Editörler : Pangaea
01 Kasım 2012 18:43

Fahrilikmi vekillikmi???

Sayın hocalarım biliyorsunuz yeni yönetmelikte fahri görev yapan hocaların vekil olarakta çalıştırılabileceğinden bahsediliyor. ben bunu fahri çalıştığım müftülükte sordum yok hocanım siz fahrisiniz daha bu yönetmelik uygulanana kadar çok zaman geçer şu anda hocaların hepsi fahri yani ekders karşılığı çalışıyor denildi. Fakat öğrendimki diğer bir müftülükte 9 tane arkadaş vekil olarak çalışyormuş. diğerleri ise fahri imiş. bu arkadaşların neye göre fahri çalıştıkları ise meçhul çünkü vekillik için sınav açılmadı. biz ekders karşılığı maaş alırken onlar 3/2 maaş yani 1000 küsür maaş alıyorlar ve farklı haklara sahipler. onların maasında gözümüz yok fakat hersey adaletlice olsun hak eden hak ettiği yere gelsin. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim.

gül161
Aday Memur
01 Kasım 2012 19:11

arkadaşım bende raporlu birinin yerine görev yapıyorum.aslında vekil olmam gerekir.fakat bende fahriyim.güya diyanet bu sene ödenek yok vekil çalıştırmayın demiş.bunun için herkes fahri çalışıyormuş.tabi doğruysa

hayrunisa_83
Şube Müdürü
01 Kasım 2012 19:25

hocam bende fahri olarak görev yapıyorum.Ayrıca bizim müftülükte vekillik diye birşey duymadım.bu sızın dediğiniz yeni birşey mi..ne zamandır vekil olarak görev yapıyorlar.ayrıca bu sene vekil değil bir sürü fahri kkö alımı yapıldı.bununda bır sebebi olsa gerek ...

Rumeysa-KLC
Aday Memur
01 Kasım 2012 19:54

inş. müftülüğe bu gidip bu konunun takipçisi olacağım. edindiğim bilgileri paylaşırım. birşeyler dönüyor yine ama ne.. yine burnumuza pis kokular gelmeye başladı.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi