Editörler : "eskiyara"Pangaea

Uğur__Öğretmen
Genel Müdür
01 Ekim 2012 17:27

5.sınıfları alırken iyiydi değil mi? Ona bakarsanız bizde ilkokul 5 yıl diye sınıf öğretmeni olmuştuk. Saçma sapan konuşmayın gidin ne açacaksanız açın!!!

Çıkarcı ve menfaatçiyiz diyemiyorsunuz da vayyy efendim bilmem mühendisliği ezmişmiş. Ezmeseydin zorlamı ezdirdiler...

SONDARBE
Şef
01 Ekim 2012 18:03

Dilekçemi bugün verdim arkadaşlar. Sanırım dilekçe kanununa göre 30 gün beklemem gerekecek.

Hayırlısı bakalım

MaiVeSiyah
Şube Müdürü
01 Ekim 2012 18:19

Lise Edebiyattan Türkçe ögretmenliğine geçiş oldu mu?

SONDARBE
Şef
01 Ekim 2012 18:21

Arkadaşlar mebbisteki red ekranının resmi, tercih ettiğiniz okulları göstermesi bakımından önemli, onu almayı unutmayın.

tarıkay01
Aday Memur
01 Ekim 2012 18:39

arkadaşlar ben dilekçemi ilçe mem e verdim. meb ve İKGM iletilmek üzere diye belirttim. şube müdürümüz hemen ile göndermek üzere dilekçeyi işleme aldı. haydi hayırlısı. bundan sonra gelen ret cevabıyla dava açacakmışız... çoook hakkımızı yediler. umarım düzeltirler.

SONDARBE
Şef
01 Ekim 2012 19:06

Hocam er geç adalet tecelli edecektir

01 Ekim 2012 19:10

Sayın Hocam ben de dikelçemi ilçeye teslim ettim bugün inşallah hayırlısı olur. Dileçenizin nushasını ve dilekçe numaranızı muhafaza edin. 60 gün cevap hakları var. 60 gün içinde düzeltme yapmazlar veya red cevabı vermezlerse dava hakkınız yine mevcuttur. Ben sendikamın avukatıyla da görüştüm. Bölge müdürümüz de çok yardımcı oldu. yarın başka bir avukatla daha görüşeceğim lakin avukatımın verdiği bilgiye göre biz hataların düzeltilmesi içim 60 günlük mühlet verdik düzeltmezlerse dava yoluyla hakkımızı isteyeceğiz. umaraım davaya gerek kalmaz.

SONDARBE
Şef
01 Ekim 2012 20:28

Hocam bu 60 gün meselesini anlayamadım ben. Hangi mevzuata dayanıyor bu süre?

Benim bildiğim, dilekçe hakkı kanununa göre 30 gün içinde cevap vermek zorundalar

Beni aydınlatır mısınız bu konuda?

SONDARBE
Şef
01 Ekim 2012 20:30

Hatalarını düzeltmek için 60 gün mühlet verdiğinizi söylüyorsunuz. Bunu neye istinaden yaptınız? Ben sadece red gerekçesini öğrenme amaçlı dilekçe vermiştim. Bu durumda dilekçemi değiştirmek zorunda mı kalacağım?

ayşe başak
Müsteşar Yardımcısı
01 Ekim 2012 20:42

biri bana şu alan değişikliğini anlatabilir mi?

ben alan değişikliğini ünüversitede branş okumuş ancak sınıf öğretmeni olarak atanmış arkadaşların şimdi mezun olduğu branşa geçmesi olarak anladım a oysa bize sınıf öğretmenliği mezunu matematik çi geliyo anlamadım lisede napcak nasıl öğretecek orta öğretim mat hocalar görevlendirme geliyodu derse bakıp hazırlanıpo geliyoruz diyodu

ya da ben yanlış anladım

ŞAİREDİPHAN
Aday Memur
01 Ekim 2012 20:48

ne demek alan değişikliği kardeşim hangi branşta atanmaışssan branşın odur ...ama görevdeyken başka bir alan okumuşsan o branşada atanırsın...branşlar arası akrabalık bağı kurup o alan değişikliği yapmanın saçmalıktan başka bir şey değil...mahkemeye verilip hepsi iptal edilmeli...liseye sınıf öğretmeni matematikçi edebiyatçı gelmiş ...hrkes çocuğumun dersine girmesin dua ediyor..

SONDARBE
Şef
01 Ekim 2012 21:37

Konuya aykırı konuşan arkadaşlar, ilk yorumumuza baksaydınız, boşuna zahmet etmeyecektiniz

andan44
Şef
01 Ekim 2012 22:27

Arkadaşlar bugün avukatla görüştüm.Bilgilerimi ttb 80 sayılı kararı ve kılavuzu inceledi.FKB mezunlarının ttbnin 80 sayılı kararı ile Fen ve teknoloji alanına başvurması gerektiğini belirtti.Başvuru hakkı verilseydi puanıma çok büyük ihtimalle yerleşirdim.Bunu da göz önününde bulundurarak yarın dilekçemi il MEM vereceğim.

MaiVeSiyah
Şube Müdürü
01 Ekim 2012 23:06

Böyle sacmalik olamaz tum brans degisikligi atamalari iptal olmali

ruzgar22
Şube Müdürü
01 Ekim 2012 23:39

uma günü alan değişikliği ile sınıfçıları branşlaştıran, 2 gün sonra da artık kpss de branş sınavı yapacağız diyen bir bakandan eğitim adına ne bekliyoruz.

lilium
Şef
04 Ekim 2012 20:16

güncel ----dava açan arkadaşlar durumuznuz nedir?

han-hancı
Kapalı
04 Ekim 2012 21:29

yanalan değişikliği atamaları iptal edilmelidir.

gülse*
Aday Memur
06 Ekim 2012 19:33

benim de bu konuda mağduriyetim var.başvurumu önce onaylayan ve ertsi günü redddedip tekrar başvuru hakkı veren milli eğitim bana bu durumu bildirmedi ve ben bu fırsatı kaçırdım,hesapta soramıyorum.adalet bu mu ben yaptım oldu zihniyeti...

alettin42
Daire Başkanı
06 Ekim 2012 22:02

Bende alan değiştirdim ama size destek veriyorum haklısınız

SONDARBE
Şef
07 Ekim 2012 20:29

Gülse hocam okulunuza dilekçe yazıp durumu sorun ve aldığınız cevap ile birlikte mahkemeye verin.

Toplam 85 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi