Editörler : "eskiyara"Pangaea
«15161718192021222324252627

nemrutdağı
Genel Müdür
09 Eylül 2018 10:21

Eğitimde devrim yapmalıyız. Öncelikle tüm fen ve sınavlı liselerin türü sadece lise olmalıdır. Ortaokul sonu sınav (lgs) derhal kalkmalıdır. Liseler tek tür olduğunda okul kendi içinde sayısal ve sözel alan bölüm sistemini uygulamalıdır. Matematik fen edebiyat gibi lisenin kendi içinde bölüm ve alan seçmelidir. Öğrenci bunu okulda idare ile birlikte yapmalıdır. Türkiyede yalnızca 1 milyon öğrencinin arasından üstün zekalı öğrenci seçmek için zorla fen ve sınavlı okullara yönlendiriyoruz. Tüm ülkenin aile öğrenci okul bakanlık bunun derdine düşmüş oluyoruz. 15 bin fen lisesine 5 binde galatasaray kabataş gibi liselere 1 milyonu 12 yıldır yarış içinde seçmek için çabalıyoruz. 80 milyonluk ülkenin kanayan yarasıdır. Hatta kanserli bir sorunudur. Eğitimde kıyamet koparacaksak bir kaç bin öğrencinin ancak girebildiği sınavlı sistemden derhal vazgeçmeliyiz. Yorulduk. Yıldık. Bu ülke birkaç bin öğrencisini seçmek için 12 yılını. 1 milyon öğrenciye eziyet ve ızdırap çektirmeye mecburmu.

nemrutdağı
Genel Müdür
09 Eylül 2018 17:30

Balık baştan kokmuş. Tuz kokmuş . Ne çare. İlköğretimden ilkokuldan planlı ve objektif kriterlere bakılarak yönlendirme mekanizması çalıştırılmadı Dünyanın en iyi yönlendirmesini yapan Almanlar kadar olamadık. Bu daha iyi günlerimiz . Sosyal patlamalar ve suçlar arttığında görün eğitimi ne hale soktuklarını.

ancelo
Yasaklı
20 Eylül 2018 18:11

Yerli ve Milli bir Eğitim Sistemine geçemedikçe, geçmişteki tüm assimilasyona seyirciyiz demektir.

xxlarge-
Şube Müdürü
09 Temmuz 2019 10:36

İşsiz güçsüz gençler görmektense iyi bir mesleki eğitimle öğrenciler hayata hazırlansın. Şu an kaç bin tane üniversite öğrencisi boşta geziyor. yazık.

Okumayacak çocuk meslek okuluna da gitse, meslek okullarının durumu ortada. Devlet meslek okullarında yeterli kalitede eğitim veremiyor. Kaliteli bir eğitim veremez de bence. Yetersiz eğitim sonucu meslek liselerinin bitirenler kendi alanlarında bir işe girmiyor maalesef.

Mezun olanların iş bulamadığı , hiç bir işe yaramayan eğitim sistemi. Sonuç olar 1 milyon işsiz üniversite mezunu. Ezberci eğitim.

nemrutdağı
Genel Müdür
24 Temmuz 2019 13:46

Tüm lise ve dengi okulların ortaokul kısmı açılmalıdır. Ortaokul eğitimi 3 yıl olmalıdır. Lise eğitimi de 3 yıl olmalıdır. Haftalık ders saatleri ortaokullda 5 veya 6 saat olmalıdır. Başka türlü bu eğitim sorununu ÇÖZEMEYİZ.

okan.buyuk.33
Kapalı
27 Temmuz 2019 00:31

Meslek liseleri bu ulke icin cok onemli. Meslek liselerinde de iyi ve istekli ogrenciler olmali.

Megatronics
Yasaklı
20 Aralık 2023 23:10

Zorunlu Eğitim saçmalığı eğitimi komaya soktu !

nemrutdağı, 5 yıl önce

Tüm lise ve dengi okulların ortaokul kısmı açılmalıdır. Ortaokul eğitimi 3 yıl olmalıdır. Lise eğitimi de 3 yıl olmalıdır. Haftalık ders saatleri ortaokullda 5 veya 6 saat olmalıdır. Başka türlü bu eğitim sorununu ÇÖZEMEYİZ.

Toplam 527 mesaj
«15161718192021222324252627

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi