Editörler : Cüneyt Barışoglu
27 Eylül 2012 21:41   


vergi indirimi yardım?

merhaba arkadaşlar,işe yeni başladım vergi indiriminden faydalanmak istiyorum dedim yüzde 40 süreli raporum var.bana dedikleri vergi dairesine gidecekmişim orası hastaneye sevk edecekmiş tekrar rapor çıkaracakmışım.tekrar heyete mi gireceğim bu işlemden geçen kimse var mı anlatabilir mi bana?

27 Eylül 2012 22:10

derderbo
Yasaklı

daha once vergi indirim belgen yokmuydu

27 Eylül 2012 22:15

scollop
Genel Müdür

daha önce vergi indirimi belgesine gerek yok ! ilk defa işe giriyor olsa bile vergi dairesine başvurup kimlik + vergi numarası + sağlık raporu ile gerekli evrakları doldurması yeterli.... gerisini zaten kayıtlı iş yeri ile vergi dairesi hallediyor..bu kadar. senden yeni bir rapor istemeleri dusundurucu sayın fencici; bi avukatınız varsa danışabilir ya da bu konuda hizmet veren özel kuruluşlardan yardım alabilirsiniz ya da bizzat vergi dairesini de arayabilirsiniz raporunuz eski tarihli olsa bile sizden yeni bir rapor çıkarmanızı isteyemezler, zaten sınırda olan % 40 raporunuz yeni sağlık yönetmeliği gereğince % 40 altına düsebiliri buna dikkat edin.. saygılar....

27 Eylül 2012 22:20

Osmannuriatt
Memur

Daha önceden vergi indirimi icin basvurup vergi indiriminden faydalanmamissan aynen dedigin gibi isyerinden bir yazi aliyosun calistigina dair vergi dairesine gidiyosun.Elindeki raporu genelde kabul etmiyorlar seni hastaneye sevk ediyorlar tekrar rapor icin heyete giriyosun onlar raporu vergi dairesine gönderiyorlar ve oradan raporun maliye bakanligindaki komisyon kurul tarafindan incelenip 2 ay icinde isyerine raporu gönderiyorlar.Bu islemler boyleydi degismediyse ama %40 raporlar genelde bir iki puan düsürülüyor kurulda 38 falan oluyor oda vergi indiriminden faydalanmaniz icin yeterli olmuyor.

Benim basimdan gecmisti bu olaylar.Ama siz bu isi en iyi vergi dairesinden ögrenebilirsiniz elinizdeki rapor eski tarihli degilse kabulde edebilirler.

27 Eylül 2012 22:25

Osmannuriatt
Memur

Daha önce vergi indirimi icin basvuru yapip aldiysa tekrar almasina gerek yok sadece vergi dairesine gidip vergi indiriminden faydalandigina dair yaziyi yeni isyerine gönderilmesini talep edebilir.

27 Eylül 2012 22:26

fencici
Daire Başkanı

2011 de aldım raporu?ben yarın vergi dairesine bir gideyim sorayım.başlık varmış ekstradan başlık açtığım içinde özür dilerim.cevaplarınız içinde teşekkürler.

27 Eylül 2012 22:29

fencici
Daire Başkanı

yok ben vergi indiriminden faydalanmadım hiç faydalanmak istediğimi personel daire başkanına söyledim.o da bana vergi dairesine gideceğimi söyledi ve ordan hastaneye sevk edilecekmişim.maaşta ne kadar farkediyor vergi indirimi?bana vergi indiriminin ne gibi faydası oluyor günlük hayatta?

27 Eylül 2012 23:08

soykankaan
Daire Başkanı

maaşa 30 tl katkı sağlar.. eğer ssk lı iseniz erken emeklilik için vergi idirimii şart . memursanız 15 yılda emeklisiniz şart değil.. vergi dairesi resmi yazı ile hastaneye yollar ( elinizdeki rapor yeni ise yollamayabilir) ama genelde yollar. heyete girersiniz ortalama biir hafta sürer rapor ankaraya gider onaylarsa size ve işyerinize yazı gelir yazı gelir indirimden faydalanızırnız..

28 Eylül 2012 17:37

BÖCÜ DAYI
Aday Memur

Arkadaşlar bir sorum olacak..

Oğlumun yüzde elli ve süreklidir raporu var.. P.tesi günü işe başlayacak.. Emekliliği için engelli olduğunu maliyeye bildirmeye gerek var mı yoksa işyeri hallediyor mu bu konuyu .. Yani biz bildirmezsek erken emeklilik hakkı olmuyor mu? Bu konuyu bilen bir arkadaşımız cevaplarsa sevinirim..

28 Eylül 2012 18:13

bvzxczxzcxzcx
Müsteşar Yardımcısı

Dün gelir dairesi başkanlığına dilekçemle beraber gittim.vergi dairesi raporumun tarihini sordu 2008 öncesi olunca direk hastaneye sevk etti.bu durum her ilde böylemidir bilmiyorum fakat 2008 öncesi olduğu için hastaneye sevk ettiler herkesi.

28 Eylül 2012 19:12

ismail0619
Kapalı

Fencici benim durumumda seninki ile aynı %40surekli rapor, bugün Maliye ye gidecegini yazmışsın gittinmi? Ne Dediler?

28 Eylül 2012 21:23

fencici
Daire Başkanı

yok gitmedim zamanım olmadı hastaneye sevk ederse vergi dairesi 30 tl için o kadar çileyi çekemem bu aralar.pazartesi giderim belki

29 Eylül 2012 17:59

Kanlıdal
Aday Memur

Ben 3. derece vergi indiriminden faydalanıyorum 4440 pirim günü ve 40 yasında emeklilik hakkı kazandım özel sektördeyim yaklasık 30 lira maasıma extra yansıyor.bunun için iş yerinizden yazı alıp vergi dairesine gitmek zorundasınız verdi dairesi hast sevk ediyor sızı sonuclar ankaraya gönderiliyor yaklasık 2 ay sonrada net sonucları alabiliyorsunuz ve tekrar ugrasmanıza gerek kalmıyor vergi indirimi bir kez alınır ve o hak ile iş degistirseniz bile emekli olabiliyorsunuz.

Toplam 12 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;