Editörler : alex 10

Yasaklı
27 Eylül 2012 07:54

Aykut Kocaman (Tek Başlık)

Son Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız...    

Aykut!

Ne kadar da kolay değil mi dile? Sanki komşunun küçük çocuğu, asker ocağından arkadaşın.

?Dahi? desen değil.

?Kurt? desen alakası yok.

?Tecrübe? desen ne arar.

?İmparator? desen, ümme haşa, Allah çarpar.

Aykut yahu, bildiğin Aykut. Mahallenin ayakçı çocuğu, şamar oğlanı.

Yolla iki ekmek alsın, üstü Aykut?a kalsın.

Ne küçüğü saygı duyar, ne büyüğü sevgi besler. Hele bir ailesi var ki evlere şenlik; günde 3 öğün küfür yer. Üstüne bir sopa yemediği kalmıştır Aykut?un, kalmasına da, vursan ne olur, boynunu eğer, saygıya durur.

Bir halt ta olmaz bu Aykut?tan üstelik.

Saf ya bir kere; iki kelime doğru durur, dokuz köyden kovulur.

- E Ama Aykut iyi biri!

İyiyse; köye cami kurulur, oraya imam olur.

Fazlası olmaz ondan. Fazlası olmaz ama;

Başkan alıkonur; başkan olur.

Yönetici geri durur; yönetici olur.

Topçu alınacak, menajer olur.

Topçu ağlıyorsa ağabey olur.

He bir de maça çıkılacak, hoca olur.

- Hoooop!...

- Herşey olur, hoca olmaz.

Hem olsa ne olur, iki günde unutulur. Aykut çünkü o yahu, bildiğin Aykut!

Sabah olur, akşam olur, maç olur. Korner olur, gol olur. Öndeyken, berabere olur. Maç biter, zaman durur.

Destek olan, köstek olur. Hoca Aykut, bildiğin Aykut olur.

Sonra sen herkesi yenersin, elalem elini öper. Seninki Aykut olur, elaleminki İmparator olur.

Zaman çatar. Aykut gelir, ?Kocaman? durur! İstifa eder, Kocaman olur.

Kör ölür, badem gözlü olur.

UNuSuaL.pSChO
Yasaklı
27 Eylül 2012 08:15

sabır etmek lazım ben hala başarılı olacağına inanıyorum..

celebrity
Müsteşar
27 Eylül 2012 09:11

herşeyi bırakın fenerin oynadığı topa bakın

kimse kimseye durduk yerde tepki göstermiyor

ben taraftar olarak yeterince kötü gün gördüm

futbolcu grubundaki rahatlığı hissediyorsak kasmamamız gerektiğini öğrenmemiz gerekiyor.selçuk şahin in bir yıllık kazancını kazanmak için 1500 ay çalışmam gerekiyo.

eğlence ve güzel vakit geçirme amacıyla futbol izleyip takım tutuyoruz.daha yaşamadığımız hangi rezillik kaldı hala destek diyorsunuz anlamıyorum..

Bilge Hilal
Kapalı
27 Eylül 2012 09:15

Sabah sabah Aykut :)

07.54 de Aykut nerden geliyo aklına yaf :)

UNuSuaL.pSChO
Yasaklı
27 Eylül 2012 09:29

celeb,

içinden fener sevgisini atabiliyosan buyur at.. yenilince üzülenlerden , yenince mutlu olanlardansan eğer takıma destek olmaktan başka çaremiz yok..

selçuk vb. futbolcuların ya da diğerlerinin aldıklarını herkes biliyo ama o nedenle takım tutmayan , tuttuğu takımı desteklemeyen taraftar yoktur ..biz bu yola gönül vermişiz bahsettiğin durumlar bizi ilgilendirmemeli , hee dersen ki arkadaş sırf bu vb. şeyler yüzünden banane fenerden o zaman buyur rahat takıl ama çok zor..

celebrity
Müsteşar
27 Eylül 2012 10:24

taraftar dediğin akıllı olmalı

körü körüne destek olmamalı

takımında yanlış birşey olduğunu gördüğünde tepkisini göstermeli

sürecin başından beri baktığımızda başkanın taraftarı nasıl kandırdığını daha net bir şekilde görüyoruz.ozamanlarda aykut aziz yıldırıma destek olduğu için şuanda aziz yıldırımda aykutun yanında.

100 milyon euroluk kadro diyorlar takımın ayakta duracak hali kalmamış.takım oynamıyor oynayacak halide yok düzeleceğide yok..

taraftarı kandıran aziz yıldırımı ve onun askeri aykut kocamana destek verenler fenerbahçeye en büyük zararı verenlerdir...

gözünüz görmüyormu bazı gerçekleri anlamıyorum

tarumar1905
Yasaklı
27 Eylül 2012 10:30

kesinlikle katılıyorum celebrity editörün yazdıklarına

işte biz de en başından beri bunları söyledik körü körüne bağlanmamak gerekir dedik ve sizlerden çok tepki aldık ama nihayetinde gerçek bu malesef fb taraftarları kandırılıyor ve taraftarların bir kısmı da bunu görmek istemiyor

Necmi Üstad
Yasaklı
27 Eylül 2012 10:40

körü körüne bağlanmıyoruz ancak bir kaç haftada kellesini isteyen liseli medyanın oyununa gelmeyin diyoruz dediğimiz bu.

hadi gönder aykutu kimi getirceksin

27 Eylül 2012 10:42

aykut o 3 temmuz sürecinde bile trilyonlarca parayı tam gününde hesabında görmedi mi ?

o adamı fener kovsun aykut asgari ücretli iş bile bulamaz...

adama trilyonlar veriyorsunuz...

o paralarda herkesin hakkı var....

çolugundan çocugundan kesip takımına destek olanların hakkı var o paralarda...

sizin gibiler yüzünden futboldan anlamayan insanlar krallar gibi yaşıyor...

TUTUMUNUZU ŞİDDETLE KINIYORUM...

UNuSuaL.pSChO
Yasaklı
27 Eylül 2012 10:46

bizde görüyoruz takımın çok kötü bir durumda olduğunu ve ben bunu çok defa dile getirdim , takımın oynadığı oyundan zerre haz etmiyorum böle devam edersek ligi ilk 10 da zor bitiririz..

ama sizin derdiniz ayrı sırf şike muhabbeti yüzünden Aziz yıldırım dan nefret ediyosunuz , bi bakıma haklısınız da takımın adını bu işlere bulaştırdı , ama bana sölermsiniz hangi takım bu işlere bulaşmadı ? herkes kıyısından köşesinden biyerlerden bulaştı , koca şike furyasını sadece Aziz Yıldırım a nefret kusarak geçiştiremezsiniz..

Aziz Yıldırım ın yaptıkları ortadadır , kurumsallaşma ve tesisleşme adına Türkiye de çığır açmıştır bunun aksini iddia edenle oturup futbol tartışmam bile , zaten diğer taraftarların ondan bu kadar nefret etmelerinin en büyük nedeni budur ki , birde futbol dünyasında bu kadar dominant , bu kadar istediğini yaptıran bir adamı istememeleridir ..(kimse inkar etmesin bütün taraftarlar Aziz Yıldırım gibi istediğini yaptırabilen bir başkan ister)

olaya sportif açıdan bakarsak son 10-15 yıldır hemen hemen takım hep şampiyonluk yarışı içerisinde ve rakip te Türkiye nin '4 te 3 ü' buna rağmen senelerdir kafaya oynayan bir takımımız var..

Avrupa dersen azbuçuk bişeyler yaptık ki zaten hangi takımımız avrupada her sene bişeyler yapabiliyo ?

onun için bence bu kadar veryansın edilip , bu kadar feveran etmenin hiç bir manası yok , yıllardan sonra ilk defa bir takım kafaya oynamıyo diye her gün başkanı ve t. direktörü bu kadar karalarsanız olmaz o-la-maz..

eleştirmeyin demiyorum illaki eleştiri olacak ama bazıları tam içimizdeki irlandalı rakiplerin ekmeğine yağ sürmek için olmadık olmadık yazılar konuşmalar içinde , her takımın kötü dönemi olur en ufak bir kırılma zamanında biz de taraftar olarak sırtımızı dönersek rakip takım taraftarlarına böle malzeme veririz ki bu hiçte doğru bidurum değil..

tarumar1905
Yasaklı
27 Eylül 2012 10:48

ama iş aykutla bitmiyorki atkut azizi yıldırım birbirlerinden bir farkı yok bence fb camia olarak silkelenmeli kendine gelmeli ve sırtındaki bu kamburlardan kurtulmalı

fenciberk1907
Yasaklı
27 Eylül 2012 10:55

aykutla yapılan doğru işler var yanlış işlerde

maaşları sabitleyip daha düzgün kontrat yapmalar gerçekten güzel ancak tkaımın yönetimi oynadıı futbol ii değil yapılan transferler yerinde ama verimli kullanım konusudna sıkıntı var

öleyse aykut sportif direktör oalrak devam etsin ama kim gelsin??

bence gitmesi değil yerine gelecek adam daha büyük sıkıntı

27 Eylül 2012 10:56

celebrity ;

merak etme zaten tepki çok iyi gösteriliyor. hem medya hem taraftar olarak ... marsilya ve trabzon maçlarında kimse yaşaa Aykut diye alkışlamadı. tepki gösteriliyor ve Aykutta bu tepkinin farkında.

ama şöyle bir istatistik vereyim sana . sezon ortasında fb 18 kez hoca değiştirmiş ve bu 18 sezonun hiçbirinde fb şampiyon olamamıştır. hoca değiştirmek zamanlama olarak bir çözüm değil . yani bu sezon Aykutla devam etmek en doğrusu . bu bağlamda da biz taraftarlar onu eleştirirken daha yapıcı olmalıyız. ve ona tepkimizi gösterdikten sonra da desteğimizi hissettirmemiz gerekiyor.

papaz bile hergün pilav yemez. Aykutta her geçen gün hatalarını tecrübe olarak biriktirecektir. bu tecrübe yığınından daha doğru hamleler yapan bir hoca kimliğine bürünecektir , diye inanmamız gerekir.

geldiği sezon takımımızı o şampiyon yaptı . 2. yılında şampiyonluk teğet geçti , 29 senedir alınamayan Türkiye kupasını aldırmakta ona nasip oldu. bu kadar kolay harcamamamız gerekiyor.

Aziz Yıldırımın ise artık desteklenecek bir tarafı kalmamıştır . şu an Fenerbahçenin kamburu Aziz Yıldırımdır .

celebrity
Müsteşar
27 Eylül 2012 10:58

necmi bir hafta boyunca fenerbahçe maçının geleceği saati bekliyoruz.

yanımda bebeğim var mutlu mesut onla oynuyoruz

maç başlıyor çaylar geliyor ikram vs herşey güzel

100 milyon euroluk takımımız var şimdi karşı rakibi ezmeye başlıcak sağlı sollu gelip saldıracak yıkacak geçecek diyoruz

---

ana bir bakıyoruz bekir veriyor yoboya o hasan aliye o topala o sonra tekrar bekire sözde pas oyunu zaten anadolu takımı üstüne gelmiyor seni bekliyor.maçın 70 dakikası öyle geçiyor

sonra değişiklikler derken bir bakıyorsun maçta olmuş dakika 85 gelde çıkar maçı :)

100 milyon euroluk kadro böylemi oynar kardeşim.aykutu kulubede gösteriyor aynı ciddiyette ellerini bağlamış maçı izliyor.bende izliyorum oda izliyor

ve en sonunda maç bitiyor.1,5 ay sonra hazır olacağız diye beyanat veriyor

sonra en büyük rakibimizin maçı başlıyor.daha birinci dakikada sağlı sollu saldırmalar presler ..korkuyu ilk 5 dakikada salıyorlar rakibe

lafa gelince kadromuz onlardan iyi

delikadir1905
Yasaklı
27 Eylül 2012 11:03

celebrit gibi fenerliler ne zaman çoğunluk olursa fener o zaman kurtulur

27 Eylül 2012 11:05

aslında celebrity gibi fenerli birsürü kişi var..ama nedense hepsi dışarda gezen insanlar..burdakiler aykutun azizin avukatı olmuş sadece.

bazen bunları aziz mi buraya gönderiyor diye düşünmüyor değilim...

27 Eylül 2012 11:07

delikadir sen de diğerleri gibi benim yazdıklarımı okumamışsın :((

delikadir1905
Yasaklı
27 Eylül 2012 11:09

yok send gözle görülr bir düzelme var allah için

hakkını yemeyelim

aylar önce çok daha sivri ve keskindin

fenci celebrity salıkı biazda unusual gerçeklerin farkındalar benim gördğüm kadarıyla

celebrity
Müsteşar
27 Eylül 2012 11:10

şimdi ben feneristte bunları yazıyorum orada bana küfür etmeye başlıyor fenerliler :)

delikadir1905
Yasaklı
27 Eylül 2012 11:11

fenci celebrity sağlıkçı olacaktı eksik çıkmış..

delikadir1905
Yasaklı
27 Eylül 2012 11:13

celebrity allah bilir sana gslı diyorlardır-)

Toplam 351 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi