Editörler :
04 Eylül 2018 14:36

mervee89
Aday Memur

Ocean methyl b12 kullanabilirsin

30 Temmuz 2019 21:50

karamemet55
Aday Memur

b12 vitaminini dışardan almayla bu işler düzelmez.ancak karaciğerinizi yorarsınız.mühim olan florası değişmiş geçirgenliği artmış yani bağırsak bariyeri bozulmuş bir kişi iseniz aklınıza gelmiyecek hastalıklara kapıları sonuna kadar açmış olursunuz.çare bağırsakları anti candida özellikli bitki extractıyla temizlemek .temizlendikten sonrada bitki kökü esaslı probiyotikle bağırsak floranızı zenginleştirmektir.ondan sonra bağısaklarınız b12 fabrikası olur.söz konusu probiyotik ve anticandida extractı özel laboratuvarımızda üretmekteyiz.05422896631.

31 Temmuz 2019 08:55

camel
Daire Başkanı

bende de vardı.. keçiboynuzu özü ya da pekmezi ile birlikte portakal mandalina yedim.uzun süre devam ettim keçiboynuzuna ..şimdi herşeyim full oğlu full hemoglobinim 11-12 şimdi maaşallah 17..tavsiye ederim.

02 Ağustos 2019 13:07

ekonomi.çoh.eyi
Genel Müdür

Kırmızı et ve köy yumurtası ye bol bol.Bir de içinde B12 vitamini bulunan kahvaltılık çerezlerden(Nestle'ninkiler iyidir) yemeni tavsiye ederim.

02 Ağustos 2019 13:12

ekonomi.çoh.eyi
Genel Müdür

Kırmızı et ve köy yumurtası ye bol bol.Bir de içinde B12 vitamini bulunan kahvaltılık çerezlerden(Nestle'ninkiler iyidir) yemeni tavsiye ederim.

ekonomi.çoh.eyi, 2 ay önce - Alıntıya git

Pardon yanlış yazmışım "kahvaltılık çerez" değil "kahvaltılık gevrek" olarak geçiyor.Poşetin yan kısmındaki vitamin değerlerini okuyun,B12 vitamini hangisinde dah yüksekse onu alın.Bim'de satılan Çocuk Devam Sütüyle çok iyi gidiyor bu gevrekler.Ayrıca o sütte de az da olsa B12 vitamini var.

02 Ağustos 2019 17:10

sars06
Aday Memur

Keçiboynuzu özünü sulandırarak içiniz.

Kefir içerseniz o da faydalı oluyor.

Yumurta, süt ve kırmızı et tüketiniz.

06 Ağustos 2019 09:57

coderfree
Aday Memur

http://turkomp.gov.tr/component_result-b-12-vitamini-41

ULUSAL GIDA KOMPOZİSYON VERİ TABANI, bir inceleyin isterseniz. Bir ara doktorun verdiği B12 hap kullanmıştım ama şimdi pek gerek duymadım. Düzenli olarak tam buğday ekmeği ve günde 1 yumurta yiyince düzeldi gibi.

23 Ağustos 2019 16:22

Gydm
Memur
Bende B12 ve D vitamini eksikmiş
Toplam 88 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?