Editörler : Cüneyt Barışoglu
22 Ekim 2012 13:04

p00r
Kapalı

emir ve yasak sadece kuran ile belirtilmiştir islam inanışına göre..bunun dışında kimse dini emir ve yasak icad edemez..


t0mmiks, 5 yıl önce - Alıntıya git

İslâmiyete inanmayan birisi için fazla iddialı sözler bunlar t0mmiks...

22 Ekim 2012 13:11

t0mmiks
Yasaklı

islamiyete inanmamam bu konudaki fikirler konusunda objektif olabileceğim için bir avantajdır..nasıl ir hakem tarafsızsaa ben de ne mezhepsel ne yorumsal bir cephede yer almıyorum..

sözlerim gerçeklerdir,tanrı islam inanışına göre tüm emir ve yasaklarını kuran'da bildirmiştir,bunun dışında emir ve yasak tesis edenler tanrıya şirk koşarlar..

p00r heleki ilk sayfadaki yorumlarını okuduğumda tüylerim ürperdi desem yeridir adeta orta çağdan günümüze gelmiş bir zihni yorum..islam alimi dediğiniz insanların günümüzdeki sıradan bir vatandaş kadar bilgisi olmadığını herkes biliyor..onların sözlerini tanrı kelamı saymak,mühendislik eğitimi almış birisine yakışmıyor,heleki satranca haram demen tek kelimeyle içler acısı...

22 Ekim 2012 13:13

akkatun
Yasaklı

Kuranın Dışında bir işlem yapılamazsa,,

Namazı neye göre kılacak Müslüman.?

Puta tapanlar gibi kabede kabenin kıblesi kudüse dönüp el çırpmalarından mı ibaret olacak?

kuranda nasıl kılınacağı ne kadar kılınacağı detayları yoktur..

Müslüman Kurana Uymamalıdır..

Kurana uyarsa namaz kılamaz müslüman olamaz..

Uymazsa Ozaman müslüman olur sayın Tommiks..

22 Ekim 2012 13:14

p00r
Kapalı

Kuzey Kore yönetimini ülkemizde görmek isteyen zihniyet mi bunları bana söylüyor ?

:)))))))))

22 Ekim 2012 13:20

t0mmiks
Yasaklı

sosyalizm,halkçılık,bağımsızlık bu kavramların ne olduğunu bilmeyenler için kuzey kore öcü olabilir o onların sorunu..kuzey kore'nin kimseye borcu da yok minneti de, kimseden talimatta almıyor..dolar milyarderleri de çıkarmıyor,eşitliğe dayalı bir sistemde yaşıyorlar..

orada halk ölen liderine ağlarken bizde emniyet müdüründen genel kurmay başkanına cumhurbaşkanına kadar tüm idareciler ağlıyor,işte aradaki fark..

22 Ekim 2012 13:25

t0mmiks
Yasaklı

anahita namazın nasıl kılınacağı teferruattır bunlar islam için tanrı katında hayati önemde şeyler değil..islam dini şekilden ziyade niyete ve amele bakar yani dürüstmüsünüz,çalışkan mısınız bunlara..

kuranı kötülemek kimseye fayda sağlamaz,onu eksik göstermekte ne idüğü belirsiz insanların dini hüküm vermesine neden olur..

islamı akıl ile yorumlamak tüm ülke yurttaşlarının faydasınadır,felsefi bir açıdan değerlendirmek gerekir..yaşar nuri öztürk'ü bu nedenle çok beğeniyor ve takdir ediyorum...

22 Ekim 2012 13:39

Anahita 1905
Yasaklı

satranca günah diyen bir mühendis mi???

yaşar nuri öztürk'ü baz alırsak zaten tommiks islam coğrafyaları böyle kan ağlamazdı, yerlerde sürünmezdi, batının kölesi olmazdı.

22 Ekim 2012 13:42

Anahita 1905
Yasaklı

bir de tommiks şuna hastayım.

altın çağ olarak islamın geldiği ilk devirleri gösteren bunlar,

şu an dinin alimler olmadan yaşanamayacağını söyleyen de bunlar, o alimlerin binlerce birbiriyle çelişen yorumlarını din diye sunuyorlar.

madem alim olmadan anlaşılamıyor islam, o zamanlar ne yapıyordu insanlar? desenize onlar dini hiç bilmiyormuş. poor üstadtan ders almaları gerekiyormuş.

kuran'da yazmıyor mu üzerine bastıra bastıra islam açık ve nettir, herkesin anlayabileceği durumdadır diye.

22 Ekim 2012 13:48

t0mmiks
Yasaklı

çok yerinde bir örnek olmuş anahita,bu alimler henüz yokken insanlar ne yapıyordu..işte bunu p00r'a sormak gerekir,yine alimlerden sözlerle vermez umarız..

biz islamı kolaydin,açık din olarak biliyorduk oysa onlar çok karmaşık sadece alimlerin çözebileceği bir sır küpü olarak tasvir etmişler..

22 Ekim 2012 14:05

akkatun
Yasaklı

Kuranı nasıl iyi gösterceksin sayın tommiks ..

Buyrun ben gösteremiyorum siz gösterin..

Biz Türkler kurandan önce adam gibi yaşıyorduk..

Kurandan sonra padişahlarımız kardeşlerini boğup haremlerde yüzlerce cariyeyle yaşadı..

TALAK suresi ..ayet..4 - Kadınlarınız içinden âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdetini görmemiş bulunanlardan eğer şüphe ederseniz (iddetlerinin nasıl olacağında tereddüt ederseniz), onların bekleme süresi üç aydır. Gebe olanların bekleme süresi ise, yüklerini bırakmaları, doğum yapmalarıdır. Kim Allah'tan korkarsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.
 

Arap Müslüman da oldukça fazla seks köleleri(cariyeler) ve cariyelerden olma babasının kim olduğu anlaşılamayan yetim kız çocukları bulunmaktadır. Sapık bedevi küçük kız birlikte olmuş ve Allah tan yardim beklemekte Allah ta hemen yardımına koşmaktadır.Nisa-25 de zinayı önleme için cariyelerle evlen çözümü.

Boşanmanın esaslarının anlatıldığı bu ayet hayli ilginç bir detay içeriyor. ‘Henüz adet görmeyen’(bluğ çağına gelmemiş küçük kızlar) kadınlardan ‘nasıl boşanılabileceği’ anlatılıyor. Doğal olarak buradan şu sonuç çıkarılıyor; daha ergenliğe girmemiş 9 yaşından küçük kızlarla evlenilebilir ve hatta boşanılabilir! Esasen pedofili diye tabir edilen bu durumda pek şaşılacak bir şey yok, zaten yüzyıllardır İslam'ın egemen olduğu ülkelerde yaşanan bir uygulamadır. Kurandaki karşılığı da bu ayette kendini göstermiş.

4-NUR SURESİ..33- Sahip olduğunuz köle ve cariyelerinizden belli bir para ödemek suretiyle azâd edilmesi hakkında yazılı bir anlaşma yapmak isteyenlerle —onlarda iyi bir durum biliyorsanız — yazılı anlaşma yapın. Allah'ın size verdiği maldan onlara verin.Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için cariyelerinizi iffetli kalmayı arzu edip duruyorlarsa fuhuşa sakın zorlamayın. Kim onları zorlarsa, elbette Allah onların zorlamasından sonra çok bağışlayan ve çok merhamet edendir.
 

Allah Kuran da"fuhuş a sakın zorlamayın. " ifadesiyle seks köleleri cariyelerle fuhuş u serbest bırakmakta olduğunu görüyoruz.Nedense Allah “Fuhuş yapmayın””Fuhuş yaptıranı cehennemde yakarım”diye söylemiyor. Bu cümleden anlaşılan fuhuş yapılabilir ama fuhuş a zorlamayın dır.Bununla birlikte zorlayıp cariye işini iyice abartanlara,Allah nazikçe "yapmazsanız iyi olur" diyor.Cariye isterse fuhuş yaptırabilirsin.

Peki köle ve cariyelerin(sekskölesi) sahibine itaattan başka ceresi varmı? Köle itiraz edebilir mi?

Fuhuş derken "cariyelerinizi başkalarına peşkeş çekmeyin" denilmekte yoksa sahibinin cariyesi ile zaten sorgusuz cinsel ilişki serbestliği var. Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek demekle bir çıkar karşılığı fuhuş yaptıranları söylüyor.Misafirlere ikram sırasında çıkar elde etme yoksa problem yok.
Ayette cariyelerini başkalarına menfaat karşılığı ikram edip fuhuş a zorlayanlar kastedilmektedir.

Cariyeyi misafirine ikram ettiğinde bundan ev sahibinin bir menfaati olacakmıdır ilerleyen günlerde bilemeyiz.

22 Ekim 2012 14:19

t0mmiks
Yasaklı

ayetlerin arasına sıkıştırılmış uydurma ifadeler birer dinamitten farksızdır..ayetlerde yazmayanı emir telakki etme hastalığı inananlar için olduğu kadar inancı farklı olanlar için de sakat bir düşüncedir..

bu yazılarını ben bir ateist olarak yanlış buluyorum,bir inanca sahip olmamamız ondan nefret etmemizi gerektirmez..

22 Ekim 2012 14:23

akkatun
Yasaklı

Uydurma ifadeler mi..

Kuran uydurmamı demek istedin...

en son gönderileni sen bir açıklada görelim bakalım..

Müslüman tommiks..

Müslümanlar o ayetleri nasıl açıklıyormuş öğrenişriz sayende..

22 Ekim 2012 14:27

t0mmiks
Yasaklı

'Arap Müslüman da oldukça fazla seks köleleri(cariyeler) ve cariyelerden olma babasının kim olduğu anlaşılamayan yetim kız çocukları bulunmaktadır. Sapık bedevi küçük kız birlikte olmuş ve Allah tan yardim beklemekte Allah ta hemen yardımına koşmaktadır.Nisa-25 de zinayı önleme için cariyelerle evlen çözümü.'

bu yazı senin ayetlerin arasına sıkıştırdığın bir dinamit mesela..böyle birşey yok ayette..benimle konuşurken üslubuna özen göstermeni rica ediyorum bir de senden,aksi halde beni muhatap alma yani bana yazma.neye inanacağımı ne yazacağımı sana sormam.

22 Ekim 2012 14:28

Anahita 1905
Yasaklı

akkatun tommiks değil de diğerleri anlamaz. burada bir başlık vardı kadın islamiyetle şeref kazanmıştır diye.

oysa taa orta asyada türkler binlerce yıl önce şu an dünyada kadına evrensel olarak bakışı yakalamışlardı. bunlar sanıyorki araplar gibi yaşıyordu o zaman her toplum.

araplar için belki getirmiştir bir ileri seviye ama türkler için öyle bir şey yok. bir geriye gidiş söz konusu feci bir şekilde.

bana ne araplardan ayrıca ne yaparlarsa yapsınlar.

benim atalarım onlar gibi değildi, kadın 10 metre arkalarında değil yanında idi. erkekler hayatın her alanında yanyana idi. 1300 yıl önce kadın valileri var idi.

bunlar ancak dalga geçip gülerler, bilmeyenlerden sorgulama yapmayanlardan da başka şey beklenmez.

22 Ekim 2012 14:54

İlim-Amel-İhlas
Kapalı

Bana ne soracaksanız düzgünce sorun. Yorumlarınızı okumak eziyetine katlanmak zorunda değilim. Sormak istemiyorsanız da sorularınızın meraklısı olmadığımı bilmelisiniz.

22 Ekim 2012 14:55

p00r
Kapalı

Bana ne soracaksanız düzgünce sorun. Yorumlarınızı okumak eziyetine katlanmak zorunda değilim. Sormak istemiyorsanız da sorularınızın meraklısı olmadığımı bilmelisiniz.


İlim-Amel-İhlas, 5 yıl önce - Alıntıya git

Bu yazı bana ait. Karışıklık için özür diliyorum.

22 Ekim 2012 21:55

Azhab-37 ayeti
Yasaklı

'Arap Müslüman da oldukça fazla seks köleleri(cariyeler) ve cariyelerden olma babasının kim olduğu anlaşılamayan yetim kız çocukları bulunmaktadır. Sapık bedevi küçük kız birlikte olmuş ve Allah tan yardim beklemekte Allah ta hemen yardımına koşmaktadır.Nisa-25 de zinayı önleme için cariyelerle evlen çözümü.'

bu yazı senin ayetlerin arasına sıkıştırdığın bir dinamit mesela..böyle birşey yok ayette..benimle konuşurken üslubuna özen göstermeni rica ediyorum bir de senden,aksi halde beni muhatap alma yani bana yazma.neye inanacağımı ne yazacağımı sana sormam.


t0mmiks, 5 yıl önce - Alıntıya git

Sayın tommiks kuranmeali.org dan bakabilirsiniz..

AHMET TEKİN MEALİ...

NİSA-25.....Câriye ile evlenme ruhsatı, içinizden günah işlemekten, zinadan korkanlar içindir. Sabrederek kendinizi korursanız sizin için daha hayırlıdır. Allah çok bağışlayıcı, engin merhamet sahibidir.

Evet ayet bir dinamit..

cariye ile evlenme ruhsatı..

Bunu kuranı bilen herkes bilir..

daha az bilenler için Ahmet tekin daha açık yazmıştır..

keşke önce meale baksaydınız arkadaşım..

22 Ekim 2012 23:18

sel_in35
Aday Memur

(Risale-i Birgivi)

(İmam-ı Kurtubi)

(İbni Salâh)

(Tıbb-ün-nebevi)

(Dürr-ül mearif)

(Fetava-i Bezzaziyye, Hadika, Ahlak-ı alaiyye)

(Dürr-ül-münteka)

(İbni Ebid-dünya)

(Mecelle m. 1705)

(Redd-ül-Muhtar)

(Berika)

bunlar nedir? hadis mi ayet mi?

inandığınız şeyin islam olmadığının farkında mısınız?

kuran'dan ve hadislerden başka heryerden alıntı yapmışsınız.

dünya gülüyor halimize dünya.

22 Ekim 2012 23:30

p00r
Kapalı

(Risale-i Birgivi)

(İmam-ı Kurtubi)

(İbni Salâh)

(Tıbb-ün-nebevi)

(Dürr-ül mearif)

(Fetava-i Bezzaziyye, Hadika, Ahlak-ı alaiyye)

(Dürr-ül-münteka)

(İbni Ebid-dünya)

(Mecelle m. 1705)

(Redd-ül-Muhtar)

(Berika)

bunlar nedir? hadis mi ayet mi?

inandığınız şeyin islam olmadığının farkında mısınız?

kuran'dan ve hadislerden başka heryerden alıntı yapmışsınız.

dünya gülüyor halimize dünya.


sel_in35, 5 yıl önce - Alıntıya git

Kur'ân-ı Kerîm'in ve Hadîs-i Şerîf'lerin bize bozulmadan doğru ulaşması için hayatlarını fedâ etmiş, rahatlıklarını hiçe sayarak, canlarını dişlerine takarak çalışmış güzide zâtların kitaplarının isimleridir sayın Selin. Onların çalışmaları ve kitapları olmasa idi bugün ne Kur'ân-ı Kerîm'i tanıyabilirdik, ne de Hadîs-i Şerîf'ler bize doğru düzgün ulaşabilirdi. Allahü teâlâ bu zâtları dîninin doğru ulaşması için vesîle kılmıştır. Allahü teâlâ onların çalışmalarından ve kendilerinden râzı olsun.

23 Ekim 2012 15:34

Azhab-37 ayeti
Yasaklı

Sayın poor işte müslüman selin hanım..

ayeti hadisi bile bilmiyor..

neyseki sen açıklamayı yapmışsın:) yoksa ben nasıl açıklardım..

islam bu ona sen islamı bilmiyorsun diye..

Kuran doğru yazıyor kadınlar hakkında galiba bende katılacağım neredeyse..

kadınlar akılsızdır derken..

İSLAMIN KİTABI KURANA GÖRE KADIN ERKEK EŞİT DEĞİLDİR

İslamın kandırılmış zavallı dindar kadınları,Kara çarşaflarının arkasından sanki erkeklerde kara çarşafla örtünüyormuş gibi kadın erkek eşittir derler.İslam da kadına insan gözüyle bakılmadığı açıktır.

İslam kadını yüceltirmiş islam ülkelerinde kadın nasıl yüceltilmekte bir anlatsalar da anlasak.

ERKEK ŞAHİT OLABİLİR-KADIN OLAMAZ

BAKARA-282-İslamda iki kadının şahitliğinin bir erkeğe denk sayılması

Eğer şahit olabilecek erkek varsa kadın şahit olamaz.Fakat zorunluluk varsa iki kadın bir erkek sayılarak şahit olabilir.Nedeni kadın unutur.Bu kadınlar akıldan yoksundur demektir.Allah kadının özürlü olduğunu söyler.

MİRASTA ERKEĞE TAM-KADINA YARIM PAY

Bu olayı anlamak mümkün değil Allahın emri diye kadınlar dan çalmış hırsızlar.Kuranda miras dağıtılamaz matematik hatası vardır.Yukarda ki gibi aynı anlayışla bir erkekle iki kadın aynı sayılmaktadır.

NİSA-11-Miras ta erkeğin yarısı kadar pay sahibi olması

ERKEK KADINI DÖVER-KADIN ERKEĞİ ÖVER

NİSA -34-Erkekler tarafın dan şiddet uygulanması dövülmesi emri

İslamda erkeği dövün yazmaz.Kadın çok yüceltilerek dövülür.

Muhammed kadını dövün dediysek o kadar da değil demek isterken cariyenin kadın olduğunu unutuyor.

“Sizden biriniz karısını köleyi(cariye) döver gibi dövmeye kalkışıyor. Belki de o akşam onunla aynı yatakta yatacaktır.” (Buhârî, Tefsîru sûre (91)1; Müslim, Cennet 49)Köle ne kadar dövülüyorduki?

ERKEK ÖZGÜR-KADIN ÖZGÜRDEĞİL

Bakara 178 ayetinde görülebileceği üzere,erkek ve köle ile bile aynı sınıfta sayılmamıştır.kısas olarak Bir kadını öldürürseniz sizin kölenizi karşılık olarak öldürmeleri bile engellenmiş.Mutlaka kadının öldürülmesi gerekiyor.Bu şu demek sizin kocanız gidip birinin karısını öldürürse adam sizi öldürme hakkına sahip.nasıl bir adaletse sizin ne suçunuz varsa.Hiç suçu olmayan kadının bedel ödemesini Kuran ve İslam adalet sayıyor.

Bakara 178 - Öldürmede kısas size farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın.

BİRDEN FAZLA EŞ HAKKI ERKEĞE VAR KADINA YOK

Erkeğe Eş yoksa bile Cariye (sexkölesi )hakkı var.kadına Erkek köle hakkı yok.Erkek maddi gücünün yettiğince kadın alabilir.Cariyeleriyle yatabilir.Kadın eşini paylaşmak zorunda kuran böyle yazıyor.

NİSA SURESİ..AYET.3 - Eğer cariyelerden doğan babası belli olmadığı için yetim olan kızlarla evlendiğinizde kendi kızınız olma ihtimalinden korkarsanız, diğer kadınlardan iki, üç ve dörde kadar evlenebilirsiniz.

ERKEK CENNETE GİDER KADIN GİDEMEZ

Erkeklere hurileri duymuşsunuzdur.Erkeklere tomurcuk göğüslü bakire huriler var-Kadına bir şey yok.

Cennette ne gerek vardır canım kadına.Kadın kocasına verilen 70 huriyle ne yaptığını mı izleyecek.

RAHMAN-56-gözlerini eşlerine çevirmiş güzeller var ki, önce onlara ne insan ne de cin dokunmuştur.

Kadın cennete gidebilse bile orada çokeşlilikle ödüllendirmiş İslam.Kocaya bolca huri var.

ERKEKLER KÜÇÜK KIZLA EVLENEBİLİR-KADINLARA KÜÇÜK ERKEKLE EVLENEBİLİR AYETİ YOKTUR

Kuranın henüz adedini görmemiş dediği buluğ çağına girmemiş olan küçük kızlardır.Bunlardan boşanabilindiğine göre ve hamileler mi diye beklenmesi gerektiğine göre Kurana ve islama göre dokuz yaşından küçük kızlarla cinsellik yaşamak serbest.Minicik kızların durumunu gözünüz önüne getirin.

TALAK suresi ..ayet..4 - Kadınlarınız içinden âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdetini görmemiş bulunanlardan eğer şüphe ederseniz (iddetlerinin nasıl olacağında tereddüt ederseniz), onların bekleme süresi üç aydır.
 

ERKEK BEDELİNİ ÖDER BOŞAR –KADIN IN ERKEĞİ BOŞAMASIMI İSLAMDA!!!

AHZAB SURESİ…28. Ey Peygamber, eşlerine şöyle söyle: "Eğer şu iğreti dünya hayatını ve onun süsünü istiyorsanız, haydi gelin size boşanma bedellerinizi vereyim de sizi güzellikle serbest bırakayım

Kadının erkeği boşaması da ne demektir güldürmeyin.Kocasına ne olursa olsun iteat etmek zorundadır.

ERKEĞİN ZIHAR HAKKI VAR-KADININ BÖYLE BİR HAKKI OLABİLİR Mİ HİÇ YA GÜLDÜRMEYİN

MÜCADELE -3 - Kadınlardan zıhâr ile ayrılmak isteyip de sonra söylediklerinden dönenlerin, karılarıyla temas etmeden önce bir köleyi hürriyete kavuşturmaları gerekir.

Allah neden böyle bir hakkı kadına vermez?Yoksa bedevi kitabı kendine göre mi yazmıştır.

Toplam 185 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;