Editörler : supporters.
12345678910111213»

cengiz406
Şef
19 Ekim 2012 10:40

Bu ne ya bide sınav klasik mi ? Yakında GUY sınavınıda klasik yaparlar çalışmaya değmez

hurricane1984
Aday Memur
19 Ekim 2012 10:42

8 katı ve klasik..Saçmalığın daniskası..

dodikana
Daire Başkanı
19 Ekim 2012 10:48

ilan nerde arkadaşlar?

HuKuK MuHaKeMeSi
Daire Başkanı
19 Ekim 2012 10:49

klasik sınav:)))))))))))))))))))

cengiz406
Şef
19 Ekim 2012 10:53

http://www.pergen.gov.tr/icerik/duyurular/pdf/2012_DefterdarlikUzmanYardimliciligi_duyuru.pdf

dodikana
Daire Başkanı
19 Ekim 2012 10:55

klasik sınav olması çok ilginç

özlük hakları mı düzelecek bu unvanın ki

şu haliyle alakasını kuramadım.

HuKuK MuHaKeMeSi
Daire Başkanı
19 Ekim 2012 11:00

özlük haklarında hiç birşey yok diyorum yaaa memursunuz sen bin bir zahmetle uzman olmak için ne süreçler yaşarsın, içerden bir sınav açılır 1 gecede uzman olur. klasik olmasının ne alakası varrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

19 Ekim 2012 11:01

8 katı olması da ilginç olmuş...? Bu gidişle yakında 7,5 katı 8,5 katı isterler. Artı şehirlere bölmüşler bir de... Bu şartlarda kim tercih eder bunu? Bir de sınav klasik ...

lamazi gogo
Kapalı
19 Ekim 2012 11:04

bu meslek için attığın taş ürküttüğün kubağaya değiyor mu samet?

sen söyle..samet söylesene..sen de ordaydın..

dodikana
Daire Başkanı
19 Ekim 2012 11:06

bence başvuru puanları düşük kalacak bu kadro için

hatta 8 katını bile dolduramayacaklar.

hangi ile gitceniz belli değil, masa başı mı denetmen mi olacağınız belli değil, rotasyon, klasik sınav başlı başına bi sorun zaten.

guy olmak daha iyi gibi duruyor.

hayırlısı tabi,

şuan için olumsuz bir tablosu var bu işin ama yazılı yapmalarında bir sebep olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz ki

bir çalışma varmı bu kadroyla ilgili bilen var mı?

lillestrom
Şef
19 Ekim 2012 11:12

kpss b kadrolu memur olun bundan daha iyi emin olabilrsiniz.hem bu kadar sınav stresine değmez.müsteşar kendi projesine göre oluşturduğu bu ünvanı süsleyerek millete satmak istiyor ama yemez millet.bu sınava sarf edeceğiniz çabayı herhangi bir sınava sarf etseniz kesin derece yaparsınız.yemin ediyorum değmez.zaten maliye bakanlığını tercih edeceğinize gidip herhangi bir bakanlıkta memur olarak çalışmaya başlasanız 5-6 yıl sonra müdür bile olursunuz.burda bol bol angarya ile uğraşmak zorunda kalacaksınız.sınav klasik diye sakın aldanmayın.sadece süslemeye çalışmışlar ama biz biliyoruz ki kral çıplak.

cengiz406
Şef
19 Ekim 2012 11:12

Evet hiç değilse nereye gideceğini biliyorsun GUY da :D Bunda eğitime alacaklar bizi sonra kendimizi hiç düşünmediğimiz bir ilde bulacağız. Çok komik bunlar yaa akıllı sanıyorlar kendilerini..

lillestrom
Şef
19 Ekim 2012 11:14

yakında anayasa mahkemesi khk yı iptal edince kralın çıplak olduğu tescillenecek.

H.ÇAĞATAY
Aday Memur
19 Ekim 2012 11:51

puan kaç

gölgeizi
Aday Memur
19 Ekim 2012 11:51

Bilindiği gibi AYM kararları geriye yürümüyor. Çıkarılan KHK ile Muhasebe Uzmanları, Denetmenleri ve Milli Emlak Denetmenleri birleştirilerek Defterdarlık Uzmanı yapılmışlardı. AYM kararı iptal olsa bile Defterdarlık Uzmanları kendiliğinden tekrardan Muhasebe Uzmanlığına veya Denetmenliğine dönemiyorlar ve ortada bir boşluk oluşuyor o yüzden de AYM kararlarında 6 ay veya 1 yıl sonra iptalin yürürlüğe gireceğini belirtiyor.

6 ay veya 1 yıl içinde yeni düzenleme yapılması için TBMM'ne süre verilir ve aynı düzenlemeler bu sefer Kanunla yapılır.

Yargıtay İçtihadı Birleştirme Genel Kurulu 24/5/1982 tarih ve E.1982/1, K.1982/1 sayılı Kararla Anayasa Mahkemesinin iptal ettiği kanunun yürürlükten kaldırdığı kanunun kendiliğinden tekrar yürürlüğe giremeyeceğine karar vermiştir.

Diğer yandan KHK larla bir çok düzenlemeler yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıyla ilgili olarak AYM karar da verdi 6 aylıkta süre belirledi. AYM kararına rağmen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sınavı yapılıyor ve Uzmanlarını da alıyor. Aynı şekilde KHK sonrası Vergi Müfettişliğine de bir çok alımlar yapıldı, diğer bakanlıklarda da aynı şekilde yapılmaya devam ediliyor. Sonuçta sınava girenler için değişen bir şey olmayacak bence.

İsteyen KHK ler iptal olacak düşüncesiyel sınava girmeye bilir.

Tercih sizin.

19 Ekim 2012 11:55

hem guy kadar maaşı var deniyor hemde sınav klasik bu nasıl iş ya şaka gibi:) neyseki konular az Allahtan:) en yüksek puanım 82,9 sıra geleceğine inanıyorum yani inşallah:)

combomax1989
Aday Memur
19 Ekim 2012 12:10

arkadaşlar p40 dan 82,119 ye gelirmi acaba ?ins gelir ya:)

19 Ekim 2012 12:12

gelebilir combomax çünkü bu sınava çok başvuran olmaz diğer sınavlar gibi bekleyip göreceğiz zaten yüksek kapattığı için hem dguy a hemde maliye uzman yardımcılığına giremedim:) vergiyi de kazanamadım zaten:) guy var işte önümüzde 10 kasımda onu kazanırız inşallah:)

burak1497
Aday Memur
19 Ekim 2012 12:12

İlandan anlaşıldığı kadarıyla alınacak Defterdarlık Uzman Yardımcıları sadece Defterdarlık birimlerinde (Milli Emlak, Muhasebe, Muhakemat, Personel Müdürlüğü)görevlendirileceklerdir. Zaten inceleme ve denetim yapmakla görevlendirilmiş Defterdarlık Uzmanlığı sadece eski Milli Emlak ve Muhasebe Denetmenlerinin durumlarını korumak için oluşturulmuştu, bundan sonra Denetim işini sadece Vergi Müfettişleri yapacak. Eski Denetmenlerde yasal süreç tamamlandıktan sonra denetim ve inceleme yetkileri ellerinden alınıp Defterdarlık birimlerinde görevlendirileceklerdir.

hurricane1984
Aday Memur
19 Ekim 2012 12:15

15-16 aralıkta vergi müfettişliği sınavının olması talebi azaltabilir. Taşra uzmanlığı olması,maaşlarının Guy maaşları ile aynı olması,iç tatmini açısından pek açıcı olmaması,hangi ile gidileceğinin rotasyon olup olmadığının belirsiz olması,sınavın klasik olması,Ankara dışındakiler için şayet vergiyede giriyorlarda yol ve barınma masraflarının fazla olması puanları düşürebilir..Bencede düşmesi lazım şu anda Guy bile bu sınavdan daha iştah açıcı en azından gideceğiniz iller belli Antalya ve Bursa..

Toplam 1724 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi