Editörler : F16 Gökçen

Kapalı
22 Eylül 2012 12:48

B12 vitamini eksikliği ne yapmalıyım?

merhaba arkadaşlar.1-2 aydır kulak çınlamasından şikayetçiydim.bir sürü doktora gittim sonunda bir dahiliye doktoruna kan tahlili yaptırdım.b12 değerim 147 çıktı çok düşükmüş 10 tane iğne verdi.bugün iğnenin 6.günü olcak ama hala şikayetlerimde azalma olmadı.sizce zamanla geçecek birşeymi?çünkü kulak çınlamsından hariç baş dönmesi halsizlik göz kararması var.lütfen cevap yazın

redcourt
Kapalı
23 Eylül 2012 11:21

bir Allahın kuluda cevap yazsın ya güncelllllllllll

bjk-06
Aday Memur
23 Eylül 2012 11:42

tansiyonunda sorun olabilir

redcourt
Kapalı
23 Eylül 2012 11:45

tansiyonum normalmiş.11e 7

23 Eylül 2012 16:14

mide rahatsızlığınız veya tiroit rahatsızlığınız var mı mide ve tiroit ilaçlarıda B12 vitamin seviyesini düşürüyor...

23 Eylül 2012 16:33

et ve kurubaklagil yemeğe ağırlık vermelisiniz.

ramazzoli
Müsteşar
23 Eylül 2012 18:46

hocam iğneleri yaptırmaya devam et ve en yakın zamanda kbb uzmanına muayene ol...

redcourt
Kapalı
23 Eylül 2012 20:10

kbb uzmanı kulağında hiçbişey yok diyo.b12den dolayı çınlama olur diyo.iğnelerden 6 tanesini vurundum ama hala bi değişiklik yok.kulak çınlaması devam edyo.baş dönmesi var.bilmiyorum napcam.b12 iğnesi kullanan yok mu aranızda.acaba hemen etkisini göstermiyormu?buarada mide ve tiroid rahatsızlığım yok onlarada bakıldı çünkü.

redcourt
Kapalı
23 Eylül 2012 21:06

güncelll

23 Eylül 2012 21:19

vertigo veya meniere hastalığı denge bozukluğu yapıyor ve kulak çınlaması...

23 Eylül 2012 21:22

B12 ve kulak çınlaması bana saçma geldi açıkçası..

redcourt
Kapalı
23 Eylül 2012 21:30

b12 ye bağlı olarak kulak çınlamasıda oluyormuş öyle dedi kbb uzamnı

23 Eylül 2012 21:34

İğnelere devam o halde arkadaşım iğnelerden sonra geçmezse birdaha gidersin doktora geçmiş olsun..

ramazzoli
Müsteşar
23 Eylül 2012 22:50

kbb gördüyse...

bide nöroloji uzmanına muayene ol dostum...

scarface88
Memur
25 Eylül 2012 02:13

kardeş bende bugun gittim,nöroloji bölümüne bnde sinir,halsizlık,yorgunluk gibi sıkıntılar var bundan dolayı gttim tahlil falan oldum işte,sonuçlarda b12 eksikliği çıktı banada 10 tane iğne verdi bide hap verdi onları alıp kullancam bilmiorum faydası olcak mı,geçmiş olsun kardeş sanada..

DrSelcuk
Kapalı
01 Ekim 2012 01:51

sorunlarınız b12 ekiskiliğinden mi elbette olabilir.b12 eksikliğinde insanın çocuğu bile olmaz

yadaşöyle düşünün sorunlarınız b12 eksikliğinden değilse bile en azından b12 eksikliğinizi telafi ediyorsunuz ki 147 çok çok dusuk bir değer.iğnelerinizi mutlaka kullanın bitirin tahlilerinizi tekrarlayın bakalım ne olacak

redcourt
Kapalı
05 Ekim 2012 15:54

kulak çınlamam henüz geçmedi ama iğnelere ara verince baş dönmem geçti.iğne bana yan etki yapıyor

çev_inş
Aday Memur
09 Ekim 2012 08:53

kardeş senin yine iyimiş benim 89 çıktı bende cildiyeye ağzımda sürekli aft oluşuyor diye gittim kan testi yapıldı b12 eksikliği çıktı, bana da 10 iğne verdi birde hap, hapları hala kullanıyorum 1 ay sonra tekrar kan testi yapılacak bakalım düzelecek mi bende de ağızda yara, kulak çınlaması, gözde buğulanma, unutkanlık, hafıza zayıflığı şikayetleri var ağzımda yara artık çıkmıyor diğer şikayetlerimde azaldı çok şükür..

nihalimcee
Aday Memur
09 Ekim 2012 11:41

vertigo ve meniere diye rahatsızlıklar da benzer belirtiler veriyor diye duymuştum.arkadasımda vardı.geçen yıl bir çok yere gittiğinde farkedilmemişti her doktor bilmiyormuş henüz ...bir dönem nasıl panik atak duyulmuştu herkeste çıkıyordu.şimdi de bu hastalıklar yaygınmış...geçmiş olsun.

Aklın gozyaslari
Aday Memur
09 Ekim 2012 12:33

Aynı şeyi diyeceğim. Doktor değilim fakat annemden dolayı tecrübeliyim. Baş dönmesi ve kulak problemi birlikte var ise hatta sadece sebepsiz baş dönmesi var ise kulaktaki denge lobundan kaynaklanır. Üniversite hastanelerinden birine başvurun KBB uzmanına. Bu rahatsızlığın ilerlemesi cidden kötü. Mevsim değişiklikleri, en çokta stres çok fazla tetikler. Ve tuz. Tuzsuz yemeyi deneyin. 1 hafta içinde şikayetlerinizde azalma olma ve geçme ihtimali yüksek. Dediğim gibi doktor değilim, başka birşeyde olabilir elbette ama yaşadığımızdan dolayı bir nebze olsun yardımım olabilir diye yazıyorum. Çok geçmiş olsun.

umutdursun
Kapalı
09 Ekim 2012 13:12

benimde yıllarca b-12 eksikliğim oldu . 10 tane iğne verdiler yedik yetmedi 10 tane daha verdiler . şikayetlerim geçti ama ilerleyen zamanlarda tekrar çıktı. bu iş bir kaç kere bu şekilde tur attı. iğne yedim düzeldi tekrar etti filan.

sonradan endoskopi yaptılar midede mikrop çıktı o mikrop b-12 emilimini engelliyormuş. yani tekrar ederse mide de sorun var demektir.

iğneleri yedikçe şikayetin geçer .tabi kulak çınlamasının bir sürü sebebi var eğer b-12 ile alakalıysa geçer.

Allah şifa versin

Toplam 104 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi