi vardı ve merkezi istanbuldaydı. mülakatta siyah beyaz takım ya da beyaz gömlek siyah pantolon giy. saçlarınu uzunsa topla, inci küpeleri tak :) sallantılı rüküş olmasın. sade şık ol kısacası.

mülakatta uygulamalardan soruyorlar. sınıfta şöyle olsa ne yaparsın gibi. ben 7 ayrı mülakattan geçmiştim. ölçme değerlendirme, rehberlik, klinik gibi alana dayalı bilgi soruları da sormuşlardı.

dediğim gibi kolejine göre değişir..... küçük bi kolej ise aşırı zorlamazlar bence.

33safis
Memur
21 Eylül 2012 13:27

ha bir de kendine güvenli dur, iletişimini iyi tut :) aşırı asık suratlı ya da aşırı komik olma ;)

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi