Editörler :
24 Eylül 2012 18:16   


Online e-Sertifika Kişisel Gelişim Eğitimleri

Arkadaşlar;

Bu tür eğitimler son dönemlerde oldukça rağbet görüyor. Başta CV'leri güçlendirme olmak üzere birçok yerde kullanılabiliyor.

Aranızda bu tür online eğitimlerden alanlar var mı?

Ben netten kısa bir araştırma yaptım. Online Eğitimlerde önemli unsurlardan biri alınan sertifikaların geçerliği ve güvenirlik.. Bunu sağlayan yerlerin başında kısa adı Kigeder olan Kişisel Gelişim Derneği projesi olan e-Sertifika Online Eğitim projesi geliyor.

Açıklama şu şekilde;

e-Sertifika Eğitimleri Türkiye'de Kişisel Gelişimin ve İnsan Kaynakları?nın Her Alanında Eğitimler Düzenleyen Ve Nlp ve diğer alanlarda Eğitmenler Yetiştirebilen Türkiye'nin En Büyük Kişisel Gelişim Kuruluşlarından kısa adı KIGEDER olan Kişisel Gelişim Derneği güvencesinde, Uluslararası geçerlikte sertifika eğitimleri ise; Kişisel Gelişim Derneği ile yurtdışında Kişisel Gelişim alanında faaliyetlerde bulunan diğer dernekler ve kurumlarla ortaklaşa protokollerle hayata geçirilen İPDACT (İnternational Personal Development Association Coaches Trainers) onaylı olarak verilmektedir.

Verilen sertifikalar; 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu ve 5253 Sayılı Dernekler Kanunu'nun ilgili maddeleri, Kişisel Gelişim Derneği Tüzüğü 25. Maddesi ; ??Ülkemizde alanında ?Kişisel Gelişim Uzmanı? yetiştirilmesini sağlamak amacıyla uzmanlık standartları kapsamında Kişisel Gelişim Eğitimlerini organize eder. Yapılmakta olan eğitimlerin standartlara uygun olup olmadığını kontrol edebilir. ?? ve 26. Madde: ??Yüksek standartları yakalama amacıyla ?Kişisel Gelişim ve Değişim Derneği? olarak sertifikalandırma yapabilir. ?? kararları uyarınca, bu bağlamda bir eksikliği kapatmak üzere planlanan eğitimler Kigeder tarafından sertifikalandırılmakta ve yasal olarak bu bağlamda önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

NEDEN KİŞİSEL GELİŞİM DERNEĞİ?

? Öncelikle Dernek olarak sahip olunan Tüzel kişilik Kişisel Gelişim alanlarında yapılacak faaliyetlerde yasal bir güvence kazandırmaktadır.

? Bu eğitimlerle ilgilenen mevcut potansiyelin ve CV'lerin sunulduğu kamu kurum ve kuruluşlarının gözünde Dernek olarak düzenlenen faaliyetler ve yapılan sertifikasyon tüzükte belirtilen maddelerle yasal güvence altına alındığı için geçerliği ve güvenirliği herhangi bir danışmanlık merkezinden alınan sertifika ve eğitimlerden daha yüksektir.

? Sertifikalandırma yalnızca Genel merkezden yapılacağı için tüm Türkiye?de birlikteliği sağlayacak, bu da Kişisel Gelişim Derneği ? Kigeder? in bu alanda önemli bir boşluğu doldurmasına ve Kişisel Gelişim & İnsan Kaynakları eğitimlerinde söz sahibi olacak bir marka haline gelmesini sağlayacaktır. Alacağınız eğitimler ve sertifikalar Kigeder markası ile daha değerli hale gelecektir.

? Çözüm ortağımız / temsilcimiz yada şubemiz olarak bu ailenin bir parçası olarak eğitmenler kısmında yer alabilecek, güvenilir ve söz sahibi bir referans sahibi olabileceksiniz.

? Bunun yanında Kişisel Gelişim Derneği olarak tüzük 25. Maddesi ; ??Ülkemizde alanında ?Kişisel Gelişim Uzmanı? yetiştirilmesini sağlamak amacıyla uzmanlık standartları kapsamında Kişisel Gelişim Eğitimlerini organize eder.?? uyarınca aldığınız eğitimler sonrası ??YETKİLENDİRME SERTİFİKASI?? verilerek çözüm ortağımız olarak çalışmalara başlayabilirsiniz.

? Yapılacak sertifikalandırma; eğitimi veren eğitmenin imzası ve Yönetim kurulu başkanının mührü ve imzasıyla olacaktır. Bu da belirtildiği üzere sertifikaların ve eğitimlerin daha güvenilir ve geçerlikte olmasını sağlamaktadır. Örnek sertifika görmek için tıklayın.

Tüm Detaylar için;

http://onlineesertifika.net/

 
ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?